x-kom hosting

Polecane zestawy głośników 2.0, 2.1 i 5.1

adam001
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Planuje kupic glosniki do komputera. Jako ze znajduje sie on w małym pokoju wybrałem 2głosniki+ subwoofer. I wlasnie teraz mam dylemat ktore wybrac. Zalezy mi na dobrej jakosci dzwieku przy filmach czy grach. Chciałbym aby cena glosnikow miescila sie w 100zł(chociaz jak znajdziecie jakeis dobre, a troche drozsze to mozecie zaproponowac mi:)). Zalezy mi na dosc duzej mocy, no i ogolnie o ładnym wygladzie;). Ja znalazłem cos takeigo:

http://allegro.pl/item380527421_promocja_w...030_okazja.html

Co o nich sadzicie?

Czekam na opinie i ewentualne wasze propozycje.

Pozdr

adam001
komentarz
komentarz

a to one sa bez subwoofer'a? Wolałbym cos wlasnie z sbubwooferem, no i troszke za drogie jak na moj budzet:) Moze poleci ktos cos jeszcze w cenie 100zł

glodny1988
komentarz
komentarz

creative t3100 za 100 zl nie kupisz nic lepszego

Roni11
komentarz
komentarz
creative t3100 za 100 zl nie kupisz nic lepszego

One są najgorsze...

Bierz Geniusy !

One pobija wszystko co tutaj podadzą ze "super stajni" Creative i Logitech. :|

Warto dołożyć.

glodny1988
komentarz
komentarz

zgodze sie z ronim 11 w kwestii geniusów ale jesli koniecznie musisz sie zmiescic w 100zl to polecam creativy

  • 3 miesiące później...
lukasz938
komentarz
komentarz

Chce kupić głośniczki 2.1 za około ~300zł~ myślałem nad Logitech Z-4 i Creative I-Trigue L3800 może wy coś zaproponujecie. Moja karta dźwiękowa to Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer.

Bamu
komentarz
komentarz

Z Logitech Z-4 bym się zgodził są to bd dobre głośniki pod względem dźwięku, estetyki jak i również wykonania (Materiały wytrzymałe).

Ale na twoim miejscu zastanowił bym sie nad zestawem 5.1, masz dość dobra sumkę do wydania.

Genius SW-HF 5.1 5000 albo Genius SW-HF 5.1 5005. Są to głośniki w drewnianych obudowach, dzięki czemu dźwięk jest całkiem inny niż w plastikowych pudełkach

Kapiszon
komentarz
komentarz

Te itrigue nie zachwycają dźwiękiem... maja tylko nowoczesny wygląd.

tak jak kolega wyżej doradzam kupic geniuski 5005 z których będziesz bardzo zadowolony jak wielu którym je już poleciliśmy

Duban
komentarz
komentarz
Genius SW-HF 5.1 5000 albo Genius SW-HF 5.1 5005

Tak, świetny zestaw 5.1 ;)

Ja polecam swoje 2.1 (Media Tech MT3316) bardzo mocne dźwięk. głośniki są w drewnie. Dwudrożny Subwoofer daje piękny bass :D ogólnie głośniki dość duże. Satelity trójdrożne. Bardzo ładne dźwięki naprawdę. Kosztują około 210zł.

Jeśli jednak możesz weź te geniusy.

lukasz938
komentarz
komentarz

Nie lubie kabli i niemiał bym gdzie postawic tych pięciu głośników =/

adrk
komentarz
komentarz

Wiec tak. To czego oczekuje - jakosc ponad wszystkim;). Miejsca duzo nie mam, dlatego wybralem zestaw 2.1 do kompa. Do wydania mam max 500zl (to juz ponadto, ale podalem taka cene bo tyle harmany). Moj pokoj to ok. 12m2. Zastawnaim sie nad roznymi zestawami, ceny za tez rozne. Pytania: Czy jakosc duzo odbiega od ceny? Czy odczuje jakosc duzo inna? Jak glosnosc i znieksztalcenia? Nie zamierzam glosno sluchac, imprez w pokoju nie bedzie^^ tymbardziej ze male dziecko w domu to glosno nie bedzie. Oczekuje czegos czego moge i posluchac cichutko i bedzie czysciutko. Nie bede sluchal lup lup tzw;] Jazzowe klimaty:)

Chce aby miescily sie satelitki na biurku a sub pod nim, zadnych klocow.

Teraz moje wybory:

http://allegro.pl/item440775218_hit_logite...thx_gratis.html - LOGITECH Z-2300 - ponoc bas nie jest dynamiczny i dominuje nad satelitkami ;]

http://allegro.pl/item440624906_creative_i..._nowe_gwar.html - CREATIVE (tu czytalem ze dzwiek jest az nadto, ze nie jest realny, niby sztuczny jakis, no i sredniotonowki z boku (?))

http://allegro.pl/item441608846_harman_kar...dsticks_ii.html - Harman Kardon Soundsticks II. Wyglad troche kosmiczny. Jedynie wyglad suba mi sie nie podoba, ale widoczny nie bedzie;] Ale ponoc dzwiek super i bas dynamiczny. Takze wydaje mi sie, ze oplaca sie.

Zasadnicze pytanie wyzej. Czy odczuje roznice dzwieku w ktoryms? Mile widziane jakies opinie, ewentualnie nawet geniusow. Jesli jakosc bylaby jakas super extra to moze sie skusze. Ale preferuje ktores z ww. Z gory dzieki ;]

Duban
komentarz
komentarz

Creative nie bierz.

Logitechy są świetne pewnie. ;)

Jeśli stać Cię naprawdę to weź te Kardony ja bym brał jakby inaczej wyglądały xD

webber
komentarz
komentarz
Chce aby miescily sie satelitki na biurku a sub pod nim, zadnych klocow.
Nie jesteś w stanie poświęcić trochę miejsca dla dobrych 2.0?

http://www.infosoft.pl/product.php?id=2000...mp;categorie=32

Gdy poszukasz w google opini o Solo 7C to od razu przestaniesz myśleć o jakichkolwiek plastikowych Logitechach czy Creativach, bo przecież

jakosc ponad wszystkim
;)
Duban
komentarz
komentarz

A no fakt. Te MicroLaby to jedne z najlepszych głośników do muzyki w swojej cenie.

I takie pytanie do Ciebie webber:

Czy opłaca mi się teraz wymieniać moje głośniki (sygna) na te MiroLaby ? Jaki w nich jest bass, bo średnie i wysokie pewnie lepsze) ? Słyszałem o nich tylko dobre opinie ale żadnych konkretów...

EDIT:

Znalazłem dobrą reckę ;)

@down:

Ostr szacunek.

Spoko ;)

adrk
komentarz
komentarz

no kurde ;] spodobaly mi sie te microlaby, raczej je wezme. Cena, wyglad, z recenzji jakosc - super;] dzieki webber. ps. widze tu fanow polskiego rapu ;] Ostr szacunek. pozdro dla was

tikat
komentarz
komentarz
Creative Inspire T3100: http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/106008 Cena: od 89zł

Logitech X-240: http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/200038 Cena: od 88zł

Logitech X-230: http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/102077 Cena: od 131zł

Interesuje mnie, jak duża jest różnica w głośności/jakości dzwięku z tych głośniczków? Bo różnica w cenie widoczna (zwłaszcza w porównaniu do Logitech X-230). Chciałbym mieć ładny dźwięk, bo lubie posłuchać muzyki, ale nie wiem, czy warto dopłacić te 40-parę zł?

BTW czy te głośniki mają wejście na słuchawki? Żeby wieczorami rodziny nie budzić :P

kajzer
komentarz
komentarz
Interesuje mnie, jak duża jest różnica w głośności/jakości dzwięku z tych głośniczków? Bo różnica w cenie widoczna (zwłaszcza w porównaniu do Logitech X-230). Chciałbym mieć ładny dźwięk, bo lubie posłuchać muzyki, ale nie wiem, czy warto dopłacić te 40-parę zł?

BTW czy te głośniki mają wejście na słuchawki? Żeby wieczorami rodziny nie budzić :P

jeżeli dobrze zrozumiałem i chcesz wybrać spomiędzy tych trzech zestawów to zastanów się między X-230, a X-240. pierwszy zestaw jest mocniejszy trochę, natomiast drugi posiada przystawkę do podłączenia np. odtwarzacza mp3. oba mają gniazda słuchawkowe.

z jednej strony warto dopłacić, a z drugiej strony w tej cenie dostaniesz też bardzo fajne Geniusy -> <<link>>, a jeżeli chcesz mieć ładny dźwięk, to one Cię najbardziej zadowolą. nota bene też posiadają gniazdo słuchawkowe.

Duban
komentarz
komentarz

Czy jeden z tych MicroLabów może leżeć na boku i mogę postawić na niego LCDka ? Podobają mi się te głośniki na maxa :D

Czy mogę do karty dźwiękowej je podłączyć razem z moimi ? Jaką do nich polecacie ?

Czy jak przedłużę kabel jednego z głośników to straci coś na jakości/głośności ?

kajzer
komentarz
komentarz

głośniki mają ekranowanie, więc można na jeden położyć LCD, bez konsekwencji, ale nie polecam.

są rozdzielacze (<<klik>>), ale akurat tego nigdy nie robiłem, więc się nie wypowiadam, bo nie wiem jak to dokładnie trzeba zrobić. karta, zależy ile chcesz na nią przeznaczyć, ale jakieś pełne Audigy lub tym bardziej Asus Xonar DX będą ok, oczywiście i SB Live! wystarczy.

zależy od jakości i długości kabla, jakość dźwięku spada przy jego przedłużaniu, ale można to zrobić tak, że różnica będzie niesłyszalna. np. ja przedłużałem kable tylnych satelit w moich Logach i nie mam drewnianego ucha, a różnicy nie słyszę (dość wnikliwie próbowałem sprawdzić, czy będą jakiekolwiek straty).

Duban
komentarz
komentarz

A jakaś tańsza ale ze swoim procesorem (bez jedynie kodeka). Polecają mi Audigy 2 ZS. jest coś poniżej 100zł do tech głośników ?

Kurde chyba są za mocne na 15m2 pokój co ?

kajzer
komentarz
komentarz

hehe, "15 metrów kwadratowych" :)

no niestety, jeżeli chcesz mieć z procem, to albo właśnie Audigy 2ZS, czyli nieco ponad 100zł, albo SB Live! (+/- 40zł).

znalazłem na Allegro jeszcze coś takiego -> <<klik>>

ewentualnie możesz kupić Audigy SE i ją przerobić na X-fi, tak jak ma np. Webber i też zagra nieźle, ale to kodek.

a czy za mocne, moim zdaniem zawsze można je "dopasować", a jakość dźwięku generowanego przez te głośniki sprawia, że warto w nie zainwestować ;) nawet jeżeli nie będą grały na maksimum swoich możliwości.

edit: właśnie znalazłem opinię użytkownika tych głośników, który twierdzi, że poniżej Audigy 2ZS nie ma co schodzić w wypadku tych głośników. pewnie coś w tym jest.

Walkman
komentarz
komentarz

No czy ja wiem , ja mam TOnsile (altony 300) na zintegrowanej dzwiekówce teraz xonara sobie kupię to zobacze sie będzie kosmiczna różnica jednak u mnie gra to wysmienicie , na logitechach x530 troche gorzej ale to moze , różnica jakości samego sprzętu

kajzer
komentarz
komentarz

wyśmienicie to pojęcie względne, a ja bym takiego sprzętu na integrze nie puścił. ale każdy ma prawo do swojego zdania.

ja jednak sugerowałbym kupno karty dźwiękowej.

lukasz938
komentarz
komentarz

Potrzbuje pomocy w wyborze głośnikow

Moje propozycje:

Vigoole - C2138 ?2.0 Channel Multimedia Speaker CENA 359,00 zł

Nowy konkurent Microlab ale czy są lepsze.

Vigoole - C2048 ?2.0 Channel Multimedia Speaker CENA 349,99 zł

Nowy konkurent Microlab ale czy są lepsze.

Microlab - Głośniki Solo7C Microlab CENA

379,00 zł

To duże głośniki spore(nawet zaduże by stały na biurku), wygląd słaby, ale grają ponoć najlepiej ze wszystkich podanych.

Microlab - Głośniki Solo6C Microlab CENA

279,00 zł

Ponoć najlepsze pod względem cena jakość, nieco słąbsze niż 7C za co odpowiednie gabaryty.

Logitech - Głośniki Logitech Z-4e CENA

311,30 zł

Dobrze gra jak na plastik ;p

Logitech - Głośniki Logitech Z-2300 CENA

543,49 zł

Ponoć Mega BASY, Ponoć wyrzycanie pieniędzy w błoto, bo płaci sie za znaczek THX i nieprawdziwe 200W

Wstęp

Siedze na tym internecie grzebie w google czytam opinie ale nic konkretnego niemoge znaleść, niechce kupować w ciemno, przyznam że wiem tyle ile przeczytam ale ile w tym jest prawdy sam niewiem :(

Przeznaczenie

Słuchanie muzyki - lubie podkręcić muzyke i słuchać głośno, lubie dobre basy które się nie tylko słyszy ale i czuje.

Oglądanie filmow - aktualnie oglądam na kinie domowym ale jak kupie 24" monitorek do nowego kompa to zaczne.

Gry Komputerowe - żadko słycham muzyki z gier, najczęściej odpalam winampa a potem gre, a w CSa umiem grac tylko na słuchawkach.

Pare Pytań:

2.0 czy 2.1 ?

Czy obudowa drewniana przy satelitkach w systemie 2.1 dużo zmienia ?

Licze na wasze propozycje i wasze komentarze :)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.