x-kom hosting

Jaka dystrybucja?

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='kelloco2' timestamp='1341823941' post='1534863'] Z zmianą środowiska pewnie tak. [/quote]

Nic nie zmieniałem, pobierałem iso z mintem + fluxem :)

kelloco2
komentarz
komentarz

gdzie można znaleźć taki link z Mint + fluxboxem? Domyślnie w Mint jest MATE, Cinnamon

maciekj22
komentarz
komentarz

Chociażby tu?

[url="http://www.linuxmint.com/edition.php?id=65"]http://www.linuxmint.com/edition.php?id=65[/url]

To tylko jedna ze stron :)

kelloco2
komentarz
komentarz

Rzeczywiście, chociaż to trochę starsza wersja Minta.

maciekj22
komentarz
komentarz

Nowsze też się pewnie trafiają, a 9 podałem dlatego, że jak sam napisałem użytkowałem dawniej minta z fluxboxem, teraz mam bodhi i bardziej przypadł mi do gustu :)

Axel
komentarz
komentarz

Szczerze? Jakoś nie przemawiają do mnie twory typu Mint + Fluxbox, Fluxbuntu itp. Lekki WM to nie wszystko, zamiana w Ubuntu Unity na Fluxbox/Openbox raczej za wiele nie da. Jeśli już mowa o systemach na starsze kompy, to najlepiej Debian, Arch, Gentoo - systemy w dużej mierze krojone indywidualnie pod użytkownika/sprzęt. Tu myśli się kategoriami "Co jest mi niezbędne do pracy", a nie "Co by tu jeszcze wywalić, żeby system jako-tako chodził na moim leciwym komputerze". Oczywiście do takiej dłubanki potrzeba czasu i wiedzy, ale zwraca się to z wysokim procentem.

kelloco2
komentarz
komentarz

Mam takie samo zdanie. Debian, Arch, Gentoo - ulubiona trójka, gdzie każdy z tych systemów można łatwo "skroić na miarę".

maciekj22
komentarz
komentarz

Tzn wiecie co...system w założeniu powinien mieć wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia i w tym kierunku zmierzają najnowsze trendy...powinien po zainstalowaniu mieć jak najmniej do skonfigurowania. Dla przykładu Windows 8 ma (lub będzie miał - nie wiem jak to wygląda w rc bo nie miałem na czym sprawdzić) wbudowanego Flash'a, żeby go nie musieć dogrywać - chociaż to i tak póki co mało, bo jednak takie dystrybucje jak Ubuntu po zainstalowaniu mają już praktycznie wszystko. Ale każdy woli coś innego, ja np cenię sobie wygodę :)

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli mówimy o mocnych komputerach i średnich wymaganiach to tak. Ale, jeżeli ktoś dysponuje słabszą jednostką, chce maksymalnej wydajność, chce mieć wszystko po swojemu, specjalistyczne środowisko to żadne automaty/konfiguracje domyślne nie dorównają dobrze postawionemu, skonfigurowanemu systemowi przez siebie + i pod sprzęt. Ostatnio zainstalowałem sobie Windows XP do kilku programów obok Debiana Testing skonfigurowanego od zera, to różnica jest ogromna. Może nagram i wstawię kiedyś porównanie na youtube.

Grot
komentarz
komentarz

Potrzebuję systemu na starszy komputer: Pentium 4 1,8GHz, 1,5 GB RAM, Radeon 9600XT, dysk 9GB.
Zastosowanie: Internet (wystarczy możliwość przeglądania bez flasha, javy itp), filmy, muzyka.
Poziom mój: dno na temat Linuxa ;].
Dodatkowe wymagania:
możliwość odpalenia w VGA instalatora (podłączony do telewizora [nie HD, wiem kiepsko ;], ma być głównie jako odtwarzacz filmów)
zainstalowane seryjnie kodeki, lub jakaś możliwa paczka do zainstalowania dla laika [odpowiednik np. K-Lite Mega Codec Pack]
obraz ISO dla plyty CD (NIE DLA DVD!).
oczywiście 32bit

Znajdziecie coś, bo się waham czy XP, czy może Linux tu nie będzie lepszy.

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

w tym wypadku polecam Windows XP. dobrze skonfigurowany Linux byłby oczywiście lepszy, ale karta ATI + małe doświadczenie + średni komp. oczywiście nie obraź się, mówię szczerze co w danym wypadku jest lepsze. ewentualnie może Lubuntu, ale zobacz czy Ci się spodoba oraz wydajność będzie ok (swoją drogą ciekawe też czy automat ogarnie tą kartę graficzną).

  • Dobra wypowiedź 1
piotrasta
komentarz
komentarz (edytowane)

@[color=#5A5A5A][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][url="http://www.forumpc.pl/index.php?showuser=13644"]kelloco2[/url] [/size][/font][/color]a może coś z menadżerem okien jest dużo lżejsze i chodzi sprawniej szczególnie na słabych kompach

  • Dobra wypowiedź 1
maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 1,5 GB ramu nawet Ubuntu będzie śmigało aż miło :) a i procek przecież wystarczający :) ja bym na Twoim miejscu brał zwykłe Ubuntu - to system dla początkujących :)

  • Dobra wypowiedź 1
Grot
komentarz
komentarz

Przemyślę to. Dzięki!

kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='maciekj22' timestamp='1342558699' post='1540604']
Na 1,5 GB ramu nawet Ubuntu będzie śmigało aż miło :) a i procek przecież wystarczający :) [/quote]
Uruchamiałem zwykłe Ubuntu kiedyś bodajże 10.04 na P4 2.4GHz HT, 1GB RAM, nVidia MX440 i chodziło to gorzej od np. Windows XP. Ale oczywiście wszystkiego można spróbować. P4 1.8GHz nie jest silny na desktopowe kobyły.

  • Dobra wypowiedź 1
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprzęt jednak będę sprzedawał chyba, bo mam problemy z dyskiem, a nie opłaca mi się kupować kolejnego.
Procek jest seryjnie na 2,4GHz [bez HT] ale obniżyłem do 1,8GHz bo nie miał pasty termoprzewodzącej i porządnego wiatraka do chłodzenia.

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

A no bywa :pff: . Moj na szczęście jeszcze działa, stary składak z P4 bodajże razem z drukarką kosztował 7tys. Patrząc za ile teraz można coś takiego sprzedać - strasznie szybko idzie to do przodu. :niepewny:

maciekj22
komentarz
komentarz

Zabawne, bo ja kiedyś również odpalałem 10.04 LTS na Compaq'u Armadzie M700 z PIII 1GHZ / 256 mb ram / Radeon Mobility 8 MB / dysk jakiś wolny z Bad Sectorami 10 GB i chodziło lepiej niż XP, o funkcjonalności nie wspominając :)
Do kolegi dwa posty wyżej - nawet najprostsza pasta silikonowa 7g za 8 zł z wysyłką na allegro jest lepsza niż brak pasty, a i wiatrak może być byle jaki :)

Grot
komentarz
komentarz

Wiatrak wyjąłem z zasilacza, a pasty nie będę kupował, bo sprzęt się sypie: dysk poszedł już chyba, RAM kiedyś chyba w Memteście wywalał błędy, sprzęt stary w sumie, nie opłaca się w to inwestować już, ani grosza. Gdyby to było na Sockecie 775 to było by w co inwestować ale to na Sockecie 478 :/.

maciekj22
komentarz
komentarz

Na sockecie 478 też można złożyć całkiem przyzwoity zestaw, ale masz rację...nie opłaca się to :)

Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

U szczytu jego kariery P4 ~2,9 GHz, 1,5 GB RAM i Radeon 9600XT (lekko kręcony) serio była to dobra maszyna do neta, a i w GTA SA szło pograć i to nie na minimum, a chyba nawet na średnich, czy też NFS MW itp.. Coś też czuję że płyta główna bądź jej bios ma problemy, bo po wykryciu urządzeń IDE (które trwa długo) pojawia się kreska która miga przez kilka minut nawet i potem dopiero zaczyna bootować (w boot dysk lub CD na pierwszym miejscu).

  • 1 miesiąc później...
piotrasta
komentarz
komentarz

@tiger1991
kubunty (bynajmniej tak mi się wydaje)
bardziej mnie by ciekawiło co t jest za program-pasek po prawej

tiger1991
komentarz
komentarz

no właśnie sam bym chciał to wiedzieć.

tiger1991
komentarz
komentarz

Witam jaki polecalibyście linux taki który jest częściowo zbliżony do systemu windows

piotrasta
komentarz
komentarz

gdzie jest post na którego odpowiadałem 2 posty wyżej?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.