x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

NowakoV
komentarz
komentarz

W ogóle przesrany mam ten temat :/ Nic nie mogę o tym znaleźć :/

Co do twojej informy. Może zrób jakąś stronkę internetową (np. o kartach graficznych albo coś w tym guście) albo napisz jakiś program. Na pewno będzie to ciekawsze niż prezentacja na 30 slajdów...

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Kosmoj jak cię interesuje to mogę ci przesłać swoją prezentacje na temat twórczości Peter Molyneux'a bo i tak mi się już nie przyda (jest coś około 63 slajdów).

marian350z
komentarz
komentarz

Proszę o pomoc w tym zadaniu:

Oblicz pole trójkąta równoramiennego ABD, jeżeli przyprostokątne trójkąta prodtokątnego ABC mają długości AB=6, AC=8

Wygląda to mniej więcej tak:

http://www.vpx.pl/up/20080527/26287578e0af...c6842853496.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz
matmaew8.png
Los_Emilos
komentarz
komentarz

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na kila pytań? Pogrubione są te na które potrzebuje odpowiedzi.

1. Ile lat minęło od wprowadzenia na rynek komputerów osobistych?

2. Opisz krótko idee maszyny von Neumana.

3. Co jest głównym elementem komputera i na czym polega jego działanie?

4. Dlaczego zrodził się pomysł systemu operacyjnego i co to jest system operacyjny?

5 .Co to są systemy operacyjne otwarte? (Chodzi o wolne oprogramowanie?)

6. Wypisz najważniejsze funkcje systemu operacyjnego.

7. Co to wielozadaniowość systemu operacyjnego?

8. Co to wielodostępny systemu operacyjnego?

9. Wymień i krótko scharakteryzuj 4 systemy operacyjne.

10. Przedstaw tabelkę porównującą dwa systemy operacyjne: MS Dos i MS Windows. Pokaż podstawowe różnice.

11. Co określa rozszerzenie pliku? Podaj kilka przykładów.

12. Jakie atrybuty można nadać plikom i do czego to służy?

vocativus
komentarz
komentarz

counter - źle masz to zadanie. Do niego jest rysunek! Poza tym jednostek się tutaj nie pisze bo w zadaniu długości są bez jednostek.

Marian - zrobiłem to zadanie ale z przybliżeniami. Jeśli musisz mieć dokładny wynik to korzystasz tutaj ze związków między funkcjami tego samego kąta w całym zadaniu i nie przybliżaj wartości kątów/funkcji. Wtedy wyniki bedą dokładne.

http://www.skorpio.net.pl/~vocativus/01.png

Gość
komentarz
komentarz
counter - źle masz to zadanie. Do niego jest rysunek! Poza tym jednostek się tutaj nie pisze bo w zadaniu długości są bez jednostek.

Zgadza się.

Przepraszam!

Nie zauważyłem linku.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz
Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na kila pytań? Pogrubione są te na które potrzebuje odpowiedzi.

1. Ile lat minęło od wprowadzenia na rynek komputerów osobistych?

2. Opisz krótko idee maszyny von Neumana.

3. Co jest głównym elementem komputera i na czym polega jego działanie?

4. Dlaczego zrodził się pomysł systemu operacyjnego i co to jest system operacyjny?

5 .Co to są systemy operacyjne otwarte? (Chodzi o wolne oprogramowanie?)

6. Wypisz najważniejsze funkcje systemu operacyjnego.

7. Co to wielozadaniowość systemu operacyjnego?

8. Co to wielodostępny systemu operacyjnego?

9. Wymień i krótko scharakteryzuj 4 systemy operacyjne.

10. Przedstaw tabelkę porównującą dwa systemy operacyjne: MS Dos i MS Windows. Pokaż podstawowe różnice.

11. Co określa rozszerzenie pliku? Podaj kilka przykładów.

12. Jakie atrybuty można nadać plikom i do czego to służy?

1.Pierwszym komputerem osobistym był wprowadzony w 1975 Altair 8800 (czyli 33 lata)

2.Von Neumann

5. Otwarte systemy operacyjne czyli Open Source to systemy w których kod źródłowy systemy - jego jadro nie jest zablokowane jak w Windowsach tylko otwarte jak w pochodnych Unixa (stąd mnogość dystrybucji linuksa)

6.Rodzaje funkcji systemowych

Nadzorowanie procesów.

· Zakończenie (end), zaniechanie (abort)

· Załadowanie (load), wykonanie (execute)

· Utworzenie procesu (create process), zakończenie procesu (terminate process)

· Pobranie atrybutów procesu (get process attributes), określenie atrybutów procesu (set process attributes)

· Czekanie czasowe (wait for time)

· Oczekiwanie na zdarzenie (wait for event), sygnalizuj zdarzenie (signalize event)

· Przydział i zwolnienie pamięcie (allocate and free memory)

Operacje na plikach:

• usunięcie pliku (delete file)

• otworzenie pliku (open file)

• zamknięcie pliku(close file)

• czytanie, pisanie i zmiana miejsca (read, write, preposition)

• pobranie atrybutów plików (get file attributes), nadanie atrybutu plikowi (set file attributes)

• współdzielenie zasobów plikowych pomiędzy procesy

• ochrona, sterowanie uprawnieniami dostępu

Operacje na urządzeniach

• zamówienie urządzenia (request device),

• zwolnienie urządzenia (release device)

• (read,write, preposition)

• pobranie atrybutów i określenie atrybutów urządzenia

• logiczne przyłączenie/odłączenie urządzenia (logically attache/dattach devices)

Otrzymywanie informacji

• pobranie/określenie czasu lub daty (get/set time or date)

• pobranie/określenie danych systemowych (get/set system data)

• pobranie/określenie atrybutów proceów, pliku lub urządzenia (get/set process, file or device)

Komunikacja

• utworzenie/usunięcie połączenia komunikacyjnego (create/delete communication connection)

• nadawanie/odbieranie komuniktów (send/receive messages)

• przekazanie informacji o stanie (transfer status information)

• przyłączenie lub odłączenie urządzeń zdalnych (attache/dettach order devices

12.Rodzaje atrybutów jakie możemy nadać plikom zależą od systemu plików. Atrybutami plików nazywamy cechy charakterystyczne pliku w danym komputerze. Mogą nimi być : rozmiar, nazwa, data utworzenia, zapisu , odczytu , usunięica, własciciel pliku i grupa do jakiej należy, prawa

WolfiK
komentarz
komentarz

Elo! Potrzebuję jakiegoś wzoru/sztuczki na obliczenie promienia okręgu opisanego na trójkącie w zależności od tego trójkąta. Znalazłem wzór na promień okręgu wpisanego w trójkąt- r=2P/a+b+c przy czym P jest polem trójkąta. Pomocy.

NowakoV
komentarz
komentarz

R=a*b*c/4P...

WolfiK
komentarz
komentarz

Dla dowolnego trójkąta?

maciekbu777
komentarz
komentarz

witam mam do napisania referat na temat "Technologie przyłączania sieci Komputerowej" problem w tym ze nie moge znaleźć informacji na ten temat czy mogłby mi ktos pomoc w tej sprawie?? czekam na odp

// przenoszę.

// NowakoV

Gość
komentarz
komentarz

Proszę o pomoc w rozwiązania zadania , niestety nie wiem jak je rozwiązac.

Trójkąt równoramienny ma boki o długościach 10cm a podstawe 16cm . W trójkąt jest wpisany kwadrat i mam obliczyc ile ma bok kwadratu???

kanar123
komentarz
komentarz

Łatwe ale nie wiem czy dobrze bo to na szybko robiłem xD

jesli kwadrat wpisany to środek kwadratu to przeciecie wysokości trójkata czyli pitagorasem liczymy wysokość całego:

* - kwadrat

~ - pierwiastek

8*+h*=10*

64+h*=100

36=h*

6=h

teraz bierzemy 1/3 wysokosci czyli połowe przekatnej kwadratu

1/3h = 2cm

1/3h = 1/2d // 1/3 wys = 1/2 przek kwardratu

d = 4cm

teraz z przekatnej liczymy bok

a ~2 = 4cm

2a = 4~2

a = 2~2 // bok kwadratu = 2 pierwiastki z 2

:D

vocativus
komentarz
komentarz
jesli kwadrat wpisany to środek kwadratu to przeciecie przekatnych trójkata czyli pitagorasem liczymy wysokość całego:

przekątna trójkąta? Jak trójkąt może mieć przekątną?

Mi to inaczej wyszło, zaraz wrzuce wyniki

http://www.skorpio.net.pl/~vocativus/13.png

NowakoV
komentarz
komentarz

Coś kanar namąciłeś. Poprawna odpowiedź to 48/11. Najpierw liczysz wysokość trójkąta, a potem z Talesa resztę(patrz sposób voci)

adrbub
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Robie prezentacje z przedmiotów zawodowych na temat monitorów LCD. I potrzebuje zdefiniować dwa pojęcie: Częstotliwość odchylenia poziomego i częstotliwość odchylenia pionowego. Nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś regułki.

Za pomoc wielkie dzięki...

daroman123
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam mam w szkole do napisania następującą prace. System plików NTFS, możliwości, opcje, aplikacje wykorzystujące cechy tych plików pod Windowsem Xp. Chodze na studium policealne interesuje się tylko i wyłącznie grafiką dlatego taka rzecz jest mi obca jak systemy plików, szukałem w gogle ale znalazłem co to jest ntfs, opisy różne które są dla mnie nie zrozumiałe. nie moge znaleźć tego co w temacie :/ jeśłi oge prosić o jakieś linki gdzie byłoby to wsyzstko napisane, musze tą prace na czw oddać a nic nie mam :/

.

Sean
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze to http://www.microsoft.com/poland/windows200...7/roz_17_2.mspx ... opis wszystkich systemów plików ... NTFS jest tam opisany ogólnie, a także podzielony na zalty i wady :) przerób to + linki wyżej i będziesz miał doskonały referat

daroman123
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie. Pytanie jeszcze jedno: aplikacje wykorzystujące cechy tych plików pod Windowsem Xp, o co w tym chodzi ??

I jest coś takiego jeszcze jak maksymalna pojemność pliku w systemie ntfs, jaka to pojemność ??

Gość
komentarz
komentarz

Przy monitorach LCD pojęcia: Częstotliwość odchylenia poziomego i częstotliwość odchylenia pionowego nie występują! Obraz w LCD jest wyświetlany na innych zasadach. Pojęcia te dotyczą tylko i wyłącznie monitorów/telewizorów kineskopowych.

swirek
komentarz
komentarz
monitorów LCD
W monitorach LCD nie ma zadnego odchylania, tak jak mowi kolega puciek.
odchylenia poziomego i częstotliwość odchylenia pionowego
W skrocie: samo "odchylanie" dotyczy wiazki elektronow bombardujacych maske kineskopu. Z dziala elektronowego jest wystrzeliwana na wsprost (poziomo) a silne elektronagnesy zakrzywiaja strumien elektronow tak by omiatal caly ekran. Odchylanie wystepuje zarowno poziomo jak i pionowo.

Czestotliwosc odchylania poziomego okresla ile razy w ciagu sekundy (liczymy w Hz) wiazka pokonuje droge od lewej krawedzi kineskopu do prawej i odwrotnie.

Czestotliwosc odchylania pionowego analogicznie dotyczy drogi gora-dol.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.