x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Miiisza
komentarz
komentarz

Acha, to nie. Chodzilo mi bardziej o taka ksiazke ;D

seba115
komentarz
komentarz

Witam

Mam problem z takim zadaniem:

"Dluzsza przekatna graniastoslupa prawidlowego szesciokatnego ma dlugosc 20pierwiastka2 i jest nachylona do podstawy pod katem 45 stopni. oblicz dlugosc krotszej przekatnej tego graniastoslupa"

vocativus
komentarz
komentarz

długość przekątnej x = 40 (bez jednostki bo w zadaniu nie ma jednostki)

obliczenia zara wrzuce

edit: oblicazenia

http://www.skorpio.net.pl/~vocativus/kolor0002.png

Edit2: małe wątpliwości

jest nachylona do podstawy

nachylona do płaszczyzny podstawy czy do krawędzi podstawy?

Gość
komentarz
komentarz
nachylona do płaszczyzny podstawy czy do krawędzi podstawy?

Stawiam piwo, że do płaszczyzny. Niedawno mieliśmy w szkole takie rzeczy, dokładnie takie.

seba115
komentarz
komentarz

nie wiem ale z tylu ksiazki sa odpowiedzi i pisze ze ma wyjsc 10pierwiastka z7

I te cas - ja jestem w 2 gimnazjum....

vocativus
komentarz
komentarz
I te cas

to jest cos - cosinus - funkcja trygonometryczna

ja jestem w 2 gimnazjum....

inaczej Ci tego nie policze. Tzn moge ale to już poziom zdecydowanie nie na gimnazjum.

Bez funkcji trygonometrycznych raczej sie tego policzyć nie da. Masz dany jeden bok i jeden kąt. No chyba że jest jakaś tajemnicza własność graniastosłupów sześciokątnych...

edit: błąd w oznaczeniach.

http://www.skorpio.net.pl/~vocativus/06.png

wyszło 10p. 7

seba115
komentarz
komentarz

OK wiedzialem ze cos to cosinus i ze to jakas funkcja ale i tak tego nie dam bo jak pani sie spyta jak to obliczylem to bida :)

Ale wielkie dzieki + dla Ciebie

Alherein
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Mam do zrobienia referat na temat "symulacja i modelowanie w logo" czy ktoś zna jakieś informacje na ten temat albo stronę z takimi informacjami. W podręczniku niestety nie mam.

Alherein
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to że mam napisać w zeszycie coś na ten temat. I nie wiem za bardzo co.

EDIT: Jest to dla mnie niezwykle ważne muszę się jednej osóbce podlizać :) A i chodzi mi o logo tego żółwia w programi nauczania gimnazjum. Referat, zeszyt, długopis własno ręcznie.

mis456
komentarz
komentarz

Mógłby ktoś szybko wytłumaczyć kiedy uzywa się already a kiedy just?

Proszę, jutro mam sprawdzian a nic nie rozumiem!

DjConrado
komentarz
komentarz

JĘZYK POLSKI

Takie zadanko:

Objaśnij podane sformułowania:

silna wiara -

bez podstaw -

z góry dzięki

WolfiK
komentarz
komentarz

A może jakiś kontekst? Z jakim przedmiotem to jest związane?

DjConrado
komentarz
komentarz

Język polski. sorka zapomniałem

vocativus
komentarz
komentarz

Conrado to są pytania do tekstu czy masz to ogólnie wyjaśnić?

DjConrado
komentarz
komentarz

Ogólnie do wyjaśnienia.

Alherein
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Pewnie będziecie śmiać się z tego tematu ale czy ktoś mógłby mi podać stronę jeśli zna na której będzie siatka Ostrosłupa Prawidłowego Sześciokątnego. Od razu do wydrukowania. Za pomoc daje +. ;)

Tomek
komentarz
komentarz

http://images.google.pl/images?q=siatka+os...tart=0&sa=N

Są to obrazki zapisujesz na dysku uruchamiasz w programie graficznym i drukujesz

vocativus
komentarz
komentarz

http://www.wsipnet.pl/serwisy/wyd_el_6/mat/ac/c18_b6b.gif

najlepiej weź se cyrkiel, linijke, kąsek brystolu. Walnij kółko na środku, na okręgu zrób małą kreske która wyznaczy punkt przecięcia z okręgiem. Wbij tam nóżke cyrkla i taką samą rozwartością jaką rysowałeś koło zrób znowu mały odcinek na okręgu, znowu wbij nóżke itd aż dojdziesz do punktu wyjścia i masz tu sześciokąt foremny. Łączysz punkty w figure. Żeby zrobić trójkąty (ściany boczne) wyznaczasz symetralną każdego z boków sześciokąta i rysujesz prostą przechodzącą przez środek okręgu i przez symetralną boku. W ten sposób masz 6 wysokości trójkątów równoramiennych. Teraz bierzesz sobie dowolną rozwartość cyrkla (najlepiej jak największą), nóżke wbijasz w środek boku i rysujesz wierzchołek trójkąta (przecięcię z wysokością) i tak na wszystkich 6 bokach. Łączysz wszystko w siatke ostrosłupa i wycinasz.

To najszybsza i najdokładniejsza metoda na zrobienie bryły. Zostaw na krawędziach małe kawałki papieru żeby bryłe skleić i po kłopocie.

Wszystko robisz cyrklem - symetralną również, linijka jest potrzebna do łączenia boków, wysokości i do narysowania połowy odcinka.

Alherein
komentarz
komentarz

Tak tak umiem zrobić ale moje lenistwo mi na to nie pozwalało. Widzę że będę musiał się jej nie posłuchać. :P

Miiisza
komentarz
komentarz

Witam.

Musze napisać prace na temat "Wpływ zjawiska elektryzowania ciał na życie człowieka" .

szukałem. gdzie moge znaleźć jakieś materiały dotyczące tego tematu?

GloomRelic
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam potrzebuje recenzji z opery ''Carmen'' z góry dzięki za pomoc ;)

// przed założeniem tematu użyj opcji "szukaj"!

// naekana

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Siema potrzebuje Przygody Tomka sawyera audiobook.

Nie chce mi sie czytać ;p a poza tym test już w poniedziałek.

Pliss Wie ktoś skąd mogę zassać?? (Rapid Odpada)

POZDRO & HEEEEEEELLLLLLLPPPPPP :)

// nie pisz z włączonym Caps'em

// literówki

// przed założeniem tematu użyj opcji "szukaj"!

// naekana

NowakoV
komentarz
komentarz

Potrzebuję jakiś informacji na temat konsolidacji obozu lewicy podczas II wojny światowej. Mam na jutro referat do napisania :/

Kosmoj
komentarz
komentarz

Niepotrzebnie załozylem temat za co przepraszam....;P

Wiec wkleję to tutaj ;)

Zbliża się koniec roku i mój nauczyciel z informatyki powiedział, że żeby dostać na koniec ocenę celującą trzeba zrobić coś dodatkowego. Nie dał żadnego tematu, sami mamy coś wymyślić.

Macie jakieś pomysły??

Jak coś ciekawego wam na myśl przyjdzie to napiszcie.....wink.gif

Z góry dzięki

PS. mój jedyny pomysł jak narazie, to jakaś prezentacja o zjawiskach paranormalnych, nuta z archiwum X w tle itp...;P ale facet powiedział, ze jak prezentacja to minimum 30 slajdów i tak nie wiem, czy mój pomysł sie sprawdzi (co bym tam wklejał;P)

A wiec jak macie jakieś pomysły to będę wdzięczny...;P

@EDIT jutro poprawiam sprawdzian z II Wojny Światowej, to jak coś w książce znajdę ciekawego to napiszę (tak to posta NowakoV-a)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.