x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

pulsar1993
komentarz
komentarz

Witam, mam na jutro napisać wypracowanie na temat : Używanie snifferów. Prosze o pomoc, ewentualnie jakies linki. ;p

[color="#ff0000"]//przenoszę do Innych tematów
//raaz[/color]

[color="#FF0000"]//scalam tematy
//naekana[/color]

cowboy754
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam Wszystkich. Pilnie potrzebuje prostego w obsłudze, ale [u]użytecznego[/u] (mającego wiele funkcji) programu na Windowsa. Program może być z obojętnie jakiej dziedziny informatyki. Do przyszłego czwartku (17 czerwca) muszę mieć taki program i nauczyć się go obsługiwać ( na lekcje informatyki na ocenę 6) więc proszę Was o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

[color="#FF0000"]//temat przenoszę
//na przyszłość: posty odnośnie pomocy w edukacji piszemy w tym temacie -> http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=153923&pid=1032977&st=1095&#entry1032977
//naekana[/color]

Giks
komentarz
komentarz (edytowane)

No to może wybierz Outlook Ekspress program do obsługi wielu kont e-mail, chyba że przerabialiście już go na informatyce.

cowboy754
komentarz
komentarz

No właśnie to już przerabialiśmy... ale dzięki =)

Giks
komentarz
komentarz

No to weź np. Nero.

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Pilnie potrzebuje prostego w obsłudze, ale użytecznego[/quote]
WinToFlash jest bardzo użytecznym programem ;) (przykładowa [url=http://www.hotfix.pl/jak-stworzyc-bootowalny-pendrive-z-winpe-a214.htm]Instrukcja WinToFlash[/url])
Możesz też wybrać eToolz do diagnostyki sieci, jest bardzo prosty w obsłudze i funkcjonalny.

StaLION4242
komentarz
komentarz

Wskaż, że iloraz sumy kwadratów czterech kolejnych liczb naturalnych i liczby 8 daje resztę 6.


Takie zadanie dał mi matematyk na tescie poprawkowym, nie mam pojecia o co w nim chodzi i jak to udowodnić.
Pomóżcie mi je rozwiązać =]

prosze więc was- forumowiczów
pozdrawiam ;D

kasia20
komentarz
komentarz

StaLION4242 masz na google nawet rozwiązanie http://matematyka.pl/post107475.htm#p107475

StaLION4242
komentarz
komentarz

[quote name='kasia20' date='17 czerwiec 2010 - 18:22' timestamp='1276795464' post='1037288']
StaLION4242 masz na google nawet rozwiązanie http://matematyka.pl/post107475.htm#p107475
[/quote]
dzieki ci chłopie!! Życie mi ratujesz! :)

[color="#FF0000"]//to kobieta :)
//snip91[/color]
//

[color="#FF0000"]//:rotfl:
//naekana[/color]

  • 4 miesiące później...
esen94
komentarz
komentarz (edytowane)

Pracujesz w firmie komputerowej zajmującej się sprzedażą zestawów komputerowych. Do twojej firmy zgłosili się klienci z konkretnymi wymaganiami co do sprzętu. Zostałeś poproszony o stworzenie wyceny komputerów:


1. Klient 1 – zapalony gracz, który koniecznie chce użycia najwydajniejszych podzespołów w kwocie nie przekraczającej 5 000 zł za całość.
W skład zestawu ma wchodzić komputer, mysz, klawiatura i głośniki. Klient wymaga podzespołów wyłącznie nowych z gwarancją co najmniej 24 miesiące.
Wymagania:
- co najmniej 2 karty graficzne Nvidia (zintegrowana się nie liczy)
- macierz dyskowa RAID 0 (wymaga dwóch identycznych dysków), dyski minimum
1,5 TB każdy
- Blu-ray
- karta telewizyjna z obsługą HD
- karta dźwiękowa dla graczy (nie zintegrowana)
- duża i szybka pamięć operacyjna
- pamięć minimum 4GB

Zaproponuj zestaw – zamieść w ofercie zrzuty ekranu ze stron z produktem (parametry produktu), zamieść informację o wymaganych złączach w przypadku kart rozszerzeń lub dostępnych złączach w przypadku płyty głównej. Zamieść informację o poborze energii i dostosuj zasilacz (ZDJĘCIA PODPISANE JAK W POPRZEDNIM PROJEKCIE !!!!)

2. Klient 2 – klient nadwrażliwy na hałas, który chce koniecznie kupić bezgłośny komputer. Granica cenowa – 10 000 zł, części wyłącznie nowe.
Minimalne wymagania:
- procesor 6 rdzeniowy z taktowaniem powyżej 2,66 GHz
- Trzy dyski przynajmniej po 2 TB najmniej
- Karta muzyczna 7.1 kanałowa oddzielna
- chłodzenie powietrzne wszystkich elementów (klient nie ufa chłodzeniu wodnemu)
- dobra obudowa z twardej blachy tłumiąca drgania
- maty wyciszające
- niestandardowe chłodzenia podzespołów dobrej jakości
- kieszenie wyciszające na dyski
- inne elementy wyciszające – zaproponuj
- ze względu na zastosowanie mat wyciszających należy użyć dwóch (co najmniej)
wentylatorów utrzymujących dobrą cyrkulację powietrza – zaproponuj dwa
wentylatory co najmniej 8cm na przód i na tył obudowy.
- pamięć minimum 4GB

Zaproponuj zestaw – zamieść w ofercie zrzuty ekranu ze stron z produktem (parametry produktu), zamieść informację o wymaganych złączach w przypadku kart rozszerzeń lub dostępnych złączach w przypadku płyty głównej. Zamieść informację o poborze energii i dostosuj zasilacz (ZDJĘCIA PODPISANE JAK W POPRZEDNIM PROJEKCIE !!!!)

3. Klient 3 – klient, fanatyk wydajności i podkręcania oraz dobrego dźwięku. Klient zaznacza, że wszystkie elementy będą pracowały podkręcone do granic możliwości – nalega na chłodzenie wodne elementów komputera. Cena: 50 000 zł.
Minimalne wymagania:
- procesor 6 rdzeniowy z taktowaniem powyżej 2,66 GHz
- 4 dyski o zwiększonej prędkości obrotowej
- dwie nagrywarki Blu-ray
- karta muzyczna najlepiej ze wzmacniaczem lampowym
- głośniki – o najszerszym paśmie częstotliwości, dobrać do zestawu, aby całość nie
przekroczyła 50 000 zł
- chłodzenie wodne wszystkich elementów
- duża obudowa
- dużo wentylatorów
- niestandardowe chłodzenia podzespołów dobrej jakości (do pamięci, chipsetu, karty
graficznej, dysków twardych) – gdzie się da bloki wodne
- 3 karty graficzne (najlepiej takie, aby dobrać bloki wodne)
- pamięci im więcej tym lepiej, koniecznie DDR3 z możliwie najszybszym
taktowaniem
Zaproponuj zestaw – zamieść w ofercie zrzuty ekranu ze stron z produktem (parametry produktu), zamieść informację o wymaganych złączach w przypadku kart rozszerzeń lub dostępnych złączach w przypadku płyty głównej. Zamieść informację o poborze energii i dostosuj zasilacz (ZDJĘCIA PODPISANE JAK W POPRZEDNIM PROJEKCIE !!!!)

4. Klient 4 – klient oszczędny. Chce, aby złożyć wyłącznie z nowych części komputer o cenie jak najniższej. Wymagania:
- Dysk powyżej 500 GB,
- DVD,
- procesor dwurdzeniowy z taktowaniem co najmniej 2,4 GHz
- obudowa typu desktop
- karta sieciowa WI-FI
- panel na karty pamięci (SD, MMC …),
- karta fire-wire (do ściągania filmów ze starej kamery).
- pamięć min. 1GB
Zaproponuj zestaw – zamieść w ofercie zrzuty ekranu ze stron z produktem (parametry produktu), zamieść informację o wymaganych złączach w przypadku kart rozszerzeń lub dostępnych złączach w przypadku płyty głównej. Zamieść informację o poborze energii i dostosuj zasilacz (ZDJĘCIA PODPISANE JAK W POPRZEDNIM PROJEKCIE !!!!)
[color="#ff0000"]
//łączę z tematem zbiorczym dotyczącym zadań domowych
//dan[/color]

  • 3 tygodnie później...
FBuu
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam.

na lekcji robimy zadania w exelu.
robimy coś takiego:[url="http://hostuje.net/file.php?id=6eab4a2c7a8da277e081a1954449f45c"]Microsoft Office Excel 2003[/url]

i teraz mam sprawę wszystko fajnie działa ale nie podlicza mi punktów i nie wystawia oceny.
w czym problem i jak to naprawić ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
[color="#ff0000"]
//łączę z tematem zbiorczym
//dan
[/color]
[right]Dr.Joint[/right]

  • 3 tygodnie później...
krystian19891
komentarz
komentarz (edytowane)

[b][center]Opis zadania
Napisać przykładowy skrypt logowania, który zawiera polecenia potrzebne, by:
1. Zmapować jako pierwszy dysk sieciowy katalog domowy użytkownika.
2. Jeśli użytkownik jest członkiem grupu OFGROUP, zmapować dysk do przeszukiwań na katalog APPS\OF znajdujący się na woluminie DATA.
3. Wyświetlić godzinę i datę przy zastosowaniu odpowiednich zminnych.
4. Wyświetlić komunikat mówiący o tym, że o godzinie 17.00 w dniu dzisiejszym serwer NetWare zostanie odłączony ze względów technicznych.
5. Nadać jeden raz sygnał dźwiękowy.
6. Wyświetlić komunikat - jeśli dniem tygodnia jest piątek - przypominający o usunięciu niepotrzebnych plików.
7. Wstrzymać wykonywanie skryptu, aby użytkownik mógł przeczytać komunikaty.
8. Uruchomić program NAL bez przerywania wykonywania skryptu.
9. Jeśli użytkownik jest członkiem grupy ADMINISTRATORS wyświetlić komunikat z pliku z przefiltrowanym tekstem znajdującego się na woluminie SYS w katalogu INFO. Plik ma nazwę admin.txt.
10. Przed każdym poleceniem wpisać odpowiedni komentarz dotyczący tego wpisu.

i jezeli mozna to podpisywac punktami odpowiedzi ;)[/center][/b]

z góry dziekuje :)

[color="#ff0000"]//łączę z tematem zbiorczym
//dan[/color]

  • 1 miesiąc później...
XBiT
komentarz
komentarz (edytowane)

Siemka!

Muszę zrobić referat na temat algorytmów iteracyjnych, lecz nie wiem paru rzeczy.

Ogólnie muszę mieć tak: definicje, co to jest iteracja, dlaczego jest ważna, co się stanie jak źle zaprogramujemy i przykład takiego algorytmu.

Musi mieć to 2 strony A4 pisanie czcionką 12. Nie mam pojęcia dlaczego jest ona ważna :/

Proszę o pomoc, a może ktoś ma już cały gotowy to bym nie pogardził :)

pozdrawiam!

[color="#ff0000"]//łączę z tematem zbiorczym
//dan[/color]

alf2001
komentarz
komentarz

Witam musze zrobic do szkoly referat o plikach zgodnosci ale nie mam pojecia co to takiego jest czy moze mi ktos podach ich definicje?

  • 2 tygodnie później...
Potarski
komentarz
komentarz (edytowane)

Witajcie mam mały problem, pewnie wzór jest banalny ale mam pustkę w głowię aby oliczyć średnią opłacalność na towar, potrzebuję wzrou dlatego dla ułatwienia podam wam podstawowe warunki i chce abyście pomogli ułożyć mi wzór ;p

Czas - [size="3"][b]T[/b][/size]
Wymaganych pracowników do utworzenia produktu (nie zawsze będze to 1)-[b][size="3"] WP[/size][/b]
Przyrost z 1 produktu (np z 1 po upływie czasu zrobią się 4 itp) - [size="3"][b]P[/b][/size]
Ilość zdobytego doświadczenia po upływie czasu oraz utworzenia produktu - [b][size="3"]D[/size][/b]
Cena produktu na rynku - [size="3"][b]C[/b][/size]

[b]Dałby ktoś radę utworzyć wzór do tych wartości? Chodzi mi o opłacalność aby można było wyliczać ze wzoru.
Przykład / zadanie:

Telewizor Made IN Germany:

czas produkcji 8 godzin (T)
wymaganych pracowników = 1 (WP)
Przyrost (stworzyliśmy tyle telewizorów po zainwestowaniu pracownika) - 5 (P)
Ilość zdobytego doświadczenia - 47 (D)
Cena jednego 144$ ©

TV Made in China:

[/b][b]czas produkcji 45 minut (T)
wymaganych pracowników = 4 (WP)
Przyrost (stworzyliśmy tyle telewizorów po zainwestowaniu tylu pracownika) - 3 (P)
Ilość zdobytego doświadczenia - 17 (D)
Cena jednego 110$ ©[/b]
[b]
[/b]Proszę o pomoc w utworzeniu do tego wzoru opłacalnosci.

[color="#ff0000"]//łączę z tematem zbiorczym
//dan[/color]

  • 1 miesiąc później...
jfhnfghhgfg
komentarz
komentarz

Witam ;) Proszę o pomoc z Accessem.
To link do mojej bazy danych: http://chomikuj.pl/FFUUUU/Dokumenty/Baza+danych1,456451928.accdb
Zrobiłem tabele, ale nie mam pojęcia jak zrobic relacje, dzięki którym dane pobiorą się do tabeli głównej. Potrzebuję również formularz, żeby dane się wyświetlały.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

  • 1 miesiąc później...
sylwus997327
komentarz
komentarz

Krótki opis rozwiń dodając epiety, porównania , frazeologizmy.
Opis:

Ceremonia pasowania na rycerza była bardzo waznym wydarzeniem. Najdostojnieszy z rycerzy uroczyście wręczył broń i ostrogi ubranemu w piekne szaty giermkowi , następnie wyruszono do kościoła , gdzie ksiądź święcił połozony na ołtarzu miecz i udzielał pasowanemu błogosławienstwa. Przyjmując rycerski pas i ostrogi ,...

rączka
komentarz
komentarz

Przedstaw następującą listę po każdym przebiegu algorytmu bąbelkowego:
(14 5 1 9 7 2)

Może mnie ktoś nakierować? :)

  • 4 tygodnie później...
dicappo
komentarz
komentarz

Jak wyznaczyć ogniskową okularów mając okulary,latarkę nie znając dioptrii ani nic?

nikaragua123
komentarz
komentarz

http://i51.tinypic.com/ir4xmh.jpg

Proszę o pomoc w układzie równań.
Wyszło m w 1szym przykładzie y=(-15) i x = 91

Nie było mnie na tych lekcjach, bardzo proszę o rozwiązanie pierwszego chociaż przykładu, żebym wiedział, jak robić.

Z góry dziękuję i życzę udanego weekendu :)

dicappo
komentarz
komentarz

Jak powinien wyglądać algorytm blokowy do wyszukiwania największej z n liczb.Powinien zawierac licznik tylko proszę nie piszcie o turbo pascalu bo ja potrzebuję zwykły.

nikaragua123 czy juz robiłeś równania kwadratowe , bo nie jestem pewna czy może coś takiego mi wyjść?

  • 3 miesiące później...
Alron
komentarz
komentarz (edytowane)

Jako, że nie chcę już tak maltretować shoutboxa, to postanowiłem zeskanować kartkę zadań z matematyki i liczyć na to, że ktoś tutaj spojrzy. :D Ogólnie, to mam zrobione zadanie 2, co do zadania 1 - niby znalazłem trasę na 19 minut, ale podejrzewam, że jest krótsza, bo ta się powtarza. Liczę na pomoc z zadaniami 3, 4 i 5. Co do kątów narysowanych na kartce w zadaniu 3 - nie zwracajcie na to uwagi, wrzuciłem też drugi rysunek.

P.S. Miłej zabawy, snip. :D

Edytka - tylko pierwsze zadanie pozostało do zrobienia.

snip91
komentarz
komentarz

18 wyszło. 1+1+1+6+2+2+3+2=18

  • 2 tygodnie później...
Alron
komentarz
komentarz (edytowane)

[s]Samochód jechał z szybkością v = 72km/h. Jednak gdy zaczął wjeżdżać pod górę na tor nachylony pod kątem 30*, kierowca wyłączył silnik. Wiedząc, że siła tarcia stanowi 0,2 cieżaru samochodu, oblicz, jak daleko do momentu zatrzymania się, wjedzie samochód. Ile czasu będzie jechał? Przyjmij, że g = 10m/s^2.[/s] - zrobione


[s]Adam, Bolek i Czarek grają w następującą grę:[/s]
[s]Są trzy karty, każda z inną liczbą naturalną p, q oraz r, gdzie p<q<r.[/s]
[s]W każdej rundzie karty są tasowane i każdy z chłopców dostaje po jednej z nich, zapisuje liczbę z karty i oddaje kartę do kolejnego tasowania. Po dwóch lub więcej rozdaniach zsumowano zapisane liczby. Adam miał 20 punktów, Bolek 10 a Czarek 9. W ostatniej rundzie Bolek dostał kartę z największą liczbą. Kto otrzymał w pierwszej rundzie kartę z liczbą q?[/s]

I tutaj macie zadanie dodatkowe...

Każda spośród pewnych 99 liczb naturalnych ma w zapisie dziesiętnym 10 jedynek, 20 dwójek oraz pewną liczbę zer. Udowodnij, że liczb tych nie można rozdzielić na dwie grupy, w taki sposób, aby iloczyn liczb z pierwszej grupy był równy iloczynowi liczb z drugiej grupy.

[s]Albo też...[/s]

[s]Dane są dwa prostokaty o równych polach i o równych obwodach. Wykaż, że długości przekątnych obu prostokątów także są równe.[/s]

Dzięki snip[s], ale najważniejsze w sumie jest to pierwsze zadanie.[/s]

[s]AKTUALIZACJA:

Rozwiąż układ równań:
x + y + z = 14
x^2 + y^2 + z^2 = 84
xy = z^2[/s]

snip91
komentarz
komentarz

[quote name='Alron' timestamp='1316724540' post='1346210'] Dane są dwa prostokaty o równych polach i o równych obwodach. Wykaż, że długości przekątnych obu prostokątów także są równe. [/quote]
1 prostokąt - boki a i b, przekątna x.
2 prostokąt - boki c i d, przekątna y.

Równe obwody - a+b=c+d
Równe pola - a*b=c*d
Przekątna 1 - x^2=a^2+b^2
Przekątna 2 - y^2=c^2+d^2

a+b=c+d => (a+b)^2=(c+d)^2
(a+b)^2=a^2+2ab+b^2
Wiemy, że a+b=c+d, ab=cd, a^2+b^2=x^2, więc:
(c+d)^2=2cd+x^2
(c+d)^2=c^2+2cd+d^2, więc:
c^2+2cd+d^2=2cd+x^2
2cd się upraszcza i zostaje:
c^2+d^2=x^2
Wiemy, że c^2+d^2=y^2, a więc:
x^2=y^2 => [u]x=y[/u]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.