x-kom hosting

Polecane zestawy głośników 2.0, 2.1 i 5.1

adzinek
komentarz
komentarz

A coś naprawdę wypasionego typowo do słuchania muzyki, bardzo dobrze wykonanego w cenie do 600 zł?

Pokój: 20 m2

piku
komentarz
komentarz

Do jazzu i bluesa nie nadają się żadne plastiki. Rozejrzyj się za czymś drewniamnym, np. polecanymi często Geniusami - sam mam drewniaki stereo tej firmy i za takie pieniądze lepszych nie ma. Jeśli kładziesz spory nacisk na muzykę to rozejrzyj się za jakimiś monitorami aktywnymi stereo (projektuje się je dla uzyskania jak najlepszej wierności odtwarzanego dźwieku).

Alesis M1 - http://allegro.pl/item449754067_odsluchy_a...520_lublin.html

Microlab Solo 4c - http://allegro.pl/item450236183_glosniki_s...mocne_basy.html

M-Audio DX4 - http://allegro.pl/item444701845_okazja_m_a...ophile_dx4.html

Za ok. 1000zł i więcej dostaniesz niebanalne ESI, Microlaby z wyższej półki, KRK... I będziesz wiedział że tzw. subwoofer to tylko ściema :P

Z zestawów 5.1 nic specjalnego poza Geniusami SW-HF5000/5005/6000 nie widzę. Wewntualnie możesz zainwestować w używane zintegrowane kino domowe.

Duban
komentarz
komentarz

Genius SW-HF 6000 http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/333799 Cena: od 463zł

Czytałeś pierwszy post ?

Jeśli typowo muzyka to weź: Microlab Solo 7C http://infosoft.pl/product.php?id=200031&categorie=289 Cena ok. 379 zł (chyba)

Do muzyki nic lepszego Ci nie doradzę ;)

EDIT:

Fakt piku zapomniałem o monitorach ;) aaa i Dwa pierwsze linki są takie same :P

5005 i 5005 to praktycznie takie same głośniki.

Praktycznie też :P (wiem, wiem że chodziło o 5000 i 5005 ;)

adzinek
komentarz
komentarz

A jak wygląda kwestia połączenia tego z SB X-Fi Fatal1ty Edition? Nie ma żadnych nietypowych złączy?

Chodzi mi o monitory i te Microlab Solo7C

Duban
komentarz
komentarz

Nie wiem jak monitory ale 7C to... głośniki do komputera ! :D Choć mają ponad pół meta wysokości :P

adzinek
komentarz
komentarz

Już się napaliłem na te Solo7C bo rzeczywiście po przemyśleniach jestem bardziej melomanem niż graczem ale... :( Nie ma ich nigdzie dostępnych... Wie może ktoś gdzie można je od ręki kupić?

piku
komentarz
komentarz
ie ma ich nigdzie dostępnych... Wie może ktoś gdzie można je od ręki kupić?

http://www.infosoft.pl/product.php?id=2000...mp;categorie=32

Musisz pytać dokłądnie o warunki dostawy i czas oczekiwania.

kv1
komentarz
komentarz

czy jest mozliwosc (podłączone: słuchawki, wieża, głosniki komputerowe małe) ze cos moze sie spalic po podlączeniu jeszcze jedengo zestawu a mianowicie logitech x-230? plyta gl, Gigabyte GA965-Ds3, karta dzwiekowa zintegrowana ac883

Kogi
komentarz
komentarz

Witam. Chce kupić nowe głośniki do 300zł. Powiem że zależy mi głównie na dobrym basie ;) oraz na tym żeby głośno grały.

Zastanawiałem się nad logitechami x-540 lub geniusami 5005. Co jest lepsze???

Moja karta dźwiękowa to Audigy SE 7.1

ivann2
komentarz
komentarz
Ja na Twoim miejscu przejrzałbym 5000/5005 i wybrał te, których kolor Ci się podoba i będzie Ci pasował.

a czy moja karta dźwiękowa ALC889A będzie dobra ?

Zastanawiałem się nad logitechami x-540 lub geniusami 5005. Co jest lepsze???

nie mam jakiejś potwierdzonej opinii ale myślę że geniusy 5005 są lepsze bo logitechy jak dla mnie są przereklamowane

Duban
komentarz
komentarz

Ja bym brał Geniusy.

Drewno jest lepsze ;)

Ale najbardziej napalam się na Solo 7C :P i Może możesz dozbierać ? Jeśli tak to jest bierz - bass lepszy niż na pierdzielu (czyt. Subwooferze ;P )

Jeśli nie możesz tych 300zł przekraczać za wiele to weź Geniusy - jak masz oczywiście gdzie rozstawiać :P

piku
komentarz
komentarz
CYTAT(kisiel92 @ pon, 06 paź 2008 - 19:21)

Ja na Twoim miejscu przejrzałbym 5000/5005 i wybrał te, których kolor Ci się podoba i będzie Ci pasował.

a czy moja karta dźwiękowa ALC889A będzie dobra ?

Teoretycznie tak, ale nie da z siebie wszystko, czyli niewiele. Kup jakiegoś SoundBlastera Live!24-bit lub Audigy SE.

A Logitechy grają płasko i nienaturalnie. Są do bani.

Kogi
komentarz
komentarz

Widzę że wszyscy polecacie geniusy ;)

W takim razie jutro lecę je kupić.

kv1
komentarz
komentarz

ktos jest w stanie odpowiedziec na moje wczesniejesze pytanie? :P a tam ktos napisal ze katra alc realteka + geniusy nie wykorzysta w pelni tych glosnikow... jak to wyglada przy al883 + logitech x-230??

ivann2
komentarz
komentarz
Teoretycznie tak, ale nie da z siebie wszystko, czyli niewiele. Kup jakiegoś SoundBlastera Live!42-bit lub Audigy SE.

np. takiego audigi se ?, i czy karty dźwiękowe wkłada się "sposobem" takim jak DVD-rom, w sęsie że się poprostu wkłada ? mam obudowe cooler master 330. a co do "tematu" logitech vs genius to dużo ludzi nażeka na krótkie kable u logitecha a w gieniusach są długie tylne głośniki mają 8 metrów. a co do geniusow wolę 5005, z kolorem 5000 mam złe wspomnienia... w tym samym kolorze miałem aktywny subwoofer tracera... firmy nie trzeba przedstawiać ale jednak to zrobię dla "niewiedzących" najlepsze słowo to "beznadzieja", nigdy nie kupujcie głośników tracera

piku
komentarz
komentarz
np. takiego audigi se ?,

Tak, na przykład taki. Ładna dynamika, dźwięk wyraźny, za taka cenę jest to najlepsze co możesz mieć. A instalujesz ją jak każde inne urządzenie - 'wkładasz' w slot PCI, uruchamiasz kompa, w BIOSie wyłączasz kartę zintegrowaną (sekcja Integrated Peripherials lub podobnie i szukasz Onboard Audio, Onchip Audio i zmieniasz na Off lub Disabled). Potem odinstalowujesz stary sterowik i instalujesz od nowej karty. I to wszystko. A, i głośniki podłączasz jeszcze :P

jak to wyglada przy al883 + logitech x-230??

Te X-230 nie grają najlepiej (dla mnie) ale różnicę między kartą zintegrowaną a SoundBlasterem mógłbyś usłyszeć. Pożycz od kogoś taką kartę na moment i sprawdź.

Kapiszon
komentarz
komentarz
Ładna dynamika, dźwięk wyraźny, za taka cenę jest to najlepsze co możesz mieć

Do słuchania muzy mu wystarczy ale ja polecałbym starszego sb Live! digital model sb0060 lub sb0100 mimo to że sa starsze. Różnica między nimi jest taka że w audigy SE jest tylko kodek. W sb Live jest procesor dsp który odpowiada za przetwarzanie efektów przestrzennych, EAX itp. np. w grach lub filmach DVD. Dzięki wbudowanemu procesorowi karta przetwarza te dane sama i o wiele szybciej niż gdyby w przypadku audigy SE było to obliczane w głównym CPU.

Możesz nad nia również pomysleć ;)

co do acl 883 to stanowczo polecam wymianę. Sam taka miałem i jakośc po wymianie tylko na SB Live jest nieporównywalna.

gdybyś miał acl888 to co innego ale acl 883 jest stanowczo zbyt słaba.

co do logów x-230 w głównym wątku dźwięk było juz pare porównań x-230 i gienków 5005 i w każdym 5005 jednak zwyciężały.

drewno robi swoje oraz pokaźne rozmiary subwofera. wg. mnie x-230 nie mogą się równać z 5005. nawet na pierwszy rzut oka widać które są "lepsze"

kv1
komentarz
komentarz

wyczaiłem głośniki 2.1 http://www.agito.pl/zestawy-21/easy-touch-...862.336613.html bardzo maja dobre parametry satelity po 15W sub 30W, co o tym sądzicie?

Duban
komentarz
komentarz

Pewnie coś typu T3100

Ja odradzam - nigdy z życiu nie słyszałem o tej firmie.

bardzo maja dobre parametry satelity po 15W sub 30W
:haha:

60W to BDB ? Chyba, że Twój pokój liczy jakieś 8m kwadratowych :P

ivann2
komentarz
komentarz

easy touch to nie taka zła firma,ale produkuje produkty z niskiej/nisko-średniej pułki. Dyban, powiedziałeś że coś typu T3100 będą grać troszke gorzej od t3100, ale t3100 satelitki maja 6w a sub 17w, więc plus dla easytoucha i w porównaniu do t3100 to jest bardzo dobry wynik :P, ale myślę że lepiej dopłacić ok.20-40 zł i kupić creative t3100

kv1
komentarz
komentarz

tak moj pokoj ma 3m2... to ze chce sobie kupic jakies do 200 zeta to znaczy ze mam maly pokoj, ludzie dajcie spokoj, nie chce wybulac calej kasy na 2 glosniki i subwofera... wg mnie taki wynik to duzo i BDB skoro inne w tej kategorii maja 39-45W razem...

Atarion
komentarz
komentarz

Czy coś sie zmieniło? Nadal do 150 zł lepiej kupić geniusy 2.0 niż plaistiki od creativów czy logi?

Gość
komentarz
komentarz
Czy coś sie zmieniło? Nadal do 150 zł lepiej kupić geniusy 2.0 niż plaistiki od creativów czy logi?

Nic się nie zmieniło.

Duban
komentarz
komentarz
to ze chce sobie kupic jakies do 200 zeta to znaczy ze mam maly pokoj, ludzie dajcie spokoj, nie chce wybulac calej kasy na 2 glosniki i subwofera... wg mnie taki wynik to duzo i BDB skoro inne w tej kategorii maja 39-45W razem...

Jak se chcesz to kup te easy touch. Ja bym jednak wolał T3100 (choć nie są najlepsze).

Jak nie ches rozbujać chaty to bierz to:

http://www.allegro.pl/item451066108_glosni...o_fvat_wwa.html Cena: 125zł

albo

Logitech X-230: http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/102077 Cena: od 131zł

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.