x-kom hosting

Apple - czyli co sądzisz o jabłuszku?

maciekj22
komentarz
komentarz

czytanie-ze-zrozumieniem.jpg

 

A taki oto podręcznik polecam koledze wyżej :) gdzie to napisałem, że zamknięty kod oznacza brak wirusów? Napisałem, że z uwagi na otwarty kod źródłowy Androida tego syfu jest zwyczajnie mnóstwo. Napisałem również, że Apple kontroluje to, co znajduje się w AppStorze.

 

Co do tych "trupów" z C2D - jeżeli zakładamy, że komputer nie służy grom to Core2Duo jest nadal względnie wydajną platformą, o co chodzi?

 

Doczepiasz się również wykonaniu tego sprzętu, poważnie? Miałeś ty wgl coś takiego kiedykolwiek przed oczami? Nie, można się doczepiać do różnych rzeczy w tym sprzęcie, ale wykonanie od zawsze stało na najwyższym poziomie. 

 

I nie rozumiem zdania "Winda też jest stabilna w zależności od podstawowej konfiguracji" - konfiguracja nie ma tu nic wspólnego, z założenia ma być stabilna zarówno na Pentium 2, jak i na i7 - takie zadanie względem tego postawili sobie twórcy. Koledze chodziło raczej o szybkość działania, a nie stabilność. Jeżeli ktoś lubi Windows'a - super, sam czasem korzystam, aczkolwiek do OS X'a trochę mu jeszcze brakuje i brakować będzie. OS X po zainstalowaniu jest gotowy do pracy, Linux również - spróbuj z tym na Windows'ie.

 

Pozdrawiam:

Maciek

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

MacOS wywodzi się z systemu UNIX/BSD, jest "kuzynem" Linuksa.

DonFG
komentarz
komentarz (edytowane)

czytanie-ze-zrozumieniem.jpg

 

A taki oto podręcznik polecam koledze wyżej :) gdzie to napisałem, że zamknięty kod oznacza brak wirusów? Napisałem, że z uwagi na otwarty kod źródłowy Androida tego syfu jest zwyczajnie mnóstwo. Napisałem również, że Apple kontroluje to, co znajduje się w AppStorze.

 

Co do tych "trupów" z C2D - jeżeli zakładamy, że komputer nie służy grom to Core2Duo jest nadal względnie wydajną platformą, o co chodzi?

 

Doczepiasz się również wykonaniu tego sprzętu, poważnie? Miałeś ty wgl coś takiego kiedykolwiek przed oczami? Nie, można się doczepiać do różnych rzeczy w tym sprzęcie, ale wykonanie od zawsze stało na najwyższym poziomie. 

 

I nie rozumiem zdania "Winda też jest stabilna w zależności od podstawowej konfiguracji" - konfiguracja nie ma tu nic wspólnego, z założenia ma być stabilna zarówno na Pentium 2, jak i na i7 - takie zadanie względem tego postawili sobie twórcy. Koledze chodziło raczej o szybkość działania, a nie stabilność. Jeżeli ktoś lubi Windows'a - super, sam czasem korzystam, aczkolwiek do OS X'a trochę mu jeszcze brakuje i brakować będzie. OS X po zainstalowaniu jest gotowy do pracy, Linux również - spróbuj z tym na Windows'ie.

 

Pozdrawiam:

Maciek

Próbujesz rozpocząć flame ? 

" Również buszując po internecie na urządzeniach Apple możeby być spokojni - nie złapiemy nic złego, na Androidzie - z uwagi na otwarty kod źródłowy - bywa z tym różnie." Tutaj jest zdanie, które zrozumiałem jako system zamknięty - nie ma wirusów, system otwarty - różnie z tym bywa. Nie powiesz mi, że tak nie jest, hmm ? 

 

 

Co do tych "trupów" z C2D - jeżeli zakładamy, że komputer nie służy grom to Core2Duo jest nadal względnie wydajną platformą, o co chodzi?

 

Śmiechłem mocno. Do przeglądania internetu rzeczywiście, daje radę. Zresztą granie na jakimkolwiek sprzęcie apple albo na OSX, pls. 

 

Doczepiasz się również wykonaniu tego sprzętu, poważnie? Miałeś ty wgl coś takiego kiedykolwiek przed oczami? Nie, można się doczepiać do różnych rzeczy w tym sprzęcie, ale wykonanie od zawsze stało na najwyższym poziomie. 

 

MBA Early 2008 (nie pamiętam rozmiaru), MBP Mid 2010 (15'), MBA Early 2014 (13'), iPad Air 2, iPad 1 (tego to nawet na własność miałem, gdzieś się kurzy, bo do niczego się nie nadaje, apfel go zabiło aktualizacjami i wsparciem, nawet przeglądarki normalnej nie można pobrać), z iMaców przynajmniej raz w tygodniu jakiś model z 2k7 na C2D, nie znam modelu dokładnie, bawiłem się trochę 5k. 

Te Macbooki wyżej nie były moją własnością, ale 2008 trochę czasu ze mną spędził. Wystarczająco, żeby wyrobić sobie opinię o tym sprzęcie. 

Wykonanie jest bardzo dobre, ale spuszczanie się nad nim to przesada. Jak już wcześniej pisałem, wystarczy kupić sprzęt klasy biznesowej z jednej z popularnych firm i jakość wykonania nie będzie odstawać. 

 

 

I nie rozumiem zdania "Winda też jest stabilna w zależności od podstawowej konfiguracji" - konfiguracja nie ma tu nic wspólnego, z założenia ma być stabilna zarówno na Pentium 2, jak i na i7 - takie zadanie względem tego postawili sobie twórcy. Koledze chodziło raczej o szybkość działania, a nie stabilność. Jeżeli ktoś lubi Windows'a - super, sam czasem korzystam, aczkolwiek do OS X'a trochę mu jeszcze brakuje i brakować będzie. OS X po zainstalowaniu jest gotowy do pracy, Linux również - spróbuj z tym na Windows'ie.

 

OS ma również swoje wymagania, więc argument z procesorami, które pamiętają jeszcze dinozaury jest nietrafiony. 

Zobacz moją sygnaturkę, co prawda sporo się zmieniło, OSX już poleciał, zostałem na Ubuntu i W10 na QEMU, ale szybkość działania była taka sama jak na reszcie systemów. OSX ma naprawdę dużo plusów względem Windowsa, ale imho nie tyle, żeby wykładać dodatkowe 40% ceny.

Edytowane przez DonFG
  • 1 miesiąc później...
maciekj22
komentarz
komentarz

Witam ponownie :)

 

Trochę mnie nie było, więc postaram się odnieść do zaległych postów, jedziemy...

 

O 20.03.2016 o 12:55, MasterYoghourt napisał:

MacOS wywodzi się z systemu UNIX/BSD, jest "kuzynem" Linuksa.

 

 

To nie podlega żadnej wątpliwości, mówimy jednak o jego genezie, początkach, obecnie system ten (choć unixopodobny) odbiega w znacznej mierze od np. popularnych dystrybucji Linux'a (Mandriva, Debian, Ubuntu, Feroda, etc.). Kod OSX'a jest zamknięty, co również jest z perspektywy zwykłego usera dość dobrym rozwiązaniem (zamknięty kod = mniejsza szansa podłapania syfu - oczywiście, ktoś może podnieść argument, że Windows swój kod ma również zamknięty, a swego czasu syfu było nieziemsko dużo, ale tu zagrała raczej rola popularności tego systemu, która napędzała powstawanie różnego rodzaju malware'u.

 

O 20.03.2016 o 18:38, DonFG napisał:
O 20.03.2016 o 18:38, DonFG napisał:

Śmiechłem mocno. Do przeglądania internetu rzeczywiście, daje radę. Zresztą granie na jakimkolwiek sprzęcie apple albo na OSX, pls. 

 

 

Nie bardzo rozumiem powyższą wypowiedź, dlaczego kolega "śmiechnął" ? Podniosłem argument, że C2D całkiem nieźle sprawdza się do surfowania po sieci, niekoniecznie do grania, co również ująłem, a kolega przyznał rację pisząc to zdanie. Dla mnie to takie sztuczne napędzanie gównoburzy.

 

O 20.03.2016 o 18:38, DonFG napisał:

OS ma również swoje wymagania, więc argument z procesorami, które pamiętają jeszcze dinozaury jest nietrafiony. 

 

Tego też zrozumieć nie potrafię. Kolega użył sformułowania, że "Winda jest stabilna w zależności od podstawowej konfiguracji", ja odparłem, że twórcy postawili sobie za zadanie, aby była stabilna na każdym sprzęcie, niezależnie od konfiguracji (tutaj wskazałem na szybkość działania, która może się różnić w zależności od komponentów komputera, stabilność miała być osiągalna out-of-box). No i teraz tak, cofając się do tych "procesorów pamiętających erę dinozaurów" sam kolega przyznał, że Winda stabilna jest "w zależności od podstawowej konfiguracji" - i to się zgadza - można uruchomić takiego Windows'a XP na Pentiumie 2, 3, 4, etc, ale stabilność działania (jak sam kolega raczył wspomnieć jest loterią i tu się zgadzamy), odpalamy Mac OS w wersji powiedzmy 10.3, 10.4 - no któraś z tych starszych na procesorach G3, G4, G5 - stabilność dostajemy out-of-box, nie ma tu znaczenia, że te procesory "pamiętają erę dinozaurów". Nie ma oczywiście co obwiniać za taki stan rzeczy Microsoftu, bo stworzenie systemu, który ma współpracować z każdym podzespołem opartym na platformie X86 / X64 jest z pewnością niewspółmiernie trudniejsze, niż stworzenie systemu pod jeden (dwa lub trzy) dedykowane ku temu sprzęty, których specyfikację twórcy znają od podszewki i tworzą system z myślą o konkretnie tej specyfikacji. Pomimo tej nierównej walki, w której Microsoft jest na straconej pozycji myślę, że z perspektywy zwykłego użytkownika należy zaliczyć na plus systemowi OS X jego stabilność pracy (pomimo tego, iż Apple faktycznie ma tutaj dużo prostszą robotę do wykonania). 

  • 3 tygodnie później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Ze względu, że nie mam wielkiego doświadczenia z "jabukiem" w postaci Mac OS X (czy jak obecnie zmienili jego nazwę), ale chciałbym zapytać o jedną zależność jaką udało mi się dostrzec. Dlaczego tak wielu fotografów korzysta z iMac'ów/macbook'ów/mac'ów pro? Rozumiem, że każdy system ma swoje zalety, ale co spowodowało taką sytuację?

Odnośnie stabilności windows to myślę, że od czasów W7 jest ona na bardzo wysokim poziomie i pod warunkiem, że nasz komputer ma czyste radiatory, stabilny zasilacz i jakiś użyszkodnik nie zacznie grzebać w rejestrze lub plikach systemowych  to raczej nie ulegnie żadnej awarii. 

Edytowane przez szynszyl1337
maciekj22
komentarz
komentarz

Oficjalna wersja - "świetny sprzęt do obróbki grafiki", wersja prawdziwa - zwykła hipsterioza - MacBook podobnie jak iPhone, czy po części też iPad jest wyznacznikiem prestiżu, innymi słowy - dobrze się z nim pokazać. Innego wytłumaczenia znaleźć nie potrafię, jeżeli już bardzo mocno bym się starał, to może zwyczajnie urzeka ich wygoda tego sprzętu - wszelkie procesy instalacji i obsługi codziennej są delikatnie prostsze niż w przypadku Windows'a lub Linux'a, ale to już takie naprawdę szukanie argumentu na siłę.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jedyny sensowny argument jaki słyszałem w sprawie fotografii/montażu wideo to, że kiedyś pakiet adobe (za czasów XP/visty) potrafił płatać figle i przenosząc projekt na inny PC czasem efekt był całkiem inny po renderowaniu. 

  • 2 tygodnie później...
maciekj22
komentarz
komentarz

Zmieniając troszkę temat to zdziwiłem się niemiłosiernie, kiedy zobaczyłem po najnowszym WWDC 2016, że Apple porzuca wsparcie dla iPad'a 3 :) O ile spodziewałem się tego w przypadku iPad'a 2, to krok Apple, co do jego młodszego brata jest dla mnie niezrozumiały. Ciekaw jestem, co zrobią za rok z takimi tworami, jak iPhone 5C, który rocznikowo jest bratem iPhone'a 5S, natomiast technologicznie to iPhone 5, w znacznie gorszej obudowie. Apple bywa strasznie nieprzewidywalne pod względem tego, co i dlaczego będzie wspierać w kolejnych wydaniach swoich systemów. Oryginalny iPhone, będący technologicznym bliźniakiem iPhone'a 3G pozostał na sofcie 3.1.3, natomiast ten drugi z dokładnie identyczną specyfikacją sprzętową otrzymał OS w wersji 4.2.1. iPhone 3GS został zaktualizowany do iOS'a 6.1.6 (ku mojej wielkiej uciesze, pamiętam, jak kupowałem go za 600 zł w erze iOS'a 5, de facto pogodzony z tym, że nie dostanę aktualizacji do nowszego softu), natomiast iPad, posiadający wydajniejszy układ Apple A4 pozostał na iOS'ie 5.1.1, natomiast wsparcie dla iPhone'a 4S zostało wydłużone aż do aktualnego wydania iOS'a w wersji 9. Takie nietypowe ruchy mają też miejsce w przypadku iPod'ów Touch, których bliźniacze wersje iPhone'ów dostają zazwyczaj co najmniej jedną aktualizację softu więcej - ciężko zrozumieć mi, co kieruje firmą w tych ich działaniach. To wygląda tak, jakby Cook wchodził rano do firmy i rzucał coś w stylu "- Dzisiaj przedłużymy wsparcie dla 3GS'a, ale porzucimy iPad'a i iPod'a Touch'a 3G", "- Szefie, ale iPad jest mocniejszy" "- Who cares?" - Tak mniej więcej to widzę :)

  • 3 tygodnie później...
adam_waszczuk117
komentarz
komentarz

Miałem iPhone 4s i go sprzedałem bo mnie irytowało ciągłe się wieszanie systemu, ponoć aktualizacja by rozwiązała problem, ale już miałem dosyć i się go pozbyłem. Co sądzę o iPhonie 4s fajny sprzęt lecz za drogi za to co oferuje, irytujące wieszanie się systemu oraz prawie wszystkie lepsze aplikacje płatne. Zdjęcia takie sobie robi, wszyscy zachwalają zdjęcia jakie wykonuje, a jak się robi pod słońce to jakaś masakra nawet zwykły K770i robi lepsze wtedy zdjęcia

  • 4 tygodnie później...
q1aser
komentarz
komentarz

Ja wlasnie sobie kupiłem iPhona 6 :) kurcze dziwnie sie czuje, bo zawsze uzywalem androida. Nie wiem czy sie przyzwyczaję... Może to był zły zakup ?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Myślę, że kupiłeś swojego iP6 w złym momencie, bo premiera IP7 zbliża się dużymi krokami i przez to pozostałe stracą na wartości, natomiast czy to był dobry zakup musisz sobie już sam odpowiedzieć, ponieważ sam tylko określisz czy pasuje do twoich preferencji. Ja ze swojego 5s jestem całkiem zadowolony, ale Lumia 920 bardziej mi pasowała.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie będzie niczym odkrywczym, jeśli napiszę, że wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji - mnie np dużo lepiej korzystało się z iOS'ów do wersji 6 włącznie, cukierkowa stylistyka wprowadzona od wersji 7.0 jakoś mi nie przypasowała. Ale mimo to nie wyobrażam sobie przesiadki na nic innego - choć Android pozostaje u mnie wciąż, jako drugi telefon (Galaxy S II i9100, Android 5.1.1) i też nie mogę jakoś specjalnie marudzić. Przede wszystkim cieszy możliwość całkowitej customizacji softu, bez zbędnych zabiegów, takich jak Jailbreak na iOS. W Androidzie, aby dokonać zmian w powłoce systemu oraz jego funkcjonalności nie potrzebujemy nawet Root'a, odblokowanego Bootloader'a, czy customowego recovery - po prostu wchodzimy do Sklepu Play i wybieramy to, co nam się podoba - to cenię w Androidzie. iOS jest pod tym względem zbyt hermetyczny. Oprócz zmiany tapety, bez Jailbreak'a nie możemy nic zdziałać i okay - sam Jailbreak nie jest problemem, ponieważ proces jest stosunkowo prosty, ale narzędzia umożliwiające jego wykonanie wychodzą ostatnio po ok. 8-10 miesiącach od wydania poprzedniego, gdzie Apple zdąży już 3-4 razy zaktualizować soft i pozbawić tym samym możliwości wykonania Jailbreak'a, a tym którzy go mają - blokuje możliwość restore'u oprogramowania. Z jednej strony podziwiam Apple za konsekwencje i upór w tym temacie (iOS 9.3.4 został wydany na 2 dni po odblokowaniu softu 9.3.3 na 64 bitowych urządzeniach), ale z drugiej - zamykają możliwość customizacji softu wedle własnych potrzeb.

Edytowane przez maciekj22
  • 1 miesiąc później...
waldot
komentarz
komentarz

Można najlepiej powiedzieć - co kto lubi. Jedni będa chwalić Aplla ( ja do tej grupy należę) a inni nie. Jedni lubią takie zabawki drudzy nie. Na pewno Apple trafia doskonale w gusta ludzi i dlatego maja taką sprzedaż. I nic nie wskazuje na to, aby coś sie tu miało zmienić w najbliższej przyszłości. 

RobIS2
komentarz
komentarz

A ja myślę, że na Appla narzekają ci, których nie stać na kupno ich produktów. WIęc wolą sobie wmawiać, że to szmelc, syf itp, itd. Ale gdyby mieli możliwość kupienia Iphona czy Ipada, to na pewno by go chętnie kupili. Ale po co iść dodatkowo zarobić czy coś w tym stylu. Lepiej narzekać i czuć się z tym lepiej. Ja mam sprzęt tej firmy i sobie chwalę. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Powstaje oprogramowanie na licencji GPL do MacOS'a ?

  • 2 miesiące później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ciekawe porównanie sprzętu z górnej półki:  Apple Mac Pro za 4000$ VS PC za 2000$

Myślę, że daje do myślenia na temat polityki firmy Apple:

 

 

  • 2 miesiące później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz
Dnia 22.02.2017 o 15:23, MasterYoghourt napisał:

Myślę, że najlepiej wypromowana.

Trudno się nie zgodzić.

Dnia 22.02.2017 o 14:40, ArtMe napisał:

Moim zdaniem to jest jednak najlepsza marka :)

Do najlepszej dużo jej brakuje i wiele w ich produktach można byłoby ulepszyć, ale trzeba przyznać, że łopatologiczność ich systemów jest wygodna.

  • 3 tygodnie później...
Kamzilla
komentarz
komentarz

Obecnie pracuje na iPhone 6s oraz Macbooku Pro, moje zdanie?
Sprzęt działa rewelacyjnie, nie jest to mój pierwszy iPhone, cenię go bardzo za płynność, szybkość działania :), do laptopa też nie mam żadnych zastrzeżeń - początkowo ciężko było przyzwyczaić się do mac os ale po pół roku działania jest dobrze, mam postawiony równiez windows 10 ale osobiście bardzo źle mi się pracuje na tym systemie z tym laptopem, żeby nie było na codzień pracuję przy komputerze z win 10 i wszystko jest ok :).

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że w tej dyskusji należy oddzielnie oceniać system MacOS od rozwiązań sprzętowych firmy Apple. System operacyjny MacOS wywodzi się z Unix'a i podobieństwo z Linuksem nie jest przypadkowe. W przypadku linii poleceń jest ona prawie identyczna z Linuksem: https://ss64.com/osx/

Dzięki swojemu protoplaście MacOS może być uważany za świetny system operacyjny.

 

W przypadku sprzętu iMac już raczej nie wypada tak różowo.

Weźmy na warsztat jakiś tani iMac, np: Apple iMac 21,5" MK142PL/A (jeśli można w przypadku tej firmy w ogóle używać słowa 'tani').

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-stacjonarny-apple-imac-21-5-mk142pl-a?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true

 

4600pln, co dostajemy za tą cenę ?

Suma około 1800 złotych, tyle kosztuje ten sprzęt. Ale czemu ty dopłacasz prawie trzy tysiące złotych !!! Odpowiem ci, twoje pieniądze nie pójdą na marne:

 

 

Be smart, buy Apple :D

Edytowane przez MasterYoghourt
szynszyl1337
komentarz
komentarz
3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

4600pln, co dostajemy za tą cenę ?

Suma około 1800 złotych, tyle kosztuje ten sprzęt. Ale czemu ty dopłacasz prawie trzy tysiące złotych !!! Odpowiem ci, twoje pieniądze nie pójdą na marne:

Z jednej strony się zgodzę co do porównania do stacjonarki, ale z drugiej powiedzmy, że ktoś chciałby jakiś komputer w wersji AiO. Jako że nigdy mnie ten dział zbytnio nie zainteresował to teraz z ciekawości natrafiłem na coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/355825/msi-all-in-one-gaming-24-6qd.html?fromVariant=1 - może trochę droższe, ale chyba mieści się w możliwości dopłaty dla takiej wydajności.

  • 4 tygodnie później...
ireq
komentarz
komentarz

A ja powiem tak - nigdy nie byłem i nadal nie jestem fanboyem Apple'a, ale od kilku miesięcy posiadam iPhone'a, przerzuciłem się z Androida. Nie bronię zaciekle tej marki, nie uważam, że jest ona lepsza ponad wszystko na świecie. Ale po tych kilku miesiącach użytkowania "srajfona" mogę śmiało stwierdzić jedną rzecz: to działa. Płynnie, szybko, elegancko działa i się nie zacina. Korzystam z telefonu bardzo dużo, ale do takich, można powiedzieć, podstawowych czynności, więc teoretycznie nie jest mi potrzebny telefon za 2,5 k. Ale w praktyce uważam, że w porównaniu z moimi poprzednimi maszynami z Andkiem srajfonik daje radę. Jestem tylko ciekaw jak się sprawdzają urządzenia typu SG 8, które cenowo spokojnie dorównują iPhone'om, ale jednak śmigają na Androidzie. Niemniej jednak zarzutów ajfonowi nie stawiam, ale nie zamierzam go zaciekle bronić, bo i o co mam się tak pienić? O zwykły telefon? Bez jaj :)

  • 5 miesięcy później...
pixell
komentarz
komentarz

Jestem ciekawy jak będzie w rzeczywistości " leżeć w dłoni " Apple iPhone X. Może nie jest on jakiś super piękny, z budowy mi osobiście przypomina Samsung Galaxy S8. Zdjęcia, które wczoraj gdzieś się tam pojawiły na Apple.com pokazują go może całkiem ale rzeczywistość to rzeczywistość. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Procesor A11 Bionic w tym Iphonie X za pięć tysięcy i tak jest słabszy od Intela G4560. Zachowajmy rozsądek, bo pięć tysięcy złotych to nie jest cena jaką rozważać należy przy zakupie smartfona, tylko przy zakupie świetnego sprzętu do gier.

szynszyl1337
komentarz
komentarz
5 godzin temu, tony.st napisał:

Bardzo przypomina Samsunga tylko cena bardzo wysoka https://www.x-kom.pl/p/382265-smartfon-telefon-apple-iphone-x-64gb-space-gray.html proesor wedsług testów najlepszy na rynku

Za pół roku będzie premiera kolejnego Samsunga Galaxy S, to wtedy Samsung z exynosem/qualcomm'em wysunie się na prowadzenie i tak w kółko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.