x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

jerzykiler
komentarz
komentarz

HooDini--> jakie masz ustawienia wiatraka na grafice? ja korzystam ze smartdoctora(smart settigns czy jakos tak)i jest od 60* wolne obroty wiatraka, od 68* sredenie, od 75 szybkie i od 85 najszybsze. w praktyce wyglad to tak, ze w systemie chodzi na pograniczu wolnych(nieslyszalne)i sredniech(slyszalne, ale nieuciazliwe). podczas grania chodzi na strednich i czasem wchodzi na szybkie(to juz jest mocno slyszalne).

tom_ash
komentarz
komentarz

Witam wszystkich, to mój pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałoś ;P może ktoś z was wie dlaczego smart doctor nie działa mi pod vistą, moge go zainstalowac ale nie moge go uruchomic :/ stery: catalyst 8.6 hotfix , może ktoś sie z tym spotkał u siebie i wie jak to ruszyc. Co do karty HD 4850 (mam asusa) to nieźle sie grzeje 80 st w spoczynku, ale w stresie nie wzrasta prawie wcale max 83 st, nic sie nie zwiesza i wszystko płynnie mimo paru godzin grania :) chciałbym jednak troche podkręci wiatraczek bo w sumie kręci sie tylko do 29%. Moj system to vista ultimate 64 bit.

rad1702
komentarz
komentarz

Po co ci smartdoctor?

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=192932

jak w nic nie gram to ustawiam na 30%.

5dni temu posmarowalem rdzen stg1 i mam taka sama temp co na stockowej pascie.U miem smarowac rdzenie pasta, wyczyscilem rdzen spirytem i nalozylem z 2 stron tak aby pecherzyki powietrza sie nie dostaly. Nie widze zadnych zmian.

jerzykiler
komentarz
komentarz

a jak grasz, to na ile ustawiasz? jaka jest wtedy temperatura? smartdoctora uzywam po to, zeby dobieral predkosc w zaleznosci od temperatury(chociaz jest tam tez opcja manualnego ustawienia predkosci wiatraka).

bartEEEk
komentarz
komentarz
80 st w spoczynku

ATI zadbało o komfort użytkownika podczas długich, zimowych nocy :blink:

rad1702
komentarz
komentarz

Ja to uwazam za + :). Skoro karta moze tyle wytrzymac... to mozna ja krecic nie martwiac sie o temperatury, oczywiscie na S1.

bartEEEk
komentarz
komentarz
80 st w spoczynku
Ja to uwazam za +

bez komentarza

//Skoro to zostawiasz bez komentarza to zostaw to dla siebie, bo taki post jest traktowany jako spam

//Ostatnie ostrzeżenie

///Marecki306

rad1702
komentarz
komentarz

Przecierz oceniamy karte, karta jest b.dobra to chlodzenie ATI powiedzmy skopalo... nie dosc ze 1 slotowe to slabe, co ty masz do samej karty?

Gość
komentarz
komentarz
Przecierz oceniamy karte, karta jest b.dobra to chlodzenie ATI powiedzmy skopalo... nie dosc ze 1 slotowe to slabe, co ty masz do samej karty?

Oceniamy to co dostaliśmy, czyli kartę (razem z chłodzeniem), gwarancje, pudełko wraz z zawarością.

bartEEEk
komentarz
komentarz
co ty masz do samej karty?

Jest dobra

Tylko ma wadę - chłodzenie.

I wyraziłem opinię w stosunku do temperatur.

FutureTrance
komentarz
komentarz

Radeon 4850x2 czy 4870?

BlackRaven
komentarz
komentarz
Ja to uwazam za + smile.gif. Skoro karta moze tyle wytrzymac...

Mój Grzejnik 7600GS ma próg spowolnienia ustawiony fabrycznie na 120st., a grzeje się do 90st w stresie, czego wcale nie uważam za zaletę... Sporo kart wytrzymuje wysokie temperatury, co nie znaczy że nie wpływa to na ich żywotność...

Radeon 4850x2 czy 4870?

Ja bym brał teraz jedną 4870, taniej, lepsze, ciche chłodzenie, po jakimś czasie gdy ceny spadną można dokupić drugą. Nie wiem jak to wygląda wydajnościowo.

jerzykiler
komentarz
komentarz

tez bym bral 4870. teraz mam jednego 4850 i wystarcza, wiec nei wiem czy jest sens drugiego brac. ewentualnie zastanawiam sie nad wymiana na 4870.

BlackRaven--> skad wiesz, e 4870 jest glosniejsza? miales okazje posluchac? wlasnie glosnosci sie obawiam, bo mam zamiar wymienic 4850 na 4870.

HooDini--> to jak z tymi ustawieniami wiatraka?

hmm, po przeczytaniu testow 4870, ktory jest podobno jeszcze glosniejszy od 4850, zaczynam sie zastanawiac nad jego kupnem ;/ w ogole zastanawiam sie, czy nie wziac 8800gts, ktory jest w takiej samej cenie i podobno jest cichszy, a wydajnoscia nie ustepuje 4850.

rad1702
komentarz
komentarz

Jak ustawisz wiatrak na 100% to masz 44*, ale halasuje nieznosnie. Co chcesz jeszcze wiedziec?

bartEEEk
komentarz
komentarz
w ogole zastanawiam sie, czy nie wziac 8800gts

KLIK

Są jeszcze ASUSy, ale od Inno3D dostajesz gre za darmoche ;)

FutureTrance
komentarz
komentarz

A jakbyście wybierali GTX260 czy HD4700?Wiem ze to nie jest mowa w temacie o tym ale chciałem zapytać;)Bo tylko co do karty mam problemy z wyborem jej do kompa :D

rad1702
komentarz
komentarz

Wybralbym HD4870, zrobisz jak chcesz :)

FutureTrance
komentarz
komentarz

A jakie uzasadnienie?:D

rad1702
komentarz
komentarz

Przyjmij, ze sa sobie rowne. Dla mnie HD jest ciut lepsza.

36a3a2921acce949m.jpg

E8400@ 3,78ghz, 2x1gb goodram pro 1033mhz, HD4850 bez o/c

FutureTrance
komentarz
komentarz

Czyli proponujecie HD4870 i w późniejszym czasie dokupić jak bedzie potrzebny drugą taką samą tak?Czy bedzie problem z połączeniem obydwu kart?

rad1702
komentarz
komentarz

Do karty dostajesz "tasemke" do CrossFire, laczysz i masz CF, w sterownikach wlaczasz na "enable"

FutureTrance
komentarz
komentarz

1.Intel Core 2 Duo E8400 3Gh- 473 zł

2.[iNT][775] Płyta DFI LanParty LT X48-T2R- 719 zł

3.Radeon HD4870 lub x2HD4850 lub GTX260- 798 zł,990,999 zł

4.2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Reaper EPP CL- 360 zł

5.Creative X-Fi mX Xtreme Audio OEM SB0792- 105 zł

Taki zestaw mi doradzono tylko nie jestem pewnien co do karty graficznej;)

I Dysk:Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

gropol
komentarz
komentarz
1.Intel Core 2 Duo E8400 3Gh- 473 zł

2.[iNT][775] Płyta DFI LanParty LT X48-T2R- 719 zł

3.Radeon HD4870 lub x2HD4850 lub GTX260- 798 zł,990,999 zł

4.2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Reaper EPP CL- 360 zł

5.Creative X-Fi mX Xtreme Audio OEM SB0792- 105 zł

Taki zestaw mi doradzono tylko nie jestem pewnien co do karty graficznej;)

I Dysk:Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

są już w sprzedaży karty 4850 1GB /Asus/ 800zł

a co do zestawu to wszystko zależy od kasy:) bo 2x HD4870 już 1500zl

BlackRaven
komentarz
komentarz
są już w sprzedaży karty 4850 1GB /Asus/ 800zł

W tej cenie kompletnie nieopłacalne, lepiej wziąć 4870...

Saper
komentarz
komentarz

są już w sprzedaży karty 4850 1GB /Asus/ 800zł
To tylko chwyt marketingowy, karta i tak nie wykorzysta całej pamięci. Wzrost wydajności zauważymy tylko przy grze w większej rozdzielczości, bądź przy co niektórych grach (np. Colin McRae: DIRT )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.