x-kom hosting

Jaka dystrybucja?

Gość
komentarz
komentarz
2 godziny temu, gavron7 napisał:

Tak czy siak nie ma znaczenia jaki linux. Ma każdym idzie wszystko to samo

No nie do końca. Na niektórych dystrybucjach Steam można zainstalować dopiero po sporym kombinowaniu. Dlatego lepiej trzymać się czegoś opartego na Debianie, bo są to dystrybucje zazwyczaj najbardziej przyjazne początkującym i posiadające największe wsparcie.

gavron7
komentarz
komentarz

Dlaczego tak uważasz? I jakie kombinowanie? Kompilujesz to co potrzeba i już. Nie rozumiem z czym kombinowanie. Chyba że uważasz za utrudnienie i kombinowanie kompilowanie po kolei rzeczy wymaganych. Dlatego właśnie napisałem że może nie być w repo czegos., Ale obojętnie co byś nie wybrał "bebechy" są te same.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

  • 6 miesięcy później...
Sierak2012
komentarz
komentarz

Jest jakaś dobra dystrybucja do starszego laptopa (4GB RAM DDR3, C2D, 500HDD) 

Szukam czegoś lekkiego dla matki, komputer do przeglądania neta, zdjęć oraz gry w gry przeglądarkowe

  • 7 miesięcy później...
ViteAC
komentarz
komentarz

@Sierak2012 
Bardziej skup sie na srodowiskach graficznych anizeli dystrybucjach, to one odgrywaja nawieksza role a wszedzie mozesz zainstalowac sobie co chcesz, aczkolwiek niektore to ulatwiaja, np popularny Ubuntu ktory zintegrowany jest ze srodowiskiem Gnome, ma wersje lzeszje np: Xubuntu - wykorzystujacy Xfce2 oraz Lubuntu dzialajacy z Lightweight X11 Desktop Environment. Mint, tez w dziale download ma rozne wersje do pobrania, a inne oferuja dystrybucje oferuja wybor przy instalacji bo poszczegolne srodowiska sa juz w ISO.

BTW osobiscie jestem fanem Xfce2.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.