x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

A43vil
komentarz
komentarz

Jedyne co mnie cieszy to, to że zawsze radek jest za GTX 280. Bo tak to połowa ludzi by nie wiedziała czy warty zakupu jest radek HD47. Radziuś HD47 tutaj bardzo ładnie wypada a patrząc na cenę HD47 a GTX280 to jednak jest rónica.

rad1702
komentarz
komentarz
4850 = 8800GTS

Przeciez tak napisalem :)

Nie wiem jak można mówić, że radek jest lepszy w grach od GeForce'a. Na tym poziomie (GTS,50) to nie ma gry, której by nie ruszyły obie z w/w kart. Więc, jak można mówić, że ta jest lepsza od tej. W jednej grze przewagę będzie miał radziu, a w innej GF. Proste.

Ten Pan jakoś zmienny jest. W jednym zdaniu pisze, że karty są te same, a w drugim że radek.

Zprzeczas sam sobie, rozumiesz ?

Mi nie oto chodzi, karty sa tak dobre, ze i tak sie duzej roznicy nie zauwazy, ale jak bys chcial, to w wiekszosci grach lepszy jest radek, zas w benchach GTS (Wg. testów). Nieuwazam, ze to co napisalem jest sprzeczne.

jerzykiler
komentarz
komentarz

czyli wychodzi na to, ze 4850 jest rowny 8800gts? bo jesli tak, to powiem szczerze, ze bralbym gf. z tego jednak, co patrzylem na testy, to mam wrazenie, ze 4850 jest troche lepszy. 4870 natomiast plasuje sie na poziomie mniej wieceje GTX260, tak? jesli tak, to tez moznaby sie bylo zastanawiac, bo GTX260 jest do kupienia juz za ok 850, nie ma problemu ze sterami(u ATI tez ma nie byc, ale na razie nie ma zadnych prawdziwych sterow dla tej karty, a wiadomo jak jest z tym co "ma byc"), nie grzeje sie i chyba jest cichszy. tak wiec wybor nie jest latwy...

olszak
komentarz
komentarz
ale na razie nie ma zadnych prawdziwych sterow dla tej karty

jak to nie ma sterów do 4xxx? jakie problemy ze sterami? teraz ati lepiej sobie radzi z aa niż gfy

jerzykiler
komentarz
komentarz

a sa sterowniki dla tej karty? nie jest ujeta w dziale download, jest tylko hotfix, wiec ja bym nie powiedzial, ze sa. o ile sterowniki nie wypadaja najgorzej, to martwi mnie to grzanie sie karty i podobno b. glosne chlodzenie 4870. a szkoda, bo wlasnie ja chcialem kupic :/

A43vil
komentarz
komentarz
a sa sterowniki dla tej karty? nie jest ujeta w dziale download, jest tylko hotfix, wiec ja bym nie powiedzial, ze sa. o ile sterowniki nie wypadaja najgorzej, to martwi mnie to grzanie sie karty i podobno b. glosne chlodzenie 4870. a szkoda, bo wlasnie ja chcialem kupic :/

Ta temperatura niczemu nie szkodzi. Więc nei wiem czy trzeba się zastanawiać. Jak nie będzie o/c to smiało te temperatury mogą być o ile tobie nie będzie to przeszkadzało.

rad1702
komentarz
komentarz

3dmark Vantage

HD4850@ 993/1050 / E8400@ 4ghz/ 4096mb

3dmark score 7279

GPU score 7045

CPu score 8088

8800GTS@ 972/1128 / E8400@ 4,4ghz/ 4096mb

3dmark score 6572

GPU score 6009

CPU score 9147

Nadal sadze, ze HD jest ciut lepszy :)

Anonim1
komentarz
komentarz

Sterowniki ATI ma lepsze od NVIDI, ale tylko na systemie VISTA.

Ja do sterowników ATI na XP nic nie mam, ale można by trochę je poprawić.

jerzykiler GTX 260 to taki mini grzejnik, więc HD 4870 to przy tej karcie picuś.

Za ATI przemawia jeszcze lepsza technologia.

jerzykiler
komentarz
komentarz

hmm, byloby dobrze jelsi jest tak jak mowicie. tylko jeszcze pozostaje kwestia glosnosci - jest podobno bardzo glosne to chlodzenie. mial ktos z Was okazje posluchac tej karty?

rad1702
komentarz
komentarz

Ja przed soba mam ustwienia 10%-100% na stockowym coolerze:

10%-40% nie slyszalny w normalnym otoczeniu

50% juz jest lekka suszarka

70% juz konkretna suszarka

100%- odrzutowiec :D

Co ciekawe przy 100% wyraznie slychac szum powietrza, a nie dzwiek mechaniczny poruszajacego sie wiatraczka na lozysku. Nie ukrywam przeszkadza to :), trzeba miec sluchawki na uszach.

93013420c9bc9584m.gif

olszak
komentarz
komentarz

jeśli jest ci za głośno to kup sobie mate wyciszającą(można taką kupić na allegro) i wyklej sobie obudowe

A43vil
komentarz
komentarz

Tu ładnie słychać dźwięk: http://youtube.com/watch?v=7MBigGA3bd4 bo zasilacz raczej tak nie hałasuje.

jeśli jest ci za głośno to kup sobie mate wyciszającą(można taką kupić na allegro) i wyklej sobie obudowe

Mam pytanie co do tego jeżeli takim czymś obkleję obudowę to straci się gwarancja ?

Edit

@down jest zauważalna róznica w chałasie ?

rad1702
komentarz
komentarz

@UP

Zapwne tak :P, ale jak to usuniesz nie zauwazalnie to odzyskasz gwarancje :P

jeśli jest ci za głośno to kup sobie mate wyciszającą(można taką kupić na allegro) i wyklej sobie obudowe

Juz 2 lata temu wysciulalem sobie obudowe czyms podobnym :), mam to do dzisiaj, nie jest to typowa mata do takich typu rzeczy, ale taka szara jakby gabka pochlaniajaca decybele.

Machur
komentarz
komentarz

a co do tego ze temperatura nie szkodzi radeonowi to mam pewnie obiekcjie. Niedawno zalozony temat -> http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=56029 - czyli za wysokich tez nie moze miec.

rad1702
komentarz
komentarz

720e6c5db23a7cf8m.jpg

Wszystko wskazuje na to, ze najlepszym wyborem jest 1 120mm, jaki oprocz fandera, cos tanszego i w miare dobrego?

Ciekawe jest tez chlodzenie Zalmana VF 1000 albo Thermaltake DuOrb , ciekawe jak by wypadl w starciu z S1

olszak
komentarz
komentarz
Mam pytanie co do tego jeżeli takim czymś obkleję obudowę to straci się gwarancja ?

jak nie masz plomb na obudowie i ładnie ją przykleisz to raczej nie stracisz gwarancji

btw. ty masz link do działu na allegro; http://allegro.pl/45920_maty_tlumiki_kolki...p;change_view=1

rad1702
komentarz
komentarz

Zaobserwowalem probelm jaki sie ukazal w grach i przy 7300GT tego nie bylo :/

Css

Kiedy sie poruszam wystepuja tzw. "poruszajace sie tekstury", nie wiem jak to bardziej fachowo nazwac, chodiz mi oto, ze np jest krzaczek czy drzewko jak sie poruszamy to widzimy takie poruszajace sie tekstury cos jak "zaklocenia w telewizorze", gdy sie nie ruszamy problem ustepuje, ale jak tu grac nie poruszajac sie :D

PES2008

Jak sie poruszam pasek przechodzi taki pasek z dolu na gore i z gory na dol takie zaklocenie, pasek nie ma konkretnego koloru, tylko wprowadza znieksztalcenie.

Obwiniam za to sterowniki, bo np. w przypadku paska jak zrobie ssa to jak juz patrze na ten ss to paska juz nie ma.

falcon1984
komentarz
komentarz

W PES08 trzeba w opcjach gry zmienić odświeżanie ekranu bodajże. To samo miałem na GF, więc to na pewno nie jest kwestia karty HD4850 ani jej sterowników :P

rad1702
komentarz
komentarz

Poza tym dorwalem testy uzytkownikow sterownikow do serii HD4xxx

Crysis 1280 x 1024 4xAA (Assault, not the GPU_benchmark thing) at 8.6 hotfix:

Min: 22fps

Average: 32fps

Max: 62fps

Crysis same settings at 8.7 beta:

Min: 23fps

Average: 32fps

Max: 65fps

3DMark Vatange GPU score 8.6 hotfix:

7229

3DMark Vantage GPU score 8.7 beta:

7440

GRID retail 1.1 1280 x 1024 8x MSAA on 8.6 hotfix:

Min: 65fps

Average: 74fps

Max: 92fps

GRID same with 8.7 beta:

Min: 66fps

Average: 76fps

Max: 94fps

improved AA from 8x to 16x MSAA

turu
komentarz
komentarz

Dodam mój wynik radka 4870 w 3dMark Vantage ponieważ pare osób mnie prosiło o jego wstawienie (sprzęt jak w opisie, ustawienia w Marku domyślne - performance):

  • Q9300@ 2500 Mhz (nic nie kręcone, ustawienia w biosie na Auto, karta też nie kręcona - sterownik to ten hotfix co na stronie jest)
    P8178 wynik
  • Q9300@ 2812 Mhz (lekko podkręcony procek, reszta bez zmian)
    P8397 wynik
  • Q9300@ 3000 Mhz (procek kręcony, karta nieznacznie - o 10 Mhz zegary)
    P8810 wynik
  • Q9300@ 3150Mhz (procek kręcony, karta kręcona za pomocą opcji Auto Tune - GPU clock 780 Mhz (750 Mhz stock); Memory clock 1100 Mhz (900 Mhz stock)
    P9116 wynik

Kolejne testy niebawem jak dorwę Crysisa :) (Oczywiście reszta gier chodzi bez podkręcania na full w 1680x1050 przepłynnie - COD4, Mass Effect, Bioshock, Oblivion). Proszę ewentualnie o skomentowanie czy wyniki są w porządku czy może za niskie :P .

Pozdrawiam

rad1702
komentarz
komentarz

Napewno nie sa za niskie, imo swietne. Zapusc 3dmarka06 jeszcze :)

Duban
komentarz
komentarz

Witam, chcę kupić HD4850 :)

Pytanie moje brzmi:

Od kogo ją wziąć ?

Wybór ogranicza się TYLKO do:

- MSI

- Gigabyte

- ASUS

- Sapphire

Z tym, że Sapphire są dwie wersje (dostępna jest ta droższa :] )

Wiem, że każda jest na referencyjnym chłodzeniu i każda ma pewno te same takty ale i tak nie wiem którą brać. :/

rad1702
komentarz
komentarz

1. Sapphire

2. MSI

3. Asus

4. Gigabyte

Generalnie bierz najtansza, niczym sie nie roznia :P, jak sa w tej samej cenie to bierz 1 z kolei

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wg mnie patrz głównie na ceny i na gwarancję, bo nie wszystkie muszą mieć 3 lata... Dodatkami w pudełkach raczej się za bardzo nie będą różnić. Ja bym brał w tej kolejności:

1. Asus

2. MSI

3. Sapphire

4. Gigabyte

(bez patrzenia na ceny i gwarancję...)

Kosmoj
komentarz
komentarz

Ja tam brałbym najtańszą omijając Gigabyte- nie mam zaufania do kart tej firmy (choć to tylko moja opinia)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.