x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

dar55
komentarz
komentarz

jezu lolitka :D

1 190*2/3 = dino (126,667)

2 dino *1/10 = słoń (12,667)

ad2

1) 1fil = 16 * 3 łyżeczki=48

2) x=6/16 =3/8

3) 3/4*16 = 12

  • Dobra wypowiedź 1

tomek.b9
komentarz
komentarz (edytowane)

1.

masa wieloryba – 190t

masa dinozaura – 2/3*190t = ~126t

masa słonia – 1/10*126t = 12,6t

2.

a) 3*16 = 48

b) 6/16 (35,7%)

c) 3/4*16 = 12

Darek szybszy :)

  • Dobra wypowiedź 1
Lolitka
komentarz
komentarz

Dzięki Wam, obaj macie +. :D

//to było żałosne ^_^

//sniper

Los_Emilos
komentarz
komentarz
//to było żałosne

//sniper

Nie każdy z matmy jest orłem.

Ja mam pytanko:

Oblicz pole i obwód rombu o wysokości 7 cm, jeśli kąt rozwarty tego rombu równy jest 150 stopni

Wyszło mi pole 98 pierwiastków z 3 przez 2 (nie wiem jak zapisać to na klawiaturze na forum) a obwód 56 pierwiastkó z 3 przez 3. Bok obliczyłem przez zależności w trójkącie o miarach 90, 60, 30. Wiecie pewnie o co mi chodzi.

dar55
komentarz
komentarz

chyba się walnąłeś

p=a^2xsina

z trójkąta z h liczysz "przeciwprostokatną "-> cosa = h/a -> a = h/cos 60 (150-90) = 7/(1/2) =14 -> a=14

P = axh = 14*7 =98

obwód O=4a=56

snip91
komentarz
komentarz

Nie każdy z matmy jest orłem.

No dobra, ale w 3 gimnazjum tego nie umieć... ;) Ja się pytam skąd ona się tam wzięła w takim razie :D

Co do zadanka... Ja to zrobiłem trochę inaczej niż Dar :P Ale wynik ten sam.

th_06424_Clipboard01_122_477lo.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
norbi123
komentarz
komentarz (edytowane)

Nauczyciel na lekcji informatyki zadał nam zadanie domowe: Wymień 3 powłoki inne niz sh i bash. Mógłby by mi ktoś pomóc z tym zadaniem?

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki sniper45. U ciebie skumałem co źle zrobiłem.

Bilun
komentarz
komentarz

Witam mam pytanie. Co jest bardzie oszczędne np. czajnik o mocy 1000W czy czajnik o 1500W?

benkowik
komentarz
komentarz

Zależy ile czasu podgrzewa daną ilość wody ;)

Np. w 1 minute podgrzeje 0,5 litra (tyle samo 1000 i 1500) a chcesz podgrzać 4 litry = 2 minuty

Zamieniasz na kW czyli:

1kW

1,5kW

Mnożysz razy 0,03 h = 2 minuty

1 * 0,03 = 0,03 kWh

1,5 * 0,03 = 0,045 kWh

I to mnożysz razy stawkę za kilowatogodzinę czyli około 0,80 zł ;)

Oczywiście jeśli czajniki tą samą ilość wody podgrzeją w tym samym czasie ale może to się nie równać z prawdą bo mocniejszy podgrzeje szybciej, ale zużyje więcej prądu ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Bilun
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki czyli wychodzi na to że 1000W jest oszczedniejsze

benkowik
komentarz
komentarz

Zakładając, że czas podgrzania takiej samej ilości wody w tym samym czasie to tak.

  • Dobra wypowiedź 1
dar55
komentarz
komentarz

i to jest pytanie podchwytliwe , oba czajniki są sobie równe , woda się podgrzewa do 100 i potrzebuje tą samą moc do podgrzania = czas sie nie liczy

chociaż na Antarktydzie oszczędniejszy będzie 1500 ze względu na szybsze wrzenie wody - krótszy czas = mniejsze straty cieplne

  • Dobra wypowiedź 1
benkowik
komentarz
komentarz

A co Darku powiesz jakby dwa były inaczej wykonane? Jeden "szczelniejszy" termicznie ;)?

dar55
komentarz
komentarz

albo jeden nad morzem a drugi w górach ;)

benkowik
komentarz
komentarz

Proszę o sprawdzenie zadań reakcji strącenia na solach (reakcja cząsteczkowa i jonowa) ;)

| (kreska pionowa) oznacza produkt strącony.

liczby podkreślone to wykonany bilans.

AgNO3 + NaBr -> |AgBr + NaNO3

Ag+ + NO-3 + Na+ + Br- -> | AgBr + Na+ + NO-3

CuSO4 + 2NaOH -> |Cu(OH)2 + Na2SO4

Cu2+ + SO2-4 + 2Na+ + 2OH- + |Cu(OH)2 + 2Na+ + SO2-4

3FeCl3 + 9NaOH -> |3Fe(OH)3 + 9NaCl

3Fe3+ + 3Cl-3 + 9Na+ + 9OH- -> |3Fe(OH)3 + 9Na+ + Cl-

Dobrze?

Bilun
komentarz
komentarz

Witam proszę po pomoc. Zapisz cząsteczkowo jonowo i jonowo w sposób skrócono równanie reakcji zobojętniania kwasu siarkowego VI z zasada sodowa. Wiem że będzie Na(OH) + H2So4 --> NaSo4 +i tu już nie wiem. Proszę o pomoc

snip91
komentarz
komentarz

NaSO4 + H2O. A jonowo to chyba nie jest tak trudno? Na+ + OH- + H2SO4- --> Na+ + SO4- + H2O

koniczek3
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Mam taki problem. Zostałem poproszony o przygotowanie na lekcje opisu procesora. Prezentacja ma trwać jakieś 15 min. Tu pojawia się moje pytanie. Jakie najważniejsze informacje należy wymienić o procesorze. Chodzi mi o takią wymiane w punktach najważniejszych informacji, które wypadałoby opisać. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje za każda odpowiedź. Pozdro !

snip91
komentarz
komentarz

Na pewno musisz powiedzieć z czego się składa, kto je aktualnie produkuje (najważniejsze firmy), przelecieć po procesach technologicznych, opisać parametry (taktowanie, cache, szynę, mnożnik, TDP, napięcie, proces, podstawkę), możesz napomknąć, że od któregoś roku montują IHS'y. Warto też powiedzieć o wprowadzaniu dwurdzeniowców, HT, opisać jakie operacje procek wykonuje.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

1. Ogóle założenia procesora, do czego służy.

2. Rodzaje procesów (GPU, CPU)

3. Ja bym wspomniał o dwóch głównych firmach które je produkują.

4. Historia tego podzespołu oraz najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.

5. Budowa logiczna (nie wiem jak to napisać, mam nadzieje że wiesz o co mi biega)

6. Ogólne założenia wewnętrznej budy.

To było na szybko zatem pewnie zaraz ktoś tutaj dopisze z 50 punktów.

naekana
komentarz
komentarz

Kurcze rozwiązałabym to zadanko, ale zamiast danych pokazuje mi się napis "dołączona grafika" :huh:

Lewerow
komentarz
komentarz

Pewnie byłoby to do zrobienia, ale grafika się nie wyświetla, a link prowadzi donikąd.

Chociaż przyznam, że przyjemniej się rozwiązuje ze wzoru, jeżeli go przypadkiem masz :)

Lolitka
komentarz
komentarz

Witam mam jak zwykle zadanie z matmy. Proszę o pomoc, ponieważ mam jeszcze kupę zadań, a z tym mi jest najciężej. ;) Oto one:

Zapisz w postaci jak najprostszej sumy algebraicznej:

a) (x+1)(x+4)

b) 2(2x+3)(2x-1)

c)-(x+7)(x-3)

d) 1-(z+5(z-1)

e) 2k(do potęgi 2)-(k+3)(2k+4)

f) -3(a+2b)(a-b)+3a(do potęgi 2)

Z góry dzięki. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.