x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

vocativus
komentarz
komentarz

to z załącznika dobrze - wychodzi 15,6648 (bez zaokrąglania wyniku sin50*)

I teraz: wysokosc tego trojkata(czyli odleglosc B od AC) obliczamy z wzoru na trojkat o katach 90,30,60, czyli wychodzi "pierwiastek z 2"

wychodzi pierw. z 3 :P - a = 2 i ze wzoru na wysokość trójkąta równobocznego 0,5*a*pierw z 3, albo funkcjami trugon: cos30 = h/2. Pamiętaj - jeśli nie proszą żeby oszacować długość, albo jakieś koszty to nie stosuj przybliżeń pierwiastków.

I powiedzcie jak sie robi te:

"Wyznacz wartości funkcji trygonometrycznych:

a) cos x = 4/5

b) tg x = 12/5

a) 4/5 = 0,8,

cosx = 0,8

x = 36,86989765 (37*)

sprawdzasz dla jakiego kąta cosx = 4/5

Krzysiek182
komentarz
komentarz

Praca domowa na TI:

Podaj wady i zalety łączenia komputerów w:

a) gwiazdą

b)magistralą

c)pierścień

2. Jak przemieszczają się dane w internecie ?

Patryk242
komentarz
komentarz (edytowane)

witam

I błagam proszę o streszczenie biały mustang muszę ją na jutro przeczytac prosze o linka lub o cale streszczenie

Edytowane przez naekana
temat scalony
Los_Emilos
komentarz
komentarz

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wytłumaczył jak się oblicza liczby z systemu dziesiętnego na binarny i szesnastkowy.

NowakoV
komentarz
komentarz

z 10 na 2:

liczba do zamiany np. 68:

wypisujemy reszte z dzielenia przez 2:

68 | 0

34 | 0

17 | 1

8 | 0

4 | 0

2 | 0

1 | 1

i czytasz to od dołu. Czyli masz: 1000100

W 16 jest tak samo, tylko ze dzielisz przez 16 i liczby masz: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F

No to zamieńmy 201 np.

201 | 9

12 | C

czytamy od dołu, czyli jest : C9.

Czaisz?

Gość
komentarz
komentarz

Siema ;)

Mam na jutro napisać zaproszenie na ślub na podstawie tekstu "Wesele w Atomicach" S. Mrożka w stylu takim jaki jest cały ten tekst, czyli takim nowoczesno-kosmicznym :D Gdyby to było zwykłe zaproszenie, to bym spokojnie napisał, ale tu muszą się pojawić te elementy kosmiczne. Tu i tu są streszczenia tego tekstu (nie mogłem znaleść całego tekstu). Gdyby ktoś niezwylke twórczy mi pomógł byłbym niezwykle wdzięczny :)

Pozdro

WolfiK
komentarz
komentarz

Na czyj ślub? Postaci z wiersza czy na obojętnie kogo ślub?

GloomRelic
komentarz
komentarz

Witam! Szukam dobrej stronki gdzie jest wszyściutko o Fleksji podacie taką?

Gość
komentarz
komentarz
Na czyj ślub? Postaci z wiersza czy na obojętnie kogo ślub?

Dokładnie to nie wiem, ale chyba obojętnie

WolfiK
komentarz
komentarz

Hm... w wolnym czasie przed meczem wykonbinowałem to: :lol:

Drogi wujku Uranos!

Mam niewypowiedzianą przyjemność przesłania Ci rakiety typu powietrze-ziemia wraz z wiadomością o tym, iż nareszcie znalazłem swoją drugą połowę-myślę mianowicie o mojej przyszłej żonie, rodowitej Marsjance o pięknych czułkach oraz wyrazistym oku. Rzekłbyś kochany wuju- ,,nie ma takiej drugiej w całej galaktyce". Szukałem jej kilka lat świetlnych po całym wszechświecie, nie szczędząc czasu, wysiłku ani plazmidów. Ojej-znowu się rozgadałem, a nie o tym przecież chciałem Ci napisać! Uroczystość zaślubin odbędzie się w miejscowej remizie w Atomicach, tam gdzie ostatnio bawiliśmy się razem na weselu. Wiem, że czujesz sentyment do tego miejsca bo przecież właśnie tam pierwszy raz w życiu połknąłeś granat-dlatego innego schronu nie mogłem wybrać. Przyjedź wujaszku zaraz po pełni księzyca, trzynastego miesiąca następnego roku. Na pewno spytasz dlaczego tak się spieszę-otóż właśnie tego dnia porty transgalaktyczne są otwarte, toteż nikt nie będzie miał problemu z przybyciem na czas. Oczywiście obowiązkowo załóż smoking antyjądrowy. Ps. Na wypadek gdyby pierwsza rakieta z wiadomością nie dotarła wysyłam drugą- powinna dotrzeć do celu za kilkanaście godzin świetlnych.. Przepraszam jeżeli explozja obudzi dzieciaki.

Kochany bratanek.

Krzysiek182
komentarz
komentarz

PYTANIE:

Na podstawie podręcznika i innych źródeł podaj...

a)trzy przykłady wpływu klimatu na działalność człowieka

b)trzy przykłady działalności człowieka na klimat

z góry dzięki :)

Gość
komentarz
komentarz
Oczywiście obowiązkowo załóż smoking antyjądrowy

Mam jakieś dziwne skojarzenia :haha:

Wielkie dzięki, Wolfik ;)

cdplayer
komentarz
komentarz

1. U grochu żółta barwa nasion dominuje nad zieloną. Jakiej barwy nasiona będzie miało potomstwo powstałe ze skrzyżowania heterozygoty żółtej z zieloną?

2.Pasiaste upierzenie kurcząt uwarunkowane jest para genó sprzężonych z płcią. Gen B powoduje upierzenie pasiaste, gen b- brak pasów.Jaki genotyp będzie miało potomstwo ,jeśłi skrzyżujemy pasiastego samca z nie pasiastą samicą?

3. Kobieta ma grupe krwi AB, mężczyzna A. Jakie grupy krwi mogą mieć ich dzieci??

niech mi ktos powie kiedy sie pisze aabb i inne i do jakich kolorów oraz grup krwi( odrazu dodam ze prawie nic nie rozumiem)

NowakoV
komentarz
komentarz
1. U grochu żółta barwa nasion dominuje nad zieloną. Jakiej barwy nasiona będzie miało potomstwo powstałe ze skrzyżowania heterozygoty żółtej z zieloną?

2.Pasiaste upierzenie kurcząt uwarunkowane jest para genó sprzężonych z płcią. Gen B powoduje upierzenie pasiaste, gen b- brak pasów.Jaki genotyp będzie miało potomstwo ,jeśłi skrzyżujemy pasiastego samca z nie pasiastą samicą?

3. Kobieta ma grupe krwi AB, mężczyzna A. Jakie grupy krwi mogą mieć ich dzieci??

niech mi ktos powie kiedy sie pisze aabb i inne i do jakich kolorów oraz grup krwi( odrazu dodam ze prawie nic nie rozumiem)

1. żółte

2. Bb??

3. A, B, AB, 0

mis456
komentarz
komentarz

Jakie jest stężenie procentowe roztworu otrzymanego przez rozpuszczenie 32,2g Na2SO4*10H2O w 150g wody?

Proszę o obliczenia

rcp
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Poszukuję prezentacji na taki temat, bądź pomocnych stronek:

Komputery mobilne

a. przegląd nowych technologii

b. trendy rozwoju

c. systemy operacyjne dla komputerów mobilnych

d. architektura komputerów mobilnych

Edytowane przez naekana
temat przeniesiony i scalony
grzegorzmce
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli mam skale mapy 1:75000 policzyłem powierzchnie na mapie i mam problem jak ją policzyć żeby z centymetrów kwadratowych zrobić kilometry kwadratowe np 2,14 cm2 ile to kilometrów kwadratowych w terenie

Edytowane przez naekana
temat scalony
Asiulek
komentarz
komentarz
Jakie jest stężenie procentowe roztworu otrzymanego przez rozpuszczenie 32,2g Na2SO4*10H2O w 150g wody?

Proszę o obliczenia

mr=32,2g + 150 = 182,2g = 100%

masa 1 mola Na2SO4x10H2O to 322g z czego 180 gram to woda

tutaj mamy 32,2 grama czyli 18 gram to woda te 18 gram dodajemy do tych 150 gram wody i mamy 168 gram wody i 14,2 grama soli

dalej

100g x 14,2 / 182,2 = 7,8%

Miiisza
komentarz
komentarz

Siema ;D A wiecie moze, czy gdzies w internecie można znaleźć sprawdziany co są teraz w szkole ? :D:D

Zarov
komentarz
komentarz
Siema ;D A wiecie moze, czy gdzies w internecie można znaleźć sprawdziany co są teraz w szkole ?

lol to zes wymyslil. Nauczyciele sami tworza sprawdziany.

Miiisza
komentarz
komentarz

Ale mi chodzi o spr z chemi i biologi ;D My mamy kserowane z jakiejś książki ;D I dlatego pytam.

Luu
komentarz
komentarz

Witam...

Mam napisać referat na temat:

Sygnały post w komputerach zintegrowanych jednopłytowych.

Mógłby ktoś pomóc ? Co to są te komputery? I może jakieś linki bądź nakierowanie na temat.

Zarov
komentarz
komentarz
Ale mi chodzi o spr z chemi i biologi ;D My mamy kserowane z jakiejś książki ;D I dlatego pytam.

To są z podręczników dla nauczycieli, które mają pomóc im prowadzić zajęcia. Bez legitymacji nauczyciela czy czegoś takiego takiej książki nie dostaniesz w sklepie. W Internecie za to możesz poszukać, ale to już będzie piractwo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.