x-kom hosting

ESC.pl

capslo
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wygląda gwarancja bo mam tylko oddzielną na dvd a na inne podzespoły nie mam czy gwarancją są plomby a może faktura

  • 3 tygodnie później...

Roderick
komentarz
komentarz (edytowane)

To ja mam jeszcze takie pytanie do Liptona. Czy jeśli będę zamawiał zestaw to w komentarzu mogę powiedzieć żeby kurier był w danych godzinach np 16-17+ ? Bo wcześniej nie będzie nikogo kto by mógł odebrać (a nawet jeśli będzie to ktoś kto się nie zna i nie sprawdzi czy podzespoły się zgadzają (co trzeba niby zrobić przy kurierze)). I drugie pytanie jeśli np zamawiam sobie procesor intel core i5-750 i chłodzenie do niego scythe mugen II rev.B to podłączą mi to chłodzenie też ? I czy nałożą też pastę termoprzewodzącą (bez niej się nie obejdzie tak słyszałem) i czy będzie to coś kosztować i np będę musiał dodać tą pastę do koszyka w esc.pl żeby mi ją nałożyli przy składaniu ? Tzn tu problem jest bo nie znalazłem takich past w esc.pl nigdzie na stronie.

Jeśli ktoś wie dokładnie to niech piszę tu lub na gadu zawszę prawie dostępny jestem.
Z góry dzięki.

Lipton
komentarz
komentarz

W komentarzu możesz napisać o kurierze jednak nie wiem, czy coś to da, dlaczego ? Kurier w dniu dostarczenia przesyłki dzwoni do Ciebie (7-8 rano) w celu zawiadomienia o której przybędzie z paczuszką. Niestety najczęściej jest to termin poranny 9-11. Z tego co pamiętam po 17 kurierzy nie dostarczają paczek, więc o uzgodnienie takiej godziny może być ciężko.

Przy Mugenie nie ma pasty termoprzewodzącej to na pewno procesor przesmarują box-ową.
Taka usługa jest bezpłatna.

Roderick
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli jak mam się upewnić czy wszystkie części będą właściwe ? Rodzice są zieloni a ja zapewne będę w szkole (a mówię tu o najbliższym poniedziałku - wtorku - środzie bo wtedy zamawiam). Powiedzmy zadzwoni kurier rano że będzie po południu (mnie nie ma wtedy np) i jedyne co mogę zrobić to prosić znajomych aby oni za mnie wszystko sprawdzili ? Ew. zrobić sobie dzień wolny bo innej opcji nie widzę :/

PS: Upewniałem się na jednym forum czy zestaw który mam zamawiać będzie dobry / wydajny jak za tą cenę ale nie zaszkodzi chyba jeśli zapytam się tutaj (w tym temacie?)? wolę się upewnić żeby ostrzeżenia nie dostać ;]

PS2: Razem z komputerem zamawiałbym też monitor w tym wypadku Samsung P2450H 24 calowy ale zauważyłem że nie ma go na liście w stwórz zestaw ale po wyszukiwaniu jest. Gdy złożę zestaw mogę dodać do koszyka dodatkowo monitor czy musi być razem z zestawem w tym szablonie całym ? I czy przed wysyłką sprawdzane jest czy nie ma na nim wypalonych pixeli ? Żeby nie było że przyślą monitor z kilkoma spalonymi pixelami i nic nie zrobią bo powiedzą że przecież jest sprawny czy coś.

Lipton
komentarz
komentarz

1. Możesz otworzyć komputer po przyjściu ze szkoły. ESC wysyłało mi już kilka paczek i zawsze było wszystko ok ;)

2. Załóż temat w Zestawach Komputerowych.

3. Tak sprawdzają go na miejscu ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Roderick
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości :)

Gość
komentarz
komentarz

Na samym początku wyczytałem, że przesyłka dla osób z forum to 1 zł, to prawda ?

Lipton
komentarz
komentarz

[quote]Polecamy zakupy sprzętu komputerowego w sklepie internetowym ESC.pl. Każdy użytkownik serwisu ForumPC.pl który zamówi sprzęt na kwotę powyżej 1800 zł. otrzyma przesyłkę za 1 zł. Warunkiem uzyskania rabatu jest wpisanie w uwagach zamówienia hasła: "zamówienie z forumpc.pl". [/quote]

  • 2 tygodnie później...
komputerowiec20
komentarz
komentarz

Pewnie głupie pytanie, ale zapytam. Jest możliwy jakiś rabat? :D

Lipton
komentarz
komentarz

Hmm chyba nie, to przy większych zamówieniach.

eye663
komentarz
komentarz

Że tak spytam, czy jak będę chciał złożyć zamówienie i poproszę o złożenie komputera, to pudełka do podzespołów też wysyłają mi?

Jeśli nie to w uwagach zamówienia o to poprosić?

Chodzi mi o esc.pl

snip91
komentarz
komentarz

Wysyłają, ale na wszelki wypadek możesz dopisać w uwagach ;)

Roderick
komentarz
komentarz

Ja mam takie pytanie odnośnie rat. Przeczytałem wsztstkie strony ale nadal nie do końca wiem na jakiej zasadzie się to odbywa. Zaczynam od założenia konta na stronie układam zestaw w komentarzach coś tam wpisuje i co dalej ? Gdzieś się wybiera jaka ma być forma płatności czy jak ? I czy żeby brać kompa na raty to rodzic musi jechać aż do gdańska do ich sklepu żeby to ustalić czy telefonicznie i potem z paczką wysyłają jakieś książeczkę z papierami do wypełnienia i wysłania pocztą (z kasą)? Jakby ktoś mógł mi to dokładnie objaśnić był bym wdzięczny.

djmakus
komentarz
komentarz

z tego co wiem to raty w esc tylko osobiście załatwiasz

Lipton
komentarz
komentarz

Pytania dotyczące rat kieruje do samej firmy. Niestety, ale przez internet tego nie załatwisz, umowę musisz podpisać na miejscu.

Rizzu
komentarz
komentarz

Yo, pisze tutaj po kilku miesiącach i zdaję raport, że zestaw zakupiony na esc.pl działa perfekcyjne, no mimo tej feralnej karty graficznej która co jakiś czas (tydzień) wywala mi artefakty (o dziwo dzieje sie to jak mam za duzy % obrotow wiatraczka ustawiony oO), od poczatku tylko raz dostalem bsod. polecam

  • 2 tygodnie później...
eye663
komentarz
komentarz

Cześć.

Od wczoraj zaczęły pojawiać się blue screeny. Instalowałem 3x system operacyjny i BSOD'y nadal wyskakiwały. Ostatni raz system nie chciał się uruchomić, więc wyjąłem jedną kość ramu (zacząłem sprawdzać czy hardware nie jest winny). Od tego momentu system zainstalował się poprawnie, jest stabilny, nie wyskakują bsody, po włożeniu drugiej blue screeny znów zaczynają się pojawiać.

Chciałbym złożyć reklamację, ale nie wiem, czy mam wysyłać samą kość w pudełku, czy obydwie kości.

Pozdrawiam i proszę o pomoc, wysłałem maila z zapytaniem do esc, ale chcę także się dowiedzieć na forum, bo nuż ktoś miał taką sytuację.

snip91
komentarz
komentarz

Oczywiście, że cały komplet.

eye663
komentarz
komentarz

A co wpisać w polu numer seryjny?

Bo przecież będę musiał wysłać 2 kości ram OCZ Platinum CL7 1333, a każda ma osobny numer seryjny.
I jak przebiega reklamacja i kto pokrywa koszty wysyłki?

No i oczywiście ile będę czekał na pamiątki. :(

driv
komentarz
komentarz

Jak to jest bo lada moment spodziewam się kuriera i polecono mi sprawdzić sprzęt przy nim. I jak coś nie daj Boże będzie uszkodzone to co dolej? Kurier spisze raport abo cos tam i bierze sprzęt powrotem, albo ja sam muszę się skontaktować z esc i wysłać im komputer na swój koszt?

Lipton
komentarz
komentarz

Nie kierujcie takich pytań do forum. My nie jesteśmy przedstawicielami firmy esc.pl, a jedynie pomocą przy problemach ze sprzętem i zamówieniami przez nasze forum.
Wszelkie pytania dotyczące gwarancji kierujcie do firmy.

driv
komentarz
komentarz

Raczej chodziło mi o doświadczenia użytkowników którzy mieli już przypadek gdy w paczce znajdowało się coś co odbiega od normy. Może już ktoś miał tą nieprzyjemność?

matiq9
komentarz
komentarz

Witam !
Nie jestem pewien czy ten dział jest odpowiedni na ten temat, więc z góry przepraszam.
Mam problem. Chcem kupić części na ESC.pl. Tylko mój ojciec mówi, że lepiej kupić jakiś komputer w sklepie zwykłym cały(złożony), bo potem jak coś się zepsuje to w sklepie ESC powiedzą, że był źle złożony czy coś takiego.
Moje pytania co do tego problemu to:
1. Czy rzeczywiście może być tak, że jak coś się zepsuje to ESC nie przyjmie tego na gwarancje, bo powiedzą że był źle złożony?
2. Gdzie powinienem złożyć komputer z tych części? W jakimś sklepie komputerowym? Może u nich( w ESC jeśli kupie wszystkie części)


Pozdrawiam



[color="#FF0000"]//przenoszę
//Vol[/color]

Jakob
komentarz
komentarz

Jeśli jesteś zielony ( nie składałeś nigdy komputera ) trochę googlowania i myślę, że sobie poradzisz ;)
Jeśli jednak boisz się, że coś uszkodzisz napisz do sklepu ( chodzi mi o ESC )- złożą Ci. Nie wiem czy za to płaci się, czy nie ( jeśli tak to pewnie nie duże pieniądze ).

Co do gotowców. Nie polecam! Shit, źle dobrane komponenty. Lepiej złożyć samemu komputer ;)

Gość
komentarz
komentarz

Jak by tak powiedzieli to znaczy ze ich wina bo jak zamawiasz zestaw caly w esc to oni skladaja.

Po za tym esc to bardzo dobry sklep.

Zestawow gotowych nie ma co brac gdyz po pierwsze sa o wiele drozsze bo firma tez musi zarabiac a po drugie to czesto jest tak ze producenci oszczedzaja na takich czesciach jak ram,dysk,zasilacz.

[color=red]//łączę ze zbiorczym
//kajzera[/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.