x-kom hosting

Opinie o naszym sklepie partnerskim morele.net

Opinie o sklepie morele.net  

95 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szybkość realizacji zamówienia

  2. 2. Poziom obsługi klienta

  3. 3. Jakość zapakowania przesyłki

  4. 4. Czy polecasz ten sklep innym użytkownikom?



baru94
komentarz
komentarz

Co to za płyta główna? Jakiego producenta?

MSI B75A-G43

Na razie zasięgnę porady prawnej i dowiem się co mogę w tej sprawie dalej zrobić.

baru94
komentarz
komentarz

O to mi właśnie chodzi. Tak czy inaczej tak sprawy nie zostawię. Dzięki za zainteresowanie.

Wojtek morele.net
komentarz
komentarz

Witam serdecznie,

 

czekam na odpowiedź i wyjaśnienie tej sprawy przez nas serwis, oczywiście zamieszczę info również na forum oraz skontaktujemy się z klientem. Dla pewności - chodzi o RMA 51199 i zamówienie 837350?

 

Pozdrawiam

Wojciech Pawlik

baru94
komentarz
komentarz

Zgadza się. Będę wdzięczny za bardziej szczegółowe wyjaśnienia.

  • 4 tygodnie później...
hCYk
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamówiłem sprzęt tydzień temu na kwotę 2753,78 zł. Wahałem się czy zrobić to na esc czy na morele ale wybrałem morele. W sobotę złożyłem sobie zestaw w poniedziałek przyszło potwierdzenie  złożenia zamówienia no i jeszcze go nie otrzymałem a minął już tydzień. W Srodę zadzwoniono do mnie że myszka którą sobie wybrałem jest nie dostępna i pani poinformowała mnie że mozna ja usunąć z zamówiania, wtedy komputer zostanie wysłany w Czwartek. Wchodzę w czwartek na pocztę  zmiana terminu realizacji z Czwartku na piątek napisałem dlaczego to odpisano mi że z powodu restrukturyzacji działu montażu. No to ok jeden dzień w tą jeden w tą napisałem też do użytkownika "Łukasz morele.net" zapewniał mnie że towar zostanie złożony w piątek i na 99% będzie u mnie w poniedziałek wczoraj wracam do domu w dobrym humorze patrze na pocztę zmiana terminu realizacji z 30 Sierpnia na 5 Września;/ To są chyba jakieś jaja wszystkie komponenty widnieją jako gotowe tylko montaż jest w trakcie realizacji i ma to trwać jeszcze kolejny tydzień;/ Zastanawiam się nad anulowaniem całego zamówienia (no bo bez przesady czekać na komputer dwa tygodnie) i złożeniu go w sklepie esc.pl no ale jeszcze poczekam do poniedziałku i zobaczymy jak się wytłumaczą z kolejnego przesunięcia terminu realizacji. Jeżeli będą coś kombinować nie będę się zastanawiał tylko anuluje realizacje zamówienia gdyż nie mam zamiaru się denerwować. 


Wicie może czy w każdej chwili można anulować zamówienie?? Czy zostaną nałożone na mnie jakieś koszty?? Wybrałem opcję za pobraniem na szczęście

Edytowane przez hCYk
  • Dobra wypowiedź 1
KillaHill
komentarz
komentarz

Spokojnie możesz anulować zamówienia, ba masz nawet prawo do zwrotu towaru  w przeciągu 10 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny

 

http://www.morele.net/pokaz_pomoc/1/

 

Sprawdź sobie czy wszystkie komponenty z Twojego zestawu posiadają opcję "wysyłka natychmiastowa", jeżeli tak to regulamin został złamany

 

http://www.morele.net/pokaz_pomoc/12/

 

i masz prawo do wszystkiego .....  

morele
komentarz
komentarz

Sprawdź sobie czy wszystkie komponenty z Twojego zestawu posiadają opcję "wysyłka natychmiastowa", jeżeli tak to regulamin został złamany

Nie, nie wszystkie komponenty posiadały status wysyłki natychmiastowej. Poza tym "natychmiastowa wysyłka" obowiązuje przy wysyłce samego towaru, tutaj natomiast w zamówienie wchodził również montaż, co sprawia, że siłą rzeczy wysyłka nie może nastąpić tego samego dnia. Zestaw został wysłany do klienta w poniedziałek.

  • Dobra wypowiedź 1
hCYk
komentarz
komentarz

Witam. Pisze już z nowego komputera. Sprawa się wyjaśniła. Bardzo pomógł mi Pan "Łukasz morele.net" który zajął się tą całą sytuacją. Wielki plus dla niego za życzliwość. Dzięki niemu zestaw został wysłany zaraz w poniedziałek, w środę był u mnie. Pozdrawiam. Mogłoby być więcej takich pracowników na morele.net :) 

  • 2 tygodnie później...
Rekinz
komentarz
komentarz

Zakupiłem chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro. Paczka przyszła nie naruszona, lecz karton od chłodzenia pomiętoszony, rozdarty, już był otwierany, może właśnie dostałem chłodzenie które było na serwisie? Brak pasty termo. chociaż powinna być.

 

Nie polecam.

Gość
komentarz
komentarz

No nie dziwie się :(

morele
komentarz
komentarz

@Rekinz

Podeślij proszę numer zamówienia na PW.

radekx
komentarz
komentarz (edytowane)

BTW: Łukaszu, w razie ewentualnego zakupu, to jest w ogóle sens zawracać sobie głowę oficjalną drogą - czyli "anonimowe" zamówienie przez www?

Czy po prostu lepiej od razu kierować sprawę do Ciebie, żeby uniknąć zakupu "używanych" podzespołów, jako nowych?

 

Bo powiem szczerze, że pewnie w przeciągu kilku tygodni będę kupował sprzęt za sporą kwotę (i składał sam) i nie uśmiecha mi się odbieranie niby "nowych" części, ale w pudłach rozplombowanych, noszących ślady otwierania i grzebania, bo nie nie mam zamiaru podczas odbioru wypakowywać i po kolei oglądać te 15 czy 16 części, czy nie noszą śladów użycia, bo pudło było otwierane i plomba jest zerwana...

Nie mam też chęci na zabawy w odsyłanie, nieodbieranie, zwroty, czekanie, wyjaśnianie itp., bo jakiś wasz niezdyscyplinowany pracownik uprawia sprzętowe kombinatorstwo.

Edytowane przez radekx
morele
komentarz
komentarz

@radekx

Możesz zamawiać przez stronę (i tak musisz tak zrobić) i ewentualnie jakbyś miał jakieś pytania to możesz się wprost do mnie na PW odezwać z jego numerem. Sprawę z ferą postaram się wyjaśnić (czekam na numer zamówienia od użytkownika), ponieważ sprzętu używanego/ z demontażu nie sprzedajemy na stronie, lecz lądują one na allegro na aukcjach.

Rekinz
komentarz
komentarz

Zakupiłem chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro. Paczka przyszła nie naruszona, lecz karton od chłodzenia pomiętoszony, rozdarty, już był otwierany, może właśnie dostałem chłodzenie które było na serwisie? Brak pasty termo. chociaż powinna być.

 

Nie polecam.

 

Pasta jednak była, lecz karton był poszarpany i "zmęczony"

Wysłałem numer zamówienia na PW.

morele
komentarz
komentarz

Wysłałem numer zamówienia na PW.

Wyślij proszę jeszcze raz, forum coś ucięło, albo Ty nie wkleiłeś bo ja na PW dostałem tylko link do tego tematu z Twoją wypowiedzią.

  • 2 tygodnie później...
Blavic
komentarz
komentarz

Witam,

Czytając opinie tutaj na temat Morele.net miałem trochę watpliwości czy warto tam kupować. Zaryzykowałem poniekad i ogółem nie jest źle, ale też parę rzeczy warto poprawić. Na plus na pewno zasługuje bardzo dobry system informacji podawanej z 'automatu', dostajemy sporo informacji i szczegółów do zamówienia oraz planowy, przewidywany czas dostarczenia do domu. Sprytnie bo tak naprawdę nie ma się o co pytać w biurze obsługi. Oczywiście pod warunkiem, że realizacja zamówienia będzie zgodna z podanym terminem. Poprosiłem w wiadomości o dobre zapakowanie towaru, taki też dostałem. Kody promocyjne przysłano mi następnego dnia.

 

Wszystko naprawdę obiecująco... ale, mimo iż czas dostarczenia zgadzał się co do podanego w mailu dnia, a nawet godziny to był on moim zdaniem zbyt długi. 5 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty, jak na zamówienie jedynie 2 produktów - do długo. Dla porównania w agito towar dostałem następnego dnia po wpłacie, co prawda był to 1 produkt. W proline zamówienie składające się z 11 produktów (w 3 opakowaniach) dostałem po 3 dniach roboczych.

Podsumowując, jak na razie - obsługę mogę ocenić na 5, czas realizacji na 2+

iDaft
komentarz
komentarz

Ja czekałem prawie miesiąc, pięć dni to jak z bicza strzelił mija. :)

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Czacha223
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, założyłem konto, aby się wypowiedzieć na temat sklepu Morele.net

Otóż 16 sierpnia (piątek) wieczorem zepsuł mi się komputer, na szczęście w soboty Netpunkty są otwarte, na stronie znalazłem informację, że akurat 16 sierpnia netpunkt jest zamknięty, o sobocie ani słowa. Następnego dnia, po zapakowaniu komputera w samochód i półgodzinnej jeździe (Gdynia -> Gdańsk), zastałem tylko karteczkę z napisem "Dziś nieczynne".
Super. Komputer został oddany w poniedziałek, 19 sierpnia. Po tygodniu, okazało się, że przyczyną była płyta główna, która uszkodziła zabezpieczenia zasilacza. Obie części zostały wysłane do centrali, gdzie leżały sobie spokojnie przez kolejny tydzień, po czym trafiły do serwisu producenta. Po paru próbach wyjaśnienia sytuacji, dostałem tylko odpowiedź o braku informacji od producenta. Komputer miał być do odbioru we wtorek 9 października ( prawie dwa miesiące ), lecz tego dnia otrzymałem informację o uszkodzonej karcie graficznej. Została ("niby") zamówiona nowa, okres oczekiwania do 10 dni, zapewne roboczych, soboty i niedzieli nie muszę przecież przeczekać. Teoretycznie jutro komputer będzie do odbioru, więc jutro zedytuję posta i dodam kolejne informacje. Na razie nie chcę z góry zakładać, że karty jutro nie będzie, chociaż sklep Morele.net wykazał się kompletnym brakiem profesjonalizmu i jakichkolwiek kompetencji. 

Niezależnie od jutra, nie mam zamiaru kontynuować mojej przygody z tym sklepem. 
Pozdrawiam.


edit: Zero informacji, zero terminów, nikt nic nie wie, dowiedziałem się także, że netpunkty nie są związane ze sklepem i nie mają od nich informacji. Zapewne czeka mnie znowu dwumiesięczne czekanie. 

Na miejscu potencjalnych klientów zastanowiłbym się dwukrotnie nad wyborem. 

Edytowane przez Czacha223
  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
kezar
komentarz
komentarz

Ja również nie polecam, mój przyjaciel miał podobne problemy do wyżej tutaj opisanych.

Co tu dużo mówić, zero zainteresowania klientem, mało rzetelnych informacji, ocena zatem nie może być pozytywna.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...
michu940107
komentarz
komentarz

ocenie za 2 miechy, mysle , ze dopiero wtedy otrzymam od was wysylke. czekam juz prawie 2tyg. nie polecam...

  • Dobra wypowiedź 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Czy ktoś się orientuje czy odbiór osobisty nadal kosztuje 7 zł czy ileś tam?

Czy już jest bezpłatny?

Wojtek morele.net
komentarz
komentarz

Witam serdecznie,

 

odbiór jest darmowy we wszsytkich netpunktach

 

Pozdrawiam

WP

  • Dobra wypowiedź 1
michu940107
komentarz
komentarz (edytowane)

No wiec tak, Zestaw dostalem po 14 dniach - ale mysle, ze to wina swiatecznego okresu, a nie firmy Morele.

Dodatkowo dostalem widaomosc, ze wysylka sie opozni 2 dni - cholera, kolejny tydzien czekania - pomyslalem.

Troche im poplakalem, i jeden z pracownikow, zapewnil mnie, ze nastepnego dnia wszystko wysla! :)  - tak sie stalo, podal nr listu przewozowego itp, lecz na DHL moja przesylka 'nie istniala' ;/  - robia mnie w konia? Nie! ok 21 pojawili sie pierwsze informacje, i tak w przeciagu 24h dostalem paczke! :) JUPI!. Odpalam PC, wszystko instaluje, dziala! Zaraz ,nagle blad.. 'sterownik od ekranu padl, cos tam cos tam' - no niee... karta graficzna do dupy! Wiem , reinstal... BLUE SCREEN :o - Zalamka... znow mam czekac 14dni, na naprawe ? Postanowilem troszke poszperac, i jak sie okazalo, nvida ma dla mnie nowsze sterowniki, zainstalowalem i wszystko smiga! :) (te z plyty gowno warte).

Takze, oprocz poznej wysylki, wszystko na plus. Komputer byl tak zabezpieczony podczas transportu, ze mialem probleym z wyciagnieciem :D (w pozytywnym znaczeniu)

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@EDIT@@@@@@@@@@@@@@

Czy kupie u nich ponownie ? Jesli nie bd mnie czas naglic, to tak. (wkoncu musze wykorzystac obiecany rabat!)

Edytowane przez michu940107

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.