x-kom hosting

Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu :)

DiMateo
komentarz
komentarz

A jaki kierunek?

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Wybrałem elektronikę, ale wciąż nie wiem czy to dobry wybór.

Myślałem jeszcze nad fizyką techniczną i telekomunikacją/teleinformatyką, ale o ile po pierwszym nie wiem co bym robił, to te dwa pozostałe przerażają mnie poziomem trudności.

539
komentarz
komentarz

Świetny wybór, najważniejsze żebyś potem umiał pod względem kolorystyki dobierać ludziom komponenty :)

Teraz takie czasy dla elektroniki , ważne jak cio wygląda a gdzieś tam dalej jak działa :)

DiMateo
komentarz
komentarz

A Elektronika to niby łatwa? Też cię czeka matma i fizyka :D

539
komentarz
komentarz

szynszyl mam taką nadzieje - jest znamienitym matematykiem, co więcej w sferach fizyki wybiega ponad ustalone granice wyznaczając nowe standardy.

Wniosek: uzyskanie dyplomu dowolnej uczelni o profilu nauk ścisłych wydaje się być jedynie formalnością :) 

DiMateo
komentarz
komentarz

No skoro tak to nie mam pytań :)

 

PS. Wczoraj złapałem Pikachu w końcu!

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Aż tak pięknie z naukami ścisłymi nie jest, ale przynajmniej fizyka mi jakoś idzie zerowym nakładem pracy, co mnie w sumie cieszy.

Gdy czytałem kilka książek o telekomunikacji to nieco przytłaczały mnie swoją zawiłością.

 

Odnośnie uczelni to one w tym roku uczelnie chyba mocno odczuły deficyt uczniów, a wnioskuję to po progach punktowych AGH, PK oraz PWr (ale tylko samej elektroniki), ponieważ z dokumentu który mi dostarczono wczoraj wynika, że próg wyniósł w tym roku 49,5 pkt, gdzie w ubiegłym roku wynosił 150-160 :) Nieco do myślenia dał mi ten próg czy aby na pewno wybrałem dobry kierunek i czy on nie jest wymierający/przesycony, bo przewyższyć próg ponad 5 razy to jednak chyba trochę sporo.

adi191pls
komentarz
komentarz

Panowie znawcy, polecicie jakiś fajny programik do Ramdysku, bo mi się SoftPerfect coś krzaczy i przy zapisywaniu do pliku obrazu co ileś uruchomień rozwala się ten pliczek i firefoxa mi wywala :/ 

 

@szynszyl1337

 

Ja jak aplikowałem na Białystok to progi były po 25 punktów na elektrotechnikę, elektronikę i telekomunikację i mechanikę maszyn, gdzie ja mialem 168,75pkt. Do tej pory nie są zapełnione.

 

Jedyny kierunek, na jaki mógłbym mieć problem się dostać, to informatyka, bo kolega z 178pkt się dopiero z rezerwy dostał. Także ten, deficyt jest spory i w większości z łapanki biorą

  • 2 tygodnie później...
539
komentarz
komentarz

szynszyl będzie politolog, filolog, inżynier, a moze i nawet profesor zwyczajny. Ja w niego wierzę :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
2 godziny temu, mrbent napisał:

Kierunki inżynierskie z natury trudniejsze zawsze były mniej popularne. Cóż, na nich trzeba po prostu sie uczyć, a nie tak jak na filologiach - prześlizgać się z roku na rok.

 

...zależy od uczelni, wydziału i konkretnego kierunku ;) Niektórzy nie umieją kompletnie nic i bez problemu przechodzą dalej... a niektórzy potrafią dobrze ściągać.

539
komentarz
komentarz

Wykształcenie to rzecz ważna , a w szczególności gdy się robi  co się kocha...z pasją, zaangażowaniem.

Gdy tak spotkać ludzi wykształconych z  życiowa pasją lecz wykonujących z goła odmienną  pracę. .... Fotograf który marzył by zostać lekarzem i lekarz którzy marzył by być fotografem.

Zaiste ciekawe może być wzajemne  spotkanie tych Panów. 

DiMateo
komentarz
komentarz

Ciekawe i smutne zarazem...

539
komentarz
komentarz

szynszyl, chłopaki nie bądźcie  wiśnie niech mi kto pożyczy przynajmniej dwa rdzenie na weekend w celu wykonania renderu :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jaki Socket? ;) Na AM2 dwurdzeniowego Athlona się dorwie za 10-15 złotych, gorzej z czasem wysyłki :D

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Jako miłośnik żab :) ostatnio znalazłem taki okaz - co więcej można kupić w celach hodowlanych.

Biorąc pod uwagę Twój nick może Cie zaciekawi :

włącz sobie głośno dźwięk:)

 

 

Co do kompów. Nie wiedziałem ,ze moja żona tak się rozkocha w renderach.

Najlepiej byłoby dla niej wejść w lga 2011 v3 z jakimś wielordzeniowym CPU.

Ostatnio patrzyłem na i75960x gdyż zdarzają się oferty w nieco bardziej ludzkiej cenie.

W przypadku kupna mam nadzieje nie trafić sztuki o kiepskich możliwościach OC - to byłby dramat :( 

Do przemyślenia oferta Procków tzw selekcjonowanych oferowanych na rożnych portalach.

Tu niestety, ale cena tez rośnie w zależności od możliwości OC.

Zobaczymy na koniec roku na co nas stać i może wtedy coś wykombinujemy.

Przesiadkę na i75820K uważam za trochę zbyt mało efektywną. 

Nie powiem żeby nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia nowa płyta od asusa

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-rog-rampage-v-edition-10-topowa-plyta-glowna-pod-lga-2011-3.html

Teraz mamy w kompie 32 GB ram więc wypadałoby w nowym konfigu zadbać o 64.

Innych pamięci  jak g.skill nie kupie, (teraz mamy tridentx-y) nowe tridentz co prawda wyglądają obłędnie, ale całość tego konfigu tworzy jak dla nas już spory wydatek.

Takie życie , do końca roku jeszcze trochę czasu, a jak będzie zobaczymy :) Może jakiś zbłąkany mikołaj świąteczny podrzuci mobasa z prockiem, a może jakiś fart w lotto :) Pożyjemy zobaczymy.

http://gskill.com/en/finder?cat=31&series=2482

RSK1990
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 25.07.2014 o 15:19, Piksel napisał:

Teraz niema mnie w domu :D Jestem w Polsce na wakacjach :hurra:

 

Zaraz dam screena z zakładki 'Health' bo gdzieś na forum wystawiałem.

 

@edit

http://zapodaj.net/08fa510b93e38.png.html

http://zapodaj.net/440878eac529c.png.html

 

 

Taki odkop a propo genialnych dysków WD, mój Blue po 3,5 roku bezawaryjnego działania:

 

2016-08-26 15_49_55-Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu _) - Inne tematy - Forum k.png

2016-08-26 15_54_12-Sentymentalnie i Subiektywnie o komputerach i o życiu _) - strona 365 - Inne temc.png

bemol911
komentarz
komentarz
Dnia 26.08.2016 o 15:53, RSK1990 napisał:

Taki odkop a propo genialnych dysków WD, mój Blue po 3,5 roku bezawaryjnego działania:

 

Mój trochę więcej przepracował ;)

 

02091027232278815168.jpg

szynszyl1337
komentarz
komentarz
Dnia 23.08.2016 o 10:12, 539 napisał:

szynszyl będzie politolog, filolog, inżynier, a moze i nawet profesor zwyczajny. Ja w niego wierzę :)

Wątpię, ale pożyjemy zobaczymy. Jak przetrwam do inżyniera będę zadowolony.

Dnia 26.08.2016 o 12:59, 539 napisał:

szynszyl, chłopaki nie bądźcie  wiśnie niech mi kto pożyczy przynajmniej dwa rdzenie na weekend w celu wykonania renderu :)

Jak umiesz łączyć krzemy to oczywiście :) Dla Ciebie zawsze

 

Dnia 26.08.2016 o 15:25, 539 napisał:

 

 

Chciałbym taką żabkę, ale boję się o szynszyla :)

 

Dnia 26.08.2016 o 15:53, RSK1990 napisał:

Taki odkop a propo genialnych dysków WD, mój Blue po 3,5 roku bezawaryjnego działania:

Mój WD Blue nie był żywotny, bo przetrwał koło, a Seagate wciąż żyje (ale nie pamiętam ile)

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

Chopy, podobno nowa seria kart od Zielonych prawie w ogóle się nie kręci. Czy zatem warto dopłacać parę stów wiecej za jakiegoś konkretnego producenta? Wziąłem monitor 2k i czas wymienić moją 980Ti i nie wiem czy zauważę jakąkolwiek różnicę w 1080tce za 2900zł, a za 3300zł.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie wiem czy jest w ogóle sens zmiany 980 Ti na GTX 1080, ale jak byś rzeczywiście chciał coś takiego zrobić to ja bym kupił Palita jetstream i wgrałbym bios gamerock, dlaczego tak? - odnoszę wrażenie, iż ten palit ma jedno z najlepszych chłodzeń (dosyć ciche, w miarę chłodne), natomiast sam jetstream nie świeci potencjałem OC i gamerock również, ale wszystkie 1080 boostują się do podobnych wartości i różnica w wydajności jest znikoma. (mi na szczęście przeszła ta karta :) )

Akuzativ
komentarz
komentarz

No też myślałem albo nad Palitem albo G1. Bałem się właśnie, że moja karta nie będzie wyrabiać. Nie chcę sobie psuć wrażenia nowym monitorem o większej przekątnej i większej ilości pixeli niż stary, zbyt małym FPS'em w grach. Swoją 980tkę juz sprzedałem z powodów takich, że musiałem :D I teraz właśnie nie wiem. Brać 1070tkę czy 1080tkę.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja chłodzenie Gigabyte WF3 w wersji dla HD 7xxx oraz GTX 6xx sobie chwaliłem (ostatnio znajomy uparł się na HD7970 i też jest zadowolony z tego Gigabyte), ale unowocześniona wersja WF3 dla mnie jest straszna pod względem kultury pracy, a i temperatury ma średnie, co do wersji extreme nie wypowiem się, bo nie miałem i nie czytałem za wiele, ponieważ Gigabyte mnie nieco zawiódł.

Akuzativ
komentarz
komentarz

Chodzi mi o wersję G1, a nie Xtreme. Xtreme jest strasznie droga, 1080tka kosztuje jakies... 3600zł? :D a 1070tki chyba w ogóle nie ma. 980Ti miałem właśnie Xtreme, ogólnie byłem bardzo zadowolony. Ale chyba wezmę póki co za te jakieś 2-3 tygodnie 1070tkę na razie. Jeszcze mam sporo tytułów do ogrania, które ta karta pociągnie w 2K na ultra, więc dopiero jak je ukończę to się skupię na 1080tce/1080Ti. A tak w ogóle to wiadomo kiedy właśnie premiera 1080Ti? Ciekawi mnie bardzo cena tejże karty.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Wersję G1 i WF3 ja bym odpuścił.

Odnośnie wyboru 1070/1080 ja na twoim miejscu postawiłbym na 1080, bo uwzględniając mały potencjał OC pascali to obie 980 Ti oraz 1070 tam gdzie pamięć nie była problemem karty będą dosyć zbliżone wydajnościowo i w sumie nie odczujesz żadnej korzyści, dlatego postawiłbym na droższą wersję.

Akuzativ
komentarz
komentarz

A myślisz, że po wyjściu 1080Ti, zwykła 1080tka może potanieć?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.