x-kom hosting

Czy warto jest przestawic sie na viste ?

Poczta561
komentarz
komentarz

Z tego co słyszałem to nie. Kumpel miał problemy z zainstalowaniem gier. Wygląd podobno ok. ale strasznie muli kompa. Trzeba mieć niezły sprzęt aby działało wszystko ok.

Scull
komentarz
komentarz

Również przyłączam się do głosów na NIE.

Miałem laptopa - anglik. Designed for Vista. Niestety ... na Viście komputer chodził .... no nie powiem jak ze względu na cenzurę :-).

Osobiście uważam, że nie ma zbyt wielu innowacji niż XP. Wygląd jest całkiem całkiem, jednak wymagania potrzebne do czegoś takiego przewyższają wrażenia wizualne.

XP z ładnym stylem jest przejrzystszy :-).

Więc ... Sądzę, że Vistowcy nadal pozostaną w mniejszości (przynajmniej przez 5 lat)

tomq90
komentarz
komentarz

Za rok może i warto się przestawić! Ale teraz to ciemno to widzę xD

miałem Viste i jakoś mnie nie zadowoliła. Oprócz ładnego wyglądu

Przemek
komentarz
komentarz
(przynajmniej przez 5 lat)

Przesadziles.

Daje rok, gora 18 miesiecy i jakies 30% uzytkownikow Windowsa bedzie juz mialo Viste ;)

Scull
komentarz
komentarz

Przemek, 30% to nadal mniejszość ...

Owszem, możę i troszkę przesadziłem, ale ze 2-3 latka ... spójrz na to z tej perspektywy:

Żeby Vista chodziła swobodnie - trzeba jakieś 2 GB RAMu. Na te wszystkie wodotryski trzeba też kawałka karty graficznej.

Komputery biurowe, firmowe, kafejki czy szkolne (tutaj można polemizować) nie przestawią się na Viste, dopóki będą musiały wydać 1.5 raza więcej na sprzęt. Niby te 400 zł (1GB ramu jest + kolejny + grafika (coś zamiast integry) to nie majątek, ale jeśli firma kupuje 10 komputerów ... to jest pewna różnica.

Przemek
komentarz
komentarz

To pomysl jak bylo kilka lat temu.

Jak wchodzi XP.

To wszystko wyjasnia.

Do Visty wcale nie trzeba grafiki na AGP/PCI-E.

Wystarczy zintegrowana.

1GB RAM.

3GHz Celeron.

Takie kompy mamy na uczelni.

Vista smiga mozna powiedziec ze wysmienicie.

Na pelnych wodotryskach.

Scull
komentarz
komentarz

Ja na tamtych wakacjach serwisowałem komputery w 4 szkołach (Podstawowa, gimnazjum i 2xPonadgimnazjalna. Żaden nie miał więcej niż 512 MB ramu - żaden nie był więszym celeronem niż 2.6.

Z XP było podobnie - owszem, ale pomiędzy XP a 98 nie było aż takiej różnicy w działaniu na powiedzmy na sprzęcie niższej klasy.

Ja na swoim PC XP zainstalowałem na stałe dopiero, gdy niektóre aplikacje nie chciały działać pod Win98...

Przemek
komentarz
komentarz
ale pomiędzy XP a 98 nie było aż takiej różnicy w działaniu na powiedzmy na sprzęcie niższej klasy.

Miedzy XP a Vista jest tak samo.

Nie ma wcale duzego przeskoku.

Scull
komentarz
komentarz

Przemek, nie ma?

Win 98 chodził ładnie na 400 Mhz/128 MBramu. Na tym sprzęcie XP pójdzie bez większych zatargów bez obcinania efektów.

Win XP do ładnego chodzenia potrzebuje jakieś 1200 MHz i 256 RAMu. Spróbuj na tym sprzęcie postawić Viste z Aero?

Ale tutaj nie ma co się kłócić. Oczywistym jest, że Vista wypchnie XP prędzej czy później. To tylko kwestia czasu. Ale ... nie ma tutaj co prorokować.

Dziękuję za sensowną wymianę spostrzeżeń. :evil:

Przemek
komentarz
komentarz
Win 98 chodził ładnie na 400 Mhz/128 MBramu. Na tym sprzęcie XP pójdzie bez większych zatargów bez obcinania efektów.

Sprobuj na tym normalnie pracowac.

Zapewniam Cie ze sie nie da.

Dziękuję za sensowną wymianę spostrzeżeń. :evil:

Tez dziekuje.

Koniec OT

Kamix
komentarz
komentarz
Ja na tamtych wakacjach serwisowałem komputery w 4 szkołach (Podstawowa, gimnazjum i 2xPonadgimnazjalna. Żaden nie miał więcej niż 512 MB ramu - żaden nie był więszym celeronem niż 2.6.

A u nas w szkole są kompy:

Celeron 3.0 GHZ

1 GB RAM

i zintergowana grafika :(

Win XP do ładnego chodzenia potrzebuje jakieś 1200 MHz i 256 RAMu. Spróbuj na tym sprzęcie postawić Viste z Aero?

Moim zdanie win XP do perfekcyjnego działania potrzebuje min. :

Procesor 1,5

Ram 512

Pozdrawiam !

sitol
komentarz
komentarz

hehe mówisz do perfekcyjnego minimum chyba jak juz perfekcyjnie to nie minimalnie :D

Popek
komentarz
komentarz

Ja o tej Viście słyszałem że są z nią same kłopoty. Czy to prawda ?

PS: Zdaje sobie sprawę z wymagań sprzętowych, gdyby nie one już wszyscy mieli by

ją ... :/

acallk
komentarz
komentarz
Zdaje sobie sprawę z wymagań sprzętowych, gdyby nie one już wszyscy mieli by

ją ...

nieprawda , wielu użytkowników woli linuxy , pozatym zą z nią problemy bo jest niedorobiona bardziej niż windows XP a nie dlatego że ma za duże wymagania :D
osmaga94
komentarz
komentarz
Moim zdanie win XP do perfekcyjnego działania potrzebuje min. :

Procesor 1,5

Ram 512

Procesor to nie wiem ale żeby XP-ek rozwinął maksymalnie swoje skrzydła potrzebuje aż 2GB RAMu a Vista aż 4GB wyobrażacie sobie ? :?

acallk
komentarz
komentarz

Nieprawda , xpek niepotrzebuje aż 2 gb , wystarczy mu 1 GB i Proc 1,7 Ghz

Popek
komentarz
komentarz

Ale podsumuwując na Vistę potrzeba twardziela.

acallk linuxa ja miałem ale się z netem połączyć nie mogłem :?

acallk
komentarz
komentarz

acallk linuxa ja miałem ale się z netem połączyć nie mogłem
nie niemogłeś bo wrzystko się da tylko nieumiałeś a to zasadnicza różnica ;P
Popek
komentarz
komentarz

zabawne, jak woda z solą :P

Nie chce mi się tłumaczyc dlaczego, bo musze to w tym momencie widziec ...

  • 1 miesiąc później...
Pigmej
komentarz
komentarz

Deprecjonujecie Vistę zupełnie niesłusznie. Śmiem nawet zaryzykować że połowa osób która to uprawia nie miała zainstalowanej Visty, a ewentualnie RC2.

Zainstalowałem RC2 w styczniu. Po 3 tygodniach wróciłem na XP. Rzeczywiście był niedopracowany, mało sterów, problemy z kompatybilnością, itd. Od marca jadę na finalnej wersji i jesli tylko potrafi się ją troszeczkę pod siebie zoptymalizować to jest bardzo wdzięczna. Spokojnie zastępuje wysłużonego XP i w domu sprawdza się znakomicie.

Więc te wszystkie fochy jaka to ona niedobra ta Vista to czyste narzekanie ot tak dla zasady, bo to produkt MS. Ewentualnie odwieczne ataki linuxowców.

Na prawdę nie wiem po co oskarżać coś o to że jest niedopracowane i złe dla zasady. Bo to nie jest open source.

Ludzie chill ;)

Przemek
komentarz
komentarz

Ja od kwietnia na lapku ma Viste Business.

Czasami potrafi zirytowac.

Jednak z instalacja na stacjonarnym zaczekam do wyjscia pierwszego SP.

By miec juz pewnosc ze wszystko jest OK.

Pigmej
komentarz
komentarz
Ja od kwietnia na lapku ma Viste Business.

Czasami potrafi zirytowac.

Jednak z instalacja na stacjonarnym zaczekam do wyjscia pierwszego SP.

By miec juz pewnosc ze wszystko jest OK.

Nie wiem co ci to da. Przecież sam MS informuje, że to bedzie po prostu kompilacja upgrade-ów które i tak wyszły do tej pory tylko w formie jednej paczki. Jak dociągasz regularnie nowe łaty to nic nie zmienisz tym SP1.

No może oprócz jednego- "mam SP1, teraz będzie git, teraz mogę zainstalować Viste";)

To jest placebo. Ale twoja wola.

Przemek
komentarz
komentarz

Nie rozumiesz ;)

Po zapewnieniu max bezpieczentwa i stabilnosci oferowanej przez MS ktora pozwoli na skompilowanie SP zdecyduje sie na instalacje Visty na PC.

W tej chwili nie mam pewnosci ze tak jest bo latki sa caly czas dodawane do systemu.

Dopiero po pierwszym SP poziom zaufania sie zwiekszy ;)

Rozumiesz o co mi lotto ? :P

Pigmej
komentarz
komentarz
Po zapewnieniu max bezpieczentwa i stabilnosci oferowanej przez MS ktora pozwoli na skompilowanie SP zdecyduje sie na instalacje Visty na PC.

No bardzo to ładnie napisałeś tylko, że ta wypowiedź nic nie wnosi.

W tej chwili nie mam pewnosci ze tak jest bo latki sa caly czas dodawane do systemu.

Dopiero po pierwszym SP poziom zaufania sie zwiekszy

Po SP1 łatki też będą wydawane tak jak są teraz.

Powtarzam jeszcze raz. Czytaj uważnie. SP1 do Visty bedzie niczym innym jak zebranymi do kupy łatkami, które MS wydał do tej pory dla tego OSa i udostepnił na Windows Update.

Masz dwa przypadki:

1. Instalujesz Vistę i SP1.

2. Instalujesz Vistę teraz i do czasu wydania SP1 ciągniesz regularnie łaty.

Punkt 1 nie rózni się niczym od 2. W przypadku Visty system będzie taki sam. MS to potwierdził. Inaczej niż w przypadku SP2 do XP. Tam przekompilowali fragment systemu od nowa, dodali centrum zabezpieczeń itd. Rzeczywiście to była zmiana.

Natomaist SP1 do Visty nic nowego nie wniesie. To tylko paczka z łatami które system i tak sam dociąga teraz z Windows Update.

To jest taka mania użytkowników, taki zwyczaj. Tak się już przyzwyczaili że po SP1 do danego systemu wprowadza się jakiś faktycznie istotny element. W przypadku Visty nie jest on planowany. To ma być tylko paczka łat. Tak deklarował MS.

Jasne?

Przemek
komentarz
komentarz

Sam sobie zaprzeczasz.

No coz ;)

W przypadku Visty system będzie taki sam. MS to potwierdził.
Tak deklarował MS.

Jednak rownie dobrze moze byc tak jak z XP.

Wiec ja jednak pozostane przy mojej decyzji.

Jak narazie Viste mam na lapku mozna powiedziec dla wlasnych testow.

Sprawuje sie nieźle jednak istnieje czasami problemy ze starszymi aplikacjami z ktorymi w XP nie bylo problemu.

Miejmy nadzieje ze SP przyniesie wielekie zmiany ktore to naprawia co wedlug Ciebie nie ma prawa zaistniec ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.