x-kom hosting

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gość
komentarz
komentarz

Ciekawa prezentacja https://www.youtube.com/watch?v=eYLL4ZiBGWU Podoba mi się że odtworzyli klimat gry

Morango
komentarz
komentarz

 

Weź pod uwagę fakt, że mówimy o kręconym i5 do fabrycznego i7. W rekomendowanych jest i7 3770 (nie uwzględnili nawet wersji z K), więc coś pokroju i5 2500k kręconego do tych 4,5GHz spokojnie zastąpi takiego i7 3770. 

Igorrodz
komentarz
komentarz

więc coś pokroju i5 2500k kręconego do tych 4,5GHz spokojnie zastąpi takiego i7 3770.

A może bardziej chodzi tu o ilość rdzeni niż moc pojedynczego)?

Morango
komentarz
komentarz

Mówimy tutaj o wydajnościach w grach, a mało kiedy zwykła i7 pokonuje kręconą i5. Oczywiście nie jest powiedziane że wiedźmin będzie wykorzystywał rdzenie jak inne gry, a nóż te i7 mogą faktycznie wypadać lepiej - tego natomiast dowiemy się już po premierze. Ja tam jestem dobrej myśli i nie widzi mi się wymiana procesora na i7 (jeżeli moja i5 kręcona do 5GHz będzie za wolna, to tak ją wytresuje że będzie wyrabiać :E). 

 

Co do samej prezentacji, faktycznie taki normalny gameplay wypada o wiele lepiej niż takie "tworzone" przez studio, osobiście po obejrzeniu tego materiału u roja nakręciłem się jeszcze bardziej, a niestety będę musiał poczekać z grą do połowy czerwca ;/

 

Niestety cdp zawiodło mnie strasznie jeżeli chodzi o zamówienia przedpremierowe, a konkretnie o te ich "dziwne" sposoby płatności. Kombinowałem, kombinowałem, ale niestety zostałem pozbawiony edycji kolekcjonerki, tylko przez brak możliwości zapłaty (jeszcze jak by chodziło o fundusze to zrozumiał bym, ale o sposób płatności ?? REALLY ??). Pierwszy raz spotykam się z takim głupim "myśleniem" - inaczej tego nazwać nie mogę... Czemu oni nie dali możliwości nawet tego głupiego płacenia przy odbiorze ? Bali się że ktoś nie zapłaci ?? Serio ? Przecież i tak oni mają całą listę osób które z pocałowaniem ręki wzięli by te edycje kolekcjonerskie .. Przelewy bankowe też im nie pasują ? Dajcie spokój .. 

 

Mam tylko nadzieję, że osoby które będą grały na tych minimalnych ustawieniach będą mogły zachwycić się wizualnym aspektem gry (bo jak inaczej wytłumaczyć takie wymagania ?), bo jak będzie tak jak w Unity to chyba ichm tam zlinczują (pozdrawiam posiadaczy gtx 680 którzy zakupili Unity i cieszyli się pseudo "grafiką")

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli obliczenia związane z roślinnością zrobią tak jak w Crysis 3 co widać tu http://pclab.pl/art52489-13.htmlto może dlatego być potrzebny i7 choć na i5 da się grać

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

Rojo, jak i inni youtuberzy grali wtedy na ustawieniach "Ultra" w 60 klatkach, na takim oto sprzęcie " i7, 16GB, GTX980". Przynajmniej takie informacje są od REDów. Nie jest źle.

Morango
komentarz
komentarz

W FHD w tych testach nie widzę różnicy między i7 a i5 (mowa o procesorach kręconych), a na pewno i7 nie góruje nad kręconą i5. Jeżeli faktycznie 980 + i7 ogarniały te ustawienia "utra" (technologia nv + wygładzenia) to na prawdę gra może być dobrze zoptymalizowana. Toć nawet w gta 5 jeżeli ustawisz ultra + te wygładzenie msaa na poziomie x2 (+ refleksy x2) + txaa to 980 poci się przy 30-40 klatkach. Więc jeżeli w wiedźminie "obsłużą" 60 fps'ów to jestem bardzo dobrej myśl. 

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

No co do sprzętu, na którym youtuberzy grali REDzi na pewno nie kłamali. Więc jestem w 100% pewien, że na very high z lekkim wygładzaniem w 60 klatkach 970tka podoła.

Gość
komentarz
komentarz

Ale widziałem też w jednym z filmików angry Joe masakryczne ścinki podczas walki więc różowo nie będzie zresztą jak przy każdym wiedźminie

Akuzativ
komentarz
komentarz

No ja tak czy siak w Wiedźmina dopiero pogram dopiero tydzień, dwa po premierze, po pierwszych patchach. Grę dostałem do karty więc różnicy mi to dużej nie robi, a na pewno zostanie naprawione kilka błędów.

Morango
komentarz
komentarz

mimo że wiedźmin powinien przyciągać fabułą, nie grafiką to jestem pewny że spędzę nie jedną godzinę na podziwianie krajobrazów :E 

Akuzativ
komentarz
komentarz

Ja w niejednej nowej grze teraz spędzam dużo czasu przy tym, dla mnie grafika jest również bardzo ważna i nie ukrywam tego :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Kwestia sprzętu i optymalizacji gry - nie każdego stać spełnić wymagania rekomendowane, ba, wielu ledwo ledwo spełni minimalne. Niestety. Sprzęt komputerowy nie jest tani... Ciekawe jak wersja pecetowa będzie się miała pod względem grafiki do konsolowej. Ja bym chciał, aby mimo wszystko, grafika nie była gorsza w Wieśminie 3: Dziki Zgon gorsza niż ta w Crysis 3 / The Lost of Us.

Akuzativ
komentarz
komentarz

Porównywać grę z otwartym światem z grami o "zamkniętych lokacjach" pod względem grafiki? Nie bardzo.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wieśmin 3 będzie miał tak samo zamknięty świat jak inne gry - tylko rozmiar tego zamknięcia będzie większy. To jak być więźniem w celi 4x2m (inne) albo 4x2tysiące km (Wieśmin). Różnica? I tu i tu jest się zamkniętym bez możliwości opuszczenia obszaru. Zamknięcie jest zamknięciem bez znaczenia wielkość klatki. Rozumiesz?
Dlatego bardziej skupiam się na estetyce i pięknie tego zamknięcia bardziej niż na samym zamknięciu jako takim. ^^

539
komentarz
komentarz (edytowane)
Wieśmin 3 będzie miał tak samo zamknięty świat jak inne gry - tylko rozmiar tego zamknięcia będzie większy. To jak być więźniem w celi 4x2m (inne) albo 4x2tysiące km (Wieśmin). Różnica? I tu i tu jest się zamkniętym bez możliwości opuszczenia obszaru. Zamknięcie jest zamknięciem bez znaczenia wielkość klatki.

Ale że o co chodzi...? Trudno o grę  której bohater wyskakuje przez ekran monitora?

Igorrodz
komentarz
komentarz

O to, że KAŻDA gra ma ograniczony świat, bez wyjątku. Mniejszy lub większy ale OGRANICZONY. WIeśmin 3: Dziki Zgon również

Morango
komentarz
komentarz

Ktoś tutaj źle interpretuje "otwarty świat" :E Otóż chodzi o to że gra nie narzuca ci terenów które możesz w danej chwili odwiedzić (np Crysis 3, który nie pozwalał wracać w stare miejsca, a każda, a przynajmniej większość misji odbywa się w innych miejscach), przeważnie wszystkie tereny są dostępne od samego początku gry (oczywiście mogą być lokalizacje zamknięte, odkrywane dopiero w trakcie fabuły). Skoro "otwarty" świat jest wyznacznikiem niektórych gier, nie można wrzucać wszystkich do jednego wora, a to że gra ma swój obszar to inna sprawa :) 

539
komentarz
komentarz

O to, że KAŻDA gra ma ograniczony świat, bez wyjątku. Mniejszy lub większy ale OGRANICZONY. WIeśmin 3: Dziki Zgon również

Przecież to jest logiczne .....

Akuzativ
komentarz
komentarz

Dlatego ciężko wymagać grafiki na poziomie Crysisa, w grze terenowo sto razy większej. Już nie mówiąc jakie by były wymagania takiej gry ... no na pewno nie na dzisiejsze komputery :E

Morango
komentarz
komentarz

No to nie do końca takie niemożliwe .. Przecież w crysisie mapy nie były małe, jeżeli w wiedźminie skalowanie było by na takim samym poziomie jak w crysisie to w czym problem ? Renderowało by się na bieżąco :E 

Akuzativ
komentarz
komentarz

No to zapytaj REDów dlaczego nie zrobili grafiki na poziomie Crysisa 3, pewnie po prostu nie chcieli zrobić RPeGa z najlepszą grafiką w historii :D

inches666
komentarz
komentarz

Optymalizacyjnie też mistrzami nie są ;)

Tak naprawdę to kogo obchodzi wielkość świata? Wiedźmin 3 dalej przegrywa z Daggerfall. Tu nie chodzi o wielkość a o zapełnienie, na grzyba 2mln km^2 jeśli ma to być tylko trawnik?

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

https://www.youtube.com/watch?v=zFfTSs2309k

Polecam

inches666
komentarz
komentarz

No właśnie

A gdyby mapa była większa to byłby problem z sensownym zapełnieniem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.