x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

DiMateo
komentarz
komentarz

E tam WOS czy Geografia były łatwe... Matma to była porażka, a największa to to że za mało czasu na te zadania jest...

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

U mnie tylko jedna osoba w klasie pisała geografię, bo miała IPN i w sumie racja, że była łatwa, (w dodatku mapka była z mojego okręgu :P) natomiast human z tego co wiem miał mieszane uczucia do WOSu. Z matematyką zgodzę się, że dowalili ostro. Mnie osobiście zdziwił brak zróżnicowanych zadań pod względem trudności, za to podstawa była zbyt prosta moim zdaniem, ogólnie poziom tych matur był skrajny. Co do fizyki nie powiem, że była trudna lub prosta, lecz dziwna.

Youki
komentarz
komentarz

Nie wiem, nie pisałem :E

DiMateo
komentarz
komentarz (edytowane)

Można było się spodziewać ze po takiej łatwej podstawie z matmy dadzą takie rozszerzenie :o

  • 2 tygodnie później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Kogoś kusi GTX 1070? Po 970-tce znacznie bardziej chłodno podchodzę do produktów NV.

DiMateo
komentarz
komentarz

Ja obecnie czekam co pokaże 480

szynszyl1337
komentarz
komentarz

RX 480 bardzo mnie ciekawi, ale bardziej jestem zainteresowany serią Vega i mam nadzieję, że pokażą coś ciekawego na miarę R9 290 w swoim czasie.

DiMateo
komentarz
komentarz

AMD-RX-480-Benchmark-GTX-Titan-X-R9-Fury

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ciekawe jak ogólna wydajność się uplasuje oraz potencjał OC.

  • 3 tygodnie później...
DiMateo
komentarz
komentarz

No i 1060 zapowiedziana

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla osób, które mają karty o wydajności 960 i niższej~ karta opłacalna do kupna zapewne. Właściciele 970tek żeby poczuć różnicę w mocy muszą jednak niestety zainwestować przynajmniej w 980ti/1070..

DiMateo
komentarz
komentarz

Podana cena 1270 zł, będzie ciekawie :)

Akuzativ
komentarz
komentarz

Tak jak podana cena była ciekawa dla 1070tek, a chodzą po 2200-2300zł :D

DiMateo
komentarz
komentarz

Ale to referenty

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja na razie się powstrzymuję i czekam na vegi oraz w którą stronę pójdzie vulcan oraz DX 12, a wtedy może pomyślę nad czymś nowszym o ile będzie potrzeba.

  • 2 tygodnie później...
tomek-nazar
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to co podałeś wyżej, to mega maszynka :D Natomiast mówi to człowiek, który gra na Geforce GTX 660 i nawet nie narzeka, do tej pory. Ogólnie wydawało mi się, że na ten moment kupować więcej niż z serii GTX 9XX nie ma sensu, ale mogę się mylić ;) W każdym razie moje granie opiera się teraz na flashówkach ze stron typu egryhazardowe.pl i innych tego typu, do tego pocinam w fifę 2016, na co mój GTX bez problemu chcę przystać. Ostatnią grę, w którą grałem poważną to Wiedźmin 3 i też fajnie się na tej karcie grało.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem uszkodzonej MSI Z87 G43 i chyba z gtx 1080 na razie będą nici :(

539
komentarz
komentarz

Za mocno kręciłeś procka :)

Youki
komentarz
komentarz

Albo nie w tą stronę :D

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Wróciłem po miesiącu do domu spragniony PC, a tu po nie całym tygodniu pobytu w domu PC nie startuje i wszystko działa oprócz płyty...

Spodziewałem się, że długo nie pożyje, ale nie sądziłem, iż jej koniec nadejdzie tak szybko - jedyny objaw jaki widziałem to szalejąca szyna BCLK (cpu przy mnożniku 43 potrafił mieć pod koniec 4100-4400 MHz)

W dodatku dziś przejechałem okoliczne sklepy w promieniu 40 KM i nigdzie nie znalazłem płyty Z97/Z87, a jedynie komputronik miał Z170...

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Dwie opcje:

Dokup mobo i ciesz się tym co masz.

Sprzedaj ram i procek weź skylake CPU i nowe mobo z170.

 

Jak tak kochasz niezawodność spójrz sobie:

https://www.supermicro.com/products/motherboard/Core/Z97/C7Z97-OCE.cfm

https://www.supermicro.com/products/motherboard/Core/Z170/C7Z170-OCE.cfm

 

Można już nabyć supermicro w Polsce co mnie akurat cieszy :)

http://www.bizserver.eu/pl/sklep/akcesoria/plyty_glowne/supermicro_mbd_c7z97_oce,0,1286.html

 

Oczywiście firma nie jest tak popularna wśród użytkowników komputerów domowych w Polsce jak inne marki.

Niemniej o jakości i niezawodności supermicro wiedzą od dawna użytkownicy rynku pro.

 

 

Dawno nie zaglądałem ale......Jak wiesz moja żona przechodzi rehabilitacje wracając powoli do formy po operacji kręgosłupa, dlatego wszelkie komputerowe sprawy zeszły na dalszy plan.

Dobrze jej idzie i jak tylko znów zobaczę ,że żyje i funkcjonuje jak dawniej  pewnie posiedzę z Wami trochę na forum.

Mój konfig jest jaki był i na razie nie zajmuje mi on głowy. Działa i jest ok.  Wiem tyle ,że weszły nowe karty....:)

Jedyna zmiana to delid procka, oczywiście jest ok , ale bardziej niż to całe OC  bliżej mi do LGA 2011 V3 , której to podstawki  możliwości z pewnoscią wykorzysta moja żona :)

 

O 29.7.2016 o 19:38, szynszyl1337 napisał:

Wróciłem po miesiącu do domu spragniony PC, a tu po nie całym tygodniu pobytu w domu PC nie startuje....

Wykorzystaj czas bez kompa np zawierając ciekawe znajomości z uroczymi przedstawicielkami płci pięknej :)

Kompa zawsze zdążysz złożyć..nawet będąc emerytem:)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Kiedyś mnie interesowało supermicro, ale ze względu na małą dostępność darowałem sobie tą firmę.

Rozglądałem się ostatnio za i7 5820k, ale szybujące ceny przez słabą złotówkę jednak mnie powstrzymały, ale jak nie 5820k to pomyślałem o i7/i5 pod LGA1151 i wzrost wydajności pomiędzy i5 jest zbyt mały, więc szukam jakiejś fajnej Z87.

7 godzin temu, 539 napisał:

Dawno nie zaglądałem ale......Jak wiesz moja żona przechodzi rehabilitacje wracając powoli do formy po operacji kręgosłupa, dlatego wszelkie komputerowe sprawy zeszły na dalszy plan.

Dobrze jej idzie i jak tylko znów zobaczę ,że żyje i funkcjonuje jak dawniej  pewnie posiedzę z Wami trochę na forum.

Najważniejsze, żeby dojść do pełnej sprawności i jak najmniejszym bólem.

 

7 godzin temu, 539 napisał:

Wykorzystaj czas bez kompa np zawierając ciekawe znajomości z uroczymi przedstawicielkami płci pięknej :)

Kompa zawsze zdążysz złożyć..nawet będąc emerytem:)

Jak na razie zawieram ścisłe znajomości z urzędami i lekarzami, bo po powrocie zrobiło mi się wiele zaległości.

539
komentarz
komentarz

Ach młodym być...móc tak pizdnąć wszytko i hola na wakacje, choćby pod namiot :)

Mało kto - dziś takie czasy, zdaje sobie sprawę ,ze aby odpocząć trzeba wypocząć i to porządnie, najlepiej z przerwą od pracy/zajęć kilku tygodniową.

Robi to znakomicie na psyche :)

Pracownicy od pracy, szefowie od szefowania, górnicy od fedrowania, uczniowie od nauki, krętacze  od konfabulowania, kolesie od kolesiowania.........

Nawet od forumowych ustawek i kółka wzajemnej adoracji przydatną zdaje się przerwa.

Wypoczęty umysł bywa podatny na nowe bodźce i tak zahukanie we własnych jedynie słusznych poglądach może okazać się po urlopie kolosem na glinianych kulasach.

:)

Nie traćmy wiary :) wciąż mamy wakacje, niech trwają, płyną , jeszcze przyjdzie czas na zalanie umysłu formaliną :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Muszę przyznać, że tygodniowe lub dwutygodniowe odcięcie się od wszystkiego pozytywnie działa na człowieka.

Co do wakacji to jakoś nie chcę, żeby akurat te się kończyły, bo szkoła we Wrocławiu średnio mi się podoba. Ahhh ta fizyka i matematyka na studiach.....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.