x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

falcon1984
komentarz
komentarz

Wyniki pamięci niby dość dobre nawet

Ja mam 7680 i 64ns

No to albo proc albo płyta łowna chyba zostaje

sid
komentarz
komentarz

Dobrze by było gdyby A43viL zamieścił swój wynik z aqua mark'a, widać by było czy proc spowalnia grafe :)

olszak
komentarz
komentarz

ale z tego co widzę to tylko w aquamarku mam słaby wynik bo w cod 4 mam wszystko na maxa, filtry i aa też,na rozdziałce 1024x768 mam średnio 131 fpsów (we frapsie) gdy jest 24 ludzi na serwerze

@down ale 131 fpsów na max detalach nie jest źle, chyba

A43vil
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz to wam zapodam test, nominalnie podkręce proca to wartości olszaka. 2Gb ramu też mogę wyciągnąc to będzie praktycznie ten sam sprzęt. Więc olszak jeśli chcesz to nie ma sprawy, mnie to nie zbawi a z ciekawości sam sobie zobaczę jak to u mnie idzie.

Edit

@down

Jutro po południu dam wynik i w ogóle. Bo teraz niestety nie mam jak tego zrobić bo siedzie na starym kompie.

olszak
komentarz
komentarz

ok, bede wdzieczny

qwertyzax
komentarz
komentarz

http://www.geoinf.pl/forum/index.php?topic=386.0

Wg ich testow w 3d markach lepszy jest mimo wszystko 8800gt

olszak
komentarz
komentarz
Wg ich testow w 3d markach lepszy jest mimo wszystko 8800gt

a ty wiesz o czym mowa? my mówimy o aquamarku a nie o 3dmarku, na swoim sprzęcie mam 13100 marków w 3dmark06

qwertyzax
komentarz
komentarz

ale mi nie chodzi o wasz watek sprzed chwili- wstawilem tego linka jako porownanie dotyczace 4850 (ktory jakby nie patrzec jest glownym watkiem dotyczacym tego tematu...) a 8800gt.

olszak
komentarz
komentarz

pamiętaj że 3dmark a wydajność w grach to duża różnica

A43vil
komentarz
komentarz
ale mi nie chodzi o wasz watek sprzed chwili- wstawilem tego linka jako porownanie dotyczace 4850 (ktory jakby nie patrzec jest glownym watkiem dotyczacym tego tematu...) a 8800gt.

Wystrzeliłeś tym tekstem jakbym nie wiem. No tak dokładnie do HD4850 nie jest gorszy od 8800GT. Przynamniej z tych testów które widziałem.

pamiętaj że 3dmark a wydajność w grach to duża różnica

Mądre słowa. Pewnie jeszcze te testy robili na ledwo jak wyszedł Hd4850 i stery były wtedy kicha. Bo teraz jest o wiele lepiej.

qwertyzax
komentarz
komentarz

Nie wiedzialem o tym, dlatego zastanawialy mnie te wyniki- ponad 3k roznicy miedzy 8800gt a 4850- ale jesli w grach lepszy jest jest 4850 ;)

@edit

No coz wybaczcie jesli sie wtracilem znienacka, ale nie wiedzialem w ktorym temacie umiescic ten link ;)

rad1702
komentarz
komentarz

Olszak, wydaje mi sie ze to twoj procek, ja na swoim sprzecie, ktory mam w sygnie osiagam w 3dmarku06 12,5k marków. Podkrecany proc i pamieci jedynie. A ty na 4870 powinienes miec w okolicach 15k.

EDIT:

Hhahaha, a te wyniki sa smiesznie przeklamane:

http://www.geoinf.pl/forum/index.php?topic=386.0

8800gt nie osiaga tyle pkt, no chyba ze jest krecony. Wyniki sa zapewne 8800gts. A hd4850 nie osiaga tak malo. Podejrzewam ze autor ma 8800GT ;), no ba nawet jest napisane.

A43vil
komentarz
komentarz
Olszak, wydaje mi sie ze to twoj procek, ja na swoim sprzecie, ktory mam w sygnie osiagam w 3dmarku06 12,5k marków. Podkrecany proc i pamieci jedynie. A ty na 4870 powinienes miec w okolicach 15k.

EDIT:

Hhahaha, a te wyniki sa smiesznie przeklamane:

http://www.geoinf.pl/forum/index.php?topic=386.0

8800gt nie osiaga tyle pkt, no chyba ze jest krecony. Wyniki sa zapewne 8800gts. A hd4850 nie osiaga tak malo. Podejrzewam ze autor ma 8800GT wink.gif, no ba nawet jest napisane.

Wiesz ile ja się już takiego czegoś naoglądałem dlatego to mnie skłoniło do kupna HD4870 bo nie byłem przekonany co do wydajności HD4850 ale nie żałuję że kupiłem to co kupiłem. 4850 = 8800 GTS jak nic. Nic ani nikt nie zmieni mojego zdania na ten temat.

Nie wiedzialem o tym, dlatego zastanawialy mnie te wyniki- ponad 3k roznicy miedzy 8800gt a 4850- ale jesli w grach lepszy jest jest 4850 wink.gif

@edit

No coz wybaczcie jesli sie wtracilem znienacka, ale nie wiedzialem w ktorym temacie umiescic ten link wink.gif

Zero problemu.

jerzykiler
komentarz
komentarz
Wiesz ile ja się już takiego czegoś naoglądałem dlatego to mnie skłoniło do kupna HD4870 bo nie byłem przekonany co do wydajności HD4850 ale nie żałuję że kupiłem to co kupiłem. 4850 = 8800 GTS jak nic. Nic ani nikt nie zmieni mojego zdania na ten temat.

hmm, w testach 4850 wypada troche lepiej niz 8800gts, ale to tylko testy. niedawno kupilem 4850, ktora moge wymienic na 4870 jak bedzie w sklepie, ale teraz to zastanawiam sie, czy to ma w ogole sens. roznica w cenie kart to ok. 60%(ok. 300 pln). na chwile obecna 4850 w zupelnosci wystarczy - crysis na high, aa, 1280x1024 chodzi plynnie, nie mowiac o innych grach. czy trzeba w takim razie czegos wiecej? za to 300 zaoszczedzonych pln mozna sobie zostawic i za jakis rok, kiedy karta nie bedzie dawala rady, sprzedac 4850 i kupic cos innego. jedyny problem to jej dosc glosne chlodzenie, ale podobno 4870 cierpi na to samo.

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT(A43viL @ pią, 18 lip 2008 - 01:33)

Wiesz ile ja się już takiego czegoś naoglądałem dlatego to mnie skłoniło do kupna HD4870 bo nie byłem przekonany co do wydajności HD4850 ale nie żałuję że kupiłem to co kupiłem. 4850 = 8800 GTS jak nic. Nic ani nikt nie zmieni mojego zdania na ten temat.

hmm, w testach 4850 wypada troche lepiej niz 8800gts, ale to tylko testy. niedawno kupilem 4850, ktora moge wymienic na 4870 jak bedzie w sklepie, ale teraz to zastanawiam sie, czy to ma w ogole sens. roznica w cenie kart to ok. 60%(ok. 300 pln). na chwile obecna 4850 w zupelnosci wystarczy - crysis na high, aa, 1280x1024 chodzi plynnie, nie mowiac o innych grach. czy trzeba w takim razie czegos wiecej? za to 300 zaoszczedzonych pln mozna sobie zostawic i za jakis rok, kiedy karta nie bedzie dawala rady, sprzedac 4850 i kupic cos innego. jedyny problem to jej dosc glosne chlodzenie, ale podobno 4870 cierpi na to samo.

Chłodzenie od HD4870 jest moim zdaniem trochę cichsze. Wymieniać HD4850 na HD4870 się nie opłaca za te 300 zł kup sobie chłodzenie S1 i już po kłopocie. Temperaturki też nieźle spadną i wszystko będzie gralo może i śpiewało. Pozatym chłodzenie jest głośne na wyższych obrotach bo tak to nie jest głośne, ale wtedy cierpisz na wysoką temperaturę. Jak to się mówic coś za coś.

bartEEEk
komentarz
komentarz
w testach 4850 wypada troche lepiej niz 8800gts

Według mnie wręcz przeciwnie.

Zależy też jakie testy. Są też takie, gdzie porównuje się 4850 z 8800GT.

Każdy ma swoje zdanie.

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT(jerzykiler @ pią, 18 lip 2008 - 14:30)

w testach 4850 wypada troche lepiej niz 8800gts

Według mnie wręcz przeciwnie.

Zależy też jakie testy. Są też takie, gdzie porównuje się 4850 z 8800GT.

Każdy ma swoje zdanie.

Może nie tyle co swoje zdanie a każdy widział inny test i każdy mierzy inną miarą. Nie kupisz się nie przekonasz proste i logiczne. Jedni mówią tak drudzy tak trzeci zaś całkiem inaczej. Tak jest byłi i będzie. Jakby nie patrzeć HD4850 i HD4870 to produkty udane.

rad1702
komentarz
komentarz

4870 jest troche bardziej przyszlosciowy, jezeli masz mozliwosc dolozenia 300zl to doloz, jezeli nie to sobie odpusc, ja nie mialem, dlatego wzialem 4850 i nie zaluje :)

A43vil
komentarz
komentarz
4870 jest troche bardziej przyszlosciowy, jezeli masz mozliwosc dolozenia 300zl to doloz, jezeli nie to sobie odpusc, ja nie mialem, dlatego wzialem 4850 i nie zaluje smile.gif

Bo nie masz czego żałować, HD4850 bardzo dobra karta jak za swoją cenę.

jerzykiler
komentarz
komentarz
Chłodzenie od HD4870 jest moim zdaniem trochę cichsze.

miales okazje porownywac oba chlodzenia? dla mnie 40% na 4850 jest jeszcze ok, 50-60% ujdzie w tloku, ale wszystko powyej 60 juz jest glosne niestety:/ na 4870 jest jakos znacznie ciszej?

odnoszac sie do poprzednich wypowiedzi jest jeszcze mozliwosc wymiany na 8800gts - czy jest on wyraznie cichszy od 4850/4870?

A43vil
komentarz
komentarz
miales okazje porownywac oba chlodzenia? dla mnie 40% na 4850 jest jeszcze ok, 50-60% ujdzie w tloku, ale wszystko powyej 60 juz jest glosne niestety:/ na 4870 jest jakos znacznie ciszej?

odnoszac sie do poprzednich wypowiedzi jest jeszcze mozliwosc wymiany na 8800gts - czy jest on wyraznie cichszy od 4850/4870?

Sam mam HD4870 mój kumpel ma HD4850 na tych samych ustawieniach coolera HD4850 jest głośniejszy ale to może też zależeć od modelu.

Cichszy jest GTS ale i droższy wymiana chłdzenia na radku to nie duży koszt. Więc i tak taniej wyjdzie kupić radzia.

olszak
komentarz
komentarz

A43viL czekam na teścik z aquamarku :) , oczywiście nagrodze Cię za niego

A43vil
komentarz
komentarz

Lus Blus tylko takie ale ? mam ci wykręcić proca o te 200 Mhz ? żeby mieć tyle ile ty ? bo na razie mi Pentagram nie doszedł a na Boxie to nie wiem jak to tam będzie. Czy mam robić na standardowych taktach ?

Właśnie formatuje tego nowego kompa a raczej wgrywam wszystkie pierdołki. Dziś to dostaniesz. Chcesz tylko Aqua marka ? jeżeli możesz to daj link do wersji którą masz.

Edit

Okej nie ma problemu zrobię i tak i tak.

olszak
komentarz
komentarz

daj z 3dmarka06 i aquamarka 03

jak nie chcesz to nie podkręcaj, i tak pewnie różnica będzie widoczna, te 3ghz wystarczą

jerzykiler
komentarz
komentarz
Cichszy jest GTS ale i droższy wymiana chłdzenia na radku to nie duży koszt. Więc i tak taniej wyjdzie kupić radzia.

gts nie jest drozszy - mozna kupic za 500 pln ze sklepu. przy wymianie moga pozniej marudzic z gwarancja :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.