x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Gość
komentarz
komentarz

Może mi ktoś napisać jedno zadanie z niemieckiego? :P Bo jutro mam kartkówke, 2 już zrobiłem, a trzecie niewiem jak :P
Zamień pytania bezpośrednie na pośrednie.
Was wirst du nach dem Abitur machen?
Hast du einen bruder?
Um wie viele Uhr stecht du auf?
Hast du Brot gekauft?

  • 3 tygodnie później...

KRYZCHU
komentarz
komentarz

jestem slaby z polaka to moze pomozecie
uloz tekst reklamy w ktorej wystepuja antonimy
jakim celem sluza one w tego typu tekstach

i jeszcze zart slowny z uzyciem antonimami

marcin0405
komentarz
komentarz

kto pomoze mi zrobic cos takiego? nigdy tego nie robilem i nawet nie wiem jak sie z ato zabrac:(

1. praca Zaprojektuj prosta bazę danych przechowującą dane uczniów w szkole podstawowej. Baza przechowuje informacje dotyczące danych ucznia, przedmiotów i ocen uzyskanych przez uczniów.
Projekt:
• baza danych.
• sprawozdanie,
Baza danych powinna:
• zawierać przynajmniej 3 tabele (tabele powinny być połączone relacjami)
• zawierać przynajmniej 5 kwerend
• posiadać przynajmniej 5 formularzy
• posiadać przynajmniej 3 raporty
• być wypełniona przykładowymi danymi,
Sprawozdanie powinno:
• zawierać dane osoby realizującej zadanie
• zawierać opis tematu
• schemat bazy danych (widok diagramu relacji bazy danych , opisy tabel)
• zawierać opis działania bazy (opis modułów, raportów, możliwości itp.)
Na zaliczenie projektu maja wpływ:
• poprawne działanie bazy
• właściwy dobór pól, typów pól, dokładność opisu
• pomysłowość projektu
• jakość sprawozdania
Projekt może nie zostać zaliczony:
• brak dostarczenia projektu (baza + sprawozdanie) w wyznaczonym terminie
• błędnie działająca baza
• stwierdzenie kilku identycznych (lub zmodyfikowanych w minimalnym stopniu) kopii projektu (zaliczenie uzyskuje jedynie pierwsza)

[color="#FF0000"]//Łączę ze zbiorowym.
//Duban[/color]

ziomal741
komentarz
komentarz

Mam takie zadanie z matmy :
"W trapezie jedna podstawa ma 7 cm ,a wysokość 8cm .
Oblicz pole tego trapezu ,wiedząc ,że długość podstaw różnią się o 2 cm .
Ile rozwiązań ma to zadanie ? "
Proszę o szybkie odp plz

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Z tego co mi wiadomo Herbert Wells opisał w jednej w swojej powieści działanie bomby atomowej, przed jeszcze panami zrobienia jej przez rząd USA. Ktoś może zna tytuł tegoż utworu?

Mam też drugie pytanie. Czy jeśli w temacie maturalnym mam wykorzystać utwory fantasy to oznacza to też możliwość wykorzystania powieści fantastyczno-naukowych?

Garrappachc
komentarz
komentarz

[quote name='Ziomal_xD' date='06 styczeń 2010 - 17:26 ' timestamp='1262795192' post='942124']
Mam takie zadanie z matmy :
"W trapezie jedna podstawa ma 7 cm ,a wysokość 8cm .
Oblicz pole tego trapezu ,wiedząc ,że długość podstaw różnią się o 2 cm .
Ile rozwiązań ma to zadanie ? "
Proszę o szybkie odp plz
[/quote]

Pole trapezu = (a+b)/2 * h (czyli średnia arytmetyczna obu podstaw razy wysokość). Czyli pierwsze rozwiązanie to gdy druga podstawa jest o 2 cm dłuższa, a drugie - gdy o 2 cm krótsza.

kaktooo
komentarz
komentarz (edytowane)

Witajcie.Nie było mnie w szkole ponad miesiąc gdyż tyle czasu spędziłem w szpitalu i mam otóż takie problem jakim jest zadanie.
Stwórz wykres obrazujący czas przeszukania woluminu w systemie FAT i NTFS. Przyjmij następujące założenia:
dla FAT T=N/2
dla NTFS T=logN
Wykresy sporządź w arkuszu kalkualcyjnym dla N od 100 do 100100 z krokiem 1000

Nie mam pojęcia jak to zrobić.Może ktoś by pomógł.



P.S Nie wiedziałem w jakim dziale to napisać.

Sofcik
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam mam takie zadanie. "Użytkownik przy ponownym uruchomieniu systemu otrzymał komunikat "Disk boot failure" Wskaż przyczyny i rozwiązania" Wiem napewno ,że może to być brak SO - czyli trzeba wgrać, wlozona dyskietka i bootowanie na nia - wyjac, brak dysku - zobaczyc czy sa podpiete kable jezeli powyzsze sa wporzadku to uruchomic konsolę odzyskiwania systemu (r-w trakcie instalacji) i tam daj fixboot albo fixmbr. Czy macie jeszcze jakies pomysly ? Z gory dzieki wielkie

maxi200
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem na zajęcia przygotować coś w exelu mam wykorzystać kilka funkcji: sumę, jeżeli ... Udało mi się zrobić coś takiego
[url="http://www.sendspace.com/file/cuthuw"]1[/url]
ale mi tego nie zaliczył i mam to poprawić na coś takiego
[url="http://www.sendspace.com/file/rxltta"]2[/url]
problem w tym, że nie za bardzo wiem jak moja prośba jest do was taka jak by mi ktoś mógł to zrobić wiem ze to dla niektórych będzie chwila. Lub proszę o jakieś wskazówki. Mam mało czasu bo do jutra:/ Był bym bardzo wdzięczny.

b.mazur
komentarz
komentarz

Proszę wykonałem dla ciebie to jeżeli coś byś chciał zmienić to zmień: [url="http://www.sendspace.com/file/yni8j9"]Pracka[/url]

maxi200
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję dodam jeszcze nagłówek i powinno być ok.

k4mil
komentarz
komentarz (edytowane)

do usunięcia

lukasz_bcn
komentarz
komentarz

Cześć,potrzebuje na jutro ( 1 lutego ) 15 sentencji z "Małego Księcia" ( powinno się tam znajdować cytat z tekstu i sens sentencij )
Z góry dziękuje za pomoc.

filu
komentarz
komentarz

Proszę bardzo:

[quote]1. "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu dobrze widzi się tylko sercem" - oznacza, że to nie wygląd zewnętrzny ani ubiór nie świadczą o człowieku, nasze oczy mogą być niejednokrotnie oszukiwane, powinniśmy się kierować w życiu sercem

2. "O wiele trudniej jest sądzić samego siebie niż bliźniego"- łatwiej jest nam wystawić krytykę innym niż samemu sobie

3. "Wśród ludzi jest się także samotnym" - czasem mimo tego, że otacza nas wiele osób, możemy poczuć pustkę i samotność

4. "Mowa jest źródłem nieporozumień" - czasem jest lepiej siedzieć cicho i trzymać język za zębami niż niepotrzebnie wszczynać awantury, kłótnie, swady

5. "Nawet w obliczu śmierci, przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela"- człowiek potrzebuje przyjaciela w każdej sytuacji życia, nawet tej najgorszej

6. "Tylko oswajając możemy kogoś poznać"- aby kogoś poznać należy stworzyć z nim więzy i rozmawiać

7. "Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko"- nie mając celu w życiu, niczego się nie osiągnie

8. "Ludzie tłoczą się w pociągach i nie wiedzą czego szukają"- oznacza to, że człowiek idzie przed siebie, nie mając żadnego celu i potrzeby

9. "Jedynie dzieci wiedzą czego szukają"- tylko one mają swój cel w życiu, znają go i widzą co chcą robić i potrafią to wytłumaczyć

10. " Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej ze gwiazd, jakże przyjemnie jest popatrzeć w niebo"- jeśli się kocha świat staje się kolorowy

11. "Decyzja oswojenia niesie w obie wiele łez"- nie zawsze da się kogoś oswoić, czasami wymaga to bólu i poświęcenia

12. "Nie ma na świecie rzeczy doskonałych"- oznacza, że w naszym życiu nie ma rzeczy idealnych i bezbłędnych, wszystko ma swoje wady i zalety

[size="1"]źródło bryk.pl[/size][/quote]

lukasz_bcn
komentarz
komentarz

[quote name='filu' date='31 styczeń 2010 - 20:39' timestamp='1264966746' post='964078']
Proszę bardzo:
[/quote]

Dzieki, jesli ma kots jeszcze jakies inne to bardzo bym prosil bo brakuje mi jeszcze 3, z gory dzieki.

  • 2 tygodnie później...
mati_933
komentarz
komentarz

O jakiego Billewicza tutaj chodzi?
W streszczeniu POTOPU, trafiłem na takie zdanie:
"Na odchodnym Kmicic prosi księcia, aby Billewiczowi i Oleńce nie stała się żadna krzywda."

snip91
komentarz
komentarz

Zapewne o Tomasza.

mati_933
komentarz
komentarz

[quote name='snip91' date='09 luty 2010 - 19:23' timestamp='1265739832' post='971552']
Zapewne o Tomasza.
[/quote]
THANKS :)

Potrzebuję na J.polski, cytaty z Potopu, które świadczą o tym jaki był Michał Wołodyjowski. Np. "był wielkim patriotą". Troszkę pilne;)

SonyE
komentarz
komentarz

Witam!

Potrzebuje małej pomocy, muszę zrobić prace na temat pamięci. I potrzebuje o wymienienie wszystkich znanych pamięci jakie są,wiem ze tego jest dużo RAMy, SRAM itd. Ale to co ja znalazłem to i tak za mało co mi przykładowo nauczyciel podawał. Wiec potrzebuje wszystkich jakie znacie.Z góry dziękuje.

mati_933
komentarz
komentarz

Chodzi o pamięć komputerową?
Może to [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87#Pami.C4.99.C4.87_komputerowa"]LINK[/url]
:)

SonyE
komentarz
komentarz

Właśnie na Wikipedii jest za bardzo namieszane mi chodzi o rodzaje. Niektóre znam w stylu RAM,SRAM,DDR itd ale ja znam za mało , a wiem ze tego jest a ciężko znaleźć zęby wszystkie były wypisane jakie istnieją

Duban
komentarz
komentarz

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAM#Rozw.C3.B3j_modu.C5.82.C3.B3w_pami.C4.99ci_u.C5.BCywanych_w_komputerach_PC

Tabelka -> KLIK w poszczególne typy w [i]"Obudowa Pamięć"[/i] i gotowe.
Zaledwie minutę mi zajęło wyszukanie :)

SonyE
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki nie pomyślałem o tym, ale tak prawdę mówiąc nie sadzisz ze w komputerze jest więcej rożnych pamięci i ogólnie przez istnienia komputerów było różnorakie pamięci? Mi właśnie chodzi o to zeby wymienić ich jak najwięcej tylko można :P Ale i tak wielkie dzięki za podanie tego.Jezli ktos bedzie cos miał to piszcie zelezy mi na szybka odpowiedz bo do piątku muszę zrobić prace

cieplos401
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam zadane zadanie o którym nie mam zielonego pojecia;/ A tresc zadania brzmi: Podaj 5 liczb całkowitych i wyświetl je w odwrotnej kolejnosci (np. podałeś 1234 a ma wyswietlic 4321), wyświetl również najmniejsza i największą liczbe. Zaznaczam że trzeba użyc pętli i tablic do wprowadzenia liczb
Bardzo prosze o szybką pomoc, jestem naprawde w cieżkiej sytuacji chociaż ze to dopiero początek roku:/ Program ma byc zrobiony we free pscal

chris1412
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,
mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu 5 zadań z egzaminu? Nieststy nie jestem pewien odpowiedzi i chciałbym się upewnić.
Z góry wielkie dzięki.

[b]Zadanie 6. [/b]
Jaką ilość rzeczywistych danych można przesłać w czasie 1 s przez łącze synchroniczne o przepustowości 512 kbps, bez sprzętowej i programowej kompresji?
A. Około 5 kB
B. Około 55 kB
C. Ponad 64 kB
D. Ponad 500 kB

[b]Zadanie 7. [/b]
Jakiej liczbie kolorów odpowiada kolor zakodowany na 16 bitach?
A. 16 kolorom.
B. około 64 tysiącom kolorów.
C. około 65 tysiącom kolorów.
D. około 16 milionom kolorów.

[b]Zadanie 8. [/b]
Zapoznaj się z poniższym opisem i odpowiedz, dlaczego Użytkownik komputera nie może zapisać danych na dysk sieciowy?
„Użytkownik może wejść na dysk sieciowy, nie może jednak zapisać na nim
danych. Użytkownik loguje się do domeny Active Directory. Dysk sieciowy udostępniony jest na kontrolerze domeny, do której loguje się Użytkownik. Kontrolerem domeny jest Windows2000 Server z systemem plików NTFS. Użytkownik sprawdził zabezpieczenia NTFS dysku sieciowego. Są one ustawione:
Administratorzy – Pełna Kontrola.
Użytkownicy domeny – Modyfikacja.”
A. Użytkownik w czasie logowania podał złe hasło.
B. Na serwerze są źle zdefiniowane zabezpieczenia NTFS.
C. Na serwerze są źle zdefiniowane uprawnienia w udostępnieniu dysku.
D. Konto Użytkownika zostało zablokowane przez Administratora serwera.

[b]Zadanie 9. [/b]
Analizując rysunek zauważamy, że limit zadeklarowanej pamięci wynosi 620976 KB.
Widać jednocześnie, że zainstalowanej pamięci fizycznej w analizowanym systemie jest mniej niż pamięci zadeklarowanej. Jaki typ pamięci decyduje w tym wypadku o zwiększeniu limitu pamięci zadeklarowanej ponad wielkość zainstalowanej pamięci fizycznej?
A. Pamięć cache procesora.
B. Pamięć pliku stron.
C. Pamięć RAM.
D. Pamięć jądra.

http://i49.tinypic.com/24g0ec4.jpg

[b]Zadanie 10. [/b]
Wskaż urządzenie, które należy wykorzystać, aby podłączyć dwa komputery do sieci Internet z dostępem przez sieć lokalną Ethernet, w której mamy do dyspozycji tylko jeden adres IP.
A. Router LAN
B. Spliter ADSL
C. Modem ISDN
D. Przełącznik LAN

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.