x-kom hosting

Pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych

naekana
komentarz
komentarz

GoBiś bój się boga :haha:

In the picture I can see two young people, a man and a woman. They are eating lunch and talking. It's probably a couple. The background shows another people sitting and the table talking. The place looks like some restaurant.

Krecik11
komentarz
komentarz (edytowane)

siema prosze was o pomoc mianowicie jutro mam kartkowke z angielskiego i ma na niej byc :

-seem , look , sound

moglby mi ktos wytlumaczyc oco w tym chodzi kiedy sie tego uzywa co to oznacza oraz jest jescze zadanie ....and use like or as if when necessary

prosze o wytlumaczenie

z gory bardzo dziekuje

Kicak
komentarz
komentarz

Zadanie z biologii :

Narysuj schematycznie przebieg mitozy, której 2n = 4

Niby banał, ale nie będzie mnie w domu, więc nie mam czasu się głowić.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Potrzebuje dwie prace na informatykę:
1. Wykonanie jednej jest dostępne na tej stronie: http://www.inf.sgsp.edu.pl/lab/gimp/basics/basics1.html .
2. Przerobienie jakiego pliku graficznego na coś całkiem innego.
Najlepiej aby były po dwa pliki do projektu. Jeden .jpg a drugi w formacje programu graficznego (może być gimp lub photoshop lub całkiem coś innego). Bedę bardzo wdzięczny za zrobienie tego (potrzebuje tego na jutro).

GloomRelic
komentarz
komentarz

Siemka, mam problem z chemii, mógłby mi ktoś zrobić te przykłady, i wytłumaczyć o co w tym chodzi, i podać jakieś stronki o tym, oto screen:
[URL=http://img21.imageshack.us/i/dscf7488i.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/5691/dscf7488i.th.jpg[/IMG][/URL]

Jakob
komentarz
komentarz (edytowane)

Łap. Zrobiłem początek, dalej nie chce mi się myśleć.

GloomRelic
komentarz
komentarz

Thx, a drugie zadanie?

FlameRunner
komentarz
komentarz

MgO + H2O --> Mg (OH)2
K + 2H2O = KOH + H2
Znalezione w minutę w Google.

mikis134
komentarz
komentarz (edytowane)

Już nie aktualne

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Muszę obliczyć Rc i Rb. Dane jakie mam do zadania to Ucc = 18V, Uce = 0,5Vcc, B (Beta) 150 Amper/Amper A/A. Na razie obliczenia dokonałem i wyszło mi coś takiego.
Jc = 6mA - z wykresu

Rc = Uc/Jc = Ucc - Uce/Jc = 18V - 0,5V/6mA = 17,5/6 = 17,5/6 x 10 do minus 3 = 17,5 x 10 do minus 3/6 = 11500/6 = 2916 Omów

Ube - 0,6V

Rb = Ub/Jb = Ucc - Ube/Jb = 18 - 0,6/6 x 10 do minus 3 i x 1/100 = 17,4/6 x 10 do minus 3 i x 1/100 - 17,4/ 0,06 x 10 do minus 3 x 1/100 = 17,4/0,06 x 10 do minus 3 = 17,4/0,06 = 290 komów.

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze mi to wyszło.

Pajdek
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę o napisanie wspomnień z dowolnego momentu mojego życia :)
Jak najwięcej prostych i podstawowych wyrazów :)
ok. 5 zdań, warunek użyte 3 czasy przeszłe PS,PC,PP i moje odczucie jak się wtedy czułem :)

Najważniejszego nie napisałem w języku angielskim :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pajdek.


Jako historyjka, takie opowiadanie może brzmieć to tak:


It was 10 years ago. I was a little boy and I had 15 years old. I liked play football, tenis and much more. In my free time with friends we went to cinema. Once a week we made a party in my house. That was awesome.


Jeżeli piszemy o wspomnieniach ( o czymś co już było) to przede wszystkim używamy czasu Past Simple, dlatego Present Continous i Present Perfect można sobie darować.

Neviril
komentarz
komentarz

[quote name='Cyber Mech' date='13 październik 2009 - 15:22 ' timestamp='1255440156' post='879597']
Pajdek.


Jako historyjka, takie opowiadanie może brzmieć to tak:


It was 10 years ago. I was a little boy and I had 15 years old. I liked play football, tenis and much more. In my free time with friends we went to cinema. Once a week we made a party in my house. That was awesome.


Jeżeli piszemy o wspomnieniach ( o czymś co już było) to przede wszystkim używamy czasu Past Simple, dlatego Present Continous i Present Perfect można sobie darować.
[/quote]

No na pewno Present Continuous nie użyjesz do opowiadania o wydarzeniach z przeszłości :P Koledze chodziło raczej o Past Simple, Past Continuous i Past Perfect :)

Co do samego wspomnienia powiedzmy coś takiego:

"When I was younger I used to spend my holidays at my grandparent's. One day I was playing in the garden when an ill-looking kitty came out of the bush (w sensie "krzak"). I picked the kitty up and rushed to the kitchen, where my grandma had already finished cooking the dinner. She looked at the kitty and we decided that it would be best to go to the veterinarian. After examining the kitty the doctor said that it was only exhausted as it seemed to not have eaten for a few days, and that the best cure for it would be a big bowl of food and a caring owner. After a while the kitty regained its energy and became an important member of our family."

Myślę, że większych błędów być nie powinno, ale w razie co z góry przepraszam jeśli jakieś się pojawią ;)

snip91
komentarz
komentarz

@Cyber Mech - to co napisałeś to jakaś masakra ;) Błąd na błędzie, nawet nie ma sensu tego poprawiać :P
@Nev - błędów osobiście nie widzę :P

Pajdek
komentarz
komentarz

Na wtorek mi to potrzebne było :) Przed lekcją napisałem i oczywiście tak jak zwykle ja musiałem czytać i babka dostrzegła tylko jeden błąd i powiedziała że krótko ale na temat i dobrze :E
Nev jakby to było na jutro to na pewno bym skorzystał z wspomnienia napisanego przez Ciebie :) Dzięki za chęci.

tomek.b9
komentarz
komentarz

Witam. Mam na poniedziałek kilka zadań z matmy. Jakby ktoś był w stanie pomóc to byłbym bardzo wdzięczny :) Link do zadań: http://img205.imageshack.us/img205/764/47817386.jpg
Z góry dziękuję, Tomek.

@ yyy..jak to nie działa?

FlameRunner
komentarz
komentarz

Sorry, ale tutaj nawet doktor habilitowany nic nie pomoże. Link nie działa. :E

Cold
komentarz
komentarz

Witam.
Mam problem. Otóż muszę zrobić doświadczenie z fizyki na temat budowy materii i nie bardzo wiem co zrobić.
Czy wie ktoś o co chodzi?

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo ja wiem? Może rozbij atom? :E

A tak serio. Pięknym doświadczeniem obrazującym jak małe są atomy jest:
1. Wziąć miskę o możliwie dużej średnicy i napełnić ją wodą.
2. Na to wpuścić odrobinę oleju. (Odrobinę - znaczy się mniej nawet niż kroplę.)
3. Olej się ładnie rozpłynie, zostawiając ledwo widoczną warstwę na powierzchni wody.
I teraz pora na pogadankę. Że atom jest bardzo mały, że atomów w takiej nawet-nie-kropli jest bardzo dużo, że warstewka na powierzchni wody składa się na pewno z więcej niż tylko jednej warstwy atomów, że... Dobra, dalej już sam pomyśl.

  • Dobra wypowiedź 1
patrick666
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Proszę o pomoc.
Mam napisać listę kroków zamiany liczb z sytemu dziesiątkowego na dwójkowy...

tak:
1. piszesz liczbę ...
2. ...
3. ...

Umiem to policzyć,ale nie wiem jak to sensownie napisać. Pomoże ktoś? Potrzebuję to na jutro.

1. Wybieramy dowolną liczę w systemie dziesiętnym
2. Rozkładamy ja na czynniki pierwsze dzieląc przez 2 ; resztę zapisujemy obok
3. Jeśli reszty nie ma piszemy 0
4. Następnie czytając od dołu w górę zapisujemy resztę z dzielenia i mamy gotową liczbę w systemie binarnym




tak będzie dobrze?

snip91
komentarz
komentarz

[quote name='Dżony' date='18 październik 2009 - 20:20 ' timestamp='1255890043' post='882884']
2. Rozkładamy ja na czynniki pierwsze dzieląc przez 2 ; resztę zapisujemy obok
[/quote]
2. Rozkładamy ja na czynniki pierwsze dzieląc przez 2 ; jeśli jest reszta, wpisujemy 1, jeśli brak, 0

Qniooo
komentarz
komentarz

[b] Dżony[/b] przykładowo:

Liczba 130:

130:2=65 | 0
65:2=32 | 1
32:2=16 | 0
16:2=8 | 0
8:2=4 | 0
4:2=2 | 0
2:2=1 | 0
1:2=0 | 1

Ten słupek po prawej stronie czytasz w dołu do góry i wychodzi liczba binarna [b]10000010[/b]

gios
komentarz
komentarz

prosiłbym żeby ktoś napisał mi co to znaczy
interfejs, port, ftp,
i podał różnice pomiędzy listą dyskusyjną a grupą dyskusyjną
chciałbym żeby były to takie odpowiedzi krótkie i na temat a nie takie jak w Google na pół strony

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

Interfejs - no fajnie... To słowo ma kilka znaczeń ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Interfejs ), skąd mam wiedzieć o które Ci chodzi?
Port - no też ma cztery znaczenia... Oczywiście licząc tylko te z zakresu informatyki. http://pl.wikipedia.org/wiki/Port
FTP - File Transfer Protocol, protokół służący do przesyłania plików z i na serwer poprzez standardową sieć TCP/IP. (Praktycznie CTRL-C, CTRL-V z Wiki.)

Lista dyskusyjna vs. grupa dyskusyjna - tutaj znowu Wiki. Naprawdę, przeczytanie dwóch stron i wymyślenie różnic nie jest jakimś trudnym zadaniem. Co więcej nie mam zamiaru odwalać go za Ciebie. ;>

gios
komentarz
komentarz

[quote name='FlameRunner' date='19 październik 2009 - 15:12 ' timestamp='1255961556' post='883452']
Interfejs - no fajnie... To słowo ma kilka znaczeń ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Interfejs ), skąd mam wiedzieć o które Ci chodzi?
Port - no też ma cztery znaczenia... Oczywiście licząc tylko te z zakresu informatyki. http://pl.wikipedia.org/wiki/Port
FTP - File Transfer Protocol, protokół służący do przesyłania plików z i na serwer poprzez standardową sieć TCP/IP. (Praktycznie CTRL-C, CTRL-V z Wiki.)

Lista dyskusyjna vs. grupa dyskusyjna - tutaj znowu Wiki. Naprawdę, przeczytanie dwóch stron i wymyślenie różnic nie jest jakimś trudnym zadaniem. Co więcej nie mam zamiaru odwalać go za Ciebie. ;>
[/quote]

Ok. to mam
ale czytam o tych grupach i listach dyskusyjnych i nadal nie wiem o co chodzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.