x-kom hosting

Czy warto jest przestawic sie na viste ?

Kurzun
komentarz
komentarz

Oczywiście zgadzam się z simem. Inwestować w Vistę.

  • 2 tygodnie później...

jaca111
komentarz
komentarz

Witam,

Moja opinia po kilku dniach jak najbardziej pozytywna.

Czasami szukam jeszcze niektórych funkcji , ale to kwestia przyzwyczajenia no i praktyki.

Z gadżetów już korzystałem (niektóre bardzo przydatne).

Pozdrawiam i polecam Viste.

zigi123
komentarz
komentarz

Vista ma swoje wady i zalety na viscie nie dzilaa duzo programow starszych ale jest fajnieszja z wyglądu i ma wiele fajnych funkcjii a xp działają na nim programy ale nie ma takiej zaawansowanej list fajnych funkcjii

Kamik47
komentarz
komentarz

- Visty:

15gb zajmuje pamieci (po miesiacu bedzie zajmowala juz 25)

Porownanie:

PC(5lat, 64ramu, itp) Laptop(3dniowy, c2d, 2gb ramu itp)

PC wlacza sie 5minut szybciej niz laptop.

+Visty

Wyglad(ktory do xp mozna nagrac nakladka tzw: MX

-XP (nie dostrzegam)

+XP (nie chce mi sie stukac przez nastepne 12h na klawiaturze)

Po kolejne ta sama cena jesli chodzi o SP2.

Po kolejne praca na viscie nie bedzie sprawiac ci radosci.

Osobiscie polecam wziasc XP.

3miesiace nie formatowany dysk na XP i sam windows zajmuje: 1,21GB. (Na viscie juz by bylo jakies 20gb) dlaczego? poniewaz vista np gdy odpalisz worda, zapiszesz cos sobie pozniej go wlaczysz zedytujesz to zaraz zrobi sie plik ktory trzyma ustawienia, powiedzmy ze tak 10x wiec zapisze ci sie 10x na dysku... jesli nie bedziesz tego usuwal to kaplica zapelnisz dysk i braknie ci dysku na system... takie jest moje zdanie;

  • 4 tygodnie później...
Zarov
komentarz
komentarz

Na prezentacje z angola kolega z grupy przyniosl laptopa, kupił go w pazdzierniku. 1gb ram, reszty nie pamietam. Vista uruchamiala się łohoho i jeszcze troche. Inny kolega mial mu cos zrobic i nawet nie oplacalo sie tego wlaczac. Nie wspomne o Aero co na takim kombajnie zacinało wszystko. Ba! Nawet jest zmuszony do uzywania Visty.

zigi123
komentarz
komentarz

nie warto ja sie teraz zmieniam na xp z visty bo to dziadostwo tyle ze ja mam takie sprzecicho 2 gb ramu 320 g dysk 2 rdzenie procek i ja sie przezucam na xp 64 bity

Kurzun
komentarz
komentarz

zigi123 swoje zdanie podeprzyj jakimiś argumentami.

visty bo to dziadostwo
Keepsake
komentarz
komentarz

Nierozumiem was,Vista WCALE nie ma tak duzo błedow jak mowicie.Mi przy wyłaczonym aero pobiera 500MB ramu i wlacza sie (szczegolnie wylacza) 2x szybciej niz xp na starym kompie.Wiekszosc z was albo nigdy nie miala visty na dysku albo ma za słabego kompa.Poczytałem kilka topicow na zachodnich forach i chociaz jada tam troche viste to przynajmniej mieli ja zainstalowana i wiedza co mowia..............

Kurzun
komentarz
komentarz

Dooookładnie! Zgadzam się z Tobą w 100%. Ja korzystam już długo i nie narzekam.

byku
komentarz
komentarz

Keepsake, może i tak, ale zobacz u mnie z antyvirusem i komunikatorem Vista ( Home Basic ) zżerała 650MB ramu. Dla porównania XP w takiej samej konfiguracji 250MB. Czy to nie lekka przesada? Przecież nikt nie będzie kupował nowego komputera, bo wyszedł nowy system, który ma ponad dwa razy większe wymagania. Zauważ, że nie każdy ma komputer z 2GB ramu, żeby zainstalować Vistę. Jeszcze dodam, że nie jest kompatybilna z wieloma programami i Microsoft nie dąży jakoś do tego ( Przykład: mój wujek, kupił laptopa z Vistą, zainstalował program, który służy mu do pracy i nie chodził. Miał szczęście, że była to wersja Bussines, bo mógł skorzystać z downgrade'u.).

zigi123
komentarz
komentarz

Ja mam sprzęt

procek AMd Athlon 2 rdzeniowy 5500+

4 gb ramu

grafika NvidiaGeforce 8300

329 gb dysk

i mimo to przezucilem sie z visty na xp bo jak dla mnie to vista jak narazie to nie napewno bede jej uzywal za 2 lata jak wyjdzie wiecej programow a jak narazie wole xp media center edition 2005 vista jest dobrym oprogramowaniem ale jak na te czas to za dobrym...

  • 3 tygodnie później...
Emil-ka
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie warto. Przynajmniej nie teraz. Ponieważ jeszcze niektóre gry lub programy na Viscie nie działają. A jakoś specjalnie to nie jest ona lepsza... A nawet ma pare błędów...

CrisELDi
komentarz
komentarz

Witam!

Widzę że wielu użytkowników komputera myśli o zmianie systemu na Vistę:

Sam pośiadam w domu dwa komputery moja dziewczyna ma laptopa HP Pavilion6525 (Athlon Dual Core 2.21GHz RAM: 2GB HDD: 120GB Grafika: NVIDIA 512MB oraz Windows Vista Home )

Komputer nie mało kosztował bo 600Funtów w Anglii i bez wykupionej gwarancji!

PLUSY

- Sam komputer wraz z wistą wygląda i robi piorunujące wrażenie w głębi kolorów i grafice przestrzennej naprawdę podziw!

- Dość szybko uruchamiają się programy aplikacje

- Dużo narzędzi, programów

- Dużo gadżetów wizualnych

- Lepsze zabezpieczenia (ale utrudniają życie użytkownikowi bo komputer o wszystko cię pyta co robisz i czy na pewno!

- Lepsze narzędzia przywracania systemu

- Bez problemowa instalacja

- Komfort pracy wizualnej

- Szybszy dostęp do komunikatorów, poczty

- Multimedia są rozbudowane i miłe w dosłudze!

- Szybkie rozpoznanie instalacja urządzeń np.:USB

- Lepsze, dokładniejsza, przejrzyste narzędzia przywracania i kopi zapasowych

- Więcej jest programów Edycyjnych VIDEO AUDIO

- Brak problemu z Internetem (Wszystko jest czyste i jasne co jest nie tak)

- Dobra diagnostyka komputera i dla każdego!

- Dużo więcej informacji o naszym komputerku system nam udostępnia!

- Większość operacji jest zautomatyzowana!

WADY

- Wysoka cena jak nawet w Wielkiej Brytanii 4 miesiące temu 350Funtów wersja FULL teraz 250Funtów

- Tu kupisz Komputer tylko z Windows Vista nie ma już XP na rynku. Nie dają płyty z windowsem! Czy zdanymi zapasowymi!

- Duży jest problem aby po poważnej awarii powrócić po utracie systemu do oryginalnej wersji z klucza!

- Komputer który już kupiłeś z Vistą ma coś w sobie że uniemożliwia poprawną pracę systemu XP (Próbowałem „KUPE” kłopotu, w nowszych PC)

- Wysokie wymagania sprzętowe

- System zajmuje na dysku twardym minimum 15GB

- Pamięć operacyjna zawsze jest załadowana w 30-60%

- Pamięci graficznej potrafi zająć od 45-70% zależ w jakim trybie i ilości pamięci

- Trudno coś odnaleźć i dostosować do swych upodobań, zbędne i nie potrzebne rozmieszczenie wszędzie jakiś narzędzi do ustawiania nie logicznie moim zdaniem rozmieszczone.

- Strasznie pyta o wszystko prawie sam system nic nie zrobi bez twej zgody!

- Za dużo poprawek po zakończeniu instalacji (Konieczność restartu!)

- Długi czas instalacji pakietów Aktualizacyjnych/Poprawek

- Trochę dłuższy czas uruchamiania systemu

- Długo się instaluje programy (Pytania i komunikaty)

- Nie chodzą lub przycinają się gdzie na XP przy mniejszych wymaganiach gra śmigała nawet gry od Microsoft nie chodzą tak jak to rekomenduje producent (symulatory lotu, gry o wysokiej wydajności grafiki się zawiesza odpalają lub nie instalują

- Większość programów dla XP jest blokowana przez sam system, a jak się zainstaluje to w czasie pracy system potrafi zatrzymać i zablokować jakąś akcję podejrzaną systemowi i koniec pracy na kompie (Prośi np.: uruchom komputer ponownie)

- Blokuje programy bezpośredniej wymiany plików (Wymaga ustawień)

- Uporczywe i nie wygodne komunikaty o dostarczaniu i instalowaniu poprawek czy uaktualnień dla systemu a w końcu uporczywym restartem komputera!

- Uporczywy i nie wygodny alerty zabezpieczeń (Komunikaty, blokowanie, pytanie)

- Nie chodzą znale i lubiane programy np.: Alkohol 120% itp.

- Na tym Windows-ie niczego nie „skrakujesz” czy podrzucisz pach

- 2.5 godzina pracy na bateri w trybie oszczędzania pod XP chodził do 3.2 godziny

- Bardzo powoli pracuje na procesorach jedno rdzeniowych (Zależy od wersji)

JEŻELI INSTALUJESZ VISTE

- Straszne są problemy z starszym sprzętem aby go dostosować do nowego systemu

- Brak sterowników

- Minimum krytyczne RAM dla instalacji windowsa jest 1GB (Strasznie zwalnia na tej ilości pamięci

- Nie obsługuje większości urządzeń video i audio bez oryginalnych sterowników

- Bardzo długi czas instalacji pakietu, wraz z programami i sterownikami oraz uaktualnieniem i ustawieniem przywracania potrafi nam to zająć ponad 5 godzin (Wszystko oczywiście jest zależne od PC oraz ilości danych i programów do instalacji!)

- Bardzo prosta konsola instalacji samego pakietu ale nie przejrzysta i nie dokładna co do operacji dyskowych na HDD (Czas postępu co do formatowania i operacji)

- Dużo może sprawić problemu z zmianami i konfiguracją w głębi systemu!

- Ograniczony w pełni do dostępu plików systemowych i operacyjnych

-Problemy z drukarkami i skanerami (instalacja)

TESTY NA:

To jest stacjonarny PC:

(Athlon Dual Core 2.21GHz RAM: 4GB HDD1: 350GB, HDD2 350GB Grafika: NVIDIA 256MB, TV/SAT Kart oraz Windows Vista Ultimate )

Problemy jak w wcześniej wymienione, niestety system wcale się szybciej nie odpala przy takiej ilości RAM: 4BG ora większej powierzchni partycji systemowej.

Gry w cale nie przyśpieszają są zmiany w głębokości koloru i dynamice akcji ale obraz dalej jak był płynie normalnie tylko ster reagują z opóźnieniem. Wróciłem do XP ze względu na moje potrzeby oraz szybkość!

PROPONUJE:

Ogólnie tu w Anglii system ten mogę kupić za 7Funtów na targu w prawie oryginalnym pudełkiem oraz z „kalką” na DVD Bez klucza bez aktywacji pobiera poprawki i działa bez problemu u znajomego już 5 tygodni działa jak normalny system!

Czyli darmo kupować i wydawać tyle kasy na jakiś szajs…

Ja proponuje poczekać aż pomyślą i to poprawią

Na pewno wystarczy i zadziwi nasze Panie! Umie to się sprawdziło i panie ogólnie problemu nie widzą bo „jest śliczny”!

Proszę się jeszcze zastanowić i dostosować w razie wyboru do swych zamiarów pracy na PC!

Testy i opis opieram na swoim sprzęcie i obserwacji tego systemu!

Pozdrawiam!

Misiorek
komentarz
komentarz

Hmm też mam dylemat Vista vs. XP

Lecz chyba bede zmuszony do Visty, poniewaz w moim nowym kompie na bank bede mial 4gb ramu. Nie wiem ile ramu obsluguje 64 bitowy XP.

Kolejnym "musem" jest DirectX 10. Czytalem, ze na XP nie ma tej wersji DX'a :(. Przyzwyczailem sie do XP, ale myślę, że opanowanie Visty nie zajmie mi dużo :).

Foq66
komentarz
komentarz

Ja wybrałem Viste bo : jest ładna , kolorowa , i nowsza :D

  • 2 tygodnie później...
M4tth3w
komentarz
komentarz

Vista - w życiu!

Miałem ten shit na kompie..

Ciągle jakieś problemy, jak nie stery nie takie, to soft albo urządzenia niekompatybilne.. :/

Moim zdaniem lepiej poczekać 'do finalnego' wydania visty ;) tzn. pewnie microsoft za rok , za dwa będzie sprzedawał viste sp1000 xD

Niestety taka jest prawda.. imo iż bronicie Visty jest ona potężną niedoróbką..

Sean
komentarz
komentarz
Vista - w życiu!

Miałem ten shit na kompie..

Ciągle jakieś problemy, jak nie stery nie takie, to soft albo urządzenia niekompatybilne.. :/

Moim zdaniem lepiej poczekać 'do finalnego' wydania visty ;) tzn. pewnie microsoft za rok , za dwa będzie sprzedawał viste sp1000 xD

Niestety taka jest prawda.. imo iż bronicie Visty jest ona potężną niedoróbką..

noł koment...co za teksty tu padaja to pozal sie bosche...jeżeli ktos ma dobry sprzęt to dlaczego mialby nie uzywac visty...sam nie mam boskiego kompa ale ja Viste mam i jestem zadowolony...znacznie mi bardziej lezy niz Xp ...pozdrawiam

M4tth3w
komentarz
komentarz

Heh..

Sprzęt również mam dobry, bo miałem Viste (Ultimate) ale jednak czegoś brakuje temu systemowi..

Jest taki ... "niedorobiony" :/

mattcrow
komentarz
komentarz

Hehehe... podzielone macie zdania :D A ja Wam powiem że nie taki diabeł zły, jakim go malują. Używam Visty spory kawałek czasu, i nie narzekam. Ze sterownikami wcale nie ma aż tak wielkiego problemu, wystarczy dobrze poszukać, większość i tak sam znajduje w sieci. Z grami też nie widzę problemu, na razie wszystko co instalowałem działa bez zarzutów i śmiga (Gothic3 Max detale + antialiasing x16 rozdzielnia 1280x1024, tak samo COD4 czy Crysis lub nasza rodzima produkcja The Witcher) Co do uruchamiania to chyba macie jakieś przedpotopowe kompy, bo u mnie calutki startup zajmuje ok 7/8 sekund, a nie mam żadnego ferrari. Kolejna sprawa, łatki na XP- tak jak kilku kolegów już zauważyło, jest to całkiem normalna rzecz że nowy system wypiera starszy, a nie żaden "chwyt". Z resztą Gates znów wypuszcza nowy system Vienna... ehh... vista jest o wiele funkcjonalniejsza od xp, zawiera wiele nowych programów ułatwiających nam życie. Jedynym czym Bill nie może się poszczycić to IE i śmieszny Security System... Nie jestem też zadowolony z VistaSideShow, ponieważ pomimo zamieszczonego w panelu sterowania linku na stronę MS z gadżetami VSS nie zauważamy ani jednego :/ Polecam Vistę, a ludzi twierdzących że vista to kupa, odsyłam do lamusa, bo znając życia nawet się z nią nie zetknęli. Pozdrawiam

PS. Dopiero zauwazylem wypowiedz M.a.t.i.19 :D heh chłopcze... Twoim zdaniem MS wypuścił jakąś betę? :D Pod jakim względem jest on niedorobiony? Śmieszne... "niedoróbka, poczekać do finalnego wydania" ahh... brak slów... nikt nie stara się obronić Visty :D Ja też uwielbiałem Xp'ka, ba, dalej uważam go za bardzo stabilny i świetny system, natomiast do visty także nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo dobry system, i w niczym nie gorszy od xp, a nawet funkcjonalniejszy.

M4tth3w
komentarz
komentarz
PS. Dopiero zauwazylem wypowiedz M.a.t.i.19 biggrin.gif heh chłopcze... Twoim zdaniem MS wypuścił jakąś betę? biggrin.gif Pod jakim względem jest on niedorobiony? Śmieszne... "niedoróbka, poczekać do finalnego wydania" ahh... brak slów... nikt nie stara się obronić Visty biggrin.gif Ja też uwielbiałem Xp'ka, ba, dalej uważam go za bardzo stabilny i świetny system, natomiast do visty także nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo dobry system, i w niczym nie gorszy od xp, a nawet funkcjonalniejszy.

Po 1 nie nazywaj mnie "chłopcze"..

Po drugie, tak moim zdaniem Vista jest niedorobiona pod każdym względem.. po co wypuszczać system, który nie jest kompatybilny z niektórym sprzętem (drukarki itp.) ? taki miał być "bez błędowy" :D na resztę pytań odpowiedz sobie sam :D

Fakt, Vista tragedią nie jest, ale czymś super też nie.

mattcrow
komentarz
komentarz

Nie mam zamiaru się tu z Tobą kłócić... chłopcze (Podejrzewam że w stosunku do mnie, jesteś chłopcem) Ja z moją drukarką nie miałem żadnych problemów, wszedłem na stronę producenta, zassałem driver'y, i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ehh... Twoje wywody nie mają jakichkolwiek podstaw abyś śmiał tak twierdzić. Temat niedorobienia może lepiej pozostawię bez komentarza... Jest to nowy system, więc producenci sprzętu dopiero zaczynają wypuszczać pod niego oprogramowanie i driver'y. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to logiczne. Dziękuję.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Nie interesuje mnie to, ile masz lat, ale uprzejmie już Cię poprosiłem, abyś mnie tak nie nazywał.. ;)

Owszem, zawsze tak jest z nowymi technologiami, ja osobiście nie miałem problemów ze sprzętem, bo mam w pełni wszystko kompatybilne z Vistą, ale np. osoby które mają słabe kompy lub sprzęt (dobry) ale nie kompatybilny z Vistą mają go wyrzucić?

Najbardziej w tym wszystkim denerwuję mnie to, że według danych z Microsoftu tylko firma DELL będzie produkować notebooki z XP (pewne serie oczywiście), i będzie trudno dostać legalnego XP'ka.. :(

Każdy może mieć swoje zdanie i ja je wyrażam... ;]

Mi po prostu Vista nie pasuję.. i dlatego moim zdaniem nie warto jest zmieniać systemu, XP jest stabilny (owszem, trzeba go łatać :/ ), ale jeśli chcesz (pisze do kogoś kto zamierza kupić Viste) zmienić system tylko dlatego, że szata graficzna XP Ci się znudziła, to widocznie masz za dużo pieniędzy.. ;)

mattcrow
komentarz
komentarz

I w końcu doszliśmy do konsensusu :) Pozdrawiam Kolego ;)

Podsumowując: jeśli posiadasz dobry sprzęt, mogący spokojnie pociągnąć Vistę, i oczywiście w pełni z nią kompatybilne driver'y do podzespołów, to nie ma problemu, możesz się przesiąść.

Natomiast jeżeli wolisz większa wydajność swojego komputera... zostań przy XP. Jest to świetny i bardzo stabilny system. A z tego co się orientuję, można już mu zaimplementować technologię DX10.

thesior
komentarz
komentarz

Moim zdniem także nie warto przestawiac się na Viste.No chyba ze ktoś ma kompa kosmicznego i nie przeszkadza mu że prawie 1GB pożera.O Viście jak narazie słyszałem same złe rzeczy;D ale sam nie bede mówił bo nie widziałem

M4tth3w
komentarz
komentarz

mattcrow, no właśnie.. ;)

A co do Direct X 10 , jest już taka przeróbka, ale nie jest ona bezpieczna..

Ale podobno ma wyjść Direct X 10 (stabilny) do XP :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.