x-kom hosting

Kernele i wolno działający komputer

Dandys87
komentarz
komentarz

Zbyt kosztowne jest to "nie zawsze" xd

Niebieska
komentarz
komentarz

Wiem, wiem, może uda się go zmusić do pracy serwisantowi. 

Dandys87
komentarz
komentarz

Jutro mi odsyłają części, nawet dorzucą pastę termoprzewodzącą do całości i zapłacę tylko za transport. Świetny sklep ! Kr system. Tak mnie ostatnio naszła myśl, zauważyłem gdzieś że te nowe rtx mogą mieć problemy przy systemie postawionym w trybie Legacy. W sumie do przedwczoraj nie wiedziałem że są takie formy czy jak to nazwać, ale może system instalowałem w trybie legacy albo dysk był odpalany w nim zamiast uefi. Pewnie w poniedziałek dopiero mi dostarczą wiec wtedy będę próbować. Mam też zamiar iść jutro do innego sersiu z dyskami, czy by mogli podłączyć je i odpalić user benchamarka. Może miałem 2 razy pecha z dyskiem i ten nowy też padł. 

Niebieska
komentarz
komentarz

A sprawdź jak zachowa się komp z systemem w Trybie uefi. Naprawdę masz pecha do dysków ;)

Dandys87
komentarz
komentarz

Wracam z przytupem. https://mega.nz/file/hw1R2arR#oFGAX8zwMMNsir_RT3PAQ_18T7mNc2DOoOCrMmJrnDg i https://mega.nz/file/Q8sXAaZb#vvAImCHvRDLojGAcxz-yI8kwK7V_78On8bi_ORoZ81c . Oczywiście nie dłużej niż5 sekund od odpalenia windows update na nowym systemie :3

W sumie, po updatach system chodzi stabilnie. Dysk działa w sumie normalnie (czy to nie wskazuje na to że to nie jego wina ? Blue screeny były i dziala normalnie) jedyne co zostaje tak na prawde to karta graficzna. XMP było wyłączone przez cały dzień dzisiaj. Jeżeli będę się pojawiać blue screeny to ogarnąłem kumpla co ma kompa na płytce b350. Wszystko będę mógł przetestować u niego w takim wypadku. Jednak jakby jakaś miła dusza odczytała pliki z dump to bym byłd wdzięczny ;)

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Dandys87 napisał:

Jednak jakby jakaś miła dusza odczytała pliki z dump to bym byłd wdzięczny

Szkoda czasu.Jak możliwość podmień kości RAM.

Dandys87
komentarz
komentarz

Od wczoraj działa z xmp. Ram był na serwisie w sklepie przez 2 tygodnie i nic im nie wyszło. Jak to mówią mechanicy, jeździć obserwować, jak na razie działa ale no możesz poczytać co się działo przez praktycznie ostatni miesiąc. 

  • 3 tygodnie później...
Dandys87
komentarz
komentarz

Stare brudy, co prawda nadal BSoD nadal nie rozwiązałem, ale zpowolnienie dysku i podzespołów już tak @Niebieska, dopieto teraz się dowiedziałem że verifier trzeba wyłączyć jak już się zrestartuje komputer i nic nie wykaże :facepalm:, i tak po wyłączeniu działanie dysku i innych podzespołów wróciło do normy. Miałem pare blue screenów przez te 3 tygodnie ale były raz na tydzień, wczoraj jednak 3 pod rząd wywaliły. Aktualnie badam ram narzędziem diagnostyki paięci windowsa, wczoraj też się dowiedziałem że ma tryb rozszerzony XD, i stoi na 21% od 4 godzin już, jakiś Pan z forum microsoftu twierdzi że to już oznacza walnięte kości. Jednak w internetach ludzikom innym potrafiło po 7 godzinach dalej ruszyć więc poczekam do końca dnia. Dowiedziałem się też że moje konkretne kości nie są w tabelce kompatybilności z płytą główną, jest bliźniaczy model z tymi samymi parametrami jednak z innej linii producenta. 

Niebieska
komentarz
komentarz

No verifier trzeba wyłączyć po restarcie ;) Nic dziwnego, że komp był spowolniony ;) 

Możliwe, że te RAMy powodują BSOD, masz możliwość podmiany na inne?

Dandys87
komentarz
komentarz

Muszę sie dowiedzieć jakie koleżanka ma, bo składała komputer tydzień temu i może od niej bym sobie wziął jedną kość na testy. Jeżeli nie to w media expercie za 100 sobie kupie jedną kość 4gb ramu która jest na liście wspieranych i najwyżej oddam następnego dnia jak nie będzie różnicy.

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz tak zrobić. To, że kości RAM nie ma na liście kompatybilności nie zawsze oznacza, że one nie współpracują z płytą, może też być tak, że nie zostały przetestowane przez producenta płyty głównej.

Dandys87
komentarz
komentarz

No wiem właśnie i mam nadzieje że po prostu są jakieś felerne bo inaczej ich nie oddam na gwarancji, będzie trzeba sprzedać i kupić jakieś inne, z listy co jest od msi. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz jak się zachowa komp po podmianie. 

Dandys87
komentarz
komentarz

No dziś na końcu dnia jeszcze napiszę czy test coś ruszył, a pamięcie dopiero w poniedziałek dostanę. Mam nadzieje że to już koniec mojej męczarni ze sprzętem komputerowym. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Też mam taką nadzieję, że to chodzi o niekompatybilne RAMy.

Dandys87
komentarz
komentarz

Test wczoraj ruszył dalej, po 8 godzinach. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/different-bsods-for-the-past-three-months/afb51bfc-7815-4967-a4f7-1981984008c0?messageId=f4ddf4e4-e484-484d-9c91-0425baa53ef8 Tu jest temat który założyłem na forum microsoftowym. Nie wiem czy jest sens robić to co tam mi mówi, schodzenie z taktowania przy pamięciach bez xmp ? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz spróbować zobaczyć jak zachowa się komp z wyłączonym XMP. 

Dandys87
komentarz
komentarz

XMP już wyłączałem dużo wcześniej, nic to nie zmieniało. Byłem w serwisie jednym, stwierdzili że, ram, procek, płyta albo karta graficzna, Ram sprawdze w poniedziałek, procesor, płytę i karte mogę za tydzień u kumpla zbadać. Mówił że może być problem z chipsetem w karcie, coś może krzaczyć i wtedy wywala. Gadał bardziej z senesem wiec jeżeli nic nie znajdę z kumplem to wtedy im oddam jeszcze. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, sprawdzenie u kumpla to dobry pomysł, napisz koniecznie jakie będą wyniki tego.

Dandys87
komentarz
komentarz

Zaczynam zauważać schemat wywoływania blue screenów i błędów systemu. Za każdym razem jak zainstaluje nowy system i podłącze kabel internetowy to zaczyna się dziać coś złego. Obniżyłem częstotliwość ramu do 1888Mhz, zainstalowałęm system, wszystko ładnie. Podłączam kabel i jeb, pokazuje się standardowy pasek po prawej stronie i nagle kursor wiaruje, zaczyna ruszać się sam. Przy moich ruchach myszką, jest wielkie opóźnienie a interfejs windowsa w ogóle nie działał. Musiałem zrestartować komputer. Zmieniłem częstotliwosć na 2133Mhz, system się odpalił normalnie, no to czas na cholerne updaty. Oczywiście, przy instalacji system się zawiesił, po minucie odwisił tylko po to by za kolejne dwie minuty wywalić blue screena, kodu nawet nie zdążyłem zobaczyć bo tak szybko się zamknął. Testuje teraz tą jedną kość na 2133Mhz ale znowu wisi na tych 21%. Pytanie czy wadliwy Ram powodoawałby krzaczenie systemu podczas podłączania kabla od internetu? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Bardziej to wygląda na spięcie na płycie głównej, przy karcie sieciowej. Ten twój komp naprawdę nie lubi pracować. 

Dandys87
komentarz
komentarz

Mógłbym spróbować zainstalować system z podłączonym internetem. ale szczerze to już boje się o mój dysk, czy on po dupie nie dostaje jak tak co chwile system intaluje. Właśnie PC sam się wyłączył w czasie testu pamięci ? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Sam się wyłączył w czasie memtestu? Coś widać, że twojemu kompowi nie podrodze z tym RAMem. 

Dandys87
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, odpaliłem to narzędzie diagnostyki pamięci na rozszerzonym planie, znowu na 21% się zatrzymało i po 10 minutach po prostu się wyłączyło i system się włączył XD. Ręce już opadają. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak będziesz miał te RAMy na podmianę to napisz jak się zachowuje twój komp. Zanim się wkurzysz i wywalisz go przez okno ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.