x-kom hosting

Opinie, sugestie i pytania dotyczące sklepu partnerskiego morele.net

Mephic
komentarz
komentarz

Hmmm... to w sumie jest rozsądna argumentacja. Ja też płaciłem przy odbiorze czyli towar niejako kupiłem w netpunkcie.

 

A to może pozbawić mnie uprawnień, bo nawet na maila dostałem informację, że towar jest zarezerwowany a nie zakupiony. Przecież jeśli nie odebrałbym z net punktu towaru nie mogą mi nałożyć żadnej kary - nie mamy zawartej Umowy.

 

Co nie zmienia faktu, że zawsze reklamacja jest z ustawy ;)

radekx
komentarz
komentarz

Właśnie, z rezerwacjami, to jest takie dziwaczenie sklepów, które na wszelkie sposoby próbują się wymigać od działania Ustawy.

 

Niemniej uważam, że jeśli netpunkt to tylko punkt odbioru towaru, a nie punkt regularnej sprzedaży, to nie jest to żadna rezerwacja, tylko nadal umowa kupna-sprzedaży zawierana na odległość. Zwłaszcza, że jeszcze kasują opłatę za odbiór w netpunkcie.

W końcu zamawiasz towar w celu jego zakupu, a nie rezerwujesz po to, aby go obejrzeć.

A jeśli tak morele interpretuje, to chciałbym zobaczyć ich minę, jak ktoś sobie "zarezerwuje" 10 rożnych zestawów po 8k zł każdy, z odbiorem w netpunkcie, po czym przyjdzie, zacznie każdy oglądać i uruchamiać, aby potem stwierdzić, że żaden nie jest odpowiedni, więc sajonara i do zoba :)

 

Zresztą tutaj jest to ładnie wytłumaczone: http://www.eporady24.pl/umowa_na_odleglosc_czy_jest_zawierana_jezeli_odbior_jest_osobisty,pytania,4,54,5015.html

Mephic
komentarz
komentarz

No spoko - mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać ze swoich praw. A jeśli to do tej pory byłem w tym w 100% skuteczny

 

Miejmy nadzieję, że Morele dopełniło porządnej dostawy

 

Dziś z Saturiona mam mieć proc i system więc jak postawię wszystko to dam znać czy hula. A jak nie dam znać, znaczy, że nie hula i kontaktuje się z prawnikiem :E

Lipton
komentarz
komentarz

Sam korzystałem z usług morele i netpunktu i niestety nie byłem zadowolony. Straciłem przeszło 30 minut na kłótni szefostwa netpunktu w Toruniu z magazynem morele. Zamówiony przeze mnie dysk nie widniał w żadnej bazie danych - tak jakby go fizycznie nie było. Stałem i tylko z zażenowaniem przyglądałem się temu całemu zamieszaniu. Sytuacja miała miejsce ponad dwa lata temu, więc nie wiem czy nadal mają takie zawirowania :D

howtooo
komentarz
komentarz

@Lipton

 

Takie coś to z tego co widzę i sam odczułem na własnej skórze jest na porządku dziennym, niestety teraz u nich dochodzi nawet do tego że wysyłają nie to co zamawiasz ;)

 

@Mephic

 

Radzę zaparzyć melisse może za rok się doczekasz :D

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem ale była już taka dyskusja i okazało się, że za odbiór w netpunkcie Morele.net żąda sobie płacić +9zł za koszty dostarczenia towaru do netpunktu. Jak tak to ja wolałbym przez kuriera osobiście do domu bo skoro miałbym płacić tak czy siak za przesyłkę to nie mam zamiaru się nigdzie fatygować - i jeszcze mam ochronę ustawową.

 

Co do tej ochrony - kupowałem kartę graficzną w Komputroniku i chciałem oddać do 10 dni - napisałem maila ale sklep zażądał zgłoszenia tego do ich bazy i przy odbiorze w ich centrali aby był podany w piśmie przeze mnie jakiś numer. Ja grzecznie im odpisałem, że ustawa tego nie wymaga i odesłałem jak jest przesyłką wartościową (wiecie jak to jest z Pocztą Polską ;)) z potwierdzeniem odbioru. Wszystko pięknie zostało załatwione i zadowolony jestem. A jakbym kartę odebrał w ich punkcie w Cieszynie (wtedy jeszcze był) to guzik ze zwrotu - a karta jak dla mnie okazała się masakrycznie głośna (HD6850 z tym czerwono-czarnym chłodzeniem).

 

Zapłata za odbiór w sklepie Komputronika  w Cieszynie? Nie było o tym mowy, zamówiłbym i nic bym nie dopłacał, nie to jak w morelowym netpunkcie. I guzik mnie obchodzi, że netpunkt to nie Morele.net ale ich partner. Chcą klienta - niech się starają. Ja na dzisiaj nie mam zamiaru nic u nich kupować, tym bardziej że zadowolony jestem też z Agito, Aresta, Optimala, Proline, Coolinga... Dlaczego miałbym zmieniać dobre na lepsze? Często właśnie lepsze okazuje się gorsze :E

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)
Morele.net żąda sobie płacić +9zł za koszty dostarczenia towaru do netpunktu

 

Przy zamawianiu w netpunktcie nie trzeba. :P

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ale wtedy, o ile się nie mylę, sprzedającym nie jest Morele.net lecz sklep, który tylko pełni zaszczytną funkcję partnera handlowego tej firmy, o której jest ten temat ;)

iDaft
komentarz
komentarz

Sklep jest chyba tylko pośrednikiem, bo z tego co widziałem, to faktura była na morele... Albo ceny z moreli. :hm: W każdym bądź razie wszystkie ceny i produkty pochodziły ze sklepu, o którym mowa.

Mephic
komentarz
komentarz

To ja tylko raportuję, że podłączyłem wszystko i BIOS się uruchomił - temperatura Core i5 3570k w idle (świeża pasta termoprzewodząca) to 27 stopni :)

 

Dziś instaluję system i zobaczymy co dalej ale mam duży problem z cable management ze względu na niemodularny zasilacz :(

 

Tak czy owak - wszystko w końcu doszło :) Kończę OT ;)

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)
Sklep jest chyba tylko pośrednikiem, bo z tego co widziałem, to faktura była na morele.

 

 

Oni działają na metodzie co się nazywa Franczyza(jeden złodziej skubie drugiego) Oznacza to w  skrócie wieczne przerzucanie  odpowiedzialności za rozwalone zamówienie  (bo to główna siedziba dała d***/pseudo netpunkt zwalił itd.itp) Zaletą takich sklepów jak Techplanet/ESC  jest to, że nie mają pseudo kukiełek do odstrzału(jak coś pójdzie nie tak idziesz do sklepu i możesz gadać nawet z kierownikiem interesu bo wiesz,że to oni odpowiadali na 100% za twoje zamówienie i nie ma zmiłuj) 

RSK1990
komentarz
komentarz

Jak stawiałem pierwsze kroki na tym forum to pamiętam, że partnerem strony był ESC.pl i takich jaj jak tu czytam o morele to nie było :)

Hadwar
komentarz
komentarz

mam pytanie to jak z tym morele bo chciałem komputer zamówić ale się troche boję czytając opinie

howtooo
komentarz
komentarz
mam pytanie to jak z tym morele bo chciałem komputer zamówić ale się troche boję czytając opinie

 

Nie kupuj nic w tym sklepie bo może i zapłacisz mało, ale nerwów stracisz tyle że lepiej dopłacić trochę i kupić szybko i sprawnie.

sigmaPi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamawiam w Morelach od lat i jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Od drobnych zamówień po kompleksowe. Ostatnim z bardziej złożonych był komputer, tzw. custom-made. Jedyne do czego mogę się przyczepić i co mnie naprawdę cholernie irytowało podczas składania zamówienia to to, że ceny w Morelach potrafią zmieniać się o kilkaset złotych z dnia na dzień (dla droższych podzespołów, jak procesor) tylko po to, żeby po kilku dniach na nowo spaść oraz to, że koszyk opróżniany jest co kilkadziesiąt lub kilkanaście minut.

Z pierwszym przypadkiem można sobie jako tako poradzić. Jeśli nie jesteśmy cierpliwi, to gdy okazuje się, że w dniu kiedy chcemy zamówić towar cena procesora nagle skacze o 200 zł, a nie chcemy odkładać zamówienia o kolejny tydzień, można zaryzykować i towar zamówić (najlepiej odbiór osobisty). Przy odrobinie szczęścia objawiającym się w spadku ceny procesora do kwoty jaką widzieliśmy tuż przed zamówieniem, można się potargować twierdząc, że albo obniżą cenę do obecnej, albo rezygnujemy z zamówienia i składamy je ponownie. A jeśli nie spadnie, to rezygnujemy kompletnie.

Natomiast kwestia opróżniającego się koszyka jest bardzo denerwująca. Przypomina mi się artykuł napisany przez Roberta Drózda, pt. "'Twój koszyk jest pusty' - najpopularniejszy błąd polskiego e-commerce?!" (http://www.webaudit.pl/blog/2012/twoj-koszyk-jest-pusty-najpopularniejszy-blad-polskiego-e-commerce), który bardzo trafnie opisuje problem większości polskich sklepów internetowych.

 

Acha, chciałbym bardzo pochwalić warszawski netpunkt Moreli za wzorowe złożenie komputerka. Kable elegancko poprowadzone, pospinane zaciskami, wszystko cacy. Jestem bardzo zadowolony.

HQ19
komentarz
komentarz

Wczoraj otrzymałem zwrot pieniędzy od Morele. Także tu mogę ich pochwalić, że uwinęli się szybko z tym.

RSK1990
komentarz
komentarz

Co do posta sigmaPi o opróżniającym się koszyku to niech morele bierze przykład z Techplanet tam koszyk się nie opróżni nawet po 24 godzinach.

okular766
komentarz
komentarz

noto wjakim sklepie zamawiac pc

molere, techplanet esc jakis inny?

OskiMP3
komentarz
komentarz

Ja osobiście polecam esc :) 

okular766
komentarz
komentarz

w esc będzie najtaniej?

Bugless
komentarz
komentarz

nikt nie powie Ci że tam jest najtaniej. Od tego masz porównywarki typu Ceneo.pl skapiec.pl , nokaut.pl

okular766
komentarz
komentarz

aha to jaki sklep polecicie na kupno PC? techplanet podobno najtańszy

morele

agito

esc

proline

komputronik

itp?

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)
morele

 

Ja polecam ten, ale czas realizacji odstrasza.

 

agito

 

Jakoś nie mam do nich zaufania.

 

esc

 

Raz zamawiałem tam głośniki. Przyszły trzy dni po zaksięgowaniu.

 

proline

 

Tanio, ale nie wiem, jak z wysyłką.

 

komputronik

 

Drogo, wciskają kit. Ale legendarny serwis. ;)

OskiMP3
komentarz
komentarz

Ja z esc.pl nigdy nie miałem problemów. Szybko przychodziła przesyłka itp ;) Od siebie moge Ci polecić ten sklep :)

cubeaim
komentarz
komentarz

morele - raczej tak

agito - zdecydowanie tak

esc - raczej tak

proline - tak, pod warunkiem że się dobrze dogada w kwestii odbioru sprzętu

 

komputronik - nie, choćby ze względu na ceny

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.