x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Nie jest to zadanie domowe ale ciekawi mnie jedna rzecz: spotkałem się z opisywaniem Hiszpanii jako państwa po części federacyjnego ale nie znalazłem szczerze żadnej informacji która by przemawiała za tym lub je negowała. Z góry dziękuje za jakieś namiary.

raazor90
komentarz
komentarz

[quote]Federacja (łac. foederatio - sprzymierzenie) - państwo składające się z mniejszych, obdarzonych autonomią państw związkowych (np. stanów, krajów, prowincji,kantonów,landów), ale posiadających wspólny (federalny) rząd.[/quote] [quote]Hiszpania dzieli się na 17 wspólnot autonomicznych (Comunidades Autónomas), które cieszą się dużą autonomią (głównie w kwestiach szkolnictwa, podatków, itd.)[/quote]

Tak więc po części jest to państwo federacyjne, przynajmniej takie jest moje zdanie ;)

Krzysiek6
komentarz
komentarz

1.Oblicz przyśpieszenie grawitacyjne na planecie o danych:

Mp= 1/2Mz
Rp = 5Rz
gdzie:
Mp - masa planety
Mz - masa Ziemi
Rp - promień planet
Rz - promień Ziemi.

2. Oblicz okres obiegu satelity poruszającego się na wysokości h=500km na Ziemia ( Rz = 6370km)

3.Oblicz wartość II prędkośći kosmicznej na księżycu pamiętając, że Rk=1740km i gk= 1/6g.

gdzie:
Rk- promiec księżyca
gk -przyspieszenie graw na ksiezucy
g przyspieszenie graw na Ziemi.

  • 2 tygodnie później...
spec_haker
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak w temacie, potrzebuje stworzyć plik pif do uruchomienia zadania edit.com w systemie xp home/pro to z zadania na jutro po prawej stronie [b]Ćwiczenie 6.2 [/b][url="http://img651.imageshack.us/my.php?image=scan0313.jpg"][img]http://img651.imageshack.us/img651/4790/scan0313.th.jpg[/img][/url] do szkoły proszę o pomoc

[color="#ff0000"]//jest od tego temat zbiorczy
//przenoszę
//dan[/color]

  • 2 tygodnie później...
Cronker
komentarz
komentarz (edytowane)

już sobie poradziłem

dziękuje za pomoc

[color="#ff0000"]//nie usuwaj adnotacji moderatorskich
//dan[/color]

lopez
komentarz
komentarz

myśle ze mozesz podzielic ten basen na graniastoslup w miejscu "zgiecia" oraz ta druga figure o podstawie prostokąta i profilu trojkąta. obliczasz ich objetosc, przy objetosci tej pierwszej wpisujesz wysokosc 20 cm mniejsza niz jest, dodajesz i masz

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Poszukuje dwóch filmów:
1. prorocy science fiction (niestety na YT nie ma go)
2. Smoki: fikcja czy rzeczywistość
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś posiada do nich linki. Chce wykorzystać zawarte tam materiały w pracy maturalnej.

bartoglow
komentarz
komentarz (edytowane)

:gobi: :gobi: :gobi: :gobi: :gobi: :gobi:

Mag Magik
komentarz
komentarz

Witajcie, potrzebuje pomocy z JavaScriptem :P


zadanie 2.
napis skrypt wyświetlający "okienka" do których wpisujesz dwa boki prostokta a na monitorze wyświetla się komunikat:
Pole prostokąta jest większe niż 100.
lub
Pole prostokąta jest mniejsze niż 100.

zadanie 3.
Do formularza wpisujesz współczynnik trójmianu kwadratowego a skrypt wyświetla okno z komunikatem:
Trójmian posiada 2 pierwiastki
lub
Trójmian posiada 1 pierwiastek
lub
Trójmian nie posiada pierwiastków.



Zadanie 4
Napisz skrypt wyświetlający "okienka" do których wpiszesz dwie liczby a następnie wyświetli się komunikat:
np. Wieksza liczba to 120.
jeśli wpisałeś np. 34 i 120.

Zadanie 5
Do formularza wpisujesz trzy liczby a skrypt wyświetla okienko z komunikatem:
Z tych odcinków możesz zbudować trójkąt
lub
Z tych odcinków nie można zbudować trójkąta.

Dzięki!

Nomik
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam wielką prośbę o rozwiązanie i wytłumaczenie mi tego zadania. Przy okazji proszę o udostępnienie pytań z półfinałów Dialneta z poprzednich lat.

Opóźnienie w łączu do satelity geostacjonarnego i z powrotem na Ziemię wynosi 278,6ms. Dane są nadawane w sposób ciągły z szybkością 1Mb/s. Jaka jest teoretyczne minimalna i maksymalna liczba ramek Ethernet (typu 2), które w całości zmieściły by się w tym łączu, gdyby można je było nadawać bez przerw między nimi?

A) minimalna liczba to 24
B) maksymalna to 491
C) maksymalna to 483
D) maksymalna to 490
E) minimalna to 22
F) minimalna to 23

Co najmniej jedna odpowiedź jest prawidłowa.


Z góry dzięki za zajęcie się tym.
Nie wstawiam tego pytania, bo nie chce mi się to robić tylko po prostu nie potrafię go rozwiązać.

Ponawiam pytanie. Naprawdę potrzebuje waszej pomocy.
[color="#ff0000"]//przenosze do zbiorczego
//dan[/color]

  • 2 tygodnie później...
GoBi
komentarz
komentarz

Może ktoś ogarnąć... ?

[attachment=10627:DSC00223.JPG]
[attachment=10628:DSC00572.JPG]
[attachment=10629:DSC00573.JPG]

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie umiesz zrobić tak prostych zadań?

No to lecimy:
zad 2: liczysz Q które informuje o tym jak wysoko sięga wykres funkcji. Wartości będą od minus nieskończoności do Q, bo współczynnik a jest ujemny.

zad 3: 9-x^2 musi być różne od 0. Proste równanie

zad 4. podstawiasz -2 i 3 i jak jest miejscem zerowym to wartość będzie 0

zad 5: [-3,3] <- domknięte na obydwu krańcach

zad 6 no chyba umiesz podstawić argumenty do funkcji

zad 7 układ równań stopnia pierwszego z dwoma niewiadomymi

zad 8. f(x) <= 0, czyli rozbijasz na dwa osobne:
f(x) = 0 i f(x) < 0

pierwszą równość sprawdzasz zgodnie z dziedziną funkcji z górnego równania, drugą z dolnego

zad 9. a) liczysz ile jest liczb trzycyfrowych niepodzielnych przez 10
b) szukasz palindromów, np: 555, 545, 656
c) dowody na razie se daruj :P


kartka druga:
zad 1: y = ax+b, podstawiasz punkt i współczynnik kierunkowy i dostaniesz b

zad 2: czyli wiemy że ramoina funkcji są skierowane w dół, czyli a<0. W pozostałcyh przypadkach liczysz Q i wydzie tam gdzieś 2

zad 3: liczysz miejsce zerowe pierwszej korzystając z definicji miejsca zerowego. Czyli tam gdzie jest miejsce zerowe to y = 0. podpunkty abcd robisz na oko lub licząc w ten sam sposób.

zad 4. 2. przyrównujesz równanie do zera czyli korzystając z dziedziny bierzerz górne równanie do tego przyrównywania

zad 5. z własności darboux funkcji ciągłych oraz z granic w + i - nieskończoności wiemy że funkcja posiada conajmniej jeden pierwiastek. 64x przerzucasz na lewą stronę, wyłączasz x przed nawias i masz proste dwa równania - jedno liniowe x = 0, drugie kwadratowe nawias = 0.

zad 6. a) cały wykres obniżony o 1
b) cały wykres przesunięty o 2 w lewo

zad 7. szukasz ekstremów lokalnych funkcji na przedziale[0, 3] oraz sprawdzasz wartości funkcji na krańcach przedziału. Na oko funkcja ma minimum lokalne w 3, a wartość największą w 0.

zad 8. a) no podstawiasz za x i y to -5 i 7 i liczysz a
b) współczynnik stojący przy X musi być dodatni
c) czyli mają miejsce zerowe w tym samym punkcie

[color=red]Sprawdzam czy mam dobrze // gobi[/color]

Superyaa
komentarz
komentarz

Witam!
Mam do Was ogromną prośbę (jeśli można ;P)
Otóż przez zerwanie wiązadeł w kolanie nie było mnie w szkole dużo czasu. To, co nadrobiłem, nadrobiłem :D
Ale do rzeczy: Nie umiem pisać zaproszeń po niemiecku, a takowe muszę na jutro napisać. Te w necie nie pasują do mnie i nie wiem jak to pozmieniać, żeby było ok. Translatory też szaleją, także jesteście moją ostatnią deską ratunku.
Napisałem krótkie zaproszenie po polsku i chciałbym, żeby ktoś z forumowiczów przetłumaczył to na j. niemiecki. Treść:
[quote]Zaproszenie
Cześć!
Serdecznie zapraszam na moje piętnaste urodziny. Impreza rozpocznie się 5 października o godzinie 16:00.
Pozdrawiam![/quote]

Także jeszcze raz proszę o pomoc :)
Z góry dziękuję!

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Byłbym wdzięczny za zrobienie pewnych zadań z exela. Niestety w ogóle nie rozumiem tego programu, z tego względu sam tych najtrudniejszych rzeczy nie zrobię:
http://www.przeklej.pl/plik/excel-zadanie-xls-0011gfb7i96u
Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.

vocativus
komentarz
komentarz

http://www.przeklej.pl/plik/zrobione-xls-0011h68gv40i
zrobione do połowy

  • Dobra wypowiedź 1
Los_Emilos
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje [b]vocativus[/b].

addidaspl
komentarz
komentarz

america is another name for opportunity. How would you explain these words? Pomóżcie mi bo nie wiem co ja mam napisać na ten temat. Wystarczy, że ktoś mi napisze co mniej więcej mam napisać po polsku i dalej sobie dam rade. Musze to zrobić na jutro ;)

Zjawa123
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy dobrze przeszedłem z postaci kanonicznej do ogólnej ?
http://i42.tinypic.com/bg7mfs.jpg

vocativus
komentarz
komentarz

dobrze

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
GoBi
komentarz
komentarz

Wszystkie zadanka, najlepiej wraz z rysunkam... Proszę... :)

[attachment=10794:Zdjęcie086.jpg]

lopez
komentarz
komentarz

witam, mam prośbę: potrzebuje interpretacje obrazu taką z grubsza: nurt artystyczny, technika malarska, kompozycja, plany obrazu, tło, perspektywa, kolorystyka światło itp. pod kątem matury.
oto obraz: http://www.wyspianski.mnw.art.pl/77777.html
jeżeli nie umiecie mi pomóc to może znacie jakies forum, na którym by mi szybko odpowiedzieli i przede wszystkim dobrze.

olek-ok
komentarz
komentarz (edytowane)

witam umie ktos zrobic te zadania?
Prosiłbym do cwiczenia 9,probuje ale nie wiem czy dobrze
http://www.speedyshare.com/files/22066568/cwiczenia_z_excela.pdf

// Zły dział.
// Łączę z pracami domowymi.
// NowakoV

126D
komentarz
komentarz (edytowane)

Czesc, czolem :)))

Musze napisac cos o archiwum elektornicznym w Polsce.
Napisałem jak to robi jedna z Polskich firm, ale dostalem laczka,bo nie na temat..

Mozecie mi w tym pomoc ?
nie wiem co mam napisac zeby sie nie czepiala baba.. :((

moze mial ktos podobne zadanie na technicze biurowej w szkole sredniej.. ?
pilnie potrzebuje bo mi dzisiaj powiedziala ze na jutro ma byc..
a jeszcze musze wyjechac i bede dopiero wieczorem a jutro mam dwa sprawdziany i nie mam kiedy juz szukac i pisac..
chodzi mi tylko o wskazowe lub jakis tekst..

z gory Wam dziekuje, blagam cos o wskazowke.


ps. tak,google przegladalem..

już nie ważne
[color="#FFFACD"]ssijcie[/color]

Nomik
komentarz
komentarz

Mam wielką prośbę o rozwiązanie i wytłumaczenie mi tego zadania. Przy okazji proszę o udostępnienie pytań z półfinałów Dialneta z poprzednich lat.

Opóźnienie w łączu do satelity geostacjonarnego i z powrotem na Ziemię wynosi 278,6ms. Dane są nadawane w sposób ciągły z szybkością 1Mb/s. Jaka jest teoretyczne minimalna i maksymalna liczba ramek Ethernet (typu 2), które w całości zmieściły by się w tym łączu, gdyby można je było nadawać bez przerw między nimi?

A) minimalna liczba to 24
B) maksymalna to 491
C) maksymalna to 483
D) maksymalna to 490
E) minimalna to 22
F) minimalna to 23

Co najmniej jedna odpowiedź jest prawidłowa.


Z góry dzięki za zajęcie się tym.
Nie wstawiam tego pytania, bo nie chce mi się to robić tylko po prostu nie potrafię go rozwiązać.

Lolitka
komentarz
komentarz

Skala podobieństw dwóch kul wynosi 1/10. Oblicz długości promieni tych kul, jeżeli objętość jeden z nich jest o 166,5 pi cm sześciennych większa od objętości drugiej. Oblicz pole powierzchni każdej kuli.

Z góry dziękuję. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.