x-kom hosting

Crysis - Temat Główny

janusz19
komentarz
komentarz
a w chwili obecnej praktycznie najmocniejszy zest czyli 2x8800GTX

Co powiesz na 3x8800 Ultra w triple SLI ? ;) Albo 3870x2 na Quad-Fire ;)

Niedługo 9800GT2 , może w triple SLI ? hmm 9800GTX w triple SLI ? ^^

Oczywiście jak się pływa na kasie...

Gość
komentarz
komentarz

Witam!

Grałem w Crysisa na medium, ale coś mnie podkusiło żeby włączyć high i mam średnio 18-19fps. Jakie opcje (graficzne) należało by przestawić na mniejsze, żeby pozostać na high ze znośnymi fpsami? Bo fajnie wygląda na high, ale 19fps to trochę mało :/

DarthMail
komentarz
komentarz

Witam!Grałem w Crysisa na medium, ale coś mnie podkusiło żeby włączyć high i mam średnio 18-19fps. Jakie opcje (graficzne) należało by przestawić na mniejsze, żeby pozostać na high ze znośnymi fpsami? Bo fajnie wygląda na high, ale 19fps to trochę mało :/
Daj jakość cieni na Medium - gra się o wiele lepiej :) . Na Benchmarku zresztą napisali, że na cieniach z High do Medium można ugrać ~24 FPS OoTu cały spis: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/Crysis/strona-5.html
Gość
komentarz
komentarz

Thx, ale już sobie wcześniej poradziłem :P 4 opcje dałem na medium, reszta na high. Mam średnio 28-30fps (przy walkach 25) i fajnie się gra. I to wszystko na 8600gt :)

Markus123
komentarz
komentarz

DarthMail, jak możesz, to napisz jak Crysis spisuje się na Radku 3870 x2. Z tego co widziałem w testach wypadał przeciętnie, ale w sumie najlepszym źródłem jest gracz, który tą grę tłukł na swoim sprzęcie przez jakiś czas ;). Dodatkowo nowsze sterowniki (bo chyba już wyszły?) może coś poprawiły w działaniu?

DarthMail
komentarz
komentarz

Spoko, pisałem o tym w innym temacie tuż po wyjściu Catalyst 8.3:

Włączam Crysis........... O_O Gra się teraz o niebo lepiej niż wcześniej laugh.gif . A tak dokładniej:

-performance się zwiększył dokładnie o 4 FPS w przypadku all High i 8 FPS w przypadku all High i medium Shadows(to się wydaje mało- ale tylko wydaje)

-zniknął problem drastycznego spadku FPS do 5-10 przy obrocie w innym kierunku- to była miejscami istna masakra

Dodam jeszcze, że na Very High i 8x AA gra chodzi na poziomie 10-15 FPS wink.gif .

Benchmark GPU pokazuje mi jakieś 32FPSy na All High i Medium Shadows. Innymi słowy- płynnie. A sterowniki naprawdę nieźle poprawiły działanie- największy problem był gdy się obracałeś- FPS spadał na 3-4 sek. do ok 5-10.

Markus123
komentarz
komentarz

I to pewnie w rozdzielczości 1280 x 1024?

Generalnie wyniki nie są złe, ale widać, że ta gra jest robiona ewidentnie pod karty NVidii...

DarthMail
komentarz
komentarz

Wczoraj zrobiłem dokładniejsze testy - i owszem - w rozdzielczości 1280x1024:

40-60 FPS gdy stoję w miejscu lub gdy idę wolno

30-35 FPS kiedy np jadę drogą samochodem i nic się generalnie nie dzieje

20-35 FPS w czasie gdy spotykam koreańców na drodze i zaczyna się jatka

15-25 FPS jadąc samochodem, dookoła wszędzie akcja, wybuchy itp.

Ano, niestety - nawet jeśli ATI sterownikami dogoni "dzieci Nvidii", to wątpię żeby to było 100%, jakim jest robienie gry pod konkretną technologię.

Markus123
komentarz
komentarz

To daje radę grać, ale na takim sprzęcie powinno hulać sporo szybciej, gdyby tylko gra/stery (ale tu chyba bardzie gra) były lepiej zoptymalizowane. Te wyniki są chyba mniej więcej podobne do tego, co można by wyciągnąć na moim sprzęcie, jednak Twoja karta ma dużo większy potencjał. No cóż, możesz jedynie liczyć na to, że kiedyś Crytek, jak już zoptymalizuje co się da dla GeForce'ów, zabierze się do optymalizacji pod Radeony ;).

DarthMail
komentarz
komentarz

Ha, ale nie zapominaj, że ten Radeon obecnie ma niewiele większe wyniki niż taki GTX Ultra:

crysis11-1280vhigh.png

crysis_High_1680.png

crysis_High_1920.png

crysis_VHigh_1680.png

Potencjał i owszem- ma, w końcu to 1GB a nie 768, ale zbyt wiele to się nie spodziewajmy :P . Może podskoczyć w wynikach pewnie o 3-5 FPS za parę miesięcy.

3dmark06-sm20.png

Całkiem ładnie

Markus123
komentarz
komentarz

No zobaczymy, co ekipie z AMD/ATI uda się jeszcze z niego wykrzesać ;). Co do tej pamięci, to trzeba pamiętać, że 1 GB jest wykorzystywany bodajże tylko wtedy, gdy jakaś gra potrafi obsłużyć dwie karty. Inaczej jest wykorzystywane tylko 512 MB. Coś takiego wyczytałem ostatnio na e-giełdzie.

DarthMail
komentarz
komentarz
No zobaczymy, co ekipie z AMD/ATI uda się jeszcze z niego wykrzesać ;). Co do tej pamięci, to trzeba pamiętać, że 1 GB jest wykorzystywany bodajże tylko wtedy, gdy jakaś gra potrafi obsłużyć dwie karty. Inaczej jest wykorzystywane tylko 512 MB. Coś takiego wyczytałem ostatnio na e-giełdzie.

Też mi się tak wydawało- innymi słowy przy starszych gierach (<2006)będziemy mieli zwykłego OC Radka 3870, a przy nowych(2006<) już normalnego 3870x2. Karta jest przyszłościowa- w końcu i Nvidia będzie szła w wielordzeniowość, a cena jest jak widać relatywnie niska, patrząc na to, że jeszcze przewyższa GTX Ultrę.

Markus123
komentarz
komentarz
Też mi się tak wydawało- innymi słowy przy starszych gierach (<2006)będziemy mieli zwykłego OC Radka 3870, a przy nowych(2006<) już normalnego 3870x2. Karta jest przyszłościowa- w końcu i Nvidia będzie szła w wielordzeniowość, a cena jest jak widać relatywnie niska, patrząc na to, że jeszcze przewyższa GTX Ultrę.

Szkoda tylko, że też nowsze gry potrafią mieć problemy z wykorzystaniem drugiej karty.

Że Twoja karta jest przyszłościowa, to też mam takie wrażenie, no chyba, że karty następnej generacji będą od niej o 50 - 100% szybsze, wtedy niezbyt ;). No zobaczymy jak wyjdzie chociażby GeForce 9800 GTX. Swoją drogą ciekawi mnie kawałek jednego newsa z Fudzilli odnośnie najnowszej generacji kart NVidii:

"So the new lineup will look like this. GeForce 9500 is the low end, 9600GT is mainstream, GeForce 9800 GTS is Performance, GeForce 9800 GTX is high end and finally the GeForce 9800 GX2 is the ultra high-end."

Wynikałoby z niego, że GF 9800 GTX miałby być wolniejszy od GF 9800 GX2. Dziwne, zważyszwszy na to, że jak do tej pory każda nowa generacja była szybsza od poprzedniej, także dwie najmocniejsze karty starszej generacji okazywały się wolniejsze od jednej, najwydajniejszej karty najnowszej generacji. Dobra, koniec tego offtopa, jak to będzie, zobaczymy za kilka miechów ;).

rafidoc
komentarz
komentarz

Kumpel w sobotę złożył kompa o następujących przybliżonych parametrach ( z głowy , wszystkiego nie pamiętam )

proc E8400

płyta gigabyte ep35-ds3

pamięć 2x1024mb patriot 800 llk cl4

karta asus 9600gt

zasilacz tagan 400

dysk wd 320 gb 16mb

i mówi że crysis śmiga mu na 1280x1024 i wszystko na full bez zacinki. Fps nie podał bo za bardzo się na tym nie zna.

Markus123
komentarz
komentarz
Kumpel w sobotę złożył kompa o następujących przybliżonych parametrach ( z głowy , wszystkiego nie pamiętam )

proc E8400

płyta gigabyte ep35-ds3

pamięć 2x1024mb patriot 800 llk cl4

karta asus 9600gt

zasilacz tagan 400

dysk wd 320 gb 16mb

i mówi że crysis śmiga mu na 1280x1024 i wszystko na full bez zacinki. Fps nie podał bo za bardzo się na tym nie zna.

Że mu chodzi przyzwoicie, to uwierzymy. Że się nigdzie nie zacina, to już nie ;).

MANfan
komentarz
komentarz
Że mu chodzi przyzwoicie, to uwierzymy. Że się nigdzie nie zacina, to już nie ;).

Ej a mi Crysis chodzi płynnie na srednich, ale w tych zimowych misjach, jak więcej bydła lata to czasem spada fps, normalne nie?:)

Keepsake
komentarz
komentarz

Na moim sprzęcie w DirectX10 Crysis chodzi na srednich i kiedy jest wieksza zadyma sa zacinki........Wie ktoś czemu?

Może to wina tego ,że ta karta podobno nie radzi sobie z grami w Dx10?A na dodatek ta vista.......

Markus123
komentarz
komentarz
Na moim sprzęcie w DirectX10 Crysis chodzi na srednich i kiedy jest wieksza zadyma sa zacinki........Wie ktoś czemu?

Może to wina tego ,że ta karta podobno nie radzi sobie z grami w Dx10?A na dodatek ta vista.......

No niestety, ale GF 8600 GTS do DX10 się nie nadaje. Co prawda grasz na średnich ustawieniach, ale to pewnie i tak ponad jego siły ;).

MANfan: wszystko w normie na tej karcie ;).

Oort
komentarz
komentarz (edytowane)

Chciałbym sobie kupić crysis tyle że nie wiem czy mi pójdzie na maksymalnych wymaganiach mam 2gb ram GF 8500GT Viste oraz procesor Intel Core 2 Quad CPU Q6600 i przy okazji chciałbym się też dowiedzieć czy mi odpali assassins creed po jego premierze

Zalecane wymagania sprzętowe(Crysis)

CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)

Grafika: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub ekwiwalent DX10

RAM: 1.5 GB

HDD: 6 GB

Internet: 512 kbps (128 kbps na upload)

Napęd optyczny: DVD

Software: DX10 oraz Windows Vista

Zalecane wymagania sprzętowe(assassins creed)

Procesor: 2.6 GHz Intel® Pentium® D lub AMD Athlon™ 64 X2 3800+

Pamięć: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista

Grafika: 256 MB DirectX® 10.0 lub DirectX 9.0, z Shader Model 3.0

HDD: 8 GB

System: Windows XP/Vista

Z góry dziękuje

kszyhu87
komentarz
komentarz

najwyższe detale? nie wydaje mi się - podstawą dla kompa do grania jest - dobra KARTA GRAFICZNA.

a w twoim przypadku - kiepsko z tym. Tym bardziej jezeli chodzi o crysisa, któremu ciężko dogodzić.

Lewy12
komentarz
komentarz

NA 8500GT na minimalnych sobie pograsz.Jeśli chcesz pograć na wysokich detalach to karta do wymiany na coś z seri 8800

Oort
komentarz
komentarz

;/ no to kompletna lipa bo starzy wydali strasznie dużo forsy żeby mi kupić monitor razem z tym kompem ok 5 tys mam go od gwiazdki a tu lipa...;/ a myślicie że przy assassinie będzie miał jakieś szanse?

diablo45
komentarz
komentarz

Nie ma szans. na minimalnych moze. za slaba masz karte graf. Zainwestuj w lepsza :) pozdrawiam.

Oort
komentarz
komentarz

Z tą zmianą karty też jestm problem bo mam pc na gwarancji i ejst zaplombowana skrzynia zerw plombę to tracę gwarancje

swiatek94
komentarz
komentarz

to kiepsko bo ta karta to zwykły szit..xD może sobie na niej pograsz w jakieś gierki z 2005 - 06 ale z tego roku wątpie..xD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.