x-kom hosting

Apple - czyli co sądzisz o jabłuszku?

DonFG
komentarz
komentarz (edytowane)
Problem w tym, że nawet na najlepszej konfiguracji hackintosha system nie będzie działał tak stabilnie i wydajnie jak na konkretnym iMac'u itd.

 

Niż iMac będzie działać WYDAJNIEJ każda zdecydowanie tańsza jednostka z solidnie postawionym OSX. 

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/1680789

Nie, to nie jest wynik Mac Pro ;). 

 

Brednie jakich dawno nie czytałem. Nikt Ci nie każe tej cienizny kupować, kup sobie laptopa asusa , będziesz miał to samo za 1/4 ceny.

 

W takim razie gdzie tu widzisz brednie, skoro sam przyznałeś rację ? Poza 5k 

Ceny ze strony apple, czyli oczywiście wyższe, ale wystarczy porównać parametry :

 

iMac 21,5 calowy : Gdzie tutaj widzisz komponenty mocniejsze niż chociażby podanego przez Ciebie "laptopa Asusa" ? 

    • Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,4 GHz
    • Turbo Boost nawet do 2,7 GHz
    • 8 GB pamięci RAM
    • Dysk twardy 500 GB1
    • Intel HD Graphics 5000
    •  

     

    Jak na sprzęt stacjonarny to jest moim zdaniem żenada, to za 5000zł można bezproblemowo złożyć jednostkę opartą na Intelu 4c/8t i wydajnym GPU, którego w iMacu brak, a niektórzy wykorzystują go nie tylko do gier. Kto nie chce karty, a potrzebuje tonę szybkiego RAMu ? Nie ma problemu. 

 

Tutaj dla porównania jednostka za 8600zł proponowana przez Apple :

 

 

    • Czterordzeniowy Intel Core i5 3,2 GHz
    • Turbo Boost nawet do 3,6 GHz
    • 8 GB (2 x 4 GB) pamięci RAM
    • Dysk twardy 1 TB1
    • NVIDIA GeForce GT 755M z 1 GB pamięci wideo

     

    Wytłumacz mi więc, dlaczego ktokolwiek miałby kupować iMaca ? 

Edytowane przez DonFG

Gość
komentarz
komentarz

Wiecie może gdzie da się dorwać obudowę od mac pro i co do niej pasuje, bo taka fajna pasowalaby mi do pokoju xd

DonFG
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o G5 ? Z drugiej ręki zazwyczaj strasznie droga i trzeba przerabiać pod ATX. 

offmyself
komentarz
komentarz

dlaczego ktokolwiek miałby kupować iMaca ? 

Jak ktoś chce mieć w pełni funkcjonalny i działający sprzęt, wsparcie dawane przez producenta, jakość wykonania i dodatkowo nie chce "okradać" nikogo instalując OS X na jakimś składaku to wtedy kupuje sprzęt Apple. W innych krajach nikt nie ma problemu, żeby zapłacić trochę więcej za sprzęt dobrej klasy, w Polsce jak zwykle cebulactwo to wszyscy chcą mieć, a większości po prostu nie stać, więc bawią się w hackintosh'e.

  • Dobra wypowiedź 1
DonFG
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ktoś chce mieć w pełni funkcjonalny i działający sprzęt, wsparcie dawane przez producenta, jakość wykonania i dodatkowo nie chce "okradać" nikogo instalując OS X na jakimś składaku to wtedy kupuje sprzęt Apple. W innych krajach nikt nie ma problemu, żeby zapłacić trochę więcej za sprzęt dobrej klasy, w Polsce jak zwykle cebulactwo to wszyscy chcą mieć, a większości po prostu nie stać, więc bawią się w hackintosh'e.

To jest właśnie przykład całkowitego braku wiedzy.

 

Czym są przykładowo komputery Della lub innych firm sprzedających brandowane PC ? Według Ciebie instalacja OSX na komputerze poza produkcją Apple to kradzież ? Nie, kupując oryginalny system Snow Leopard instaluję OSX na swoim komputerze legalnie, łamiąc co prawda warunki licencji, ale nie prawa. 

Hackintosh, jeśli od początku do końca jest przemyślany to nie zabawka, tylko często narzędzie pracy. 

Czy na iMacu można pograć ? Nie. Render 3D ? Nie. Multitasking ? Nie. Przy takich procesorach nawet Lightroom działa gorzej niż na jednostce za ponjiżej 2000zł, bo byle i5 desktopowe miażdży te procesory jak chce.

 

Nikt nie broni Ci używać sprzętu apple, a widzę, że takowy masz w sygnaturce. Ba, iPhone'a strasznie lubię i uważam, że to świetny sprzęt mimo swojej ceny. Ale proszę Cię, nie pisz takich pierdół, że hackintoshe związane są z cebulactwem. Dałem Ci link, gdzie w Geekbenchu użytkownik pewnego polskiego forum (jest w opisie) stworzył maszynę, która wypadła jako najmocniejsza jednostka zidentyfikowana jako Mac Pro 2013. Gdyby Windowsa nie dało się zainstalować na Macach, to myślisz, że ich posiadacze by nie próbowali ? OSX traktuje się jako alternatywę i jak widzisz wcale nie trzeba wydawać 8 koła na beznadziejne podzespoły. 

 

 

W mojej sygnaturce jest przykładowy config kupiony właściwie za grosze. Wciąż wydajniejszy niż obecny iMac 21,5 za 5k ;). 

Edytowane przez DonFG
  • 2 tygodnie później...
Truly
komentarz
komentarz

Dla mnie produkty Apple nie są zbyt wygodne w użyciu. Co prawda wyglądają całkiem nieźle, ale nie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. 

offmyself
komentarz
komentarz

nie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. 

bo ?

Igorrodz
komentarz
komentarz

http://youtu.be/udgpBMz9JqQ

typowyhandlarz
komentarz
komentarz

Produkty Apple tak samo jak wielu innych marek są po prostu przepłacone i często jakość jest nieadekwatna do ceny.

 

Dla przykładu podam chociażby chińskie smartfony znanych marek (Zopo, Oppo, Xiaomi, Meizu). Są o wiele tańsze od innych producentów a oferują często więcej i lepszej jakości za cenę 2-3 razy niższą a dodatkowo często są mniej awaryjne.

offmyself
komentarz
komentarz

@Up

Twój nick wszystko wyjaśnia.

Dla przykładu podam chociażby chińskie smartfony znanych marek (Zopo, Oppo, Xiaomi, Meizu)

[...]a dodatkowo często są mniej awaryjne.

ha ha ha

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dla przykładu podam chociażby chińskie smartfony znanych marek (Zopo, Oppo, Xiaomi, Meizu). Są o wiele tańsze od innych producentów a oferują często więcej i lepszej jakości za cenę 2-3 razy niższą a dodatkowo często są mniej awaryjne.

Wszystkie te urządzenia są masówkami, więc nie można po nich oczekiwać zerowej awaryjności, natomiast największym plusem iphone'a jest dobrze działający iOS oraz dobre trzymanie wartości, bo jak widać urządzenia z androidem chociaż snapdragon 800 jest wciąż w czołówce wydajności to można go bardzo tanio kupić.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Apple robi oprogramowanie pod konkretny sprzęt, konkretną konfigurację i tylko na niej system ma płynnie działać. Microsoft czy Google robia oprogramowanie dla bardzo różnych konfiguracji sprzetowych dlatego mają dużo trudniej a do tego "pomniejsi" producenci tych konfiguracji muszą współpracować dlatego idealnie nigdy nie będzie. Co innego gdyby każdy producent wydawał OS tylko na swój sprzęt - wtedy byłoby zapewne inaczej... ale też drożej, zauważalnie drożej.

 

Btw- w tym temacie wypowiadają się w większości osoby, które sprzętu od Apple nigdy nie posiadały - ja posiadam więc wiem, z czym to się je i mogę oceniać na podstawie osobistej wiedzy i doświadczeń.

 

 

 

Edytowane przez Igorrodz
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Akurat microsoft skupia się na optymalizacji pod qualcommy, a przynajmniej tak wynika ze specyfikacji większości urządzeń i nadal to w miarę dobrze pracuje.

  • 4 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

http://youtu.be/sfrYOWlKJ_g


http://youtu.be/dHZvrY2iVmc

Gość
komentarz
komentarz

Akurat microsoft skupia się na optymalizacji pod qualcommy, a przynajmniej tak wynika ze specyfikacji większości urządzeń i nadal to w miarę dobrze pracuje.

windows na lumiach gniecie wydajnością wszystkie androidy ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

windows na lumiach gniecie wydajnością wszystkie androidy ;)

Co z tego skoro funkcjonalność jest o wiele niższa? :P

offmyself
komentarz
komentarz

Można pisać godzinami/dniami/miesiącami co jest lepsze/gorsze/szybsze/tańsze/droższe itd. itd. Wszystko zależy od tego, co dla kogo jest ważne i jakie ta osoba ma potrzeby - to jest klucz do sukcesu. W polsce zawsze będzie istnieć zdanie, że Apple jest drogie i tylko dla idiotów/snobów itd., ponieważ zarabiamy ile zarabiamy, nikt nikogo nie zmusza do zakupu nowego audi A4, skoro w mniejszych pieniądzach może mieć Skodę Octavie, a jednak to Audi sprzedaje się.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dziś miałem w ręce iP5 znajomego przy najnowszej aktualizacji i nadal on świetnie pracuje.

Gość
komentarz
komentarz

Co z tego skoro funkcjonalność jest o wiele niższa? :P

jakis przyklad mozna? zdaje sie bazujesz na funkcjonalnosci 7mki ktora rzeczywiscie nijak sie miala do androida czego nie mozna powiedziec o 8/10

Dlx_com_pl
komentarz
komentarz

Popularne "jabłuszko" ma swój urok,ale czy warto aż tyle przepłacać za jakośc której de fakto nie otrzymujemy? Moim zdaniem absolutnie nie,bardziej płacimy tutaj za oryginalność i odmienność niż faktyczną konfigurację np:w przypadku laptopa.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Popularne "jabłuszko" ma swój urok,ale czy warto aż tyle przepłacać za jakośc której de fakto nie otrzymujemy? Moim zdaniem absolutnie nie,bardziej płacimy tutaj za oryginalność i odmienność niż faktyczną konfigurację np:w przypadku laptopa.

Moim zdaniem za:

-telefony - warto dopłacić

-tablety - chyba bym pozostał przy zwykłym windowsie, ale ma sporo aplikacji do niego dostosowanych, więc to też całkiem sensowny pomysł

-laptopy - sądzę, że raczej nie

-Mac Pro - tylko i wyłącznie do celów zawodowych oraz pod warunkiem, że na mac Osie lepiej nam się pracuje

-odnośnie AiO w postaci iMac'a zawsze byłem przeciwnikiem takich rozwiązań, więc i ten mi nie odpowiada

offmyself
komentarz
komentarz

jakośc której de fakto nie otrzymujemy?

Bardzo Cię proszę o rozwinięcie tej "sentencji". Tylko chcę konkretne argumenty, które to potwierdzą.

  • 2 tygodnie później...
DonFG
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo Cię proszę o rozwinięcie tej "sentencji". Tylko chcę konkretne argumenty, które to potwierdzą.

Co prawda to nie ja miałem odpowiedzieć, ale częściowo zgadzam się z takim stwierdzeniem.

 

Jaką jakość otrzymujemy zakupując nowego iMacza 21,5 czy 27 ?

iPad ? Przy tabletach z Windowsem imho takie coś nie ma sensu, Air 2 kosztuje więcej niż nowy surface. 

 

A reszcie nie mówię, bo jakiś sens to ma, najbardziej od Apple podobają mi się stare Miniacze :>

Nawet na forach sadowniczych jadą po iMacach ;)

Edytowane przez DonFG
Igorrodz
komentarz
komentarz

iPad ? Przy tabletach z Windowsem imho takie coś nie ma sensu, Air 2 kosztuje więcej niż nowy surface.

 

Surface to seria która została opuszczona (abandomed) przez Microsoft. Teraz jest era większych tabletów z Windows 10, mniejsze urządzenia mają zaś Windowsa 10 Mobile które to systemy praktycznie się nie różnią między sobą. Są to tablety zdecydowanie tańsze niż tablety od Apple - ale czy bardziej funkcjonalne - tutaj sprzeczałbym się.... Jeśli już porównywać funkcjonalność to bardziej urządzenia z Androidem vs urządzenia z iOS.

Co do jakości wykonania to dzisiejsze tablety - zarówno z iOS jak i z Windowsem czy Androidem, są bardzo dobrze wykonane. Mam tu na myśli porządne marki nie jakieś Kiano, Prestigio czy inne chuńskie wynalazki...

Gość
komentarz
komentarz

Surface to seria która została opuszczona (abandomed) przez Microsoft. Teraz jest era większych tabletów z Windows 10, mniejsze urządzenia mają zaś Windowsa 10 Mobile które to systemy praktycznie się nie różnią między sobą. Są to tablety zdecydowanie tańsze niż tablety od Apple - ale czy bardziej funkcjonalne - tutaj sprzeczałbym się.... Jeśli już porównywać funkcjonalność to bardziej urządzenia z Androidem vs urządzenia z iOS.

Co do jakości wykonania to dzisiejsze tablety - zarówno z iOS jak i z Windowsem czy Androidem, są bardzo dobrze wykonane. Mam tu na myśli porządne marki nie jakieś Kiano, Prestigio czy inne chuńskie wynalazki...

no spoczko ale nadal brak konkretow, a ja lubie konkrety - wiec mozna tak nawiazujac do mojego pytania wczesniej?? w androidzie mozesz zmieniac wygląd ikonek - w windowsie mozesz zmieniac ich rozmiar tylko zasadnicze pytanie czy to zmienia komfort uzytkowania tego smartfonu? windowsa rowniez mozesz otwierac jako pamiec masową wiec tu nie mozna sie przyczepic jak w przypadku iOS'a, milion albo dwa miliony apek mniej niz na androidzie tylko jakich apek? a no naprzyklad zawartosc mojej kupy, selfie zielone, selfie niebieskie , srakie owakie takich apek nie ma na windowsie i tym sobie android nabija statystyki żeby tym "wyzwolonym'' uzytkownikom androida dac jakis kiepski argument , kiepski bo kiepski a noz widelec jakis łoś odpusci i wyjdzie ze wygralem dyskusje i android góra, dla kumatych nie - nie jest górą. urządzenia ze specyfikacją s3 dostają windowsa 10 , i urządzenia sie nie męczą to naprawde szybko i stabilnie chodzi pomimo bety obecnie (znajomy ma 630 z beta 10, ja 930 rowniez z beta) podsumowywując android oraz jego uzytkownicy mieli dobre początki ale moim zdaniem popadli w to w co popadli uzytkownicy iphone'a to jest wyscig szczurow w ktorym zadna ze stron nie uznaje przeciwnikow takich jak windows co uwazam ze moze sie okazac dla nich zgubne, bo jak sprzedawalem lumie 800 w anglii 3 lata temu to mi mowili w kantorach panie co pan nikt tutaj tego nie kupuje, dzisiaj sie sprawy juz maja inaczej cenowo stoją na poziomie jeszcze nizszym co jest dobre dla takich jak ja bo kupilem za 220 funtow nowke 930 ktora stabilnoscia i szybkoscia rozklada na lopatki androidy z ta specyfikacja i coraz wiecej ludzi kupuje lumie i są pozytywnie zaskoczeni, takze podsumowywujac kup najpierw czy telefon czy tableta z najnowszym windowsem i wtedy czarno na bialym przedstaw co masz a czego ci brakuje bo jak narazie to puste slogany

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.