x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

Duban
komentarz
komentarz

Cenowo od najtańszych:

- Gigabyte

- ASUS

- Sapphire

- MSI

Wezmę ASUSa bądź Sapphire :]

rad1702
komentarz
komentarz

@UP

Bralbym Asusa, naprawde to te same karty sa.

Tak przy okazji:

W PES08 trzeba w opcjach gry zmienić odświeżanie ekranu bodajże. To samo miałem na GF, więc to na pewno nie jest kwestia karty HD4850 ani jej sterowników tongue.gif

Jak? :P

jerzykiler
komentarz
komentarz

turu podal wyniki z 3dmarka na procku q9300. czy jesli wezme e8400, to moge liczyc na podobne wyniki, czy troche lepsze?

Gość
komentarz
komentarz

PowerColor będzie najlepszy - sprawdzona marka, od lat produkuję karty ATI.

Ja bym wziął

A z tego co ja widziałem to jest 3850, nie 4850.

Lewy12
komentarz
komentarz
A z tego co ja widziałem to jest 3850, nie 4850.

Mała pomyłka już poprawiam

rad1702
komentarz
komentarz

Imo

http://www.apollo.pl/store/show_detail/46530

@Duban

W benchach bedzie troche gorzej, w grach bedzie lepiej :) Nie zawsze to co jest na papierze jest takie w praktyce.

Kolejny test, Czarno na bialym :)

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...-review-11.html

i

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...-review-12.html

oraz

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...-review-17.html

i nie mam pytan.

Ciekawe na ile te testy sa wiarygodne. Jak patrze po wszystkich to seria HD wypada najlepiej w COD4 i Assassin's Creed

Jeszcze mala porada "In addition, we strongly recommend you NOT overclock your card when using the stock cooler on this card."

Anonim1
komentarz
komentarz

Poczekajcie na Palit'a :D

Ja bym brał PowerColor lub Sapphire.

Duban
komentarz
komentarz

HooDini, właśnie o te giery mi chodzi bo na moim zintegrowanym HD3200 nawet tego nie odpalam :P

Biorę Sapphire, bo dają parę progsów :]

Dzisiaj albo jutro bym już maił w końcu zamówić, bo zwlekam i zwlekam z myślą, że wyjdą jakieś z lepszym chłodzeniem. Chyba będę musiał kupić S1 :)

batman151515
komentarz
komentarz

Mam pytanie , czy mogę spokojnie wziąść HD4850 nie będzie aż takich dużych problemów z tym przegrzewaniem?

rad1702
komentarz
komentarz

Nie bedzie, ale odradzam krecenie karty na stockowym chlodzeniu:

"In addition, we strongly recommend you NOT overclock your card when using the stock cooler on this card."

A43vil
komentarz
komentarz
Nie bedzie, ale odradzam krecenie karty na stockowym chlodzeniu:

"In addition, we strongly recommend you NOT overclock your card when using the stock cooler on this card."

Ciekawe czy jak to pisali zakładali że ktoś sobie ustawi coolera na grafie na 100 % obrotów. Już wielu ludzi kręciło te nowe rodki na standardowym coolerze i jak na razie nic im nie ma.

rad1702
komentarz
komentarz

Pewnie, tak samo jak procesor chodzacy na 1.6V, jest to niebezpieczne i niepolecane, zawsze mozesz zrobic inaczej, ale ile ci to podziala :) To sa tylko ostrzezenia, ty zrobisz z tym co chcesz.

batman151515
komentarz
komentarz

W porównaniu do GTSa HD 4850 jest tanszyi podobno wydajniejszy. Co radzicie GF czy Radka?

BlackRaven
komentarz
komentarz
W porównaniu do GTSa HD 4850 jest tanszyi podobno wydajniejszy.

Ceny są te same (na allegro 8800GTS od 495zł), wydajność również bardzo podobna. Na dzień dzisiejszy brałbym 8800GTS.

A43vil
komentarz
komentarz
Ceny są te same (na allegro 8800GTS od 495zł), wydajność również bardzo podobna. Na dzień dzisiejszy brałbym 8800GTS.

Na allegro, jeżeli nie chce na allegro to tanio w sklepie tego nie znajdzie tak tanio.

Co weźmiesz będzie dobrze.

rad1702
komentarz
komentarz

To tez zalezy czy ktos lubi GFcy czy poprostu zalezy mu na dobrej karcie niezaleznie od firmy. Jak mialbym wybierac drugi raz to wzialbym HD, to sa praktycznie te same karty, jak lubisz GFcy to bierz GTS-a.

Zaleta radkow jeszcze jest crossfire, technologia crossfire daje ci wieksza wydajnosc od SLI. Wszyscy sa przekonani do Gfcow bo przez dlugi czas rynkiem rzadzila nvidia, skoro bylo dobrze to po co to zmieniac :D, seria 4xxx temu przeczy :P

BlackRaven
komentarz
komentarz
w sklepie tego nie znajdzie tak tanio

Na allegro sklepy też sprzedają. Np.

http://www.allegro.pl/item396275307_karta_...2_pcie_wwa.html

http://www.allegro.pl/item399245167_asus_8...t_nowa_waw.html

http://www.allegro.pl/item396960796_pci_e_...0_8800_box.html

W pierwszym z nich nawet składałem większość swojego zestawu. Normalny sklep komputerowy, ceny na miejscu mają niższe niż na allegro.

Wracając do tematu, kup co wolisz, obie karty oferują podobną wydajność.

Gość
komentarz
komentarz
technologia crossfire daje ci wieksza wydajnosc od SLI.

Taaa :D To porównaj sobie 9600gt SLI i 3870 CF.

Co radzicie GF czy Radka?

Bierz co tańsze.

bartEEEk
komentarz
komentarz
To tez zalezy czy ktos lubi GFcy czy poprostu zalezy mu na dobrej karcie

Czy po tej wypowiedzi trzeba wnioskować, że NAVIDIA nie jest dobrą kartą ?

rad1702
komentarz
komentarz
Taaa :D To porównaj sobie 9600gt SLI i 3870 CF.

Szkoda pieniedzy na to zebym kupowal 3 dodatkowe karty i dodatkowa plyte glowna dla wlasnej satysfakcji. Przeczytalem to w jednym z zagranicznych testow.

Czy po tej wypowiedzi trzeba wnioskować, że NAVIDIA nie jest dobrą kartą ?

Zle mnie zrozumiales, chodzi mi oto, ze jak ktos jest fanem Gfcow to niech je kupuje, a jak komus zwisa czy to GF czy Radeon to bierze byle co, bo chce miec dobra karte. Teraz sie nie czepiaj, ze mowie, ze Radeon i GF to byle co :P

turu
komentarz
komentarz

Zgodnie z prośbą zamieszczam jeszcze wynik z 3DMark 06:

- 14970 wynik

Bench był przeprowadzony na podkręconym procku do 3,2Ghz. Karta nie podkręcana. Reszta ustawień w biosie na auto. Wynik bez podkręcenia był trochę ponad 13000 więc wyraźnie widac, że ta karta potrzebuje szybkiego proca by rozwinąc skrzydla :). Prawie 2000 punktów różnicy przy takim taktowaniu to całkiem nieźle.

No to pozdrawiam :).

batman151515
komentarz
komentarz
a jak komus zwisa czy to GF czy Radeon to bierze byle co, bo chce miec dobra karte.

Dokładnie tak jest , byle było by bezpiecznie i wydajnie.Tylko miałem obawy przed tym przegrzewaniem się. Aha jakiej firmy Radka wybrać Sapphire? Jak coś to zawsze mogę kupić na allegro tego Asusa 8800 GTS, ale póki co bardziej przekonany jestem do Radeona!

Markus123
komentarz
komentarz
Bench był przeprowadzony na podkręconym procku do 3,2Ghz. Karta nie podkręcana. Reszta ustawień w biosie na auto. Wynik bez podkręcenia był trochę ponad 13000 więc wyraźnie widac, że ta karta potrzebuje szybkiego proca by rozwinąc skrzydla :). Prawie 2000 punktów różnicy przy takim taktowaniu to całkiem nieźle.

Żeby stwierdzić, czy karta potrzebuje szybkiego procka, żeby rozwinąć skrzydła (w 3DMarku) nie patrz na wynik ogólny, tylko na wyniki HDR i SM 2.0. Do wyniku ogólnego wlicza się wynik osiągnięty przez procesor w teście CPU, więc jak podkręcisz procka, to i ogólny wynik musi wzrosnąć ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.