x-kom hosting

Czy warto jest przestawic sie na viste ?

maciey
utworzono
utworzono

witam ,mam takie proste pytanie, zastanawiam sie nad kupieniem visty, czy warto przestawiac sie na viste czy lepiej pouzywac jeszcze XP, pytanie brzmi czy wszystko bedzie mi działało na vista tak jak teraz na xp??

swidruxxx
komentarz
komentarz

zależy do czego ci jest potrzebny komputer i jaki masz sprzet bo ja uważam że nie warto

Lucider
komentarz
komentarz

Wg mnie na dzień dzisiejszy (i jeszcze przez ok. rok) przesiadać na Vistę powinni się jedynie ludzie zainteresowani nowinkami z działu systemów operacyjnych, lub Ci którzy lubią poznawać nowe technologie, bo do codziennego użytku Vista jeszcze jakiś czas będzie wychodziła trochę gorzej niż XP.

grzeg16
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz sobie pograć to lepiej pozostań przy XP.

Trzeba trochę czasu zanim vista stanie się użyteczna.

Raffix
komentarz
komentarz

Szkoda tylko, że będziemy zmuszeni przenieść się na Viste, ponieważ Microsoft zapowiedział że już nie będzie wydawał uaktualnień itp. na XP

Amadiss
komentarz
komentarz

Miałem Vistę dokładnie 2 tygodnie i muszę przyznać, że z początku bardzo mi się podobała. Fajny wyglad itp. ale później miałem z nią same problem: modem Simens ES75 nie działał :/ , moje ulubione programy do obróbki grafiki też nie działały :/ . Dlatego radzę przed zakupem spytać użytkowników Visty czy dany program działa a co do sprzętu to najlepiej poszukać na stronach producentów (głównie chodzi o sterowniki).

stomasz
komentarz
komentarz

Vista przede wszystkim długo sie uruchamia i długo się wyłącza. Co do funkcjonalności to wg mnie jest dużo prostsza w obsłudze, niż XP

merlin
komentarz
komentarz

Mam Vistę od pięciu dni i spisuje się doskonale, świetny system, prosty w obsłudze, fajny wygląd. Ładuje się trochę dłużej niż XP ;)

tazman
komentarz
komentarz

Tak świetny system, ale brak tymczasowo sterowników, brak softu zgodnego z Vista, brak uaktualnień itp, nadto za dużo bajerów graficznych

Netsky
komentarz
komentarz

Jak dla mnie nic ciekawego ta vista . Zainstalowalem wersje ultimate niby chodzila dobrze , ale potem pojawil sie problem z kopiowaniem plikow - zeby bylo smieszniej plik zajmowal kilka kB ;) . Ogolnie ladnie wyglada, ale jak to mowia 'nie wszystko zloto co sie swieci". Uzywalem go zaledwie kilka dni , a potem przesiadlem sie na XP x64 Edition i komp. od razu dostal powera :D , dodam ze vista byla 32-bit . jesli ktos bardzo chce ten system , moze sobie intalowac , ale do czasu sp1 niewiem czy jest jakis sens ;) . Ja jednak zostane przy swoim xp , jakbym mial zmienic to tylko na Viste x64 . Krotko powiedziawszy przejadl mi sie system 32-bitowy , a na xp niemam problemow nawet z aplikacjami x86 . Pozdrawiam

acallk
komentarz
komentarz

ja uważam że trzeba czekać so service pack 2 :)

a tak ogulnie to widze po forach że vista to najgorszy system microsoftu :D , oficjalnie w chinach kupiono jak narazie ok 1000 orginalnych wersji , no bo poco kupować orginał jak za 3 euro masz na stadionie :DDD , ciekawe czy chociaż wyjdą na równe z kampanią reklamową

Przemek
komentarz
komentarz

zawsze nowy system bedzie skreslany bo ludzie nie moga tego zrozumiec ze jeszcze wiekszosc programow nie jest przystosowanych pod ten system...

nie pamietacie jak bylo z XP... wielkie wejscie na rynek... ludzie zaczeli testowac i komentarze w stylu co za G****... no i zostawali przy ME, 98, NT, 2000... minelo nawet nie pol roku i komenty sie zmienily... teraz cala rzesza ludzi korzysta z XP bo wiekszosc programow jest pisana na wlasnie ten system... poczekamy jeszcze kilka miesiecy i wszyscy beda sie przesiadac na Viste bo jest fajny i jest na niego duzo prorgamow... dam sobie glowe uciac ze tak bedzie :)

Kamix
komentarz
komentarz

semek711, prawda tak napewno będzie !

sitol
komentarz
komentarz

oczywiście popieram zdanie semka771 ponieważ teraz wszycy będą narzekać a za pare miesięcy bedą ten system podziwiać :D a co do opłacalności to jest bardzo mało a nawet powiem że znikoma :D nie dość że system bardzo drogi ( najlepsza wersja oczywiście ULTIMATE) to jeszcze jak narazie nie bardzo dopracowany:/

a i jeszcze jedno jestem zły na Billa z Microsoftu bo to będzie zwykłe lekceważenie użytkowników XP jak nie będzie aktualek do niego po jakimś czasie!!

acallk
komentarz
komentarz

niebędzie uaktualek tak samo jak już niema to win 98 , to oczywiste , a co do winxp i programów to bardzo prawdopodobne ale zobacz że większość polaków niekupuje visty bo jest strasznie dorga , ma błędy a pozatym ludzie mają słabe kompy. Dlatego warto czekać na SP2 bo do tego czasu będzie więcej sterów i programów a i mniej błędów

Gość
komentarz
komentarz

Chwyt nie będzie aktualek to trzeba sie będzie przesiąśćz XP na Viste

Kamilosław
komentarz
komentarz

Moj kolega ma dobrego Kompa ,spelniajacego wymagania Visty , ale ta głupia Vista i tak mu sie Muli :D

stomasz
komentarz
komentarz

a ja mam minimalne wymagania w zasadzie, ale chodzi nadzwyczaj sprawnie... Jedyne w czym przegrywa z xp to szybkosc uruchamiania sie. Reszta chodzi tak samo szybko

swidruxxx
komentarz
komentarz

stomasz, szczególnie gry wymagajace :P jak to ciagnie ramu jak nie wiem wiec automatycznie gry zwalnia hyba że sie ma sporo ramu(min 2gb)

tazman
komentarz
komentarz

Tak a do tego wydajność w grach spada i sięga rzędu 65-75% nie warto sie jeszcze przestawiać poczekajmy na aktualizacje, poprawki itp

stomasz
komentarz
komentarz

swidruxxx, tego to nie wiem, bo nie gram :P

Silver
komentarz
komentarz

Niedługo mają wydać Service Pack 1 do Visty

karolina87
komentarz
komentarz

w najbliższym czasie kupuje nowy komp co za tym idzie system operacyjny, który wybrać XP ( i w bliższym czasie brak aktualizacji ) czy Viste?! a komputera nie kupuje na rok tylko na minimum 5 lat, więc bardziej mnie przekonuje Vista, a co wy o tym myślicie

tomq90
komentarz
komentarz

karolina87, ja bym wybrał Viste:) Jest to bardzo ciekawy system:)

Pozdrawiam.

karolina87
komentarz
komentarz

zapewne nie długo będzie bardziej rozchwytywana tak jak wspominany XP, ale czy giga ramu wystarczy mi na dobre użytkowanie komp, bo po to przecież też nowy sprzęt kupuje - bo jak się czyta, niektóre wypowiedzi to czasem przy giga ram`u owa Vista "muli"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.