x-kom hosting

ESC.pl

marmon
utworzono
utworzono

Planuje zakup kompa na esc.pl i chciałbym się dowiedzieć:

Czy jak zamawiam wszystkie części do kompa to za złożenie biorą kase?

Czy plombuja kompa?

Czy wysyłają wszystkie pudełka, folie i wszystko co normalnie bym miał kupując w sklepie boxa?

Jakie macie doświadczenia z gwarancją u nich ?

Czy wszystko co maja na stronie maja naprawde dostępne? Bo jak wysłałem maila do nich z zapytaniem czy takie a takie elementy moge kupić to kolo mi odpisał tylko że "Zestaw jest kompatybilny" : / Troche nie o to mi chodziło

Gość
komentarz
komentarz
Czy jak zamawiam wszystkie części do kompa to za złożenie biorą kase?

Nie.

Czy plombuja kompa?

Z tego co pamiętam, to gdzieś pisali, że plombują, ale nie ma to znaczenia dla gwarancji.

Jakie macie doświadczenia z gwarancją u nich ?

Powolna...

Czy wszystko co maja na stronie maja naprawde dostępne? Bo jak wysłałem maila do nich z zapytaniem czy takie a takie elementy moge kupić to kolo mi odpisał tylko że "Zestaw jest kompatybilny" : / Troche nie o to mi chodziło

Niestety nie.

snip91
komentarz
komentarz
Czy jak zamawiam wszystkie części do kompa to za złożenie biorą kase?

Nie.

Czy plombuja kompa?

Nie.

Czy wysyłają wszystkie pudełka, folie i wszystko co normalnie bym miał kupując w sklepie boxa?

Tak.

Jakie macie doświadczenia z gwarancją u nich ?

Nie mam żadnych.

Czy wszystko co maja na stronie maja naprawde dostępne?

Różnie jest. Czasami nawet na hurtowniach nie ma tych części (np. HD4770) i nie mają jak ściągnąć, ale jak tylko się pojawiają, to jest rozsyłane.

marmon
komentarz
komentarz

Dziękuje za odpowiedzi

Rizzu
komentarz
komentarz

No więc na prawdę nie wiedziałem gdzie to napisać, nie umiałem odszukać stosownego działu.

Zacznijmy od tego, że u mnie z kasą jest bardzo krucho i od 2004 roku nic nie zmieniałem w moim komputerze. Teraz mam 2400zł na nowego, i na prawdę nie chcę mieć przykrej sytuacji że dostane to czego nie chciałem bądź uszkodzone. ESC jest w gdańsku, a ja mieszkam w Jastrzębiu(Śląsk, południe polski ..). Jeśli coś będzie nie tak, to nie mam możliwości pojechania tam z reklamacją. Nie chcę również wysyłać tego pocztą bo to już będzie tragedia dla mnie... Mam kilka pytań. Czy ESC jest dobrym sklepem? Ponieważ ostatnio na pewnej stronie gdzie ocenia się właśnie takie sklepy internetowe od początku tego roku jest coraz więcej komentarzy negatywnych, ludzie dostawali to czego nie zamawiali, problemy z reklamacją itp... W moim mieście nie ma tych części które polecacie (pamięci OCZ, zasilacze, obudowy i w ogóle wszystko jest strasznie drogie). Czy jeśli zamówię całą skrzynkę na ESC (prócz nagrywarki DVD bo ją już posiadam) to dostanę ją złożoną, czy w częściach? Czy znacie przypadki jakiegokolwiek błędu ze strony tej firmy (uszkodzone części itp)? Chciałbym żeby to wyglądało tak:

Zamawiam podzespoły na ich stronie, przyjeżdża kurier(MAX. po tygodniu), sprawdza (razem ze mną ) czy wszystkie części są zgodne z zamówieniem i czy są w dobrym stanie(chciałbym żeby to było już złożone, ponieważ samemu nigdy tego nie robiłem..), wręczam pieniążki kurierowi i wszystko kończy się szczęśliwie.

Powiedzcie mi co nieco jak by to wyglądało...

U mnie to wygląda tak ( 5 lat temu) zamówiłem części, na następny dzień wszystkie już były w tym sklepie, za opłatą 25 zł złożyli mi to, wziąłem to (przy małej pomocy kumpli) do domu i wszystko działało itp....

Gość
komentarz
komentarz

Esc jest bardzo dobrym sklepem, jak i tanim. Jeśli poprosisz to ci złoża kompa za free.

Możesz sprawdzić sprzęt razem z kurierem, jak coś będzie nie tak to kurier świadkiem i wszystko spisze itp.

WhiteTiger
komentarz
komentarz

Witam . Użytkownik o nicku Xamil wszystko ładnie wyjaśnił , ja robiłem tam zakupy i jestem zadowolony :)

bartiii94
komentarz
komentarz

Osobiscie tam nie kupowalem ale kumpel kupowal i bylo wszystko ok. Po jakims czasie zepsola mu sie nagrywarka - przyjechal kurier zabral i przywioz po ok.5 dniach wiec sklep godny polecenia do tego z razji ze jestes uzytkownikem forumpc.pl za przesylke placisz 1zl

PaQre
komentarz
komentarz
a ja mieszkam w Jastrzębiu(Śląsk, południe polski ..).

Ja też :P

Patrzałeś w Alsenie(Comarland)? Niektóre rzeczy mają tańsze lub w takich samych cenach to w naprawde tanich sklepach.

O esc.pl mam dobre zdanie.Przesyłka doszła szybko (chyba w 2dni),była starannie zapakowana i zabezpieczona.Napewno nie ostatni raz robiłem tam zakupy.O gwarancji się nie wypowiem ponieważ (na szczęście) nie musiałem niczego tam oddawać.

RSK1990
komentarz
komentarz

Ja zgadzam się z kolegami aczkolwiek mogli by w końcu napisać co jest na sklepie a co nie bo jak kupowałem tam części to obudowy i myszki nie było, a na stronie były i zaproponowali coś innego. Ważne, że dzwonią i informują ale mogli by ten stan magazynowy zrobić :)

Lipton
komentarz
komentarz

Sklep esc.pl podaje również, że Gainward zakończył współpracę z ATI. Natomiast Palit będzie cały czas będzie zajmował się produkcją tych kart. Ponadto esc doda do swojej oferty Galaxy GTS 250.

dodektrn
komentarz
komentarz

mam takie pytanie.czy jezeli chcialbym brac kompa na raty w sklepie esc.pl ( siedziba Gdansk) a mieszkam we Wrocławiu,to jak wtedy ta transkacja bedzie wygladac??(jezeli wogole sie da)

Dyni@
komentarz
komentarz

tel. 058 34 00 184

fax. 058 34 00 185

e-mail: info@esc.pl

gg: 2025

Myślę że nie ma lepszego źródła informacji.

Lipton
komentarz
komentarz

Informacja

Jako, że ESC.pl jest naszym oficjalnym sponsorem w zestawach komputerowych oraz innych polecanych komponentach w dziale hardware w tym temacie zadajemy wszelkie pytania oraz proponujemy zmiany w sprzęcie bądź w funkcjonowaniu sklepu.

Spostrzeżenia proszę zawrzeć w temacie bądź w PW do mojej osoby.

RSK1990
komentarz
komentarz

Od razu piszę, że dawno tam nie wchodziłem ale wcześniej kupowałem (mam iPlusa i przekroczylem 1Gb mam zwolnionego, dla mnie dobrze, że to forum nie zwiera jakiegoś super wyglądu bo to mi się dłużej ładuje :D ) ale przyczepie się o stan magazynowy którego niema na ESC i jak kupowałem części to dzwonili czego nie ma tak bym wiedział np. że tej obudowy nie ma i wybrał bym inną ale jak dzwonią jak akurat na mieście jestem to jak mam wiedzieć co i jakie mają :P

ps . PC dla siostry składałem obudowa miała być czerwona i jest srebrna :P

Pepsi Cola
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli czegoś nie ma w esc to zawsze jest GRAL.PL, moim zdaniem lepszy sklep. =]

Edytowane przez Pepsi Cola
benkowik
komentarz
komentarz

To trzeba przyznać, że asortyment w ESC nie jest aż tak szeroki jak w niektórych sklepach.

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem styczność z tym sklepem tylko raz ;)

Kupiłem używanego Radeona X1950PRO na AGP na allegro, z gwarancja na esc.pl

Karta się zepsuła.

Wymienili na HD3850, trochę zarobiłem, korzystając z okazji zmieniłem cały komputer, jestem zadowolony ;)

A co do asortymentu to największym problemem jest brak obudów i zasilaczy ze średniej półki. Albo musisz wydawać kupę kasy albo jesteś skazany na szajs. Jeżeli chodzi o obudowy to przydałyby się jakieś Asusy / Tracery / Modecomy za 80-90zł, brakuje też zasilacza za 100-120zł (wcześniej był Modecom MC-350) i żeby brać coś w miarę dobrego to trzeba wykładać coś koło 160zł na Chiefteca 350W bodajże.

Edytowane przez szagus
FrogsterPL
komentarz
komentarz
to trzeba wykładać coś koło 160zł na Chiefteca 350W bodajże.

Hmmm to chyba lepiej już wysupłać 199 zł na model 400W...

Lipton
komentarz
komentarz

Za 169 zł z tego co pamiętam był do kupienia Bequiet 350W.

Rizzu
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm? To w jastrzebiu rowniez mozna gdzies dostac czesci bo niskich cenach? Moge wiedziec gdzie dokladniej znajduje sie ten sklep?:) Jak nie zadowoli mnie to kupuje na ESC do konca tygodnia :], tylko refreshne moj stary temat i wtedy podacie mi najlepsza mozliwa konfiguracje za te 2.4k zł. Juz tam mam, ale od tego czasu moglo sie cos zmienic a ja chce miec pewnosc co kupuje;] Wierze Wam na słowo że ESC to dobry sklep. jeśli w moim mieście nie znajde tego, co mi tutaj polecicie (ofc. przy przystepnej cenie) to bez wachania dzwonie do ESC dokladnie o wszystko wypytam i w koncu zamowie :)

Edytowane przez Rizzu
Lipton
komentarz
komentarz

Sklep znajduje się w Gdańsku, ale powyżej zakupu za 1800 zł przesyłka jest dostarczana za symboliczną złotówkę (wymogiem jest podanie hasła: forumpc)

Temat dotyczy wyłącznie sklepu ESC.pl. Linki podane do innych sklepów będą kasowane, a ich autor otrzyma ostrzeżenie.

szagus
komentarz
komentarz

Co do tych zasilaczów - chodzi mi przede wszystkim o to, że jak kupuję sobie "lekki" komputer np. do biura, z zintegrowaną kartą graficzną, który nie wymaga dużej mocy zasilacza to najtańsze markowe cuś co moge kupić to właśnie Chieftec / BeQuiet za te 160-170zł. Bardzo tam brakuje Modecoma MC-350, który był dostępny wcześniej, wystarczyłby z dużym zapasem, a 50zł zostałoby w kieszeni.

Carlsberg
komentarz
komentarz

Osobiście zaliczyłem 1 przygodę z tym sklepie. Odczucia jak najbardziej pozytywne. Zamówiłem tam mojego Radeona (4850) :) Co do samej strony mogła by być nieco nowocześniejsza a opisy powinny być bardziej dokładne o zdjęciach nie wspominając. Ogólnie sklep nie najgorszy ceny też mają niezłe jedyne co mi się w nim nie podoba to styl i przejrzystość strony :D

Lipton
komentarz
komentarz

Odpowiadam w imieniu sklepu ESC.pl:

1. Przygotowujemy od nowa cala stronę, ale to trwa, gotowa będzie na koniec roku.

2. Oczywiście MC-350 był nie do pobicia patrząc cena/wydajność,

nie mamy go w ofercie ponieważ od kilku miesięcy nie jest już produkowany

Dotyczy to także wielu innych rzeczy których może wydawać się że brakuje na naszej stronie, ale nie widzimy sensu prezentacji produktów o których wiemy że na pewno już nigdy nie wrócą do oferty. Nie jest filozofia mieć na stronie Np. 200 kart graficznych, tylko po co, skoro rzeczywiście sprzedaje się może 30-40 modeli,

wiec zdecydowanie będziemy trzymać się tego żeby na WWW nie było pozycji których i tak nikt nie kupuje, co jak się przekonaliśmy umożliwia klientom wybór spośród pozycji które na dany dzień rzeczywiście jest sens kupować.

Bardzo chętnie przyjmiemy każdą sugestie co do oferty i będziemy ją uzupełniać o wszystkie pozycje które zostaną nam wskazane i które oczywiście są dostępne na bieżąco w dystrybucji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.