x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

marian350z
komentarz
komentarz

Mam kilka pytań z biologii.

1. Jakie jest znaczenie kodu genetycznego?

2. Sposób zapisu informacji genetycznej w DNA.

3. Na czym polega uniwersalność kodu genetycznego?

seba115
komentarz
komentarz

2.

DNA- zbudowane jest z dwóch nici zwiniętych wokół siebie spiralnie. Jednostką budującą poszczególne nici jest nukleotyd. W skład nukleotydu wchodzi: cząsteczka cukru (deoksyryboza), reszta kwasu fosforowego i jedna z czterech zasad azotowych ozn. literami: A,C,T,G. Informacja genetyczna jest zapisana w DNA w postaci szyfru, czyli kodu genetycznego* Funkcje DNA DNA stanowi magazyn informacji genetycznej i bierze udział w Przekazywaniu cech dziedzicznych z pokolenia na pokolenie, syntezie substancji białkowej, podziale komórek

3.

Uniwersalność jego objawia się tym, że występuje on u wszystkich organizmów, jest jeden i jest zasadniczo niezmienny.

EDIT:

1 nie znalazlem ale mozesz napisac ze jest on bardzo wazny prze kryminalistyce, mozna dzieki niemu ustalic rodzicow biologicznych itd

Dodo_14
komentarz
komentarz

Zadanie z Fizyki w miarę proste ale mi dziwne wyniki wychodzą.

Dopuszczalna prędkość na 20% drogi wynosi 60km/h , na 10% drogi 40km/h a na pozostałych 90km/h oblicz najkrótszy czas podróży jeżeli kierowca będzie przestrzegał przepisów. Obl średnią prędkość ruchu samochodu na całej trasie.

Dyni@
komentarz
komentarz

Nie da się obliczyć średniej szybkości ruchu samochodu :)

Maksymalna średnia prędkość na tej trasie to 79km/h.

Najkrótszy czas podróży to : s/[79km/h].

seba115
komentarz
komentarz
Najkrótszy czas podróży to : s/[79km/h].

Moglbys mi wytlumaczyc jak czas moze byc podany w km/h ?

Dyni@
komentarz
komentarz

Nie może. Nie wiem do której klasy chodzisz, ale wypadałoby znać symbolikę fizyczną.

cdplayer
komentarz
komentarz

Witam prosze o pomoc w zadaniach

1)Wyznacz graficznie i algebraicznie poniższe sumy i różnice

wektory ->

k=6j

l=3j

o=5j

a) o+l

b) o-l

c) k-l

d) 2k+l-o

I drugie zadanko

2) Narysuj 2 pary wektorów skośnych wyznacz różncie dwiema metodami

Za każdą pomoc będe wdzięczny

Gość
komentarz
komentarz

witam

prosze o pomoc

mam takie zadanie:

dlaczego przewody wysokiego napiecia w lecie zwisaja swobodnie, a zima sa naprezone.

pozdrawiam

localh0st
komentarz
komentarz

Harfa znajduje się także na Royal Standard.

seba115
komentarz
komentarz
dlaczego przewody wysokiego napiecia w lecie zwisaja swobodnie, a zima sa naprezone.

jest to ROZSZERZALNOŚĆ TEMPERATUROWA CIAŁ STAŁYCH

darksear
komentarz
komentarz

Mam prośbę zróbcie mi zadanie z fizyki, ale z wytłumaczeniem, czemu tak jest, bo jakoś nie łapię tego(nie mieliśmy tego w gim dobrze powiedziane, a w LO jest wymagane od startu ;) )

1) Ciało porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym i w 5s ruchu przebywa drogę 27m. Jaką szybkość osiągnie to ciało po 5s ruchu.

2) Ciało rozpoczęło ruch z a(przyśpieszenie) = 0,2 m/s2, w której sekundzie przebędzie drogę 1/3 m.

3) Kolarz startuję ruchem jednostajnie przyspieszonym z a=4m/s2 po 5 s rusza za nim drugi kolarz z po upływie 10s dogania go. Oblicz przyspieszenie 2 kolarza.

4)Samochód jedzie z V=108 km/h po włączeniu hamulców przebył ruchem jednostajnie opóźnionym 30m. Ile sekund trwało hamowanie samochodu.

Zadani na jutr, więc będę bardzo wdzięczny ;)

Gość
komentarz
komentarz

Co znaczą związki:

get up, leave out, look out for, miss out on, set up, start off, take up

Hm?

kajzer
komentarz
komentarz

wstawać, zostawiać, być odpowiedzialnym za coś, stracić szansę na coś, ustawiać, rozpocząć (coś w ten deseń), uprowadzić (siłą)

seba115
komentarz
komentarz

get up - podnosic sie (wstawac)

leave out - pomijac

look out for - uwazac (nie jestem pewien)

miss out on - nie wiem

set up - ustawiac

start off - rozpaczac

take up - nie wiem

Oczywiscie jak wiesz te zwiazki sa zalezne od rodzaju zdan i z czym dokladniej wystepuja

EDIT : sorry , dkajzer mnie wyprzedzil :P musze sie nauczyc szybko pisac i odswiezac storny zanim pisze ;/

snip91
komentarz
komentarz
get up

tu jest sporo znaczeń, często jako wstać, np z łóżka

leave out

opuszczać, zostawiać

look out for

uważać na...

miss out on

przegapić coś

set up

przygotować

start off

zaczynać

take up

zacząć coś robić, np. jako hobby

tekla
komentarz
komentarz

witam

potrzebuje pomocy w zadaniu domowym z matmy

Wlos ludzki ma srednice ok. 10 (do potegi minus4) metra. Ile to milimetrow? Jak gruby bylby wlos powiekszony tysiac razy?

prosze o szybka pomoc

dziekuje serdecznie

Dyni@
komentarz
komentarz

0,1mm, 10cm, ale nie ukrywam że się kompromitujesz ...

tekla
komentarz
komentarz

witam

prosze o pomoc

mam zadanie

utworz zdania, w ktoyrch rzeczownik "obiad" bedzie pelnil funkcje

podmiotu

orzecznika

przydawka

dopelnienia

okolicznika

Gość
komentarz
komentarz
Co znaczą związki:

get up, leave out, look out for, miss out on, set up, start off, take up

Hm?

Get Up - Wstać * np podnieść się z łózka / z ziemi :X

Leave out - Wyjść / Opuścić - I'm Leaving Out - Wychodze/Opuszczam to miejsce / lokal

Look Out For - Wyszukać Czegoś / Uwazać Na Np Nadjeżdżający Samochód przykład/ Look Out For Him Theres A Car coming in front - Uwazaj na Niego Nadjezdza Samochod z Naprzeciwka

Miss out on - przegapić np Autobus / Oh She Just Missed Out a Bus

Set up - Przygotować / Ustawić - She Just Done Seting Up Her Own mp4

Start Off - Tego niewiem sry =]

Take up - Sniper Take Up Nie Oznacza Zacząć Coś Robić * oczywiscie mowie to bez złośliwości Podnieść Się / Jakąś rzecz - np Take Up The Arms-Chwycić Za Broń

//hmm dziwne, bo właśnie to na angielskim brałem ;) take up to czasownik złożony, który oznacza tyle co start doing

//sniper45

localh0st
komentarz
komentarz

Myślę, że pytania tekli to podpucha..

wi3rzb4
komentarz
komentarz

mam dla was zadanie. Od tego zadania zależy czy dostane ocenę celującą czy nie a że nie mogę sobie z nim poradzić to daje do dyspozycji je wam i bardzo bym prosił żeby był napisany krok po kroku. Z góry dzięki

pewien astronauta w dniu narodzin swojej córki miał 30 lat w tym dniu wyleciał w kosmos. jak długo musiał on lecieć z prędkością 0,8c aby po powrocie był rówieśnikiem swojej córki?

wzór to tak opisany byle jak

t=t'/pierwiastek 1 - Vkwadrat/ckwadrat

t- czas na ziemi

t' czas w kosmosie

vkwadrat - prędkość do kwadratu

c - prędkość światła (3*10 do 8 potęgi)

czy ktoś mi w tym pomoże

tekla
komentarz
komentarz

WITAM WSZYSTKICH

mam problem ze zadaniem z fizyki. prosze pomozcie.

Ile czasu musi pracowac pompa napedzana silnikiem elektrycznym o mocy 50kW, aby z kopalni o glebokosci 180 m wypompowac wode o objetosci 500 m3 ???

Dane: Szukane:

pozdrawiam

tekla
komentarz
komentarz

wiem. ze tak sie nie powinno, ale prosze o bardzo szybka odpowiedz i licze, ze temat bedzie do zauwazenia. z gory przepraszam moderatorow, ale tez ich prosze o pomoc

WITAM WSZYSTKICH

mam problem ze zadaniem z fizyki. prosze pomozcie.

Ile czasu musi pracowac pompa napedzana silnikiem elektrycznym o mocy 50kW, aby z kopalni o glebokosci 180 m wypompowac wode o objetosci 500 m3 ???

Dane: Szukane:

pozdrawiam

//następnym razem za takie coś poleci warn +10%

//jesiona

mis456
komentarz
komentarz

Mam za zadanie zrobić 2 prezentacje: Jan Paweł 2 do młodych i wratislavia cantans. Z chęcią przyjmę jakieś pomoce!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.