x-kom hosting

Jaki macie samochód? A jaki chcielibyście mieć?

szynszyl1337
komentarz
komentarz
O 7.07.2016 o 09:37, Karolz02 napisał:

Sam posiadam Toyotę Corollę z 97, E11. 1,4 i 6 biegów, zagazowana. Po prostu bolid :D.

Jak silnik znosi gaz?

Ze względu, że prawdopodobnie pójdę na studia do wrocławia myślę nad zmianą pojazdu albo gazowaniem obecnego, bo wyprawa ponad 800 km może być kosztowna, a podobno w silnikach vvti mocno obrywa głowica na gazie.

  • 2 tygodnie później...

chudy131080
komentarz
komentarz

15044735158aab45e6294f7c22e60970.jpg

Wysłane z s7 Edge

qlopek999
komentarz
komentarz

Ja mam Seicento Sporting 1.1 :) Ale chcialbym miec coś lepszego i mocniejszego np. Tipo nowe :) kiedys mój ojciec miał stare Tipo, a to nowe też mi się bardzo podoba :) Co o nim sądzicie?

Youki
komentarz
komentarz

Sedan jest dość proporcjonalny i nie wygląda, jakby ktoś kufer doczepił, to się ceni.

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz
On 13.07.2016 at 3:34 PM, szynszyl1337 said:

Jak silnik znosi gaz?

Ze względu, że prawdopodobnie pójdę na studia do wrocławia myślę nad zmianą pojazdu albo gazowaniem obecnego, bo wyprawa ponad 800 km może być kosztowna, a podobno w silnikach vvti mocno obrywa głowica na gazie.

Też się o tym naczytałem. Ja bym tam gazu nie pakował.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dlatego rozglądam się nieco za Passatem B5 FL/Audi A6 C5 w 1.8T/2,4 z gazem albo 1.9 TDI, bo podróże do wrocławia po 450 km mogą boleć w kieszeń.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
On 1.08.2016 at 2:34 PM, szynszyl1337 said:

Dlatego rozglądam się nieco za Passatem B5 FL/Audi A6 C5 w 1.8T/2,4 z gazem albo 1.9 TDI, bo podróże do wrocławia po 450 km mogą boleć w kieszeń.

Do gazu pewnie bym wybrał 2.4, poza tym to już 6 cylindrów, więc bardzo fajnie brzmi :) Co naturalnie nie zmienia faktu, że 1.8T to też bardzo udany silnik i przyzwoicie sobie radzi na LPG.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Właśnie opcja A6 2,4 jest moim faworytem.

Chum Lee
komentarz
komentarz

Taki...

A chciałbym takiego dodga ;p

20160808_114848.jpg

20160808_114904.jpg

828678385_1_1080x720_se-1973-stan-kolekcjonerski-pelna-historia-gdansk.jpg

  • 1 miesiąc później...
gj88
komentarz
komentarz

Mam Seicento, mazy mi sie tesla :P

 

A an serio podoba mi sie Toyota Yaris lub Wv Polo :)

  • 2 tygodnie później...
waldot
komentarz
komentarz

My mamy Mitshubishi ASX. I jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Po pierwsze, duży i jest w nim sporo miejsca. Bagażnik może szału nie robi, ale i tak wszystko można spokojnie zmieścić. Ponadto jest bardzo ekonomiczny jak na swoją wielkość. Ostatnio po autostradzie wyszło mi jakieś 5 litrów na 100 km przy szybkiej jeździe. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

1.8 DI-D? Jeździłem ASXem z tym silnikiem i faktycznie samochód zrobił bardzo fajne wrażenie. Miejsca też, tak jak piszesz, sporo - ASX jest zbudowany na płycie podłogowej większego Outlandera, więc np. rozstaw osi ma ten sam. :)

RobIS2
komentarz
komentarz

Widzę, że ASX robi się coraz bardziej popularny:). My też od kilku tygodni mamy takie auto. 1.6 deisel. I mam o nim jak najlepsze zdanie. Miejsca bardzo dużo, nawet w bagażniku. No i spalanie bardzo niskie. Jechałem po autostradzie, bez jakichś szaleństw to wyszło mi około 4.8 litra na 100 km. Przy takiej wadzę samochodu to chyba dobry wynik. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A z jaką prędkością jechałeś?

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja jakoś od początku marca (10-15 marzec) meczę prawko i jakoś skończyć (i spłacić je do końca - jeszcze ok. 650 pln w sumie) go nie mogę - ostatnio kasa idzie jakoś od lipca na co inne zawsze :)

 

Sam egzamin w sierpniu najpóźniej miał być a dziś mamy już październik :D Już nie dodaje tego (a jednak dodam), że nie miałem jazdy w LOK-u od dobrych dwóch miesięcy (ostatnio pod koniec czerwca). Zostało mi jeszcze ok. 10 godzin (9 lub 10) do wyjechania w sumie (to raptem dwie jazdy do Poznania i wsio). 

 

Podejdę do egzaminu po takiej przerwie w sumie nie do końca przygotowany. Kilka poprawek gwarantowanych.

 

A jak już je wreszcie zrobię (może do gwiazdki się uda wreszcie) to kupię sobie maksymalnie coś małego na początek klasy Fiesty, Punto, Clio czy Peugeota 206. I wsio, bo nic lepszego nie jest mi potrzebne. A do kompletu będzie silnik o pojemności góra 1.4 czy bardziej nawet 1.2 16V (niskie opłaty to podstawa - celuje w duet bardzo mały silnik + gaz).

Edytowane przez Frog1985
Chum Lee
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Frog1985 napisał:

Ja jakoś od początku marca (10-15 marzec) meczę prawko i jakoś skończyć (i spłacić je do końca - jeszcze ok. 650 pln w sumie) go nie mogę - ostatnio kasa idzie jakoś od lipca na co inne zawsze :)

 

Sam egzamin w sierpniu najpóźniej miał być a dziś mamy już październik :D Już nie dodaje tego (a jednak dodam), że nie miałem jazdy w LOK-u od dobrych dwóch miesięcy (ostatnio pod koniec czerwca). Zostało mi jeszcze ok. 10 godzin (9 lub 10) do wyjechania w sumie (to raptem dwie jazdy do Poznania i wsio). 

 

Podejdę do egzaminu po takiej przerwie w sumie nie do końca przygotowany. Kilka poprawek gwarantowanych.

 

A jak już je wreszcie zrobię (może do gwiazdki się uda wreszcie) to kupię sobie maksymalnie coś małego na początek klasy Fiesty, Punto, Clio czy Peugeota 206. I wsio, bo nic lepszego nie jest mi potrzebne. A do kompletu będzie silnik o pojemności góra 1.4 czy bardziej nawet 1.2 16V (niskie opłaty to podstawa - celuje w duet bardzo mały silnik + gaz).

206 w gazie nie kupuj bo się lubią psuć ;)

Nie wiem jak tam u cb ale u mnie w małym mieście 40tys czeka się w wordzie ponad miesiac na egzamin wiec w poznaniu chyba bedzie nie lepiej.

Wordy sa oblegane bo od stycznia nowe przepisy i bedzie ciezej zdac + dodatkowe kursy tj jazda w poslizgu ,jezdzenie z naklejka itp.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Od siebie mogę polecić Corollę E12 1.4 (w miarę jedzie), ale wadą jest średnie znoszenie LPG i zawory regulowane ręcznie :( 

Chum Lee
komentarz
komentarz

Ja to planuje na drugi rok kupić golfa ;p

gj88
komentarz
komentarz

Toyota Yaris , silnik 998, 4-cylindry, czarnymetalik. Dzis na ekspresówce 150 wyciągnąłem :D Szedł ładnie "wózeczek" ;) Za 9700 kupiony z 2004, 80800 przebieg

 

Się pochwalę bo od 2003 cienias i seicento to chyba potraficie zrozumiec podjaranie bo jednak nie porównanie mimo wszystko :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mieliśmy w sumie nie tak dawno Yarisa z 2002 roku, z tym samym silnikiem (no, prawie tym samym - przed liftingiem 1.0 miał 68 koni, po liftingu 65). Bardzo dobrze wspominam to auto, bardzo dynamiczne... a wyciągnąłem licznikowe 169, niestety gość za którym jechałem korzystając z niższego oporu powietrza usunął mi się z drogi myśląc pewnie, że chcę wyprzedzać, no i nie dobiłem do 170. :E

gj88
komentarz
komentarz

Ile taka Yariska ma maks prędkośc w sensie nie ile licznik może pokazac tylko ile pójdzie chodzby teoretycznie?? ;)

 

Tylko głośniki śa tak już ztegowane, że musze mysleć nad ich zmianą bo od ich pierdzenia szału dostane równoległego :P

Tylko tak licze to taniej wyjdzie kupic glosnik bluetooth, smartfon, przykleic go do tapicerki jakos i bedzie lepiej z jakimś JBL :P

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Głośniki nawet niepierdzące w Yarisie nigdy do wybitnych nie należały :E

 

Musisz mieć na uwadze, że prędkościomierze zawsze nieco zawyżają prędkość. Zależnie od auta są to różne wartości, ale przykładowo, jeśli moje Mondeo pokazuje 120 km/h, to według GPS jadę jakieś bodajże 112-113 km/h.

 

Według danych fabrycznych, faktyczna prędkość maksymalna pierwszej generacji Yarisa 1.0 to 158 km/h (przed liftingiem, po liftingu nie jestem pewien, chyba 155). Słyszałem o opiniach, że ktoś tymi 1.0 śmigał licznikowe 180 km/h (więc pewnie realne 170-175), ale na prostej drodze to według mnie mało możliwe. Albo musiałoby być z górki, albo trzeba by się naprawdę przykleić do zderzaka samochodu jadącego przed nami.

Edytowane przez FrogsterPL
gj88
komentarz
komentarz
10 godzin temu, FrogsterPL napisał:

Głośniki nawet niepierdzące w Yarisie nigdy do wybitnych nie należały :E

 

Musisz mieć na uwadze, że prędkościomierze zawsze nieco zawyżają prędkość. Zależnie od auta są to różne wartości, ale przykładowo, jeśli moje Mondeo pokazuje 120 km/h, to według GPS jadę jakieś bodajże 112-113 km/h.

 

Według danych fabrycznych, faktyczna prędkość maksymalna pierwszej generacji Yarisa 1.0 to 158 km/h (przed liftingiem, po liftingu nie jestem pewien, chyba 155). Słyszałem o opiniach, że ktoś tymi 1.0 śmigał licznikowe 180 km/h (więc pewnie realne 170-175), ale na prostej drodze to według mnie mało możliwe. Albo musiałoby być z górki, albo trzeba by się naprawdę przykleić do zderzaka samochodu jadącego przed nami.

Dzieki za odpowiedz. Na stałe nie zamierzam tyle jezdzic bo na ekspresówce maks to 120 dozwolone, a nie jestem "wspieraczem" finansowym "niebieskich" :P

 

To była tylko próba i ciekawośc czy to wogóle pójdzie. Przyklejać do zderzaka samochodu przed sobą wole nie ryzykowac bo szkoda Yariski, a łądnie całkiem wygląda jak na swój kalendarz (poniżej fotka).

 

Doradź co z tymi głośnikami, czy w drzwi wejda takie wymiarowe do seicento bo w seiku mam pionieerka dwudrożne z przodu, moze z 5 razy włączone wogóle po cichu wiec napewno grałyby spoko?

 

IMG_20161002_121538984_HDR.jpg

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja niestety w audio w ogóle nie siedzę, czy to komputerowym, czy samochodowym :( Najlepiej by było, gdybyś zajrzał na jakieś forum klubowe Toyoty lub Yarisa, pewnie nawet bez rejestracji znajdziesz tam podobne pytania o wymianę głośników. Nie jestem jednak pewien, czy aby samo radio też nie jest jakieś mocno przeciętne - a do Yarisa żadnego innego nie zamontujesz, sam wiesz czemu (kształt).

 

Co do ładnego wyglądania - nasza z rocznika 2002, gdy ją sprzedawaliśmy w 2014 roku, miała niespełna... 37 tysięcy kilometrów przebiegu ;)

 

 

 


8c5cd8be0a84865a251162069fd414d8-d77ef9o

 

 

 

Teraz zamiast Yarisa mamy Hyundaia i20 - strasznie fajne auto, choć największa różnica "na plus" w porównaniu do Toyoty to zdecydowanie... skuteczność reflektorów. Te z Yarisa to świeczki w porównaniu do Hyundaiowskich, i20 ma zdecydowanie najlepsze światła w zwykłej technice halogenowej z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia. :)

 

 

9c21aec304528d5a36dc45bbcda3eda7-d77imw1

Edytowane przez FrogsterPL
gj88
komentarz
komentarz

To chyba moja z 2004 to juz seria druga bo nawet ma miejsce na światła ledowe sprzodu na dole. Wasza nie miała, albo nie widze, ale moja ma poniżej przedniego zderzaka ;)

 

Czarna mi sie bardziej podoba :P

 

Co do świateł to pojeżdzij w nocy seicentem, a potem Yaris to stwierdzisz, że Yaris ma zajebiste :D 

 

Mój tata ma Corolle 24 letnią na podzespołąch z Japoni bez wspomagania, 160 tys. przejechane (1.3) i mimo, ze światła w sensie lampy sa bardziej prostokątne to światłami w nocy zwala z nóg mnie, a widziałęm różne w różnych markach i modelach ;)

 

Jutro zawoże do mechanika znajomego na wymianę oleju i filtrów pogadam z nim o głośnikach. Wiesz audiofilem nie jestem żadnym, ale już nie raz zauważyłem, ze nawet jak radio nie zwala z nóg to głosniki swoje robią ;) A niestety lubie jak nie trzeszczy tylko o to mi chodiz, nie oczekuję tego co miałęm w seicento z tyłu i radio Sony jak zadudniło to raz eminemem zwaliłem z nóg gościa w BMW z subem az się razme z nim ze śmiechu poplakalismy, że ma suba za tysiaka w smaochodize, a moje głośniki zmiarzdzyly suba :D

 

Musze sie Yarisem nauczyc parkowac bo wstyd pod marketami, ale mam go dopiero od środy :P

 

Hamowanie tez trzeba wyczuć bo jeszcze kiedy wyrżne w szybe :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.