x-kom hosting

Czy warto jest przestawic sie na viste ?

Kurzun
komentarz
komentarz
Direct X 10 - Trwają prace nad nim dla XP.

Trwają też prace nad Windows Seven i nową Biedronką na moim osiedlu.

Stabilność

W.g danych po instalacji Sp1 Vista jest sporo stabilniejsza niż Xp z Sp2 i MacOs. Fakt Linux nie do zdarcia ale tu dyskutujemy o Windowsie.

Sprawność

Ma wiele więcej funkcji przydatnych niż Xp i wiele poprawionych. ReadyBoost, Cardspace, Bitlocker i wiele wiele usprawnionych z Xp`ka.

Wiele dodatków

Pasek boczny bardzo ułatwia życie i pracę na systemie a po za tym ja wolę pracować na czymś co mi się podoba.

ściągnij sobie skórke do XP.

Równie dobrze możesz mieć malucha i powiedzieć, że jest świetny i obijesz sobie blachami od Merola i będzie ekstra furka.

Gry - nie które chodzą, nie które nie.

90% gier działa w trybie zgodności - pozostałe 10% ma wydane łatki pod Vistę.

Rozbudowa pod względem multimedialnym..?

Z pewnością bardziej niż Xp i każdy Linux.

Zarov
komentarz
komentarz
Z pewnością bardziej niż Xp i każdy Linux.

A tu dokładnie o czym mówicie? Jedynie pod względem gier ustępuje tutaj Linux. A tak to muzyka czy filmy to normalnie jak w Windowsie.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Każdy ma prawo wyboru systemu dla siebie i dla swoich potrzeb.. ja się z tym zgadzam, ale czy dobrym zagraniem m$ jest to, że chcą wycofać z sprzedaży XP?

I jak tu mówić, że m$ nie chce zarobić.. przecież tylko o to tu chodzi.

Swoją drogą, vista ani nie jest gorsza od xp, ani lepsza.. wprowadzono kilka poprawek i tyle , tak samo jak jest przerobiony XP (MX).

Kurzun
komentarz
komentarz
I jak tu mówić, że m$ nie chce zarobić.. przecież tylko o to tu chodzi.

Takie prawa rynku. Każdy chce zarobić kosztem czegoś - w tym przypadku userów. Moim zdaniem też złodziejstwo i bandytyzm ten Ms ale co robić.

Sean
komentarz
komentarz
Swoją drogą, vista ani nie jest gorsza od xp, ani lepsza.. wprowadzono kilka poprawek i tyle , tak samo jak jest przerobiony XP (MX).

bardzo dobrze to zinterpretowałes :)...ale jednak będe sie trzymał tego zdania ze vista jest bardziej stabilna...a co do wycofania Xp to raczej nie powinno przejsc conajmniej w przeciągu 2 lat...a kto wie co do tej pory bedzie sie dzialo...pozdrawiam

Konsurk
komentarz
komentarz
Z tego co weim, to wiedźmin potrzebuje 2GB pamięci operacyjnej z tym, ze zajmuje 1GB chyba, że chodzi ci o resztę podzespołów...

Z tego co wiem, to przy graniu Vista pobiera mniej ramu dla siebie....:)

ice-fenix
komentarz
komentarz

Masz rację.

Po graniu sprawdziłem ile MB zajęła Visata i co zobaczyłem: z 820 zrobiło sie 500.

wprowadzono kilka poprawek i tyle , tak samo jak jest przerobiony XP (MX).

Nie wiem, z kąd ten pomysł...

Miałeś MX?? To jest SHIT i nic więcej.

Masa błędów, niedopracowań, ta najnowsza wersja V6, po za wyglądem Visty i nowymi sterownikami + codekami nic nie ma. Poprostu wypruli z niej jak najwięcej dołożyli estetyczną oprawę.

Kurzun
komentarz
komentarz
Po graniu sprawdziłem ile MB zajęła Visata i co zobaczyłem: z 820 zrobiło sie 500

A to wszystko dlatego, że wyłącza się Aero.

M4tth3w
komentarz
komentarz
Miałeś MX?? To jest SHIT i nic więcej.

Masa błędów, niedopracowań, ta najnowsza wersja V6, po za wyglądem Visty i nowymi sterownikami + codekami nic nie ma. Poprostu wypruli z niej jak najwięcej dołożyli estetyczną oprawę.

A Ty miałeś MX'a, żeby od razu mówić, że to SHIT?

No i o to chodzi, że wypruli z niej jak najwięcej.. po co Ci Internet Explorer itp.?

Co do MX'a, to jest bardziej wydajny od Visty.

Na dysku zajmuje 1 GB, RAM'u ok. 300 - 400 MB..

A poza tym nie piszcie teraz, że XP jest zły, ponieważ zanim wyszła Vista zapewne wszyscy mieliście XP..

Skoro Vista jest taka idealna, dlaczego powstała w internecie petycja o to, aby XP nie został wycofany ze sprzedaży..?

Kurzun
komentarz
komentarz
dlaczego powstała w internecie petycja o to, aby XP nie został wycofany ze sprzedaży..?

Bo firmy straciły by miliardy dolarów co za tym idzie Nasdaq, Wig i inne wskaźniki w dół.

Czekam tylko kiedy Ty będziesz miał Vistę. A po za tym nikt nie mówi, że Xp jest zły tylko, że Vista jest porównywalna a wielu aspektach nawet lepsza.

M4tth3w
komentarz
komentarz
Czekam tylko kiedy Ty będziesz miał Vistę

Ja mam Viste.. w tej chwili leży w szafce i się kurzy :]

Ja wole XP :]

Kurzun
komentarz
komentarz
Ja mam Viste.. w tej chwili leży w szafce i się kurzy :]

Ja wole XP :]

Zobaczymy tylko kiedy znów zainstalujesz i będziesz zachwalał w niebogłosy. Czekam, wtedy Cię tu, publicznie wyśmieję.

Koniec Offtopa.

Gość
komentarz
komentarz

Ja ostatnio zmieniłem zdanie co do visty ponieważ mój tata kupił laptopa z vistą i wszystko pięknie chodzi.

Myślę że na viste jest się warto przestawić , ale dopiero w lutym bo ma wyjść sp1.

A jeśli ci się nie spieszy to na początku 2009 wyjdzie Vienna, czyli słynny blackcomb, nad którym pracują od 2000 roku.

ice-fenix
komentarz
komentarz

Z oficjalnych doniesień wynika, iż SP1 dal Windows Visty dostępny będzie w MARCU!

# SP1 dla Visty oficjalnie w marcu |Dodał: admin

Znane są już realne terminy publicznego wydania dodatku SP1 dla systemu Windows Vista. Steve Ballmer - CEO firmy Microsoft poinformował, że SP1 dla Visty został ukończony i skierowany do produkcji a tym samym uzyskał status RTM.

Dodatek Service Pack 1 dostępny będzie do pobrania w marcu. W pierwszej kolejności z dodatku skorzystają klienci którzy licencjonowani są grupowo. Uaktualnienia będą rozpowszechniane na kilka sposobów, między innymi za pośrednictwem Windows Update. Paczka dla 5 języków waży około 500MB, natomiast zestaw dla wszystkich dostępnych języków 1,5 GB. Dodatek będzie można znaleźć również na płytach DVD dołączonych do czasopism komputerowych.

Źródło: Microsoft

www.instalki.pl

swiatek94
komentarz
komentarz

mam pytanie czy do takiego kompa bedzie dobra vista

E8400

GTS BFG 512MB

2GB RAM OCZ

ABIT IP35

ciaciama
komentarz
komentarz
mam pytanie czy do takiego kompa bedzie dobra vista

Pewnie. Będzie śmigać.

elninio15
komentarz
komentarz

Niedawno kupiłem nowy system do komputera. Zastanawiałem się nad Vistą, ale nie byłem pewien czy ją kupic ponieważ słyszałem o niej różne rzeczy. Mimo wszystko jednak się na nią zdecydowałem.

I NIE ŻAŁUJĘ!!!

Komputer chodzi jak trzeba, wogóle się nie wiesza, a sama Vista jest funkconalna i w pełni dorównuje XP, jeżeli nawet nie jest lepsza.

Więc dziwią mnie posty typu: "Vista to syf".

Połowa osób, która napisała posty na niekorzyśc Visty pewnie wogóle jej nie uzywała.

Także po porownaniu XP i Visty zdecydowanie polecam tą drugą ;]

nokia
komentarz
komentarz
Także po porownaniu XP i Visty zdecydowanie polecam tą drugą ;]

Jeżeli peceta używamy do przeglądania neta, czy używania programów, które nie są zbyt wymagające to VISTA jest jak najbardziej ok;)

Ale odpal CRISIS na XP i Vista; różnica będzie ogomna na kożyść XP:)

ice-fenix
komentarz
komentarz
Jeżeli peceta używamy do przeglądania neta, czy używania programów, które nie są zbyt wymagające to VISTA jest jak najbardziej ok;)

Ale odpal CRISIS na XP i Vista; różnica będzie ogomna na kożyść XP:)

Niestety muszę cię rozczarować, ponieważ grałem w Crysisa na XP (medium) i na Viście też Medium. Różnicy we wydajności nie było żadnej, a dzięku DX10 medium wyglądały jak HIGHT w XP.

Ogólnie, to musze powiedzieć, że Vista jest THE BEST!

Wszystko zależy od tego, ile mamy pamięci.

Aktualnie mam 2GB z czego system zabiera 34% (ok 700MB).

Gra się naprawde komfotowo.

nokia
komentarz
komentarz
Gra się naprawde komfotowo.

Mnie Vista zabiera nawet do 1gb ramu;/

truster
komentarz
komentarz

dlatego polecam Windows XP x64 :]

ciaciama
komentarz
komentarz

Jeżeli nie masz 2 rdzeni, 1GB ramu i 128 MB karty graficznej to Visty sie nie oplaci zainstalowac. Sam sprobowalem zainstalowac Viste na moim 1-rdzeniowym laptopie i wszystko by bylo OK gdyby nie ten procesor, prawie co chwile 70-100% uzycia procka.

M4tth3w
komentarz
komentarz

ciaciama, z tym procesorem podobnie się dzieje na WinXP.

Z resztą, żeby mieć Viste musisz mieć dobrego kompa, chociaż ja Visty bym nie instalował.. jeśli masz dobrego kompa,to po co go obciążać systemem?

puchalak
komentarz
komentarz

Powiem co mysle o Viscie...Syf jakich mało Jedyne co jest fajne w Viscie to skórka( którą można mieć na Xp :P) Na jednym kompie mam Zainstalowana Viste i jezeli to miał być windows do gier to można sie z tego śmiać i śmiać........Wiedzmin po ok 30 minutach gry przestaje nagle działać a juz o PES 2008 nie wspomne dodam ze wszystko oryginalne..A jeżeli chodzi o kompa to GF 8600GTS 2GB ram i cztery rdzenie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.