x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

rad1702
komentarz
komentarz

Moja opinia czyli 1sze wrazenia:

E2140

4coredual-sataII

7300GT 128mb agp 8x

2x1gb 667mhz goodram

przesiadka na

E2140

P5Q-E

Powercolor HD4850

2x1gb 800mhz goodram

Niewiem jak to mozliwe ale szybciej pracowalo mi sie na 1szym zestawie, w cssie full detale lepiej wypada 1szy zestaw, nie pod wzgledem fps, bo jest ciut wiecej na HD4850, ale jakosci grafiki, na tych samych detalach na HD4850 grafa byla gorsza, nie umiem tego wyjasnic, sterowniki catalyst 8.6+hotfix.

falcon1984
komentarz
komentarz

Natknąłem się na bardzo ciekawą recenzję z montażu Accelero S1 na Radeonie HD4850. Temperatury są wręcz niesamowite, spadły bowiem do 40C !!!

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191944

Zapraszamy wszystkich do dyskusji w tym temacie !

Artur
komentarz
komentarz

fajnie że tamat o tych kartach.

składam koledze kompa i nie wiem właśnie czy wziąć 2x4850 czy 4870 .

cena nie gra roli.

Gość
komentarz
komentarz
Natknąłem się na bardzo ciekawą recenzję z montażu Accelero S1 na Radeonie HD4850. Temperatury są wręcz niesamowite, spadły bowiem do 40C !!!

Dobra pasta + zwiększenie obrotów wentyla na referencie = 55*

rad1702
komentarz
komentarz

Tutaj jest tutorial jak zwiekszyc obroty na stockowym chlodzeniu karty:

Gdyby ktos jednak mogl to przelozyc na polski :)

P.S

Chcialem na moim sprzecie odpalic 3dmark-a 06 pobranego stad:

http://download.chip.eu/pl/3DMark06-1.1.0_43685.html

Ale po instalacji pojawia sie okienko 3dmark06 i poprostu nieodpala, ciagle widnieje to okienko ;/, biore ctrl+alt_del i brak odpowiedzi.

EDIT:

do sciezki skrotu dopisalem -nosysteminfo

Wyglada to tak "C:\Program Files\Futuremark\3DMark06\3DMark06.exe" -nosysteminfo

I zadzialalo ;p

bartEEEk
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm... cieszy mnie to: a0b64fce87509a9cm.jpg

że moje karta (8800GTS 512mb) przy rozdzielczości, jaką mam (1280x1024) wypada tak samo co radziu, i do tego temp. są nizsze ;)

Edytowane przez naekana
2.12 Jeśli chcesz w treść postu wstawić obiekt graficzny, użyj formy zminiaturyzowanej.!
falcon1984
komentarz
komentarz

Niby tak, ale czy twój 8800GTS 512MB kosztował 500zł ? :)

DNL666
komentarz
komentarz

Bardzo ciekawa wersja, ciekawe ile będzie kosztować.

http://www.in4.pl/komentarze_PowerColor_Ra...i_...,16446.htm

1_long_16446.jpg

Te 2GB to już przesada, ale za to chłodzenie prezentuje się bardzo fajnie, ciekawe tylko jak jest z jego wydajnością :D

rad1702
komentarz
komentarz

Przed chwila zrobiłem test w 3dmark06 i wyszło równo 7100pkt., na hwbot patrze ze z karta 7300GT, cyzli moj poprzedni zestaw i przy podkreconym procku do 3ghz wynik wynosi 3000pkt. Czyli Wydajnosc sie znacznie poprawila czego w grach i systemie nie widze ;p, dziwne. W cssie glownie zauwazylem to ze przy tych samych detalach HD4850 przy jakichkolwiek modelach mam "ostre" krawedzie (czyt. nie wygladzone). Jak widze w odleglosci przeciwnika to nie jest to wygladzona jednolita postac, ciezko opisac jak wyglada :). Widac, ze ciagle HD4850 jest lepsza od 8800GTS 512MB na wykresach. Dodam, ze sterowniki do kart serii 4xxx od ATI ciagle sa w powijakach, kompletna obsluga pojawi sie w catalystach 8.7, ktore juz teraz sa dostepne jako beta.

A43vil
komentarz
komentarz

Ładny test, ale bardziej by mnie interesował test między 4850 a 4870.

rad1702
komentarz
komentarz (edytowane)

Znalazłem takie cuś:

ddea36712a9aed9dm.jpg

Czy warto doplaca 300zł na 8%?

Edytowane przez naekana
2.12 Jeśli chcesz w treść postu wstawić obiekt graficzny, użyj formy zminiaturyzowanej.!
A43vil
komentarz
komentarz

Rynek juz mnie przeraża. TO jest chore przeicież. Coś co miało być wydajnę o niby 20 - 25 % jest wydajne o 7% ? Trzeba by mieć coś z głową żeby dopłacić..coraz dziwniej się dzieje. Widziałem już zegary u 4850 podniesione bo modbiosie i pencil modzie. Wtedy stabilnie było 780 Mhz. Wtedy ta przewaga by stopniała do wiele mniej. Więc zero sensu w zakupie 4870, niby Gddr5 a co to daje nico ?

rad1702
komentarz
komentarz

HD4850>8800GT

HD4870>9800GTX

HD4870 ma raczej lepsze chlodzenie, zauwazylem ze radeony gorsze sa w benchmarkach, a lepsze w praktyce czyli w grach.

A43vil
komentarz
komentarz
HD4870 ma raczej lepsze chlodzenie, zauwazylem ze radeony gorsze sa w benchmarkach, a lepsze w praktyce czyli w grach.

Ma i nie ma. S1 + 2 wiatraki na turbo module i tak cena jest mniejsza jak wyżej wspomnianego 4870. Jeżeli to jest niby tylko "7 %" to to:

HD4850>8800GT

HD4870>9800GTX

Raczej by się nie sprawdzało. TO już kurde lepiej wziac sobie GTS'a 512 MB

rad1702
komentarz
komentarz (edytowane)

GTS ma kompletne stery, a seria 4xxx nie, po cichu czuje ze seria 4xxx bedzie jeszcze lepsza :P

Processor: Intel Core 2 Quad QX9650 @ 4GHz

Motherboard: GIGABYTE X48-DQ6

Memory: 2 X 2GB OCZ Reaper X 1066MHz DDR-2

b2115a22f5fa413fm.gif

Edytowane przez naekana
2.12 Jeśli chcesz w treść postu wstawić obiekt graficzny, użyj formy zminiaturyzowanej.!
A43vil
komentarz
komentarz

CO do sterów masz rację. A Co jeśli nie masz racji ? za 530 zł masz GTS'a 512 z inno. A niby lepiej wypada. Trzeba poczekac na jakieś testy z sterownikami odpicowanym. Bo tak to do mnie za dużo oprócz ceny przemawia za 4850 a miałem go kupować. A teraz się skłaniam zaś do GTS'a. Nie licząc tego że trza kupić chłodzenie do Radzia bo się masakrycznie grzeje.

Gość
komentarz
komentarz
Czy warto doplaca 300zł na 8%?

Czytaj uważnie, 8% wydajniejszy przy tych samych taktach, czyli przewaga GDDR5 nad GDDR3 to 8%.

Widziałem już zegary u 4850 podniesione bo modbiosie i pencil modzie. Wtedy stabilnie było 780 Mhz

Myślisz, że pencilmod to takie "hop siup"? Bez pewnej wiedzy elektrycznej i miernika nie ma co nawet próbować.

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT(HooDini @ czw, 10 lip 2008 - 23:58)

Czy warto doplaca 300zł na 8%?

Czytaj uważnie, 8% wydajniejszy przy tych samych taktach, czyli przewaga GDDR5 nad GDDR3 to 8%.

TO i tak się nie opłaca. Za pamięc mam płacić tyle no bez przesady.

CYTAT(A43viL @ pią, 11 lip 2008 - 00:01)

Widziałem już zegary u 4850 podniesione bo modbiosie i pencil modzie. Wtedy stabilnie było 780 Mhz

Myślisz, że pencilmod to takie "hop siup"? Bez pewnej wiedzy elektrycznej i miernika nie ma co nawet próbować.

Wcale nie mówiłem że jest to łatwe. Jak się ma znajomości to nic tak wielce trudnego.

Ja zakładam tylko pare scenariuszy. Nie każdy musi to robić i nie kazdy chce. Radek jest opłacalny ale i tak niecco ponad 100 zl trza dać na chlodzenie. Grafiką i tak się można cieszyć bo jak na razie wszystko łądnie pójdzie. Tylko że mnie to dziwi że ta grafa miała być lepsza od GTS'a a teraz jest porównywalna do 88 GT hmm.. Moim zdaniem i tak bardziej opłacalny zakup to 4850. Tylko nie zawsze wypada tak jak niby miało być. Może to wina sterów zobaczy się co bedzie potem. Jak komuś braknie mocy zawsze zostaje CF. Wypowiadając się o pencil modzie miałem raczej na mysli to że 4870 nie jest tak opłacalny jak sie wydaje. Albo raczej nie jest tak wydajny. Niby Gddr5 są taktowane wyżej ale czy wzrost jest duży względem Gddr3 nie powiedziałbym. NIc za mną nie przemawia zeby kupić HD 4870

bartEEEk
komentarz
komentarz

A no... bez chwytów marketingowych rynek by się nie rozwijał ;)

Gość
komentarz
komentarz
TO i tak się nie opłaca. Za pamięc mam płacić tyle no bez przesady.

Ręce opadają...

4870 ma wyższe takty i przy nominalnych taktach 4870 jest wydajniejszy o 20-25% od 4850. Do tego 4870 też się kręci.

Tylko że mnie to dziwi że ta grafa miała być lepsza od GTS'a a teraz jest porównywalna do 88 G

Kto tak pisze? 4850 = 8800gts g92 (wydajność)

Tylko nie zawsze wypada tak jak niby miało być. Może to wina sterów zobaczy się co bedzie potem.

Już nie ma mitu o sterach w 48x0. Są dobre i tyle.

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT(A43viL @ pią, 11 lip 2008 - 00:32)

TO i tak się nie opłaca. Za pamięc mam płacić tyle no bez przesady.

Ręce opadają...

4870 ma wyższe takty i przy nominalnych taktach 4870 jest wydajniejszy o 20-25% od 4850. Do tego 4870 też się kręci.

No kręci się kręci. Jeżeli tak wiesz może o ile podnieśli rdzeń ? bo tego wujek google mi nie chciał powiedzieć. A że nominalnie jest wydajny to mi to akurat wiadomo. Tylko że po O/C radka róznicy nei ma takiej dużej. Tylko że jak się pokręci 4870 to zaś jest różnica. Jakby nie było 4850 nie pokręci się do takiej wartości jak 4870.

CYTAT(A43viL @ pią, 11 lip 2008 - 00:32)

Tylko że mnie to dziwi że ta grafa miała być lepsza od GTS'a a teraz jest porównywalna do 88 G

Kto tak pisze? 4850 = 8800gts g92 (wydajność)

KToś tu już sypal takimi poematami 4850 = 88 GT

CYTAT(A43viL @ pią, 11 lip 2008 - 00:32)

Tylko nie zawsze wypada tak jak niby miało być. Może to wina sterów zobaczy się co bedzie potem.

Już nie ma mitu o sterach w 48x0. Są dobre i tyle.

Czyli lipa..

Czytając twoje słowa jestem skłonnym kupić 4870 nie zbawiłoby mnie to.

Macie może jakieś cywlizowane testy co do 4870 ? bo w sieci co jeden co inaczej. I nie wiem który wierzyć.

A to prawda że niby Radki gorzej idą w 3D markach ?

Gość
komentarz
komentarz
A to prawda że niby Radki gorzej idą w 3D markach ?

Prawda, wielka szkoda, bo HD 2xxx i HD 3xxx dobrze wypadały w benchmarkach.

Jeżeli tak wiesz może o ile podnieśli rdzeń ?

www.hwbot.org Znając życie jak się radek dostał w ręce kingpina to 1100mhz na rdzeniu pewnie ma :D

EDIT: http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=751923

jerzykiler
komentarz
komentarz

jutro(wlasciwie to juz dzisiaj)zamierzam kupic grafike i w sumie bylem zdecydowany na 4870 od sapphira za 799, ale znalazlem takie cos:GTX260. co uwazacie za lepszy wybor?

poza tym poczytalem troche o tych radeonach nowych i ludzie pisza, ze obraz ma co prawda duzo fpsow, ale nie jest najlepszej jakosci. stery to poprawia, czy nie ma co na to liczyc? ewentualnie pojawily sie jakies alternatywne sterowniki(kiedys byly omega, nie wiem jak jest teraz)?

Anonim1
komentarz
komentarz

Ostatnio przecież firma AMD wydała sterowniki poprawiające wydajność serii HD 3000 o około 5-10%.

Tak więc nie ma co sie martwić o sterowniki, bo zapewne będą kolejne poprawiające wydajność serii HD 4000.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.