x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Los_Emilos
komentarz
komentarz

a) (x+1)(x+4) = x^ + 4x + 1x +4 = x^ + 5x + 4 (pokazane jak liczyłem)

b) 16x - 6

c) -x^ + 10x - 21

ten znaczek ^ to kwadrat.

Nie wiem czy o to chodzi, już zaspany jestem więc zrobiłem tylko kilka przykładów. Spróbuj zrobić analogicznie.

Pajdek
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę o rozwiązanie
Wykaż, że jeżeli a należy do C (całkowitych) to m[sup]6[/sup] - 2m[sup]4[/sup] + m[sup]2[/sup] jest podzielne przez 36

[color="#ff0000"]//m[sup]6[/sup] ?
//Edytuj post i zobacz jak to się robi :)
//Duban
[/color]
Poprawione czekam na odpowiedź :D

Nieaktualne przy tablicy mnie natchnęło i sam rozwiązałem na ocenę a w domu nie mogłem :E

lukee8
komentarz
komentarz

Nigdzie nie mogę znaleźć "Co to jest pozycja polityczno - organizacyjna sachem".
Proszę o pomoc.

Lolitka
komentarz
komentarz

Witam mam trochę zadania z matmy. Mówię od razu, że algebry nie rozumiałam i nie rozumiem, więc zgłaszam się do Was o pomoc. Ze względu, że przykładów trochę jest to zrobiłam zdjęcie.

PS jak widać trochę równań zrobiłam. Zostały tylko te co podkreśliłam na czerwono.
Z góry dzięki.

A tu zdj:
http://dajfoto.pl/?v=dscn5264.jpg

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Mam kilka zadań z rachunku prawdopodobieństwa (zasada mnożenia) ale niestety jednego zadania nie mam pojęcia jak zrobić, oprócz wypisania wszystkich liczb. Oto jego treść:
[quote]Ile jest liczb trzycyfrowych podzielnych przez 5?
Ile jest liczb pięciocyfrowych podzielnych przez 5, w których mogą występować cyfry: 0, 1, 2, 3, 4, 5?[/quote]

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Lolitka' date='22 wrzesień 2009 - 16:34 ' timestamp='1253630061' post='866045']
[/quote]
Skany z mojego starego zeszytu. Niestety tylko zad. 3. No ale zawsze coś. ;)
http://i33.tinypic.com/2dqsl8n.gif
http://i36.tinypic.com/spcguw.gif

EDIT: Aaack! W d jest błąd. Napisałem, że x należy do zbioru pustego, co jest bzdurą totalną. Powinno być, że x należy do zbioru liczb rzeczywistych ( R ).

Tylkoinicwiecej
komentarz
komentarz

Witam. Mam problem z zadaniem z niemieckiego. Muszę napisać list z wakacji (do koleżanki), w którym:
-przepraszam za to,że długo nie pisałam i wyjaśniam dlaczego
-informuję gdzie i z kim spędziłam wakacje
-co robiłam, jakie są moje wrażenia
-pytam o jej wrażenia wakacyjne i wyrażam nadzieję na spotkanie.
Wszystko to na 150 słów.

Zaczęłam tak: Liebe Anna!
Ich bedanke mich bei Dir fur Deinem letzten Brief. Ich habe mich sehr gefreut. Entschuldige, dass ich so lange nicht geschrieben habe. Letztes habe ich nicht so viel Zeit gehabt.
Ich habe meine Sommerferien im Sopot mit meine Familie verbracht. Ich bin dort zwei Woche gewesen. Ich bin in der Somme gelegen und spazieren mit meine Schwester gegangen..

Na tym się urwało. Proszę Was o poprawienie ewentualnych błędów i pomoc w napisaniu całości. To pilne. Z góry dziękuję.

filu
komentarz
komentarz

Potrzebuje jakiegos długiego referatu na temat cukru :D

snip91
komentarz
komentarz

[quote name='Tylko' date='23 wrzesień 2009 - 19:41 ' timestamp='1253727697' post='866733']
Zaczęłam tak: Liebe Anna!
Ich bedanke mich bei Dir fur Deinem letzten Brief. Ich habe mich sehr gefreut. Entschuldige, dass ich so lange nicht geschrieben habe. Letztes habe ich nicht so viel Zeit gehabt.
Ich habe meine Sommerferien im Sopot mit meine Familie verbracht. Ich bin dort zwei Woche gewesen. Ich bin in der Somme gelegen und spazieren mit meine Schwester gegangen..
[/quote]
Vielen Dank fur deinen Brief. Ich habe mich sehr gefreut. Entschuldige, dass ich so lange nicht geschrieben habe. Letztes Zeit hatte ich nicht so viel Zeit. Ich habe meine Sommerferien im Sopot mit meiner Familie verbracht. Ich war dort zwei Woche. Ich habe in der Sonne gelegen und bin mit meiner Schwester spazieren gegangen..

Krecik11
komentarz
komentarz

Witam wszystkich od was zalezy moje byc albo nie byc prosilbym bardzo o pomoc gdyz
ostatnio na j.polskim bralismy utwor Spotkanie Mistrza Polikarpa ze smiercia i pani dala zadanie :
Moje spotkanie ze smierci z wiersza opis przezyc prosze o jakies wskazowki , moze ktos mial podobne zad

LUka-sz
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytanie na poziomie 6klasy... Proszę o pomoc ;X
Określ, jakimi częściami mowy są podane wyrazy
*Naszkicowany
*Dokładnie
*Niewykonczenie

Lolitka
komentarz
komentarz

Naszkicowany- przymiotnik
Dokładnie- przysłówek
a niewykończenie to nie wiem :P

A ja mam zadanko z matmy i będę wdzięczna jak ktoś pomoże.

Podczas turnieju rycerskiego u Króla Lula każda walka trwała 7 minut.
Czas odmierzono dwiema klepsydrami- małą i dużą. Podczas jednej walki małą klepsydrę obracano 3 razy i potem dużą 6 razy albo małą klepsydrę obracano 8 razy i potem dużą 2 razy. Jaki czas odmierzała mała klepsydra?

dar55
komentarz
komentarz

mała X , duża Y
3x+6y=7
8x+2y=3x+6y
-> 5x=4y -> x=4/5y

3*4/5y +6y=7
42/5y=7
y=5/6 -> x=(4/5)*(5/6)= 2/3

spr
3*2/3 + 6*5/6=> 2+5=7

  • Dobra wypowiedź 1
FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

http://i37.tinypic.com/2506xxt.jpg
http://i36.tinypic.com/d6tuf.jpg
j. w. - ze starego zeszytu.

EDIT: Hłe hłe hłe. Moje rozwiązanie jest lepsze :PP

  • Dobra wypowiedź 1
Lolitka
komentarz
komentarz

Dzięki Wam wielkie. Daję + ;)

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Jak się nazywa funkcja w MS World, która pozwala na dodawanie bardzo skomplikowanych wzorów? Jeśli mnie pamięć nie myli to znajduje się w: [i]staw --> obiekt --> ....[/i].

dar55
komentarz
komentarz

edytor równań ? :D

benkowik
komentarz
komentarz

Proszę o kilka przykładów między socjalizmem a komunizmem :blink:

naekana
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Jak się nazywa funkcja w MS World, która pozwala na dodawanie bardzo skomplikowanych wzorów? Jeśli mnie pamięć nie myli to znajduje się w: staw --> obiekt --> ...[/quote]
Microsoft Equation

[quote]Proszę o kilka przykładów między socjalizmem a komunizmem[/quote]
Między? W sensie, że różnice?

  • Dobra wypowiedź 1
seba115
komentarz
komentarz (edytowane)

Ludziska mam takie zadanie: "Zapisz w postaci potegi liczby 2". Niby latwe ale nie wiem o co w tym chodzi...
4[sup]5[/sup], 8[sup]-3[/sup], (1/2)[sup]3[/sup]
Podajcie jak to robicie bo tam jest wiecej przykladow ale chce se sam poradzic :)

Dzieki wam drogi ludu ;) Macie - ;P

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

4[sup]5[/sup]=(2[sup]2[/sup])[sup]5[/sup]=2[sup]10[/sup]

8[sup]-3[/sup]=(2[sup]3[/sup])[sup]-3[/sup]=2[sup]-9[/sup]

(1/2)[sup]3[/sup]=(2[sup]-1[/sup])[sup]3[/sup]=2[sup]-3[/sup]

I w sumie nie wiem, jak mam Ci podać, jak to robię. ;)

EDIT: Wymnożone. I nie zapomniałem, a mi się nie chciało. :D

[quote name='Lama Morska' date='28 wrzesień 2009 - 19:19 ' timestamp='1254158367' post='869975']
Lama :PP.
[/quote]
Nie musisz się przedstawiać. :E

  • Dobra wypowiedź 1
Los_Emilos
komentarz
komentarz (edytowane)

Np w pierwszym przykładzie musisz na potęgę rozbić cyfrę 4. Czyli wychodzi 2 do 2 no i jeszcze potęga wyższego stopnia czyli 5. Potęgo 2 i 5 mnożysz zatem wychodzi 2 do 10. Mam nadzieje że nie pomyliłem się. Jak możesz to zobacz jakie jest rozwiązanie w pierwszym przykładzie (chyba z książki one są).

EDIT: Wielkie dzięki naekana.
EDIT2: Znowu się spóźniłem :) .

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='FlameRunner' date='28 wrzesień 2009 - 19:16 ' timestamp='1254158214' post='869973']
I w sumie nie wiem, jak mam Ci podać, jak to robię. ;)
[/quote]
Po prostu zamieniasz podstawę potęgi na jakąś potęgę liczby 2 o tej samej wartości i mnożysz wykładniki.

Edit: właśnie, zapomniałeś wymnożyć :D.

[quote]EDIT: Wymnożone. I nie zapomniałem, a mi się nie chciało.[/quote]
Lama :PP.

  • Dobra wypowiedź 1
benkowik
komentarz
komentarz

Tak różnice między socjalizmem a komunizmem, kilka przykładów.

GoBi
komentarz
komentarz

In the picture I can see two young people. This men and women. Thej seem to talk. They eat lunch. It is probably couple. In the background I can see two people also discuss. they are all in a restaurant.

Sprawdzenie błędów :) gramatyczno-językowych.. z góry dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.