x-kom hosting

Co ostatnio kupiliście?

Frog1985
komentarz
komentarz

Ramtha. Biała Księga.

0_0_productGfx_d45008a18b60704f15964041a89ca642.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
25 minut temu, Frog1985 napisał:

Ramtha. Biała Księga.

Na czym polega ta ideologia/wiara ?

r102
komentarz
komentarz

big_42f92a97-518c-4a8e-83ca-a702e157dcbd.jpg.d06e1070bcf9eb5d01bc6550732499a8.jpg

 

W sumie nic ciekawego - gdyby nie - zwróćcie uwagę na szczątkową formę "noska" czyli wzmacnianego fragmentu siatki przy paluchu. Bardzo szczątkową :(

To już chyba Ostatni Mohikanin tej koncepcji - wszystkie nowe buty  nie mają już tego wzmocnienia tylko siatka jest do końca - żeby szybciej się paluchem wytargało dziurę, but wyrzuciło i kupiło nowy.

 

Dotyczy to KAŻDYCH bucików nawet tych za 500 zł. Ot takie planowe obniżanie jakości produktów w zakresie tzw "adidasów"

 

Kupiłem sobie 2 pary - takie z obrazka i szare. /Decathlon/.

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)
9 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Na czym polega ta ideologia/wiara ?

 

Na niczym szczególnym. Kolejne źródło do odkrywania istoty Boga/Żródła/Stwórcy wszechświata (nie łącze tego z żadną ziemską religią).

 

Ramtha od wielu lat przynosi nam wspaniałe posłanie. Jego nauki niosą ze sobą superświadomość. Co stanie się z wami, kiedy uświadomicie sobie, że jesteście indywidualnym Bogiem? Ramtha jest wspaniałym nauczycielem, ale nie szuka wyznawców. Nie będzie się też starał was oczarować, żebyście go czcili. Ramtha nie przyszedł tutaj po to, żeby was nawracać, ale by uczyć tych nazwanych przez niego zapomnianymi Bogami, którymi my wszyscy jesteśmy, o naszym prawdziwym rodowodzie. Książka ta została oparta na serii nagrań lekcji i nauk, wygłoszonych przez Ramthę. Ramtha przekazuje swoje posłanie wyłącznie za pośrednictwem Amerykanki – JZ Knight i porozumiewa się tylko w języku angielskim. Styl Ramthy jest unikalny i niecodzienny – z tego powodu uznany często za archaiczny i dziwny.

539
komentarz
komentarz
Godzinę temu, r102 napisał:

Dotyczy to KAŻDYCH bucików nawet tych za 500 zł

Co Wy tam znowu pleciecie r102 :)

https://taternik-sklep.pl/buty-scarpa-zen-pro.html?gclid=EAIaIQobChMIksawvIjr3QIVp7DtCh2lUwBOEAQYASABEgKIT_D_BwE

tu nie ma noska tylko jeden wielki nochal :) w tych butach raczej paluchem dziury nie wypchasz na zewnątrz :)

Godzinę temu, Frog1985 napisał:

Kolejne źródło do odkrywania istoty Boga/Żródła/Stwórcy wszechświata (nie łącze tego z żadną ziemską religią).

a są jakieś poza ziemskie?????

Godzinę temu, r102 napisał:

Kupiłem sobie 2 pary - takie z obrazka i szare. /Decathlon/.

rozczarowujesz mnie ;) ja bym brał co najmniej osiem :)

r102
komentarz
komentarz

Małpko pisałem o butach "z siatki" - jakie każdy przyzwoity dres nosi cały rok  a nie o jakichś turystycznych pokrakach !!!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Frog1985 napisał:

 

Na niczym szczególnym. Kolejne źródło do odkrywania istoty Boga/Żródła/Stwórcy wszechświata (nie łącze tego z żadną ziemską religią).

 

Ramtha od wielu lat przynosi nam wspaniałe posłanie. Jego nauki niosą ze sobą superświadomość. Co stanie się z wami, kiedy uświadomicie sobie, że jesteście indywidualnym Bogiem? Ramtha jest wspaniałym nauczycielem, ale nie szuka wyznawców. Nie będzie się też starał was oczarować, żebyście go czcili. Ramtha nie przyszedł tutaj po to, żeby was nawracać, ale by uczyć tych nazwanych przez niego zapomnianymi Bogami, którymi my wszyscy jesteśmy, o naszym prawdziwym rodowodzie. Książka ta została oparta na serii nagrań lekcji i nauk, wygłoszonych przez Ramthę. Ramtha przekazuje swoje posłanie wyłącznie za pośrednictwem Amerykanki – JZ Knight i porozumiewa się tylko w języku angielskim. Styl Ramthy jest unikalny i niecodzienny – z tego powodu uznany często za archaiczny i dziwny.

 

Podchodzi pod New Age. Próba uznawania siebie za boga, to bluźnierstwo. W Biblii nazywało się to blasfemią, szarganiem dobrej opinii Boga.

539
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, r102 napisał:

Małpko pisałem o butach "z siatki" - jakie każdy przyzwoity dres nosi cały rok  a nie o jakichś turystycznych pokrakach !!!

aaaaaa to szacun :)

politolog
komentarz
komentarz

Zakończyłem modernizację komputera.

 

i-gigabyte-geforce-gt1030-oc-2gb-gvn1030oc2gi.jpg

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziś sobie kupiłem taką kurtkę, bo mi wpadła w oko :)

 

kurtka-skóra.png

 

Oraz nowe słuchawki do smartfona (SNAB OVERTONE EP-101M).

 

snab.png

Youki
komentarz
komentarz

Mam te słuchawki od 3-4 lat jeszcze w prawilnej, pierwszej wersji, która ponoć grała lepiej :gobi:

szelek46
komentarz
komentarz

@Frog1985  powiedz coś więcej o tej katanie? Jak się nosi gdzie kupić?

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, szelek46 napisał:

@Frog1985  powiedz coś więcej o tej katanie? Jak się nosi gdzie kupić?

 

Kupiłem stąd ją

https://allegro.pl/kurtka-meska-skorzana-granatowa-s-2295-rozmiar-xl-i7372608847.html

 

4 godziny temu, Youki napisał:

Mam te słuchawki od 3-4 lat jeszcze w prawilnej, pierwszej wersji, która ponoć grała lepiej :gobi:

 

Musiałem kupić nowe bo w dotychczasowych padła mi jedna (prawa) słuchawka - to model AWEI ES900i.

539
komentarz
komentarz

Kurtki skórzane jakoś nigdy mnie nie kręciły. Wisi jedna całkiem n niezła w szafie..i tak już sobie wisi i wisi :)

W żaden sposób nie neguję takiej odzieży, po prostu nigdy się nie odnalazłem w takiej stylówie skórzanej :)

Jest jednak jeden wyjątek. Chętnie przygarnąłbym kurtkę lotniczą Top Gun :) :)  Jedyne co mi w niej nie do końca odpowiada to cena, ale poza tym...sami spójrzcie:
https://allegro.pl/kurtka-skorzana-cockpit-usa-top-gun-bogard-by-mike-i7523541696.html

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Wielu jednak skóra kręci - w sumie na zdjęciu poniżej /braterstwo broni w Brześciu wrzesień 39/ -  jednak kulturalniej wyglądają towarzysze w skórach  /Adolf Dasler dresy  z 3 paskami raczej po wojnie upowszechnił/.

Najmilszym szczegółem jest jednak rower którym troskliwie zaopiekował się jeden bojec, może go i kupił kto wie - tak że to jest na temat wątku:

 

8598_original.jpg

szelek46
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 7.10.2018 o 19:26, 539 napisał:

Kurtki skórzane jakoś nigdy mnie nie kręciły. Wisi jedna całkiem n niezła w szafie..i tak już sobie wisi i wisi :)

W żaden sposób nie neguję takiej odzieży, po prostu nigdy się nie odnalazłem w takiej stylówie skórzanej :)

Jest jednak jeden wyjątek. Chętnie przygarnąłbym kurtkę lotniczą Top Gun :) :)  Jedyne co mi w niej nie do końca odpowiada to cena, ale poza tym...sami spójrzcie:
https://allegro.pl/kurtka-skorzana-cockpit-usa-top-gun-bogard-by-mike-i7523541696.html

 

Jak już przy skórach to nie polecam Ochnika bo wydałem ze 4k  na katane a ta nie wytrzymała 2lat. dziadostwo straszne.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Dziś zastąpiłem swojego wiekowego iPhone 5s (chociaż na iOS 12 w przeciwieństwie do 11 dawał sobie jeszcze radę sensownie), na coś trochę bardziej współczesnego, a dokładnie iP 7 - miał być SGS9 (chciałem jakiejś zmiany), ale zaokrąglony ekran mnie odrzucił 

Spoiler

Z08C2rv.jpg

 

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla luby Honor 10 za 850 złotych (wersja 4/128 GB). Taka wydajność za tę cenę? dla mnie bomba.

honor 10.jpg

honor10-recenzja-tabletowo-screeny-bench-02.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Gdzie tak tanio? :)

 

Frog1985
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Youki napisał:

 

 

22 godziny temu, Youki napisał:

Gdzie tak tanio? :)

 

 A sobie okazję złapałem. Koleś potrzebował kasy na już, to więc wykorzystałem okazję :)

Youki
komentarz
komentarz

Szkoda, szkoda. Też bym przytulił taką okazje :D 

Frog1985
komentarz
komentarz

sam od siebie sprzedaje mojego GTX-a- 1050 Ti, i kupię coś słabszego bo stwierdziłem, że do Football Managera 2019 czy PES 19 to i taki GT 1030 by mi starczył bez problemu aby pograć.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Za te parę złoty nie wiem czy warto. Jakbyś miał GTX 1080, to był by to jakiś pieniądz.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Ponieważ jak wcześniej wspominałem mój piesoł jest na diecie BARF, której składnikiem jest głównie mięso wraz z kośćmi/chrząstkami borykałem się, a raczej udręczałem z codziennym przygotowywaniem porcji za pomocą ręcznej maszynki do mięsa. Posiłki póki co Dydek musi mieć mielone. O ile szyjki z indyka, kaczki, gęsi , czy skrzydła jak elementy korpusu ptactwa szły jako tako o tyle mielenie wołowych czy cielęcych ogonów(uwielbia je) to była katorga.

Wziąłem więc na warsztat jeden z modeli powszechnie dostępnej maszynki do mięsa elektrycznej dostępnej w sieciach z ogólnie pojętą elektroniką/sprzętem agd.

Urządzenie po pierwszym kawałku wołowego ogona mimo, iż był wstępnie rozdrobniony tasakiem :) całym sobą wyraziło się jasno...sam se toi miel i tyle :)

Zacząłem wiec drążyć temat wilków masarskich w technologi UNGER, za pomocą , których mieli się min zamrożone mięso ( co wcale łatwe nie jest)

W zależności od skomplikowania i modelu mamy tu szarpak(i), sito(a)i ostrze(a) .:)

Ponieważ masarni nie otwieram zwróciłem się ku urządzeniom z średniej półki cenowej lecz takim co dadzą radę :)

Dziś jestem po pierwszym mieleniu ,zarówno szyjki jak i kawałka wołowego ogona............... ino trask prask , chrupnęło  i poszło przez sito!!!!!!!!!!!!! Pomyślałem cuda!!!!!!!

Warto było tachać te 22 kg maszynę na trzecie piętro :)

Nie będę sobie już codziennie zrywał rąk nad ręcznym kręciołem. Wybrałem się po urządzenie wraz z żoną i piesołem ponad 160 km od miejsca zamieszkania.

Warto było z kilku powodów. Profesjonalne doradztwo na miejscu, możliwość prezentacji i omówienie głównych cech kilku wstępnie wybranych modeli. Do tego Pan był najzwyczajniej w świecie uprzejmy na co nie zawsze można liczyć zawracając ludziom w sobotę głowę maszynką DLA PSA:)  Żona tez się cieszy bo będzie sobie mogła mielić  różności w kuchni na jakieś kotlety czy tam inne cuda :)

Ostatecznie zakupiłem:

https://technologies4all.pl/pl/urzadzenia-gastronomiczne/722-wilk-masarski-gastronomiczny-mielarka-miesa-1100w-hfm-22.html

 

Mam nadzieje ,ze urządzenie będzie nam służyć długo i należycie , a piesoł będzie zdrowy i szczęśliwy :)

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

@UP

Myślę, że ewidentnie powinniście postarać się o dzieci. Przenosicie wyższe, pozytywne emocje na psa.

 

Lubię psy, szanuję zwierzęta, ale one mają swoje miejsce i nigdy nie pojmą wyższych uczuć.

 

Nie traktuj mojego postu jako złośliwość, bardziej jako krytykę i radę.

  • Dziękuję 1
  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.