x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Jakob
komentarz
komentarz

Muszę ułożyć na religię krzyżówkę z hasłem... miłość :)

Może ktoś pomoże :)

Zarov
komentarz
komentarz

AniolSmierci czy nie przesadzasz? Takie rzeczy to w podstawówce dzieciaki robią same a Ty masz trochę więcej lat niż one. Nie bądź dzieciak i w pionie napisz MIŁOŚĆ i sobie dobierz słowa.

Jakob
komentarz
komentarz

Zarov nie mam czasu na myślenie nad tym :P Tyle mam zadane że nie wiem czy się do jutra wyrobie :/

vocativus
komentarz
komentarz

co to za problem krzyżówkę ułożyć?? chłopie nie przesadzaj. Zrobienie czegoś takiego to 20 - 30 minut. Skoro miałeś czas na napisanie kilku postów to chyba masz czas na to zadanie.

Jakob
komentarz
komentarz

Dobra zrobiłem.

Ale wy marudzicie :P

Dodo_14
komentarz
komentarz

Modlitwę

PolIteizm

Łódź

Oligarchia

Śmieci

Ciemność

1.Odmawiasz wieczorem?

2.wiara w wielu bogów?

3.pływa po morzu?

4.rządy autorytarne?

5.często je wyrzucasz?

6.po zgaszeniu światła następuje?

Jakbym dłużej pomyślał bo bym coś lepszego wymyślił.

To teraz ja potrzebuje pomocy nie mogę znaleźć odpowiedzi na 1 pytanie. Dlaczego żelazo ma krystaliczny połysk?

Saper
komentarz
komentarz

Co w matematyce (logika) oznacza takie cuś - | (np. 5|30)? Zapewne odpowiedź jest banalna, ale mam pewne braki.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jakob
komentarz
komentarz

Chodzi ci o ułamki ?

NowakoV
komentarz
komentarz

podzielność, czyli że 5 jest dzielnikiem 30

ambas
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to oznacza to "dzieli" czyli w Twoim przykładnie "5 dzieli 30" - 5 jest podzielnikiem liczby 30.

Dodo_14
komentarz
komentarz

Dlaczego żelazo ma krystaliczny połysk?

seba115
komentarz
komentarz

cytat z wikipedi:

Tworzy skupienia ziarniste, zbite, wyjątkowo tworzy niewielkie kryształy o postaci sześcianu lub ośmiościanu.
GloomRelic
komentarz
komentarz

Witam! Szukam informacji o landach niemieckich czyli nazwa, stolica,ludność i krótki opis.

marian350z
komentarz
komentarz

Witam. Mam takie 2 zadanka do rozwiązania z matmy:

1. Udowodnij, że jeżeli suma cyfr liczby trzycyfrowej dzieli się przez 3, to liczba dzieli się przez 3.

2. Udowodnij, że jeżeli suma cyfr liczby dwucyfrowej dzieli się przez 3, to liczba dzieli się przez 3.

seba115
komentarz
komentarz

1) 600= 6+0+0= 6:3=2

2) 60= 6+0=6:3=2

Pavblo
komentarz
komentarz

witam

Mam z biologii wyjasnic mysl: "Nie da sie władac przyroda, nie bedac jej poslusznym"-F.Bacon. Jak wy to rozumiecie?

piku
komentarz
komentarz
"Nie da sie władac przyroda, nie bedac jej poslusznym"-F.Bacon. Jak wy to rozumiecie?

A jak Ty to rozumiesz? Po pierwsze: zadaj sobie pytanie dotyczące władania przyrodą, czyli ujarzmiania sił natury do różnych celów: energii wiatru, wody, atomu (to też siła przyrody, ino zmodyfikowana); przeciwdziałania kataklizmom i klęskom: powodziom, pożarom, itd. Zaliczymy tutaj także eksploatację złóż naturalnych oraz neutralizację śmietnika jaki po sobie zostawiamy. Idąc dalej, przeanalizuj te zagadnienia i wyciągnij wnioski: co w obecnej chwili te działania powodują? Jakie są ich skutki? Czy obecna działalność człowieka w stosunku do natury jest dla niej zdrowa, jak się odbija na niej? Jak owa obecna działalność wpływa na ekosystem (na roślinność, zwierzęta, zmiany w atmosferze czy klimatyczne - tutaj masz sporo do powiedzenia). I tutaj mamy właściwie meritum sprawy. Dalej możesz podać przykłady działań które byłyby zgodne z przyrodą, czyli mozesz napisac o ekologii, o źródłach energii odnawialnej itp. W internecie jest masa materiałów na ten temat.

marian350z
komentarz
komentarz
1) 600= 6+0+0= 6:3=2

2) 60= 6+0=6:3=2

Takie proste działania to i ja umiem zrobić. Prosiłem o udowodnienie a nie wypisanie paru liczb.

vocativus
komentarz
komentarz
1) 600= 6+0+0= 6:3=2

2) 60= 6+0=6:3=2

takie coś liczy sie na liczbach ogólnych!!!!!!!!!!!!

Takie proste działania to i ja umiem zrobić. Prosiłem o udowodnienie a nie wypisanie paru liczb.

zaraz wrzucę rozwiązanie

tu masz dla dwucyfrowej. Dla każdej n-cyfrowej i każdego dzielnika robi sie tak samo

c64b31d5045bb2bcm.png

jeszcze dorzucę że Z to liczba naturalna której trzykrotność stanowi sumę cyfr liczby n-cyfrowej (w tym wypadku dwucyfrowej)

cdplayer
komentarz
komentarz

Znajdź w układzie okresowym pierwiastki o następującej konfiguracji elektronowej:

1)K2L7

2)K2L8M18N5

3)K2L8M3

4)K2L8M18N18O5

I czy ktoś mogłby krótko wytłumaczyć jak to zrobić??

To jest jakaś konfiguracja elektronowa.

Dodo_14
komentarz
komentarz

Fotografię o wymiarach podanych na rysunku, Zbyszek powiększył tak ze jej wysokość jest teraz równa 14,7cm. Oblicz szerokość powiększonej fotografii.

fotografia

Szerokość --- 18 cm

wysokość --- 10,5cm

Proszę o pomoc.

maciek9980
komentarz
komentarz

Dla Dodo_14:

imgws7.th.jpg

marian350z
komentarz
komentarz

Do cdplayer:

1. Fluor,

2. Arsen,

3. Glin,

4. Antymon

Jak to zrobiłem? Dodałem wszystkie liczby w konfiguracji elektronowej danego pierwiastka i wynik tego to liczba atomowa pierwiastka którego szukamy.

cdplayer
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie , mam jeszcze pytanie jesli oczywiscie wiesz Jak jest zadanie Podaj konfiguracje elektronową, rozmieszczenie elektronów w atomie na poszczególi narysuj modele atomów.

To np. do chloru: chodzi mi że na pierwszej powłoce z tego co sie orientuje jest zawsze 2, a jak sie rozmieszcza na innych??

I na jakiej zasadzie to dodałes ??- głupie pytanie juz wiem.

chemia.jpg

post-17615-1221489369_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.