x-kom hosting

Apple - czyli co sądzisz o jabłuszku?

maciekj22
komentarz
komentarz

@szynszyl - To czego ty aktualnie używasz? 4-6 dni wytrzymywały akumulatory w nokii 3310, nie jestem w stanie wyobrazić sobie, żeby jakieś mobilne urządzenie obecnie potrafiło tyle uciągnąć przy normalnym użytkowaniu. Co do 5S - polecam wymianę baterii zaraz przy zakupie (jeśli mowa o używanym), ja w moim iPhone'ie 5 załapałem się na program darmowej wymiany baterii i obecnie mój iPhone przy normalnym trybie pracy wytrzymuje z 1.5 dnia, a nie oszczędzam go za bardzo.

 

@MasterYoghurt - To, że coś jest droższe nie oznacza, że z automatu jest dla snobów, nie obrażajmy innych. I jeśli chodzi o wady Apple to tu jak najbardziej się z Tobą zgadzam - cena jest zdecydowanie zbyt wygórowana jak na możliwości, aczkolwiek nikt nie zagwarantuje mi, że w momencie obniżenia ceny nie stracą też na tym materiały, z jakich dany sprzęt jest wykonany. Obecnie z troszkę tańszych producentów pod względem materiałów na tle konkurencji wyróżnia się HP, aczkolwiek też nie są to aż tak tanie produkty, jak powiedzmy propozycje Acer'a, nie mówiąc już o Medion'ie dostępnym w dystrybucji internetowej bądź od czasu do czasu w Aldi.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

@szynszyl - To czego ty aktualnie używasz? 4-6 dni wytrzymywały akumulatory w nokii 3310, nie jestem w stanie wyobrazić sobie, żeby jakieś mobilne urządzenie obecnie potrafiło tyle uciągnąć przy normalnym użytkowaniu. Co do 5S - polecam wymianę baterii zaraz przy zakupie (jeśli mowa o używanym), ja w moim iPhone'ie 5 załapałem się na program darmowej wymiany baterii i obecnie mój iPhone przy normalnym trybie pracy wytrzymuje z 1.5 dnia, a nie oszczędzam go za bardzo.

Myślę o czymś nowym, ale biorę pod uwagę też używane modele.

Używam Lumii 920. Kiedyś miałem screenshoot jak przeżyła 8 dni i 16 godzin, ale to było na samym początku jej użytkowania.

http://screenshot.sh/ofppbsid2fCuo - a to jest norma przy moim użytkowaniu

maciekj22
komentarz
komentarz

No to faktycznie sporo, ale to wszystko zależy od użytkowania. W kwestii nowego iPhone'a to od zawsze było to nieopłacalne, obecnie najlepszy stosunek jakość / cena prezentuje 5S, najlepiej rozejrzeć się za wersją 32GB wzwyż.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Osobiście celuję w 16/32, bo obecne 32gb nie zająłem nigdy chociażby do połowy.

maciekj22
komentarz
komentarz

W wersji 16GB mam aktualnie (iOS 9.0.2) pojemność 12,6GB, resztę zajmuje system, 32GB jest zdecydowanie bardziej opłacalne w przypadku urządzenia, w którym nie jesteśmy w stanie zainstalować karty pamięci (tego też w iUrządzeniach nie lubię).

Igorrodz
komentarz
komentarz

@igorrodz

Powtarzasz hasła reklamowe.

 

5786e6962385.gif

Gość
komentarz
komentarz

ze tez jeszcze nikt nie wspomnial o tym ze apple uzurpuje sobie prawo do blokowania urządzen naprawianych na wlasna reke nieorginalnymi częścmi (błąd 53)

najnowsza reklama appla mowi ze 6s moze wkoncu nagrywac w 4k - zaiste innowacja ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

apple uzurpuje sobie prawo do blokowania urządzen naprawianych na wlasna reke nieorginalnymi częścmi (błąd 53)

Zawsze możesz, jak zablokują Ci urządzenie z tego powodu - zawezwać rzecznika praw konsumenta czy uke o pomoc albo pójśc do sądu przeciwko apple polska - a najlepiej podać ich do trybunału unii europejskiej która takie praktyki zwalcza :P
Tak trudno ?

 

6s moze wkoncu nagrywac w 4k - zaiste innowacja

Nie mówią, że innowacja ale że jak jest. :P

W czym widzisz problem ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze możesz, jak zablokują Ci urządzenie z tego powodu - zawezwać rzecznika praw konsumenta czy uke o pomoc albo pójśc do sądu przeciwko apple polska - a najlepiej podać ich do trybunału unii europejskiej która takie praktyki zwalcza :P
Tak trudno ?

 

 

 

Nie mówią, że innowacja ale że jak jest. :P

W czym widzisz problem ?

w tym ze jakos konkurencja sie nie pucuje czyms co jest w obiegu od x czasu a ze apple nie ma czym zablysnąć wiec jest jak jest


placic pare tysiecy za urzadzenie ,a potem kolejne tysiace za prawnikow? moze i ma to sens dla fanboy'ow appla ale nie dla mnie ;)

Edytowane przez klopers33
Igorrodz
komentarz
komentarz

konkurencja sie nie pucuje czyms co jest

Co z tego? Reklama dźwignią handlu - normalne prawa (wolnego) rynku :P

maciekj22
komentarz
komentarz

blokowania urządzen naprawianych na wlasna reke nieorginalnymi częścmi (błąd 53)

 

Po pierwsze - tyczy się to tylko czujnika TouchID, pozostałe części możesz wymieniać bez ograniczeń na nieoryginalne, po drugie - nie ma tutaj reguły, a odsetek urządzeń z błędem 53 jest faktycznie znaczny, ale w ogólnym rozrachunku jest to promil. No i po trzecie - kupując telefon za kilka tysięcy naprawdę nie opłaca się ładować w nieoryginalne podzespoły - przerabiałem to zarówno z full set'em do iPhone'a 4 (chiński badziew przebarwiał się podczas mocniejszego dotyku - jakość wykonania leżała), jak i przy taśmie mute w iPhone'ie 3GS (ta praktycznie wgl robiła co chciała, w końcu przestałem z niej korzystać i przerzuciłem się na SBSettings), jedyny chiński, nieoryginalny element, z którego byłem względnie (powtarzam - względnie, ponieważ różnica między nim a oryginałem była kolosalna) była tylna klapka, w którą zaopatrzyłem się za jakieś +/- 30 zł i naprawdę całkiem fajnie spełniała swoją rolę. Tak czy inaczej naprawdę nie polecam nieoryginalnych podzespołów w tych urządzeniach (choć fakt, jeśli udowodnią, że "błąd 54" jest celowym działaniem producenta to taką politykę powinno się tępić).

Igorrodz
komentarz
komentarz
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

po wymianie baterii w ipadzie mojego znajomego byl ten sam problem wiec nie chodzi tylko o czujnik touchid ;), z pakowaniem sie w nieorginalne czesci znowu problem z applem jest taki że nie udostępniają oryginalnych części poza autoryzowane serwisy , a więc chciał nie chcial użytkownik jest skazany na nieorginalne części jak nie chce ładować kasy w serwis appla

Edytowane przez klopers33
maciekj22
komentarz
komentarz

Ojj tu się nie zgodzę, w moim rodzinnym Chorzowie działa świetny, nieautoryzowany serwis Apple (tyle razy ratowali mi beznadziejne przypadki, których w żadnym innym serwisie nie potrafili naprawić - po zalaniu, upadkach, braki w podświetleniu, etc.) i operują WYŁĄCZNIE na oryginalnych częściach. Nawet kiedy chciałem dostarczyć swoją, nieoryginalną część nie chcieli się podjąć naprawy.

 

http://www.iphone-serwis.eu/

 

Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Ojj tu się nie zgodzę, w moim rodzinnym Chorzowie działa świetny, nieautoryzowany serwis Apple (tyle razy ratowali mi beznadziejne przypadki, których w żadnym innym serwisie nie potrafili naprawić - po zalaniu, upadkach, braki w podświetleniu, etc.) i operują WYŁĄCZNIE na oryginalnych częściach. Nawet kiedy chciałem dostarczyć swoją, nieoryginalną część nie chcieli się podjąć naprawy.

 

http://www.iphone-serwis.eu/

 

Pozdrawiam.

tylko autoryzowane serwisy maja dostęp do oryginalnych częsci apple'a - moga mieć "oryginalne" częsci innego producenta

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Niekoniecznie, zajrzyj chociażby na:

 

http://www.hurtowniagsm.pl/k448,apple-iphone-5.html

 

Wchodząc w każdy pojedynczy odnośnik w rubryce Producent mamy napisane Apple - wydaje mi się, że to jest kwestia umowy na dystrybuowanie oryginalnych części przez hurtownię, niekoniecznie serwisy, które mogą się w takowe oryginalne części zaopatrywać.

 

Choć też nie siedzę w tym na codzień, więc nie chciałbym zgrywać eksperta.

Edytowane przez maciekj22
  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

http://youtu.be/fKICRAXZn6M

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Czy wszelkie hartowane szkła nie utrudniają korzystanie z iP jak i dowolnych urządzeń?

Gość
komentarz
komentarz

Czy wszelkie hartowane szkła nie utrudniają korzystanie z iP jak i dowolnych urządzeń?

hartowane szkla nie, aczkolwiek trzeba uwazac zeby nie zakleic sensorow, za to folie czasem utrudniaja

maciekj22
komentarz
komentarz

Nie utrudniają, nie należy jednak zakrywać sensora TouchID.

 

Pozdrawiam:

Maciek

szynszyl1337
komentarz
komentarz

hartowane szkla nie, aczkolwiek trzeba uwazac zeby nie zakleic sensorow, za to folie czasem utrudniaja

A dziękuję. Na chwilę obecną zainwestowałem. (na lumii nie miałem i było na niej sporo mikrorysek)

 

Nie utrudniają, nie należy jednak zakrywać sensora TouchID.

Również dziękuję.

Beaker
komentarz
komentarz

Może trochę nie w temacie, ale czy iphone 5 za 700/750 zł będzie dobrym wyborem?

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Może trochę nie w temacie, ale czy iphone 5 za 700/750 zł będzie dobrym wyborem?

Znajomy kupił refurbished iP5 i sobie chwali.

Po kilku dniach korzystania moja ocena jest jak najbardziej na plus względem androida, ale do WP nadal mi został sentyment.

Przy dość intensywnym użytkowaniu 5s jak na mnie wytrzymał 3 dni i zostało jeszcze 40% baterii, więc nieco ponad 4dni powinien pociągnąć.

Edytowane przez szynszyl1337
maciekj22
komentarz
komentarz

iphone 5 za 700/750 zł będzie dobrym wyborem?

 

 

W tej cenie mógłbyś rozejrzeć się za używanym 5S, czasem wpadają takie okazje.

 

Ja swojego 5 kupiłem za 650 zł rok temu, kiedy stały jeszcze po 900 zł, więc rozejrzyj się, ponegocjuj, warto, chociażby ze względu na obsługę nowszego OpenGL'a.

 

Co do samej piątki - również sobie chwalę, chociaż bez Jailbreak'a użytkowanie iUrządzeń jest dla mnie dość ograniczone, więc lepiej za wczasu zapoznać się z tematem i kupić coś z 9.0.2, bo nie wiadomo, kiedy odblokują pozostałe iOS'y.

  • 2 tygodnie później...
DonFG
komentarz
komentarz

Pozwolę sobie odnieść się do wypowiedzi z lutego

 

 

Apple oferuje takie wsparcie dla oprogramowania i firmware, że się ludziom nie śniło - Android czy Windows mogą się schować w porównaniu z iOS czy Mac OS X.

Snobów? WYkonanie urządzeń stoi na zupełnie innym poziomie, dużo wyższym i dużo lepszym. Powiedz lepiej, że nie stać Cię na sprzęt tej firmy więc hejtujesz... ale, zaraz zaraz - bardzo dobrego laptopa kupisz za mniej niż 2k zł używanego, iPada 2 mini za nawet około 700zł więc nie pisz że się nie da. To fajny i dobry sprzęt. Oczywiście, nie dla graczy choć... choć na każdym MacBooku czy iMacu możesz bez przeszkód zainstalować Windowsa jako drugi system, no problem :)

Dużo wyższy poziom wykonania ? Bo są ameliniowe (mowa o macbookach) ? iMac to jest niska jakość wykonania akurat i tutaj nie ma co nawiązywać dyskusji, bo oglądałem ten sprzęt z różnych lat.

Bardzo dobrego laptopa za 2k ? Proszę pokaż mi takiego. Widzę za te pieniądze jedynie poleasingowe Thinkpady, Latitude czy Elitebooki, które pod względem wykonania stoją na tym samym poziomie co MBA/MBP, a stanem technicznym, wizualnym (do tego dochodzi gwarancja) je zjadają. To samo tyczy się nowego sprzętu. 11' MBA kosztuje ~4000zł w wersji z HDD i 4GB lutowanego RAM. Więc na dzień dobry usługa rozbudowy do 8 i wymiana dysku, więc kilka stówek więcej leci.

Jedyne plus tego sprzętu jak dla mnie to retina, przez co rMBP może pełnić funkcję przenośnego sprzętu do obróbki foto czy czegokolwiek innego, co wymaga w miarę poprawnego odwzorowania.

 

 

 

 

 

Właściwie to wspierane wersje MacBook'ów Pro jesteśmy w stanie znaleźć już za ok. 700-800 zł (czasem nawet i mniej :)). Że nie jest to sprzęt do grania nie sposób się nie zgodzić, ale kto rozsądny kupuje notebook'a do grania? Każdy sprzęt spełnia jakieś tam określone, przypisane mu zadania. A to też nie do końca tak, że się nie pogra - pogra, ale na troszkę mniejszych detalach niż w przypadku desktop'ów. Obecnie nawet mobilne chipy Intel HD (od 4000 wzwyż) są w stanie uciągnąć takiego Skyrima, większość części Assassin's Creed czy BF3.

Co do Apple powiem tak - użytkownicy są różni - być może szerokie grono odbiorców kupuje ich sprzęt ze względu na prestiż z tego płynący (bądź jak nazwał to kolega - snobizm), aczkolwiek to nie odbiera tym sprzętom ich podstawowych zalet - jakości wykonania, ogromnego wsparcia ze strony producenta, stabilności użytkowania czy przede wszystkim bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że aby dodać aplikację do AppStore'a trzeba wyłożyć dość znaczną sumę pieniążków - nie ma tylu śmieciowych, często zawirusowanych aplikacji, jak na Androidzie - również obsługa AppStore'a dokładnie sprawdza daną aplikację przed wpuszczeniem jej do obiegu, co praktycznie nie istnieje w przypadku Androida. Również buszując po internecie na urządzeniach Apple możeby być spokojni - nie złapiemy nic złego, na Androidzie - z uwagi na otwarty kod źródłowy - bywa z tym różnie.

No tak. 800zł za jakiegoś trupa na C2D z 2-4GB RAM często bez możliwości rozbudowy dla tego drugiego.

Bezpieczeństwo ? Można go ukraść jak każdego innego laptopa. Nie porazi prądem przy nieautoryzowanym dostępie :)

Stabilność użytkowania ? Też się chwieje :v

Wiem, że chodziło Ci o OSX, ale ten system też ma wady, a Winda wcale nie jest mniej stabilna w zależności od podstawowej konfiguracji.

Zamknięty kod oznacza, że na system nie ma wirusów ? Dawno nie czytałem takich głupot. Czyli na Windowsa malware też nie ma ? :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.