x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Gość
komentarz
komentarz
Jam ma się podane np 2(index górny) i 3 (index dolny) H to jak z tego wyliczyć ilość protonów elektronów i neutronów

Ja tak to sobie przedstawiam: liczba mniejsza to liczba elektronów i protonów. Liczba większa - libcza mniejsza = liczba neutronów.

Mucios
komentarz
komentarz

Słuchajcie mam zada nie na jezyk polski związane z utworem Adama Mickiewicza pt."Rybka".

Mam napisac trzy artykuły.

1.a byc to związane z postacią.

2. z jakimś wydarzeniem kryminalnym

3.z jakims miejscem.

Pomóżcie Prosze was bardzo.

action
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam! Potrzebuję rozwiązanie tych zadań i prosiłbym o napisanie w jaki sposób można je rozwiązać:

przedstaw mantysę komputerowej reprezentacji wartości 42.3416 w arytmetyce t=5 cyfrowej dla 0.1<=|m|<1

oszacuj błąd względny różnicy (a-b) następujących liczb a=4,32573 b=4,32516obliczony w arytmetyce 4-cyfrowej

odpowiedzią a być liczba dziesiętna z dokładnościa do t=4

oblicz błąd bezwzględny z liczby dokładnej a=11.123456 jesli przybliżenie wynosi 11,12346 odpowiedzią ma być liczba dziesiętna z dokładnością do t=6

oblicz błąd względny z liczby dokładnej a=0.9999 jesli przybliżenie wynosi 1 odpowiedzią ma być liczba dziesiętna z dokładnością do t=4

Ponieważ zarówno cecha jak i mantysa są reprezentowane w komputerze przez ograniczoną liczbę cyfr, zbiór liczb w postaci znormalizowanej jest skończony. Istnieje w nim zatem liczba o najwiekszym module K oraz niezerowana liczba o najmniejszym module k, k<0 takie że liczba zmiennopozycyjna psełnia równość:

0<k<=|fl(a)|<=K możemy mówić że nastąpił niedomiar obliczeniowy jeśli:

A. |fl(a)|<k

B. |fl(a)|=a

C. |fl(a)|<=K

D. |fl(a)|<=a

Względna dokładność komputera to?

A. 0,5 * 10 do potęgi -t

B. 0,5 * 10 do potęgi t

C. 0,1 * 10 do potęgi -t

D. 5 * 10 do potęgi -t

Edytowane przez naekana
temat scalony
Gość
komentarz
komentarz
Mam napisac trzy artykuły

Myślisz, że ktoś ci to napisze? sam napisz, możemy to sprawdzić.

action
komentarz
komentarz

zrobilem wszystkie oprocz tego

oszacuj błąd względny różnicy (a-b) następujących liczb a=4,32573 b=4,32516obliczony w arytmetyce 4-cyfrowej

odpowiedzią a być liczba dziesiętna z dokładnościa do t=4

jedno chyba mozecie napisac........

Popek
komentarz
komentarz

Prosze o rozwiazanie mi dwoch zadan z matematyki. Algebre sama rozumiem, ale te sumy jakos mi nie wchodza :/ :)

Zad 1

Wypisz wyrazy sum algebraicznych.

a) 2x - y - 7

b) 1 - 0,5x+xy

c) a(do kwadratu)+b- c/2 (ulamek)

Zad 2

Zapisz krocej

a) 6x+4x+5x

b)2a+5a-3a

c) 3b+2b-5b

d)3b+8b

e) 17x-9x

f) 4y +(-3y)

g) 8z - 15z

h)6x - 2x + 1i 1/2x (ulamek)

i) 5t - 7t + (-2,5t)

Bylbym wdzieczny za pomoc, i oczywiscie bedzie punkcik :)

naekana
komentarz
komentarz

Popek dam Tobie wskazówkę i rozwiążę pierwsze dwa przykłady - następne spróbuj rozwiązać sam, na pewno załapiesz :)

bbbe404035dd3ca0m.jpg

Przeczytaj sobie jeszcze def jednomianu -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednomian ; liczba (np -7, 1 jest stałą a nie jednomianem!)

Zad1

a) 2x, -y

b) -0,5x, xy

Zad2

a) 6x+4x+5x=x(6+4+5)=15x

b) 2a+5a-3a=a(2+5-3)=4a

Kapiszi? ;)

Popek
komentarz
komentarz

Hm...... chyba kapiszi :)

Wielkie dzieki neki :*

norbi123
komentarz
komentarz (edytowane)

NIe wiedzialem gdzie to dac wiec dalem tu najwyzej prosze o przezucenie. Mam prosbe jutro mam konkurs z informatyki i moze ma ktos z was jakies skany roznych zadan konkursowych. Jak tak to bylbym bardzo wdzieczny. Jestem na poziomie liceum i zakres wiedzy na konkursie ma byc podobny do matury.

Edytowane przez naekana
temat scalony
Gość
komentarz
komentarz

,,Co to jest czas'' potrzebne mi dokładne opisanie tego tematu łatwe do nauczenia się ale chodzi o to aby byłó to długie do zeszytu ale najważniejsze rzeczy do nauczenia się ;)

tofik177
komentarz
komentarz

jak dasz rade przeczytac przez noc całe toto forum to wygrasz bez problemu ;d

norbi123
komentarz
komentarz

no wlasnie calkowicie popieram to co napisales tylko ze nie mam tyle czasu i wolal bym cos bardziej zwiezlego:)

WolfiK
komentarz
komentarz

Programowanie i algorytmy w pascalu?

tofik177
komentarz
komentarz

ja mam testy z egzaminów zawodowych ale to chyba raczej troche za trudne bedzie dla ciebie..

napisz mi na gg maila to ci wysle

norbi123
komentarz
komentarz

tofik1778983 wielkie dzieki za te testy jak cos ktos ma to niech wysyla na blandzi@tlen.pl albo wstawia na forum. Bylbym bardzo wdzieczny.

mis456
komentarz
komentarz

Ile kostek lodu o temperaturze -7C i wadze 10g należy rzucić do 0,5l coli (gęstość coli= gęstość wody) o temperaturze 25C aby temperatura końcowa miała 10C.

Ciepło właściwe lodu: 2100 a wody 4200

norbi123
komentarz
komentarz

Oblicz energie potencjalna sprężystości zmagazynowana w sprężynie o współczynniku 400N/m Jezeli deformacja wynosi 5cm. prosze o wozwiazanie tego zadania albo o podpowiedz jak to zrobic.

bajaderka
komentarz
komentarz

Prosze o pomoc w zadaniach z excela mam je w plikach tego formatu. zalozylam nowy post ale niestety mnie zablokowali;/ jest mi to bardzo potrzebne i jestem w stanie nawet zaplacic za dobre rozwiazanie i pomoc.

Jesli ktos sie zna na temacie to prosze o odpowiedz.

Dzieki z gory:)

PS nie moge dodac tych plikow jako zalacznik tu na forum. jesli ktos moze ma chceci i chce pomoc prosze pisac na maila lub gg 5271021 wenndi@wp.pl :unsure:

NowakoV
komentarz
komentarz

Wrzuć je na jakiś serwer typu rapidshare albo chomikuj

bajaderka
komentarz
komentarz
Prosze o pomoc w zadaniach z excela mam je w plikach tego formatu. zalozylam nowy post ale niestety mnie zablokowali;/ jest mi to bardzo potrzebne i jestem w stanie nawet zaplacic za dobre rozwiazanie i pomoc.

Jesli ktos sie zna na temacie to prosze o odpowiedz.

Dzieki z gory:)

PS nie moge dodac tych plikow jako zalacznik tu na forum. jesli ktos moze ma chceci i chce pomoc prosze pisac na maila lub gg 5271021 wenndi@wp.pl :unsure:

nie latwiej bylo by wyslac na maila jesli bys sie zgodzil?

NowakoV
komentarz
komentarz (edytowane)

No dobra. *******

Ale zrobie ci je dopiero wieczorem. Mam sporo nauki teraz.

Edytowane przez NowakoV
bajaderka
komentarz
komentarz
nie latwiej bylo by wyslac na maila jesli bys sie zgodzil?

tutaj wrzucam pliki przez chomika :):)http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=bajaderka

Agi-gagi
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam!

Uzupełniam sobie przykładowe zdania, które mogą się pojawić na spr i utknełam na tych:

1) When does school ...... up for the holidays?

2) Is this the house ...... you grew up, Mum?

3) I haven't seen the girls, so I don't know where ..... are.

4) Tom was cleaning the kitchen ...... the doorbell rang.

5) William is shy and doesn't like speaking ....... publick.

6) Hurry up! You'll be late.......work.

7) When ...... ane coming back from her holidays?

8) She always gives us a ...... welcome when we visit her.

9) We are ...... forward to our ski trip.

10) When I saw her, she was heading ...... the libary.

11) Sam is the man ...... went to school with my sister.

12) Would you like to come ...... an interview on Monday?

13) Why are you shouting ...... me? I didn't do anything.

Może ktoś pomoże ;)

// przenoszę do tematu zbiorczego

// na przyszłość proszę przed założeniem tematu użyć opcji "szukaj"

// naekana

Edytowane przez naekana
temat scalony
Heimdall
komentarz
komentarz

1 ?

2 where

3 they

4 and

5 to

6 to

7 ?

8 warm

9 looking

10 to

11 who

12 for

13 to

bardzo bardzo na szybko przeleciałem, na pewno są błędy :)

Gość
komentarz
komentarz
4) Tom was cleaning the kitchen ...... the doorbell rang.
4 and

Źle. Na moje będzie "when".

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.