x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

FutureTrance
komentarz
komentarz

No ja mam 3000-3300 do wydania wiec po doradzeniu wyszedł mi taki;)

rad1702
komentarz
komentarz

Nie moge znalezc benchmarka z assassin's creed. W grze mam wszystko max przy rozdzialce 1680x... i chodzi bardzo plynnie, zmierzylbym 3dmarkiem ile fps wychodzi, ma ktos?

jerzykiler
komentarz
komentarz

ustawilem fanfixem wiatrak na 60% i temperatura utrzymuje sie na ok. 73 stopniach przy Crysisie. rozumiem, ze takie ustawienie jest w miare dobre dla karty, tak?

jak w ogole jest bez instalowania dodatkowych programow jak smartdoctor, a nawet ccc z wiatrakiem? ma jakas jedna wartosc, czy zmienia sie w zaleznosci od temperatury?

cinnexx
komentarz
komentarz

Czesc... jezeli moge sie wtracic

Posiadam taki zestaw:

Asus p5b + e2140 @ 2.8ghz

Patriot DDR2 2x1GB PC2-6400

Chieftec 450W

i obecnie 8600gt sonic+

.. i chcialem lekko "zupgrejdowac" kompa; wymienic grafike na hd4850 .ale watpie ze moj procek "da rade" i myslalem tez nad kupnem lepszego .. ale brak juz na to funduszy i nie wiem co zrobic

Gość
komentarz
komentarz

Podkręć procek na 3ghz - sprosta 4850

falcon1984
komentarz
komentarz

Dwa wyjścia widze:

1. Proc na 3GHz + HD4850

2. Proc na 2.8 GHz + GF 8800GT 512 MB Palit niebieskie chłodzenie (400zł)

Retrif
komentarz
komentarz

Błagam o pomoc gdy zamontuje to chłodzenie na tym radku 4850 gdy go podłącze piszczy mi płyta 1 długi i 8 krótkich co oznacza ze nie wykryto karty graficznej :-/ + nie ma tez radiatorów na sekcje zasilania :-/ ze stockowym chłodzeniem wszystko jest ok to nie wina tego ze wentylator nie jest wpięty bo bez wpiętego tez działa

snip91
komentarz
komentarz

A dodatkowe zasilanie podpięte?

tom_ash
komentarz
komentarz

HooDini niestety ale ten sposób nie pomaga, pomimo edycji pliku i ustawieniu z "Automatic" na "Manual" i zmianie obrotów wiatraka niestety po zapisaniu zmian nic sie nie zmiania bo plik wraca do poprzednich parametrów. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje edytuje plik w notatniku wiec powinien zapisać zmiany ale on powraca do poprzednich ustawień, może jeszcze coś trzeba zmienić, może coś pominąłem?? ps żaden program nie wykrywa wiatraka od karty, ani programy dołączone do płyty ani inne sciągniete z sieci :/

rad1702
komentarz
komentarz

@UP

Ten sposob dziala, widocznie robisz cos nie tak, napisz mi na pm co robisz krok po kroku, moze ci jakos pomoge :)

EDIT:

Skad moge sciagnac assassin's creed/ crysis benchmark? Porobilbym jakies testy.

jerzykiler
komentarz
komentarz

tutaj jest crysis benchmark

nie wiem, czydobrz pamietam, ale do chyba assasina nie ma benchmarka i w testach po prostu przechodzili jakas konkretna droge za kazdym razem.

Retrif
komentarz
komentarz

tak podpięte dociśnięte

NoVyKomp
komentarz
komentarz

lepiej 2 razy 4870 w CF czy raz 4870x2 ?

- do gier

sid
komentarz
komentarz

Jak kupisz 4870x2 to zostanie Ci drugi slot PCI-E wolny na drugą taką :)

Wielkiej różnicy wydajności nie będzie, może jakaś niewielka na korzyść 4870x2

olszak
komentarz
komentarz

witam, mój radek 4870(790/1100) ma zaledwie 26232 punkty w aquamarku 3, to jest bardzo mały wynik gdyż widziałem jak 8800gt wyciąga więcej, może wiecie co jest przyczyną takiego słabego wyniku?

procek ma 16tys.

p.s mam zainstalowane crystale z hotfixem ze strony ati

A43vil
komentarz
komentarz
witam, mój radek 4870(790/1100) ma zaledwie 26232 punkty w aquamarku 3, to jest bardzo mały wynik gdyż widziałem jak 8800gt wyciąga więcej, może wiecie co jest przyczyną takiego słabego wyniku?

procek ma 16tys.

p.s mam zainstalowane crystale z hotfixem ze strony ati

Ja mogę taki test zrobić masz praktycznie takiego kompa jak ja. Więc wynik powinien być zbliżony. Te takty radka na referencyjnym chłodzeniu ? sam mam radka i jeszcze go nawet nie kręciłem. A próbowałeś zrobić ten test bez podkręconych zegarów ?

rad1702
komentarz
komentarz

Moim zdaniem procek jest przyczyna. W ciagu tygodnia zapewne wyjda nowe catalysty, zobaczymy co pokaza. Nie ma oficjalnych informacji, ale nowe catalysty wychodza miesiac w miesiac ok 16-23 dnia miesiaca.

A43vil
komentarz
komentarz
Moim zdaniem procek jest przyczyna. W ciagu tygodnia zapewne wyjda nowe catalysty, zobaczymy co pokaza. Nie ma oficjalnych informacji, ale nowe catalysty wychodza miesiac w miesiac ok 16-23 dnia miesiaca.

Przecież to raczej mało prawdopodobne żeby znowu stery dały ciała. Może spróbuj u kogoś innego z mocniejszym procem i podobnej konfiguracji jaką ty masz.

olszak
komentarz
komentarz

wydaje sie ze 3,2 ghz to nie jest mało ^^

A43vil
komentarz
komentarz
wydaje sie ze 3,2 ghz to nie jest mało ^^

No wiesz HD4850 jedzie na 3.0 to 4870 trzeba jednak więcej.

A jak z tymi taktami standardowy cooler ? czy zmieniałeś chłodzenie ? I na jakich obrotach tyle ucisłeś.

olszak
komentarz
komentarz

standardowe chłodzenie 40% w po teście ma ok. 63*C

p.s to jest wina raczej procka bo jak wykręciłem go ledwo o 160mhz to się zrobiło o 300pkt więcej niż wcześniej

swirek
komentarz
komentarz
ledwo o 160mhz

Czyli "ledwo" ;) o 160 milionow operacji na sekunde wiecej :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj zrobić pamięciom test w Evereście, może jakieś lipne...

Albo ten Asus P5B nie wydala w jakiś sposób z taką grafiką

olszak
komentarz
komentarz

a czy asus p5k ma pci-e 2.0 ?

w evereście pamięc : read 7188 mb/s

latency 60,4

Markus123
komentarz
komentarz
a czy asus p5k ma pci-e 2.0 ?

Nie, ma PCI-E 1.1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.