x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

Gość
komentarz
komentarz

Nie kupuj wersji z DDR 5. Bardzo awaryjne konstrukcje.

Pumi
komentarz
komentarz

Tak awaryjne jak Geforce 8800 ??

Gość
komentarz
komentarz

O ile nie mylę to nawet 9 na 10 egzemplarzy potrafiło się zepsuć. Natomiast w 8800 główne luty ulegają degradacji.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Sayan' date='02 sierpień 2011 - 18:36' timestamp='1312303129' post='1312915']
Nie kupuj wersji z DDR 5. Bardzo awaryjne konstrukcje.
[/quote]
Podaj mi źródło tej wiedzy. Sam szukam takiej karty i... :niepewny:

Lipton
komentarz
komentarz

Po pierwsze: sama natura kart z DDR3 firmy Palit i Gainward była nieciekawa i często odbiegająca jakością od innych marek. Instalacja DDR5 to wymysł jednego producenta. Nie wiem nawet czy konsultowali to z producentem referencyjnej płytki PCB. Niektórym karta chodzi, niektórym pada. Kiedyś pytałem się o to szefa esc i przyznał mi, że kilka z kart chwilę po sprzedaży wylądowało w serwisie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Nie wiem nawet czy konsultowali to z producentem referencyjnej płytki PCB. [/quote]
Z tego co mi wiadomo to nie. ATI nawet zrezygnowało z współpracy z Palitem/Gainwardem twierdząc, że jest on niezgodny ze specyfikacją. 4850 z DDR 5 to prawie poziom 4870, więc wyprzedzili nowy produkt :E.

Edytowane przez Sayan
Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Lipton' date='02 sierpień 2011 - 22:10' timestamp='1312315969' post='1313163']
Po pierwsze: sama natura kart z DDR3 firmy Palit i Gainward była nieciekawa i często odbiegająca jakością od innych marek.
[/quote]

Osobiście mam w domu kartę Radeon HD4850 512MB DDR3 od Palita - wersja socnic - i jak dotąd nie miałem z nią zadnych problemów. Karta cicha, chłodna i w miarę (jak na dzisiaj) wydajna. Zapewne ludzie po prostu ją ekstremalnie podkręcali i stąd te problemy, których ja nie mam. Zresztą w sieci to chyba pierwszy raz spotkałem się z informacją że ta karta często pada - zatem jestem bardzo zdziwiony :blink:

Mówię o tej karcie:

[img]http://benchit.pl/gpus_images/Palit_Radeon_HD_4850_Sonic.jpg[/img]

  • 2 tygodnie później...
Keepsake
komentarz
komentarz

Ja posiadam HIS'a HD4850 i po 2 latach użytkowania padł mi tylko wiatraczek, nie miałem pieniędzy na nowy ale dla chcącego nic trudnego, więc kupiłem wentylatorek 8" za 15zł i sprawuje się nawet lepiej niż poprzedni.
Kartę podkręciłem na maksa w sterownikach ATI (700mhz/1200mhz), w firefoxie ma 38C, a podczas grania (l4d2 na full detalach) coś koło 50C więc jest dobrze. Powiedzcie czy warto dalej podkręcać ?

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli wydajność jeszcze rośnie to warto.

  • 3 tygodnie później...
klawisz-84
komentarz
komentarz

A jak to sprawdzi ?
Bo mam np E8400 ustawię na 3,6Ghz (dla spokoju z wentylami i cisza ;D) do tego 2x2 Geill Ultra 800Mhz Asus p5q-e zasiłka Chieftec ctf560W i Sapphire 4870 512mb referent z Arctic coling S1 rev 2 +2x120mm

Ile mogę wyciągnąc ? Samo Ati CCC pokazało mi 780/980 ;D ale nie wiem czy to daje sens ;P Co myślicie o tym?

Gość
komentarz
komentarz

Na tego typu pytania nie ma odpowiedzi. Porównaj wyniki bez OC i po OC, wtedy będziesz wiedział czy warto kręcić.

klawisz-84
komentarz
komentarz

Bez oc 11541 w 3DMark 06 po OC cpu na 3.6ghz a gpu na 775/1010 i wynik 14502 przyrost jest. Lecz to dalej mało ;P
Możesz mi wskazac jak podbic napiecie na karcie? i do ilu ona wytrzymuje?

  • 2 tygodnie później...
jedrys1989
komentarz
komentarz

W moim przypadku wynik w 3d marku '06 to 13k pkt (Core i5) :)

Gość
komentarz
komentarz

4850 nie ma programowej zmiany napięcia. Pozostaje mod BIOSu http://infobit.pl/kategoria/porady/podkrecanie-karty-graficznej/3 .

  • 2 miesiące później...
d0m3l
komentarz
komentarz

Witam, zostałem nie do końca szczęśliwym posiadaczem karty His Radeon HD4890. Po podłączeniu do komputera wszystko chodzi jak trzeba, czyli w spoczynku karta pracuje bezgłośnie, natomiast jeśli odpalę jakąś grę lub jakiś tester grafiki to karta zaczyna wydawać dźwięki podobne to trzasków, szumów, nie są to na pewno dźwięki dochodzące z chłodzenia. Co może być tego powodem? Poprzedni właściciel mówił, że u niego wszystko chodziło bez problemów i zgania na mój zasilacz, ale jest to chieftec 450w, który ostatnio ciągnął dużo mocniejszy sprzęt bez problemów.

Gość
komentarz
komentarz

Mocniejszy? A jaki to był sprzęt? Jaka to teraz karta?

  • 1 miesiąc później...
ryba007dawid
komentarz
komentarz

Czy duża jest róznica między hd 4850 z DDR3 a DDR5, poza tym że DDR5 jest bardziej awaryjne jak przeczytałem stronę wcześniej.

  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Wersja DDR5 przy zegarach od 4870 są wydajnościowo bardzo zbliżone.

  • 4 miesiące później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Na dzisiaj nową kartą, którą się sprzedaje z tej roziny jest właśnie Radeon HD4850 z DDR5 od Vertexa3D/TUL.
Karta ta dzięki zaimplementowanych pamięciach DDR5 jest tak wydajna jak HD4870 oraz HD5770/HD6770 a kosztuje od nich, znaczy się od karty HD6770 którą jako nową się jeszcze sprzedaje, zdecydowanie taniej.

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170/

szatanek
komentarz
komentarz

radeony zawsze były i będą w praktyce lepsze. Za to nVidia na benchmarkach jak ci zalezy puste "cyferki".
Bylo to udowadniane wiele razy...

Igorrodz
komentarz
komentarz

Mylisz się - są różne serie kart, raz wygrywa Radeon a raz GeForce. Zatem nie można generalizować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.