x-kom hosting

Procesory AMD - Bulldozer FX (Zambezi, Vishera), ZEN oraz APU (Brazos, Trinity) - co to tak właściwie jest?

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

Mnie ciekawi jedna rzecz jak teraz AMD ma prowadzić kampanie by pozyskać klienta? już mniejsza z tym, że FX-8150 przegrywa z i5 / i7,ale dostaje w tyłek od Phenoma

Pomijam ludzi,którzy w ogóle się nie orientują, ale 70% z nas nie da się nabrać na puste słowa typu "extra wydajność 8 rdzeni~!!!omg!!!!" Pamiętajmy, że to "najlepszy" procek od AMD, ale nie ma nic do zaoferowania oprócz tego, że może zastąpić kaloryfer w zimie z powodu energii, którą pobiera

Jak tu prowadzić przyszła reklamę nowych procesorów, bo na metodę chwalenia się, jaki to będzie "super hiper wydajny procek " się już nie nabierze

cubeaim
komentarz
komentarz

Po prezentacji nowych procków AMD stwierdzam że mogą się one mierzyć wydajnością z prockami Intela.
W kategorii - AMD desktop vs Intel Mobile :E:E:E

sUb
komentarz
komentarz

hah, no ale cóż, ja zawsze byłem za AMD, ale ta firma coś nie bardzo potrafi wykonać procesor jakiego oczekują konsumenci, wiec trzeba będzie zrobić przesiadkę.

Gość
komentarz
komentarz

Sam się może za rok przesiądę na 2600K lub 2500K bo na FX-y jak widać się nie opłaca.

sUb
komentarz
komentarz

Jeżeli będą fundusze by zrobić przesiadkę to też pomyśle, ale tanio nie będzie płyta ram procek karta, najważniejsze i najkosztowniejsze podzespoły prócz PSU

Exilled
komentarz
komentarz

Ciekawe..... hm.... powiedzcie mi co to do cholery ma być jaka logika...... dostajemy technologiczne lepszy sprzęt a wydajnościowo gorszy.....
Wydaje mi się, że AMD temu zaradzi.

No cóż do połowy 2012 roku powinny być te Phenom II jeszcze bo do końca roku zostanie wycofany obecnie tylko Phenom II x6(pewnie sprzedaż najmniejsza). W kolejnych etapach przyjdzie czas na starego wydajnego i dobrego w swojej cenie AMD Phenom II x4 dokładnie 955 :(

pytanko
komentarz
komentarz

[quote name='Exilled' timestamp='1319041353' post='1359571'] Ciekawe..... hm.... powiedzcie mi co to do cholery ma być jaka logika...... dostajemy technologiczne lepszy sprzęt a wydajnościowo gorszy..... [/quote]

Nie tyle moze gorszy bo teoretycznie, na papierze to te buldozery sa wydajniejsze od phenomow II (jak chodzi o moc obliczeniowa) tylko maja zupelnie inna architekture i wydaje mi sie ze obecne aplikacje nie umieja w ogole z niej skorzystac. Dodatkowo AMD poszedl nie w jakosc a ilosc rdzeni a obecne aplikacje bardziej sobie cenia jednak ich jakosc. Obstawiam ze w przyszlosci w nowych grach/aplikacjach te fx-y nie bede juz tak kiepsko wypadaly na tle starszych prockow ale mimo wszystko hitem wydajnosciowym nie beda na pewno :E

sUb
komentarz
komentarz

Może, zobaczymy.

Rim
komentarz
komentarz

[quote name='pytanko' timestamp='1319146759' post='1360334'] . Obstawiam ze w przyszlosci w nowych grach/aplikacjach te fx-y nie bede juz tak kiepsko wypadaly na tle starszych prockow ale mimo wszystko hitem wydajnosciowym nie beda na pewno [/quote]

Zanim ta "przyszłość" nadejdzie będą już nowe Procki od AMD/Intela,a sam tytułowy Buildozer pójdzie na śmietnik

Tak jak pisałem wcześniej AMD musi się zastanowić jak reklamować te procesory bo na ich słowne bajki nikt nie pójdzie branża nie zapomni tej wtopy
Gdyby to był procesor serwerowy to ok,ale to jest procesor desktop

  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

W innych zastosowaniach niż gry FX-8150 nie jest wcale az taki zły, jak się go ogólnie maluje ;)

Będzie kolejna rewizja Buldożerów FX: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_Bulldozer_stepping_B3_procesorow_w_2012_roku-37285.html
Ciekawe, co ona tak naprawdę poprawi i co zmieni? Czy warto czekać? Po tym, co AMD pokazało teraz to chyba raczej nie :E

Exilled
komentarz
komentarz

W dziale o składaniu komputerów pisałem o tym, że mają być o ok 15% wydajniejsze niż te obecne.
Gdyby faktycznie tak było pewnie on zagościłby w proponowanych zestawach. Oczywiście jeżeli cena będzie taka sama.

  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='De Puta Madre' timestamp='1319039800' post='1359550'] Sam się może za rok przesiądę na 2600K lub 2500K bo na FX-y jak widać się nie opłaca. [/quote]
Za rok to się nie będzie opłacało bo do tego czasu wyjdą i5 3500k na LGA1155. Bo jak widać po i5 760 ceny procesorów od Intela trzymają cenę, a nawet rosną - rok temu na święta kosztował on ~650zł a dzisiaj to już masakra. Podejrzewam, że z i5 2500k będzie podobnie.

[quote name='bsk_' timestamp='1319146759' post='1360334'] Nie tyle moze gorszy bo teoretycznie, na papierze to te buldozery sa wydajniejsze od phenomow II (jak chodzi o moc obliczeniowa) tylko maja zupelnie inna architekture i wydaje mi sie ze obecne aplikacje nie umieja w ogole z niej skorzystac. Dodatkowo AMD poszedl nie w jakosc a ilosc rdzeni a obecne aplikacje bardziej sobie cenia jednak ich jakosc. Obstawiam ze w przyszlosci w nowych grach/aplikacjach te fx-y nie bede juz tak kiepsko wypadaly na tle starszych prockow ale mimo wszystko hitem wydajnosciowym nie beda na pewno :E [/quote]
Nie uważasz, ze to po części, i to znacznej wina softu, niedopracowanych sterowników do płyt oraz niezoptymalizowanych programów i gier? Moim zdaniem tak właśnie jest, sprzęt nie jest wykorzystywany przez soft. A przynajmniej po części tak się dzieje...

[quote name='Exilled' timestamp='1322428695' post='1385976'] W dziale o składaniu komputerów pisałem o tym, że mają być o ok 15% wydajniejsze niż te obecne. [/quote]
Nie wierzę w to. Jedyne, co AMD zrobi to moim zdaniem zmniejszenie poboru prądu, szczególnie po OC. A co do samego podkręcania - co z tego, że FX dobrze się podkręca jak generuje to tylko 'puste waty'?

Moim zdaniem na dzisiaj nie warto inwestować w FX - o ile się gra. Tu lepiej kupić niewiele droższego od FX-8150 Intel Core i5 2500k i go podkręcić, uzyskując realna moc dodatkową przy mniejszym niż u podkręconego FX poborze prądu. A najlepiej to chyba poczekać na i5 [s]2500k[/s] [b]3500k[/b] na LGA1155. ;)

Ertex
komentarz
komentarz

@up chodziło tobie o i5 3500k?

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

@[b]Ertex[/b]
Dokładnie. Pomyliłem cyferki. Dzięki za korektę :thumbsup:

Informacja z dnia 15 grudnia 2011 -
[quote][color=#000000][font=Tahoma, Verdana,]W najbliższym czasie firma AMD wprowadzi na rynek nowy 32-nanometrowy procesor FX-6200 dedykowany dla podstawki Socket AM3+. Układ będzie wyposażony w trzy moduły Bulldozer z sześcioma rdzeniami, 6MB pamięci podręcznej drugiego poziomu oraz 8MB trzeciego poziomu i taktowany zegarem 3,8 GHz standardowo oraz do 4,1 GHz w trybie Turbo. Dzięki temu jego wydajność ma być 10% wyższa od obecnego już w sprzedaży również szcześciordzeniowego modelu FX-6100, którego taktowanie wynosi 3,3 GHz (do 3,9 GHz z Turbo). Wskaźnik TDP pozostanie na poziomie 125W.[/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Verdana,]Procesor powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Cena nie jest jeszcze znana.[/quote][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Verdana,]źródło: [/font][/color][url="http://www.proline.pl/?r=biuletyn&n=wkrotce-procesory-amd-fx-6200-ghz"]http://www.proline.pl/?r=biuletyn&n=wkrotce-procesory-amd-fx-6200-ghz[/url]

sUb
komentarz
komentarz

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Nie orientujecie się może, na kiedy planowana jest data wydania rev.2 procesorów Buldożer FX?

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie obecna wersja buldków to już druga rewizja ze względu na to że pierwsza była bardzo słaba, i teraz czekamy na 3 nie na drugą, krążyły plotki że w drugim kwartale tego roku

Igorrodz
komentarz
komentarz

Kwiecień-maj-czerwiec. Ale wtedy mają tez wyjść procesory od Intela tj. Ivy Bridge. Oby to nie było za późno dla AMD... eeeee... zresztą już jest za późno :E

Gość
komentarz
komentarz

Za późno to jest od wielu lat.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Wiemy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby AMD przyspieszyło i zaczęło doganiać Intela. Kiedyś nawet robiło lepsze procesory od konkurencji - zatem potencjał i fundusze (zarobione głównie na APU i kartach graficznych) są.

Poza tym będzie bardzo źle jak AMD nie przyspieszy bo Intel zobaczy, że nie ma konkurencji i podniesie, juz i tak wysokie, ceny swoich procesorów. A tego nie chcemy, czyż nie?

sUb
komentarz
komentarz

Ta, ale my jako zwykli userzy nic nie możemy zrobić.

kelloco2
komentarz
komentarz

My jako helpdeski też nie :P
wierzyłem w AMD do pierwszych testów tych procesorów

Gość
komentarz
komentarz

Tym bardziej my jako moderatorzy :E i wasz płacz niczego nie zmieni :E

Igorrodz
komentarz
komentarz

A kto tu płacze? Dyskutujemy tylko o przyszłości tej 'gałęzi' sprzętu komputerowego, jakim jest ta poświęcona procesorom. A jest to 'gałąź' bardzo ważna, nie 'gałązka' ale 'konar'. ;)

Na dzisiaj ryzyko monopolizacji jest duże i może dotknąć szczególnie graczy - jak Intel podniesie ceny to dopiero będzie płacz.

Gość
komentarz
komentarz

Stosunek jest jaki jest panuje od kilku lat i nic złego sie nie dzieje. Intel ma produkty topowe drogie ale i wydaje AMD ma tańsze i słabsze = wszystko jest w porządku. A na cepa który konkuruje z flagowymi okrętami Intela jak widać AMD nie jest technologicznie jak narazie przygotowane. Wyszły niby spychacze ale niczego poza własnym smrodem narazie nie zepchnęły do elektronicznego lamusa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.