x-kom hosting

Apple - czyli co sądzisz o jabłuszku?

kazikstych
komentarz
komentarz

Lumie to rzeczywiście dobre telefony, a teraz jak mają system windows to są to szybkie i niezawodne telefony.

  • 2 tygodnie później...

bono122b
komentarz
komentarz

Apple i jego produkty doprowadzają mnie do szału, wszystko jest tak utrudnione i nielogiczne...

Bezpieczne usuwanie pendriva z systemu?? Proste, przenieś ikonkę pendriv'a na kosz!

Obvious

offmyself
komentarz
komentarz

wszystko jest tak utrudnione i nielogiczne...

Skoro NIE CHCE się tego zrozumieć raz a porządnie to później niestety takie opinie są na porządku dziennym.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Mam pytanie do posiadaczy iP 4s czy jest to wciąż w miarę dobrze działające urządzenie, bo ostatnio mojej mamy telefon niec szwankuje i prawdopodobnie w bardzo bliskiej przyszłości będę czegoś szukał? (czy może lepiej kierować się w stronę WP albo iP5, z piątką ostatnio miałem do czynienia z najnowszą aktualizacją i dosyć dobrze sobie radziła)

offmyself
komentarz
komentarz

Jeżeli nie przeszkadza komuś to, że to tylko 3,5 cala to do prostych i podstawowych czynności powinien wystarczyć.

DonFG
komentarz
komentarz

Surface to seria która została opuszczona (abandomed) przez Microsoft. Teraz jest era większych tabletów z Windows 10, mniejsze urządzenia mają zaś Windowsa 10 Mobile które to systemy praktycznie się nie różnią między sobą. Są to tablety zdecydowanie tańsze niż tablety od Apple - ale czy bardziej funkcjonalne - tutaj sprzeczałbym się.... Jeśli już porównywać funkcjonalność to bardziej urządzenia z Androidem vs urządzenia z iOS.

Co do jakości wykonania to dzisiejsze tablety - zarówno z iOS jak i z Windowsem czy Androidem, są bardzo dobrze wykonane. Mam tu na myśli porządne marki nie jakieś Kiano, Prestigio czy inne chuńskie wynalazki...

Czemu mam porównywać tablet z iOS do takiego z androidem, skoro mogę mieć w tej cenie fajne urządzenie z W10 na pokładzie ?

To wyłącznie wina producenta i marketingowców, że dają mi "dużego smartphone'a" w cenie "PC" tej samej wielkości.

 

Mam iPada (1) wersję 16GB gdzieś w szafie. Do czego to się aktualnie nadaje ?  Z tego co pamiętam przeglądarka nawet JS nie obsługuje, a nowszej nie mogę zainstalować, bo nie wspiera tak starej wersji systemu. Kosz ?

To samo tyczy się OSX, wydają na potęgę kolejnych wersji systemu nie wiadomo, po co. Jeszcze jak by potrafili je dopracować w pierwszych wydaniach...

offmyself
komentarz
komentarz

wydają na potęgę kolejnych wersji systemu nie wiadomo, po co

Nowy system jest mniej więcej co rok. Odnośnie dopracowania to co masz na myśli ? Uważasz, że Windows 10 jest dopracowany ? Bo ja uważam, że zupełnie nie.

DonFG
komentarz
komentarz

Nowy system jest mniej więcej co rok. Odnośnie dopracowania to co masz na myśli ? Uważasz, że Windows 10 jest dopracowany ? Bo ja uważam, że zupełnie nie.

W10 TP był bardziej dopracowany niż pierwsze release Yosemite. 

Aktualnie jest gorzej co nie zmienia faktu, że Apple wydaje kolejne aktualizację na siłę.

  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

 

Aktualnie jest gorzej co nie zmienia faktu, że Apple wydaje kolejne aktualizację na siłę.

Nie na siłę ale taki jest trend - ważne aby w mediach się mówiło bo to nakręca koniunkturę.

  • 5 tygodni później...
ksaveri8
komentarz
komentarz

Nie mam zaufania do Apple. Niby system mają stabilny, ale jeżeli głupie przywrócenie ustawień fabrycznych psuje telefon to ja dziękuję...

Igorrodz
komentarz
komentarz

głupie przywrócenie ustawień fabrycznych psuje telefon

Że co proszę ?

Gość
komentarz
komentarz

W sumie nie korzystam z ich produktów. Więc nie mogę nic sądzić.

  • 2 tygodnie później...
maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam zaufania do Apple. Niby system mają stabilny, ale jeżeli głupie przywrócenie ustawień fabrycznych psuje telefon to ja dziękuję...

 

Proszę nie wprowadzać w błąd.

 

Przywrócenie ustawień fabrycznych ma zły wpływ na telefon, tylko jeśli:

- Mamy wykonany Jailbreak (w tym momencie przywrócenie należy wykonać przez aplikację iTunes bądź SemiRestore, jeśli zależy nam na zachowaniu Jailbreak'a lub danej wersji iOS po zamknięciu przez Apple możliwości przywrócenia do tej własnie wersji)

- Gdy telefon ma założoną blokadę iCloud (Znajdź mój iPhone), a my nie znamy / nie pamiętamy hasła do usługi

- W przypadku, gdy iPhone jest odblokowywany przez podkładkę sim dostosowaną do danej wersji systemu, a my dokonujemy jego aktualizacji (w przeszłości podobne problemy były przy aktualizacji baseband'ów i odblokowywania telefonu przez ultrasn0w, aczkolwiek obecnie ultrasn0w stoi i jest to już raczej przeszłość (a nawet jeśli ktoś ma ten problem w swoim 3GS'ie to wystarczy dokonać aktualizacji basebandu do 6.15 (lecę z głowy - baseband iPada) a później do 5.1.14 (znów pamięciówka - wybaczcie, jeśli błąd w cyferkach)).

 

Dodatkowo dodam, że mało co potrafi software'owo uwalić sprzęt Apple'a, nawet jeżeli podczas restore'u oprogramowaniu odbije błąd (zostanie na jabłku bądź kabelku iTunes) wystarczy wprowadzić go w tryb awaryjny, tryb DFU lub Pwned DFU, aby po chwili powrócić do procedury i cieszyć się sprawnym urządzeniem.

 

Pozdrawiam serdecznie:

Maciek

Edytowane przez maciekj22
  • 3 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dla mnie Apple to przerost formy nad treścią.

maciekj22
komentarz
komentarz

Dla mnie Apple to przede wszystkim porządny sprzęt, przy którego zakupie nie musimy się martwić o wsparcie ze strony producenta na najbliższe kilka lat. Już zostawmy te nieszczęsne iPhone'y, bo to taki dość flagowy przykład, ale proszę zobaczyć chociażby na MacBook'i z drugiej połowy 2008 / początku 2009 roku - sprzęt, który producent sprzedawał jakieś 7-8 lat temu nadal w wielu przypadkach dostaje aktualizacje do OSX Yosemite. Proszę mi powiedzieć, który z laptopów wydanych na przełomie 2008 / 2009 posiada dzisiaj natywne wsparcie dla Windows'a 10? Podejrzewam, że nawet te wspierane przez Windows 8.1 można policzyć na palcach jednej ręki (mówię tu o wsparciu m.in drivers'ów ze strony producenta sprzętu - jasne, można próbować w trybie kompatybilności, ale po pierwsze - nie zawsze efekt jest pożądany, a po drugie - rozmawiamy tutaj o polityce firmy a nie o technologicznych niuansach).

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Moim zdaniem o ile system android vs iOS vs WP łatwo porównać to (urządzenia pracujące pod nim)Mac OS vs Windows jest znacznie trudniejszy do porównanie z kilku względów. (możemy oczywiście porównywać pracę systemów pod podobnymi konfiguracjami lub w tym samym budżecie)

W przypadku dowolnego laptopa mamy swobodę wyboru podzespołów, jakości i wybór urządzenia z systemem bądź bez, natomiast apple dostarcza tylko system i jest to tylko flagowy model. system pod dane urządzenia. (wybacz źle przekazałem swoją myśl)

Jako przeciwnika dla Macbooków mógłbym przedstawić tylko M$ Surface lub iPad vs Surface. (moim zdaniem to jest właściwe porównanie)

Edytowane przez szynszyl1337
maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)
W przypadku dowolnego laptopa mamy swobodę wyboru podzespołów, jakości i wybór urządzenia

 

Nie bardzo zrozumiałem - w przypadku Apple tego nie mamy? Podobnie jak w przypadku HP, Acer'a, Asus'a i innych producentów - Apple również ma w swojej ofercie różne produkty.

 

03182027c41b7.jpg

    7ea40a93bcdb5.jpg

 

Źródło: apple.com

 

 

 

apple dostarcza tylko system

 

 

Jak to "tylko system" ? A sprzęt dostarcza kto? Okay, można powiedzieć, że Foxconn czy Samsung, ale przecież to działa bliźniaczo w przypadku każdej innej marki, która posiada podwykonawców podzespołów. Producentem sprzętu jest jednak Apple.

 

A już wgl nie wiem, jak ma się to do: 

 

 

Mac OS vs Windows jest znacznie trudniejszy do porównanie

 

 

Kolega zaczął od systemów (które w zależności od przedmiotu badań faktycznie raz łatwiej raz trudniej porównywać), a przeszedł do hardware'u.

 

 

Doprecyzujmy - nie położę się tu Rejtanem za wszystkimi rozwiązaniami Apple, ponieważ nie wszystkie są słuszne, rozsądne i warte uwagi, aczkolwiek trzymajmy się faktów. Jeżeli trzeba wykazać wadę sprzętu z Cupertino - jak najbardziej jest ich wiele, aczkolwiek mam wrażenie, że niektórzy doszukują się jej tam, gdzie zwyczajnie jej nie ma. Poza tym dla jednych jakaś konkretna decyzja koncernu może być wadą, dla innych zaletą. To wszystko są gusta i guściki.

Edytowane przez maciekj22
  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam na myśli to, że w przypadku urządzeń marek typu lenovo, hp, dell, acer itd. odpowiedzialni za wsparcie w sterownikach są oni, Intel, AMD (oferują sam sprzęt, a że windows jest mainstream'em to urządzenia są sprzedawane z nim, bądź z linuxem albo bez systemu) i M$ (oferuje sam system operacyjny i z tego powodu za upgrade musimy płacić) nie ma tu wiele do powiedzenia jak dane urządzenie nie dostanie sterowników do wersji systemu wyżej, w przeciwieństwie do takiego surface za którego M$ jest tak samo odpowiedzialni jak Apple za swój sprzęt.

Edytowane przez szynszyl1337
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Apple to marka dla snobów, którzy na siłę chcą się wyróżnić. Oczywiście muszą za to słono zapłacić.

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Apple to marka dla snobów, którzy na siłę chcą się wyróżnić. Oczywiście muszą za to słono zapłacić.

Apple oferuje takie wsparcie dla oprogramowania i firmware, że się ludziom nie śniło - Android czy Windows mogą się schować w porównaniu z iOS czy Mac OS X.

Snobów? WYkonanie urządzeń stoi na zupełnie innym poziomie, dużo wyższym i dużo lepszym. Powiedz lepiej, że nie stać Cię na sprzęt tej firmy więc hejtujesz... ale, zaraz zaraz - bardzo dobrego laptopa kupisz za mniej niż 2k zł używanego, iPada 2 mini za nawet około 700zł więc nie pisz że się nie da. To fajny i dobry sprzęt. Oczywiście, nie dla graczy choć... choć na każdym MacBooku czy iMacu możesz bez przeszkód zainstalować Windowsa jako drugi system, no problem :)

  • Dobra wypowiedź 1
maciekj22
komentarz
komentarz

Właściwie to wspierane wersje MacBook'ów Pro jesteśmy w stanie znaleźć już za ok. 700-800 zł (czasem nawet i mniej :)). Że nie jest to sprzęt do grania nie sposób się nie zgodzić, ale kto rozsądny kupuje notebook'a do grania? Każdy sprzęt spełnia jakieś tam określone, przypisane mu zadania. A to też nie do końca tak, że się nie pogra - pogra, ale na troszkę mniejszych detalach niż w przypadku desktop'ów. Obecnie nawet mobilne chipy Intel HD (od 4000 wzwyż) są w stanie uciągnąć takiego Skyrima, większość części Assassin's Creed czy BF3.

Co do Apple powiem tak - użytkownicy są różni - być może szerokie grono odbiorców kupuje ich sprzęt ze względu na prestiż z tego płynący (bądź jak nazwał to kolega - snobizm), aczkolwiek to nie odbiera tym sprzętom ich podstawowych zalet - jakości wykonania, ogromnego wsparcia ze strony producenta, stabilności użytkowania czy przede wszystkim bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że aby dodać aplikację do AppStore'a trzeba wyłożyć dość znaczną sumę pieniążków - nie ma tylu śmieciowych, często zawirusowanych aplikacji, jak na Androidzie - również obsługa AppStore'a dokładnie sprawdza daną aplikację przed wpuszczeniem jej do obiegu, co praktycznie nie istnieje w przypadku Androida. Również buszując po internecie na urządzeniach Apple możeby być spokojni - nie złapiemy nic złego, na Androidzie - z uwagi na otwarty kod źródłowy - bywa z tym różnie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

@igorrodz

Powtarzasz hasła reklamowe.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak właściwie zmieniając troszkę tok tej dyskusji i rozładowując atmosferę - iPhone'a bardzo lubię ze względu na to, że nie pakuje się w niego pustych liczb - popatrzcie na flagowce innych producentów - ekrany (oprócz Xperii Z5 Compact) przekraczają 5 cali (przekrój od 5.2 - 5.7"), podczas gdy w 6S wystarcza 4.7" i nikt nie powie, że jest niewygodny (ba, jeszcze nie tak dawno, gdy w obiegu również wszystko miało powyżej 5 cali Apple sprzedawało 4-calowego iPhone'a 5S i również nie sposób odmówić mu wygody korzystania). Flagowce konkurencji posiadają zazwyczaj 8-rdzeniowe układy Snapdragon, Exynos, etc. i na tych ośmiu rdzeniach prowadzona jest akcja marketingowa danego sprzętu, podczas gdy A9 Apple'a posiada tych rdzeni tylko dwa - wszystkie propozycje, które znajdują się zarówno w AppStorze i Sklepie Play działają podobnie (a jeśli już są różnice to raczej na korzyść iPhone'a). Takich przykładów można mnożyć (jak chociażby ilość pamięci ram, często przekraczająca ilość tego, co mamy w desktopach). Kluczem jest optymalizacja - starsze urządzenia, jak 4S, 5 i tak dalej do dnia dzisiejszego współpracują bez zająknięcia mimo, że ich bebechy wypadały dość miernie na tle konkurencji już w momencie wprowadzenia na rynek. Czasem zdarza mi się śledzić na YouTube'ie informacje dotyczące mojego ulubionego iUrządzenia, czyli iPhone'a 3GS i co zabawne po odpowiedniej modyfikacji pliku w rejestrze jest on w stanie odpalić takie produkcje, jak port San Andreas na iOS, Real Racing 3 i tak dalej - sprzęt, który obecnie nabyć można za 100-150 zł, a z tego co kojarzę ma już 7 lat i 256MB ram'u na pokładzie.

 

Jestem też wielkim fanem funkcji "Ta wersja aplikacji wymaga systemu iOS w wersji ... lub nowszej, czy chcesz ściągnąć wersję kompatybilną z Twoją wersją iOS?" (czy jakoś tak), podczas gdy w Sklepie Play dostajemy komunikat "Ta aplikacja wymaga Androida w wersji ..." i po zabawie - nie pobierzemy aplikacji we wcześniejszej wersji, kompatybilnej z naszą wersją Androida.

Edytowane przez maciekj22
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Również szanuję apple za brak pustych liczb w przypadku iphone z wyjątkiem 6/s Plus, ale to ukłon w stronę ludzi im więcej tym lepiej, jednak miło by było gdyby dali większe baterie do tych urządzeń.

Ostatnio byłem gotów kupić iphone 5s jednak nie wiem czy jestem gotów na przejście do urządzenia z krótszym czasem pracy niż 4-6 dni.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

No dobra, aby nie być gołosłownym. Oto przykładowy laptop Apple:

http://www.cortland.pl/apple-macbook-air-edu-11-1.6ghz-4gb-128gb-ssd-hd-6000-nowy-model.html

 

4000 złotych za grafikę Intel HD, 4GB RAM, 128GB SSD i dwurdzeniowy i5, to moim zdaniem trochę przydużo. Tak czy nie ?

 

Okazuje się, że podobna konfiguracja, albo i lepsza to koszt rzędu 2500 złotych:

http://www.komputronik.pl/category/13035/Komputery_Laptopy_Laptopy_14_15_6_.html?sb=&sd=&sa=&category=13035&pvg=&showProducts=1&showPromoted=0&ot=107&a[1923][]=9801&a[1934][]=57677&pr10[f]=19490000&pr10[t]=26710000

 

Czyli, w sprzęcie Apple, dopłacamy około 40% ceny za znaczek ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.