x-kom hosting

Kernele i wolno działający komputer

Dandys87
komentarz
komentarz

No mam nadzieje że jutro dostane jedną kość. Nie chce sobie już dziś bardziej dnia zepsuć i chyba po prostu to zostawie bo ewidentnie na tym ramie nie ruszy dalej tak.

Niebieska
komentarz
komentarz

Widać, że mu ten RAM nie pasuje i to bardzo.

Dandys87
komentarz
komentarz

Właśnie skończyłęm sprawdzać, dużo nie trzeba było. Cały czas to samo. Tym razem blue screen pojawił się już przy "przygotowywanie składników" czy jakoś tak, podczas pierwszego odpalenia świeżego systemu, bez kabla internetowego podpiętego. Test ramu oczywiście znowu na 21% się zatrzymał więc widać gówno warte to sprawdzanie było. Ram już w takim przypadku odpada, boje się spawdzać karte bo to jest chyba najgorsza rzecz do oddsyłania na gwarancje. Tyle się człowiek nasłuchał o "zaginionych" paczkach przy tych nowych rtx'ach że strach wysyłać. Mam nadzieje że to procesor albo płyta, zasilacz raczej średnio. Tylko te blue screeny były strasznie szybkie, w sensie tylko zdążyło się zauważyć niebieski ekran i ":(" i tyle. Już rynce opadają. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Szkoda, że nie masz drugiego kompa gdzie mógłbyś każdy swój podzespół sprawdzić z osobna. 

Dandys87
komentarz
komentarz

Jutro pisze do kumpla, ma płytkę b350 więc wszystko pójdzie u niego, niby się na weekend umówiliśmy ale zobaczymy co z tego wyniknie. Jak nie to w poniedziałek do serwisu leci z góry, podobno testują każdy podzespół na swoich sprzętach więc powinno wyjść. Szczerze to chyba się boje dowiedzieć co jest zepsute bo mam przeczucie że to ta felerna karta. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może nie będzie aż tak źle. 

Dandys87
komentarz
komentarz

Chyba ten temat, i to że już 2 miesiące się to ciągnie, pokazuje jakie mam szczęście. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Zawsze możesz jak ja wyjść na balkon i pokazać komputerowi gdzie wyląduje jak się nie uspokoi ;)

Dandys87
komentarz
komentarz

Jutro jadę do kumpla po zajęciach, proszę trzymać kciuki żeby BSOD'y przestały wywalać przy zmianie procesora/płyty głównej XD

Niebieska
komentarz
komentarz

Będę je trzymać :D 

Dandys87
komentarz
komentarz

Akcja przełożona, kumpel mieszka na drugim końcu miasta a samochodu nie miałęm dziś, bym za taxe zapłąciłą 50zł w jedną stronę xd

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, nikt Cię nie pospiesza ;) 

Dandys87
komentarz
komentarz

Święty gral już leży u moich stóp. Wymieniliśmy karte na kumpla (chyba gtx1070) nadal  wywala niebieski ekran :brawa:. Podmiana ramów, nadal niebieski ekran. Przeżucenie procesora do systemu kumpla, niebieski ekran. Co prawda, razem z procesorem przeżuciliśmy też dyski, ale no to chyba nie ma szans żeby dwa różne dyski, na dwóch różnych złączach tak samo się zachowywały ? No i niebieski ekran. Chyba już nie ma wądpliwości że to procesor. Typowe błedy kernel na dwóch różnych systemach. Jutro dzwonie do serwisu i się pytam co zrobić.

Niebieska
komentarz
komentarz

No to faktycznie, to procesor jest źródłem twoich nerwów. Dzwoń i niech leci na gwarancję!

Dandys87
komentarz
komentarz

Będę jeszcze pisać jak coś będę wiedział :D

Niebieska
komentarz
komentarz

Koniecznie napisz bo sama jestem ciekawa :)

Dandys87
komentarz
komentarz

Dziś wypuszczam paczkę. Trochę się boję, bo w moim i kumpla kompie były testowane moje dyski, Jak kupiłem wtedy ten na m.2 nowy to przez 3 dni chodziło bez BSOD'ów. No ale dwa takie same przypadki, na dwóch różnych dyskach na dwóch różnych złączach ? 

Niebieska
komentarz
komentarz

To raczej nie przypadek skoro na dwóch różnych platformach były te same problemy. Napisz co Ci odpiszą.

Dandys87
komentarz
komentarz

Jutro będę dzwonić do sklepu czy już coś ruszyli. Szykując się na to że im to wszystko działa znalazłem taki temacik na reddicie. Sądząc po nicku to może być polak ale niestety subreddit niby usuwa moje komentarze za małą karmę i nie wiem czy odpisze na pytanie czy to mu pomogło. 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ale ciekawe, może to jakaś wada fabryczna?

Dandys87
komentarz
komentarz

Możliwe bardzo, co prawda nadal nie rozumiem czemu instalacja systemu przechodzi prawidłowo i dopiero po załadowaniu się krzaczy ale może to jest tego wina. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Całkiem możliwe. Może pokaż ten watek tym z serwisu?

Dandys87
komentarz
komentarz

No mogę, ale są dwie opcje, jak nie działa u nich no to wymieniają a jak będzie działał to jak by mieli sprawdzić czy coś to zmieni xD. Trochę w kropce jestem i pewnie będę musiał znowu go odebrać i próbować u siebie to zrobić. Tylko skoro u nich by działało to pewnie nie wina samego procesora tylko może płyty głównej jak dale zasilanie ? Kumpel też płytkę MSI miał może one coś mają dziwnego. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Naprawdę strach teraz peceta składać, same problemy!

Dandys87
komentarz
komentarz

Spokojnie, to tylko moje szczęście, niestety często pojawia się w takiej formie. Patrząc na to że jest marzec to już dłużej ten komputer mi nie działa niż działał. XD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.