x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

FlameRunner
komentarz
komentarz

Każdą l. nieparzystą można zapisać w postaci 2k+1, gdzie k jest l. całkowitą.
Sumę pięciu dowolnych liczb n.parz. można zapisać w następujący sposób: 2(l+m+n+o+p)+5*1=2(l+m+n+o+p+2)+1=2k+1, gdzie k, l, m, n, o, p są l. całkowitymi i k=l+m+n+o+p+2
Wniosek: suma dowolnych pięciu liczb nieparzystych jest liczbą nieparzystą.

Mniej więcej tak to wygląda rozpatrując zadanie na poziomie licealnym. Nie mam natomiast bladego pojęcia, jak powinna to zrobić osoba z czwartej klasy szkoły podst. :blink:

snip91
komentarz
komentarz

Coś mi nie pasuje twój tok myślenia, ale na zdrowy rozum można wywnioskować, że dodając do siebie 5 liczb nieparzystych parzysta z nich nie wyjdzie.
Żeby z dwóch nieparzystych wyszła parzysta, ich liczba musi być parzysta.

GloomRelic
komentarz
komentarz

1 Przeprowadź analizę porównawcza pola elektrostatycznego centralnego i jednorodnego
2 Dlaczego przy czesaniu suchych i świeżo umytych włosów plastikowym grzebieniem zauważyć można ze włosy przylegają do grzebienia a na głowie staja dęba. Dlaczego tych efektów nie obserwujemy przy czesaniu grzebieniem metalowym.
3 Odległość miedzy dwiema naelektryzowanymi małymi kulkami zmniejszono 4 razy. Ile razy należy zmniejszyć ładunek elektryczny na każdej z kulek aby siła kulombowska nie ulega zmianie.

Lolitka
komentarz
komentarz

Witam ;)

Mam pewne zadanie z Excela, którego niestety nie umiem :(

Proszę o pomoc w tym zadaniu, może ktoś z Was ma lepiej opanowanego Excela
Podaję linka do zadań: [b](ja mam zrobić tylko zadanie 9.)[/b]

http://www.gimnazjum.k-k.pl/kolo/pliki/zadaniagimnazjum.pdf

Z góry dziękuję. :)

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

Trzymaj podpunkt a: http://www.sendspace.pl/file/ca1ec5d547b59ac426bb69d
Robione w OpenOffice'ie, więc nie ręczę głową za poprawne otworzenie w Excelu.
Generalnie wystarczy zmienić zawartość komórki B1 i wszystko się aktualizuje. Przynajmniej u mnie tak działa :E

Syrj
komentarz
komentarz

Potrzebuję kogoś, kto mi w miarę ładnie wytłumaczy operacje arytmetyczne na liczbach binarnych (pod kreską). Za nic nie mogę się w tym połapać.

tomek.k
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, mam problem z zadaniem, mam napisac w ada95 taki oto program:
Napisać program, który przyjmuje od użytkownika datę w postaci: dd-mm-rrrr (wpisywaną jako jeden ciąg znaków), po czym sprawdza poprawność tej daty, i jeśli jest ona poprawna, wyświetla na ekranie datę dnia następnego.
Można założyć, że data jest zawsze wprowadzana zgodnie z podanym formatem.
UWAGA: Należy uwzględnić DOKŁADNĄ definicję roku przestępnego.
Pomoże ktoś?program jest prosty ale pogubilem sie i nie wiem czemu nie chce mi wyjsc.....


Już nieaktualne, napisałem jednak :P

tomek_g
komentarz
komentarz (edytowane)

A ja nie mam pomysłu na to zadanie ze stereometrii:

Oblicz objętość prostopadłościanu, którego przekątne ścian mają odpowiednio długości 10cm, 12cm, 14cm.

Ułożyłem sobie taki układ, ale nie wiem co z nim dalej zrobić:
a^2+c^2=12^2
b^2+c^2=14^2
a^2+b^2=10^2

Gość
komentarz
komentarz

Witam
czy ktos moze mi wytlumaczyc o co chodzi z fazami prądu?
Ktos mowil o jakichs licznikach trojfazowych, o silnikach trojfazowych...ktos wspominal o tym, ze to sa te "inne", standardowe sa zwykle...
Prosze mi powiedziec, jakei sa fazy pradu i czyms sie roznia...jak wplywa to na prace urzadzenia?

ifirt
komentarz
komentarz

Witam mam taka prosbe do osoby ktora zna jezyk angielski. Musze napisac list wlasnie w jezyku angielskim ale zupelnie jego nie znam. Moja prosba jest bardziej kierowana do osob dla ktorych j. angielski to przyjemnosc i poswiecenie kilku minut nie przystworzy problemow.


Na poczatku tego listu chciałbym Cie serdecznie pozdrowic i zapytac co u Ciebie. Tak jak planowalismy mielismy spedzic wakacje u Ciebie w Szkocji, lecz zaproponowano mi udzial w organizjacji corocznego festiwalu dla mlodziezy co uniemozliwia mi wyjazd do Ciebie.
Jest to dla mnie bardzo wazne wydarzenie, poniewaz festiwal odbywa sie co roku, a w tym roku jest w Polsce w Moim miescie Wrocław. Młodzież przyjeżdza z całej Europy, będzie duzo konkursów, gier a na koniec wspanialy pokaz fajerwerków. Martinie pragnę Cię na niego gorąco zaprosić, ponieważ będą także najwieksze gwiazdy popu, a nawet Twoje ulubione zespoły takie jak U2 i Tokio Hotel. Od kilku dni festiwal jest jednym z najwiekszych tematów w całej prasie Europejskiej. Nie wyobrażam sobie tego mega spotkania bez Ciebie. Przyjezdzaj, napewno bedziemy sie świetnie bawic. Czekam na Twoja odpowiedz i mam nadzieje ze pozytywną.

serdecznie ozdrawiam i z gory bardzo dziekuje.

[color="#FF0000"]// Przenoszę do zbiorczego.
// EvilKillaruna.[/color]

Lolitka
komentarz
komentarz

Witam! Na poniedziałek jest mi potrzebna druga część zadania, które pisałam wcześniej. Może jednak ktoś z Was będzie umiał rozwiązać.

http://www.gimnazjum.k-k.pl/kolo/pliki/zadaniagimnazjum.pdf

zadanie 9 pod punkt b) (z tym mostem)
Z góry dzięki.

snip91
komentarz
komentarz

Most ma 10m, więc 20 x 15t kamienia i 20 x 12t stali.

Lolitka
komentarz
komentarz

Dzięki. Ale jeszcze jest jedno:

Jak będzie się zmieniała długość mostu jeżeli zmieni się głębokość kanału. Wykonaj obliczenia dla głębokości 3, 3,5m i 4,5m

snip91
komentarz
komentarz

Napisałaś, że podpunkt B :P

Zamiast h=4 podstaw 3, 3.5 i 4.5. x liczysz z pitagorasa.

Lolitka
komentarz
komentarz (edytowane)

No podpunkt b) zadania 9. A w tym podpunkcie są jeszcze dwa :P

Dzięki postaram się coś wyliczyć.

Pawel15tii1@
komentarz
komentarz

Zostałeś poproszony o przedstawienie rozwiązania (projektu) sieci domowej z dostępem do Internetu w miejscowości, w której mieszkasz. Twoim zadaniem jest przedstawienie ISP (Internet Service Provider), kierując się jakością (szybkością) łącza i jego ceną. Musisz przedstawić schemat rysunek struktury sieci, sporządzić wykaz niezbędnych zakupów i ich zestawienie cenowe. Każdy wybór należy uzasadnić. Wskazówki, jakie otrzymałeś od zamawiającego:
W mieszkaniu (domek jednorodzinny) będą używane 3 komputery w tym jeden stacjonarny i dwa laptopy, ponadto członkowie rodziny posiadają telefony z modułem WiFi. Na komputerze stacjonarnym znajdują się ważne dane firmy, którą prowadzi właściciel. Użytkownicy laptopów chcą się wymieniać plikami, ponadto w domu ma być dostępna drukarka (należy ją wykazać w zakupach) dla wszystkich użytkowników oraz telefon internetowy (zakup) do rozmów z rodziną mieszkającą zagranicą. Nanieś proponowane rozstawienie elementów stałych sieci: Komputer PC, Drukarka, Baza Telefonu, ewentualny router

Chciałem prosić kogoś o jakąś pomoc , z góry dziękuję

[color="#FF0000"]// Przenoszę do zbiorczego.
// EvilKillaruna.[/color]

miciok94
komentarz
komentarz

A ja mam problem z Chemią.
Mam 3 zadania które niezbyt rozumiem:

1. Oblicz stężenie procentowe roztworu etanolu, w którym na 1 cząsteczkę etanolu przypada 9 cząsteczek wody.
2. Oblicz, ile gramów jodu należy rozpuścić w etanolu, aby powstało 80 g 3-procentowego roztworu.
3. Napisz równanie reakcji spalania całkowitego glicerolu

To trzecie to troszke wiem ale mogę się mylić

Proszę o pomoc, jestem w tym ciemny :] Jeżeli pomoże ktoś mogę się jakoś odwdzięczyć :]
I proszę o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam.

xmager
komentarz
komentarz

:S pilnie potrzebuje na jutro tego no pracy na power poincie o Stefku Żeromskim!
Pilnie bo jak nie to pale dostane :devil:

Rudi
komentarz
komentarz

Ok , a ja mam pracę na informatykę z Excela :D , mam wykonać tabelkę zakupów .Ma być tam :
Nazwa towaru , ilość towaru , cena za sztukę i suma zakupów .
Wszytko ma się ładnie obliczyć tzn. Ile ma się zapłacić za owe towary .
Jak tego dokonać w Excelu ?

A43vil
komentarz
komentarz (edytowane)

Otóż, sprawa wygląda tak że mam na UM zrobic krzyżówkę i żeby legalnie dostać 5 muszę zrobić 50 haseł, z dziedziny komputerów z elektorniki elektryki obojętnie z której dziedziny, mogą być pomieszane byle by ich było 50. Hasła do krzyżówki nie ma chodzi o zwykłe hasła, jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to niech napisze [b]hasło + pytanie[/b]. Mam tego dopiero 20, a 20 jest na ocenę dopuszczająca która mnie nie rajcuje.

Z góry dzięki za pomoc, za każde hasło +

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem czy chodzi co o to :
ALU-Jaka jednostka wykonuje operacje logiczne na dostarczonych jej danych, podstawowy zestaw to: dodawanie, podstawowe operacje logiczne?

A43vil
komentarz
komentarz

Dokładnie o takie coś chodzi + no to już mam 21.

A43vil
komentarz
komentarz (edytowane)

O kurde no to mi pomogłaś, dzięki wielkie :wub:

[b] Edit [/b]

Skończone.

Gość
komentarz
komentarz

Netbook- Jak nazywa się przenośny komputer do internetu?

Co odpowiada za obraz?-karta graficzna

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.