x-kom hosting

Czy warto jest przestawic sie na viste ?

stomasz
komentarz
komentarz

Nigdy nie powiedziałem, że mam taki system. Chodzi własnie o to, że ja, w przeciwieństwie do Przemka, nie bronie żadnego systemu. :P

Dziniu
komentarz
komentarz

najważniejsza wada Visty: kupiłem już dawno Nero 7 Premium próbowałem go zainstalować i piękny komunikacik że Vista nie obsługuje tej wersji i co mam teraz płacić jeszcze raz za Nero

Crom
komentarz
komentarz (edytowane)

Mi tez nie dzialalo, ale sciagnalem sobie patch'a z ******l i smiga jak nalezy, wiec nie ma co przeplacac :D

//Piractwo ponownie

//Warn x 1

//Przemek

Datex
komentarz
komentarz

Pamiętam jak to było z XP. Szczęśliwy wracam do domu a tu ojciec informuje mnie że zainstalował Win XP. Wtedy myślałem że go utłukę, natomiast po kilku dniach nie odczuwałem już żadnej różnicy (należy pamiętać jedynie że wtedy nie za bardzo interesowałem się informatyką :P ).

Co do Visty, ten system to nowość. Wielu użytkowników starego dobrego XP-ka jest sceptycznie nastawiona do Visty - czemu? Po co im coś lepszego co działa i się nie psuje?. Może wydawać się też chore zaprzestanie wydawania łatek do XP i skupienie się Microsoftu na Viscie. Jednak takie jest prawo rynku.

Człowiek cały czas dąży do doskonałości, jednak nic nigdy doskonałe nie będzie. Według właśnie tej zasady postępuje Microsoft - wypuszcza Viste i skupia na niej swe siły aby szybko ją udoskonalić.

W 100% zgadzam się z Przemkiem, przesiadka na Vistę jest po prostu nieunikniona. Gdy naprawione zostaną te najpoważniejsze błędy przesiadka będzie wręcz obowiązkowa jeżeli będziemy chcieli korzystać z najnowszych aplikacji.

Co do wymagań, Vista ma duże wymogi, owszem, jednak są one standardem w dzisiejszych czasach. Obecnie jednostki centralne za ok. 2 tyś złotych nie powinny mieć żadnego problemu z Vistą.

Podsumowując - Vista to system który będzie niezbędny dla każdego, kto będzie chciał optymalnie wykorzystywać parametry nowych komputerów. Sam w najbliższym czasie przesiadam się na Vistę i mam nadzieje że nie pożałuję :)

Pozdro.

piotr2117
komentarz
komentarz

Korzystam z Visty od okolo 4 mies. Swietny system. Fakt ze jest troche malo sterownikow i programow kompatybilnych z Vista, ale to sie z czasem zmieni. Mysle, ze warto sie na nia przestawic. Jest latwy w obsludze i dosyc intuicujny. Licza sie tez wymagania komputera (czyli jaki masz sprzet (2 giga ramu musisz miec by chodzil normalnie). Ladyje sie troche dluzej niz XP.

Nie przestawiaj sie na Viste Basic, bo to smietnik a nie windows. Praktycznie nic na nim nie chodzi. Wybierz jakas lepsza wersje, np: Home Premium, albo Ultimate. Fajne maja bajery graficzne.

arcix
komentarz
komentarz

Vista jest po prostu super.Trzeba umieć a raczej nuczyć się z niej korzystać.Natomiast jezeli chodzi o Vste Home Basic to nie polecam.Jest uboga.Minimum to Home Premium.

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz

Ja sądzę, że przeżucenie się na vistę wszystkich użytkowników to tylko kwestia czasu.

Po pierwsze do gier najnowszych potrzebny jest DirectX 10, a ten przygotowany jest jedynie pod vistę.

Dużo programów Microsoft na pewno zrobi tylko pod vistę, bo w końcu chodzi im o to, aby użytkownik kupił od nich nowy system (mają z tego bizness)

Vista jest póki co niedopracowana, więc trzeba poczekać na łatkę (miała być w kwietniu... teraz zapowiadana jest na Styczeń ;))

Przy najbliższej zmianie kompa niestety wezme vistę...

arcix
komentarz
komentarz
Przy najbliższej zmianie kompa niestety wezme vistę...

Nie pisz niestety,napisz wtedy jak ja przetestujesz i ocenisz czy dobrze zrobiłes.

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz
Nie pisz niestety,napisz wtedy jak ja przetestujesz i ocenisz czy dobrze zrobiłes.

Mam brata i kolegę i jeszcze wielu znajomych, którzy mają vistę. Niejednokrotnie dane mi było ten system testować. Mam nadzieję, że łatka dużo zmieni, bo mimo wszystko Vista to prog. operacyjny z przyszłością.

Foq66
komentarz
komentarz

Moim zdaniem Vista jest dobrym wyborem jak sie ma dobrego kompa ze wzgledu na np. wyglad :)

grzeg16
komentarz
komentarz
Moim zdaniem Vista jest dobrym wyborem jak sie ma dobrego kompa ze wzgledu na np. wyglad :)

Na moim na drugim kompie: Athlon 1,Ghz, 512Ram, GF fx5200 mam Vistę i odziwo chodzi dość płynnie :rolleyes: . A pozatym wygląd to za mało :rolleyes:

Popek
komentarz
komentarz

Ja ostatnio mam coraz lepsze stosunki z Vistą.

Mówie wam ze za max rok 3/4 Imperium Gatesa będzie miało Viste :D

T-800
komentarz
komentarz

Chyba najlepiej dual boot Windows xp pro sp2 i vista na 2 dyskach i wybor na starcie.

Jesli chodzi o viste to potrzebuje wiecej pamieci i ogolnie wiecej mocy najlepiej jakies 3, 4 Gb pamieci

Pod xp Pro 2gb wystarczy no i vista jest wolneijsze jak narazie jesli chodzi o gry i grafike 3d jak wynika z testow 3dmark wiem sam testowalem trace niezle punktow po przejsciu na viste.

Gizmo55555
komentarz
komentarz

NIE PRZESTAWIAJ SIE NA VISTE.

NAJPIERW JEST FAJNIE WSZYSTKO LADNIE PIEKNIE A POTEM CI MOGA WYSKOCZYC BLEDY ZE STEROWNIKIEM EKRANU

//Za pisanie z wlaczonym CL dostajesz ostrzezenie

//Przemek

byku
komentarz
komentarz

Rozmawiałem wczoraj z "szarą użytkowniczką". Według jej Vista to kompletna porażka. Miała duże problemy z zainstalowaniem skanera( chyba najczęstszy błąd w tym systemie ), drukarki, gier, już nie mówiąc o niekompatybilności wielu programów, przez co po 3 miesiącach walki zmieniła go na XP. Osobiście nie polecam Visty.

Datex
komentarz
komentarz

U mnie jak na razie nie działa tylko Nero, wszystkie inne aplikacje niby nie kompatybilne z Vistą działają u mnie normalnie. A Vistę polecam :)

Przemek
komentarz
komentarz
NAJPIERW JEST FAJNIE WSZYSTKO LADNIE PIEKNIE A POTEM CI MOGA WYSKOCZYC BLEDY ZE STEROWNIKIEM EKRANU

To trzeba naprawic a nie panikowac.

Rozmawiałem wczoraj z "szarą użytkowniczką". Według jej Vista to kompletna porażka. Miała duże problemy z zainstalowaniem skanera( chyba najczęstszy błąd w tym systemie ), drukarki, gier, już nie mówiąc o niekompatybilności wielu programów, przez co po 3 miesiącach walki zmieniła go na XP. Osobiście nie polecam Visty.

A ja Ci powiem ze Vista wymaga troche doswiadczenia w chwili obecnej od uzytkownika.

Nad jej konfiguracja trzeba tez troche posiedziec.

nie działa tylko Nero

Najnowsza wersja dziala bez problemu.

Quentin1
komentarz
komentarz

Ja się wole nie przestawiać bo Vista nie jest jeszcze do końca stabilna...

Datex
komentarz
komentarz
Ja się wole nie przestawiać bo Vista nie jest jeszcze do końca stabilna...

Vista jest stabilniejsza od XP. Ja nie miałem jeszcze ani jednej zwiechy.

byku
komentarz
komentarz
A ja Ci powiem ze Vista wymaga troche doswiadczenia w chwili obecnej od uzytkownika.

Nad jej konfiguracja trzeba tez troche posiedziec.

No właśnie z tym ma problemy szary użytkownik, a przecież nie każdy jest jakoś rozeznany w dziedzinie komputerów.

Kruchy
komentarz
komentarz

No wlasnie na viste trzbea bedzie jeszcze poczekac z poltora roku aby wszystko dopracowali :D

kris_888
komentarz
komentarz

a słyszałem ze Vista ma zmiejszyc piractwo..w jaki sposob??;> bo jestem ciekawy;]

Datex
komentarz
komentarz
a słyszałem ze Vista ma zmiejszyc piractwo..w jaki sposob??;> bo jestem ciekawy;]

Teraz nie wystarczy już wpisać jakiegoś seriala i cieszyć się systemem za free, z tego co wiem to jest z tym trochę roboty.

arcix
komentarz
komentarz
a słyszałem ze Vista ma zmiejszyc piractwo

Nikt i nic tego nie zmniejszy chocby niewiem jak się starał.Kazdy jest piratem nawet ty jak sciągasz choćby jakis film z sieci za który normalnie musiałbys zapłacic w sklepie.Nauczmy się z tym życ a wszystko będzie ok.

rybolek
komentarz
komentarz

Witam wszystkich,

od grudnia/stycznia przesiadam się na Ultimate, bo kupuję nowego kompa, który spokojnie wytrzyma Vistę przy maksymalnych obciążeniach.

Ale mam jedno wielkie ale...

nie wiem czy to prawda, ale w ktoryms chyba CD-Action i różnie tam ploty czytałem, że na Viście za nic nie pójdzie muza ściągnięta z neta, np. z emule'a.

Czy to prawda? Bo jeśli tak to jest powazny minus...

Bo przy kompię nie gram, ale odrabiam pracę, zaczynam bawić się językami programowania i gadam na gg, ale lubię przy tym muzyki posłuchać.

Przeczytałęm całe 10 stron i nikt o tym nic nie wspomniał. Jak to jest z muzyką i ściąganiem różnych plików z neta?

Prosze o wypowiedzi "normalnych" użytkowników, a nie sceptyków typu "Vista i tak jest do bani"

Z góry thx, pzr

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.