x-kom hosting

Czy warto jest przestawic sie na viste ?

stomasz
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz grać w jakies nowsze gry to mozesz sie rozczarowac... Vista jest bardzo potęznym systemem i mimo, że Twój komp bedzie spełniał wymagania danej gry, to może zdarzyć się tak, że jej nie uruchomisz.

tomq90
komentarz
komentarz

karolina87, na moim kompie jak zainstalowałem VISTA TRANSFORMATION 6.0 to chodziło dobrze ale już pograć w CS:Source nie dało rady. A jak bym miał Viste to już wogóle nie wiem czy by się włączyła gra xD

sitol
komentarz
komentarz

wiesz tomq90 vista transformation pack to nie system Windows Vista !! to tylko nakładka jak za pewne wiesz :)

moim zdaniemwładował bym 2GB ramu żeby mieć spokój:)

i wogóle składasz nówke kompa daj mu 2GB nie pozalujesz:) a jak Ci sie zaxchce zagrac w cus?? to ju nie zagrasz z 1GB :D chyba ze w jakies autka z 90roku :D

Vigo
komentarz
komentarz

System moze ciekawy ale jeszcze zagadkowy. Ja bym czekał

scyzoryk
komentarz
komentarz

ja poczekam z pól roku albo rok wtedy już Vista będzie dobrze działać na kompach i oprogramowaniu

tomq90
komentarz
komentarz

sitol, wiem że to nakładka!! I tylko mówiłem że na nakładce się nie dało grać to co dopiero by było na Viscie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

sitol
komentarz
komentarz

no ja napisał że wiesz tylko :D no i dobrze nap[isałeś jak na nakladce Ci gra nie poszla prawie to co dopiero na Viscie... :D: D

cordless
komentarz
komentarz

Jestem użytkownikiem Visty, mam 2 GB ram'u i jak narazie spokojnie gram w takie tytuły jak Company of Heroes, Heroes V czy Command & Conquer 3: Wojny o tyberium. Podczas swobodnego użytkowania (przeglądanie stron, gra w pasjansa, rozmowy na gg) Vista potrzebuje ok. 900 MB ram'u. Miałem podobny dylemat co karolina87. Zaryzykowałem i jak na razie nie mam czego żałować. Stwierdzenie, że "starsze programy Ci nie pójdą" jest tylko po części prawdziwe. To jest loteria. Np. gg. Starsze wersje (np. 6.0) spokojnie dały się zainstalować, ale dodatek do nich (powergg) już nie. Nie jestem jakimś ekspertem w tej dziedzinie, ale napisałem to co sam zauważam podczas użytkowania tego systemu. Przejście na Viste jest pewnym krokiem do przodu i jeśli nie mamy jakiś szczególnych powodów aby go nie robić (niezbędne dla nas programy które nie działają pod Vistą, dość słaby komputer itp) to powinniśmy zainwestować w ten system.

Lucider
komentarz
komentarz
jeśli nie mamy jakiś szczególnych powodów aby go nie robić (niezbędne dla nas programy które nie działają pod Vistą, dość słaby komputer itp) to powinniśmy zainwestować w ten system.

Trochę za mocne słowa, ja bym raczej powiedział, że jeżeli nie mamy szczególnych powodów aby go instalować, to lepiej jeszcze poczekać :)

rysiaczek91
komentarz
komentarz

Przyznam się przeczytałem tylko 2 ostatnie posty, nie chciało mi się całego topicu :P Ale dam odpowiedź na postawione w temacie pytanie.

Mam komputer z 2 GB Ramu i zainstalowanym systemem Vista Ultimate. Pod względem szybkości wymiata! Uruchamia mi się SZYBCIEJ niż Win Xp poza tym Vista ma szereg funkcji ułatwiających obsługę komputera. Jest to narzędzie jak i dla rodziców i np zaawansowanych użytkowników.

Gry... Nie miałem jak na razie problemu z żadną grą (tzw z jej uruchomieniem) jednakże czasami jest problem z wyjściem z gry (na chwilę na monitorze są niebieskie pasy) jednak po chwili problem znika i jest fajnie :)

Jeśli dobierzecie odpowiedni antyvirus oraz jeden dobry program zabezpieczający (podstawa zabezpieczeń) Vista będzie wam dłuuugo służyć. Ja jestem zadowolony! Pozdrawiam wszystkich :>

tomq90
komentarz
komentarz

No ja Win Viste Ultimate dostanę w swoje ręce w następnym tygodniu:) I na bank zainstaluje. Chodź wiem że na moim sprzęcie to ja już sobie nie pogram:)

O a wiedzę że rysiaczek91, to z mojego miasta :D Pozdrawiam.

DEJA82
komentarz
komentarz

Moi drodzy. Aktualizacje na Viste sa tylko ze na Ultimate... Ja mam Viste od lutego i na poczatku troszke sie scinala ale teraz po kilku niewielkich aktualizacjach smiga mi rownie dobrze jak XP. Sterownikitez juz od dawna sa tylko lepiej samemu je sciagnac od producentow podzespolow. :lol: :lol: :P:P

tomq90
komentarz
komentarz

DEJA82, a jakiego masz kompa?

DEJA82
komentarz
komentarz

Intel Pentium D 2x2.66 GHz , NVIDIA GeForce 6200 256 Mb , HDD 200 Gb , ram DDR2 1536 Mb , itd... ale reszta juz nie ma znaczenia...

macinO
komentarz
komentarz
dobry program zabezpieczający

Masz jakieś propozycje ? ;>

sitol
komentarz
komentarz

np. firewall o to mu chodziło :)

szczupak90
komentarz
komentarz

Miałem viste już na swoim kompie.

Włączała się 2 razy dłużej, zostawało mi 300 mb z 1Gb ramu. Aktualnie nie ma sterowników do creative audigy se. Wszystko jakoś się ociągało. Moja konfiguracja: Pentium D 820 2800 Mhz, 1 GB ram DDR2 512 MHZ, karta graficzna 7300GT 256 Mb, dysk twardy 200 Gb seagate.

Zastanawiałem się pomiędzy kupnem xp, a visty. W końcu wyszło tak, że kupiłem w poniedziałek xp home edition. Pomiędzy piratem, a oryginałem widać większą stabilność. Jeszcze ani razu mi się nie zawiesił. Polecam xp, nawet jeżeli microsoft ma zrezygnować z dalszych aktualizacji.

Przemek
komentarz
komentarz

Pomiędzy piratem, a oryginałem widać większą stabilność.
no co Ty nie powiesz. Roznice widac bo aktualki masz sciagniete i przez to jest system stabilniejszy
josie
komentarz
komentarz

Witam, ja tez korzystam z Visty. Mam ja od paru dni, bo mialam problemy ze sterownikami do dzwieku ale problem rozwiazany. Mam 1,5 GB ramu takze nie mam wiekszych problemow. A co do gier to jak narazie zainstalowana mam 1 'Test driver' czy jakos tak (jakas samochodowa, nie wiem bo nie gram) ale brat mowi ze dziala bez problemu. A co do wlaczania, to wlacza mi sie szybciej niz xp. Albo przynajmniej mi sie tak wydaje.

Agavia
komentarz
komentarz

a jak wyglada sprawa z Microsoft Windows Vista Home Basic ? w Niemczech sprzedaja laptopy z tym oprogramowaniem juz od pamieci 512 MB RAM, ja bede kupowac 1 G RAM le z tym oprogramowaniem...

[ Dodano: 2007-05-15, 20:16 ]

a jak wyglada sprawa z Microsoft Windows Vista Home Basic ? w Niemczech sprzedaja laptopy z tym oprogramowaniem juz od pamieci 512 MB RAM, ja bede kupowac 1 G RAM e z tym oprogramowaniem...

Przemek
komentarz
komentarz

Sprawa wyglada podobnie z tym ze w wersji Home Basic nie ma Aero wiec jest mniej zasobozerny

Agavia
komentarz
komentarz

a jak wyglada sprawa Windows Vista Business(OEM)?

Przemek
komentarz
komentarz

Tam juz jest Aero.

Minimum 1GB RAM

vonTheodor
komentarz
komentarz

Polecam pozostać w windowsie xp, sam jestem pechowym posiadaczem visty i nie jestem zadowolony. Dużo programów nie działa (o sterownikach nie będę wspominał). Ale czasami można sie pośmiać bo na viście działają często takie programy, które były robione w poprzednim tysiącleciu i na xp nie działały, a na viście tak :|

bic44
komentarz
komentarz

jesli chodzi o 'nowoczesny' wygląd visty mozna łatwo to samo osiągnąć instalując na xp specjalną nakładke. analogicznie robiłem w przypadku wyjscia xp (nakładka na 98) i nowy system dopiero po ok roku, po dopracowaniu, pełnej kompatybilności etc.zdr!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.