x-kom hosting

Procesory AMD - Bulldozer FX (Zambezi, Vishera), ZEN oraz APU (Brazos, Trinity) - co to tak właściwie jest?

Exilled
komentarz
komentarz

FX4100 jest gorszy od Phenoma II x4 ale 955... i tu masz rację.... ma wyższe taktowania, ale jest mniej wydajny. Coś tu nie pasuje...
Dokładnie. Phenom II rządzą :)

pytanko
komentarz
komentarz

No tam w tescie zwrocilem uwage na Phenoma 975 on ma o ile pamietam 3,6 GHz i ten FX 4100 tez takze ladnie widac porownanie samej architektury z uwagi na taka sama ilosc rdzeni i ich taktowanie. Jak bedzie w przypadku 955 mozna sie domyslec ze ewentualnie ta roznica bedzie mniejsza. Ogolnie mimo ze od wielu lat jade na roznych intelach to za serie Phenoma II do AMD mialem spory szacunek.

Exilled
komentarz
komentarz

Pozostaje pytanie co z tym zrobią? Przecież Oni stracą na tym. Phenom II to ich jedyna szansa obecnie. Nie wprowadzili tak na prawde nic co zwiększyło wydajność. Niby kolejne wersje mają być wydajniejsze o 10/15%, ale co FX4100 potem wydajniejszy o 15% i w tej samej cenie, coś mi się wierzyć nie chce w to.

Gość
komentarz
komentarz

Gówno im wyszło a nie postęp technologiczny. AMD się cofa w rozwoju jak widać :E w grach ich 8 rdzeni nie ma szans z 4 nawet starej gwardii i7.

Ciekawe ile FX musiałby mieć rdzeni aby pobić 2600K nawet w syntetykach .... pewnie ze 20 :E

Nikt tych cepów nie będzie kupował i tyle ale zastanawia mnie to jak można wypuścić coś na rynek skoro się wie że to jest padło :piku:

pytanko
komentarz
komentarz (edytowane)

Odpowiedz jest prosta - przy odpowiednio niskich cenach ludzie w osiedlowych sklepikach po namowie sprzedawcy zdecyduja sie zapewne na zakup Buldozerow bo skoro tutaj 8 rdzeniowy procesor kosztuje tyle samo co 4 rdzeniowy intel i do tego ma 4,0 GHz w trybie turbo to musi byc dobry. Przy dobrej kompatybilnosci Buldzoerow ze starym socketem AM3 rowniez sporo osob zdecyduje sie na "modernizacje" komputerow inwestujac w "lepszy procesor".

Wysraczy popatrzec na allegro jak duza popularnoscia nadal ciesza sie gotowce wyposazone w 8 czy 12 GB ramu i 700 watowe zasilacze marki modecom lub ibox. Jak te testy okaza sie prawdziwe a AMD na szybko niczego nie poprawi to wlasnie w gotowcach z allegro upatruje przyszlosc buldozerow :P

  • Dobra wypowiedź 1
Mlody76
komentarz
komentarz

[font=arial, helvetica, sans-serif][size=4][quote name='qubek12' timestamp='1310214324' post='1296805'][/size][/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif][size=4]Wyobraźcie sobie że 8 rdzeni pewnie częstotliwości koło 3 GHz ( jestem w tym zielony więc sorry [img]http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img] ) pewnie możliwość podkręcenia, ale nawet bez podkręcania to jest kosmos ! Tera 4 rdzeniówki są na przeważnie około 3 GHz więc 8 to jest przegięcie ...[/size][/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif][size=4][/quote][/size][/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif][size=4]tu chlopaki z amd zrobili MALY overclocking...lol[/size][/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif][size=4][url="http://www.youtube.com/watch?v=UKN4VMOenNM&feature=feedf"]http://www.youtube.c...M&feature=feedf[/url][url="http://www.youtube.com/watch?v=UKN4VMOenNM&feature=feedf"]http://www.youtube.c...M&feature=feedf[/url][/size][/font]

Gość
komentarz
komentarz

Co ci z tego oc skoro i tak standardowo taktowany i5-760 będzie szybszy :E a nie ma 15 rdzeni tylko 4 :E

Lipton
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Phenom II to ich jedyna szansa obecnie[/quote]
Z tego, co mi wiadomo PII ma być produkowany tylko do końca tego roku. FX-4100 wejdzie na jego miejsce, a w pierwszym-drugim kwartale 2012 zadebiutuje lekko poprawiona wersja BD, czyli Trinity. Spójrzcie, że BD wyprzedza o 10% Deneba, ale przy GTX 580. Na słabszych kartach różnice będą mieściły się w zakresie błędu pomiarowego.

Gość
komentarz
komentarz

Co nie zmienia faktu ze FX to gniot i nie tego oczekiwaliśmy w takich cenach...

Lipton
komentarz
komentarz

Nawet szkoda prądu na OC DI - jakbym zarzucił mu 1,75V to... wreszcie wykorzystamy 1000W zasilacze :D

sUb
komentarz
komentarz

Po krotce AMD poleciało po bandzie i tyle.

Exilled
komentarz
komentarz

Lipton ma rację i kolega jeszcze który mówił o gotowcach.
Lubię wejść sobie na allegro i po patrzeć na "nibysprzety" komputerowe a dokładniej gotowce. Lubię się pośmiać, gdzie w zestawie za 2000 PLN mamy GT520 GDDR3 :D

Ale prawda jest właśnie taka, że jeżeli Phenom II wycofają do końca roku..(dokładnie to do końca roku ma zniknąć Phenom II x6 z tego co wiem, a potem kolejne) to słuchajcie, my jako osoby które składają komputery będziemy zmuszeni wsadzać te FX4100 w komputerach 1,9/2 kafle bo co innego nam zostaje.
Niby jest tańszy o te 20zl, ale jest mniej wydajny. To ja wolę wydajniejszego i 20zł dopłacić(sugeruję się ceną w komputroniku).

Ale prawda jest taka, że ludzie są troche głupi bo widzą 8 rdzeni i po 4Ghz na każdym to mówią " o ale super, extra" patrzą na Intela 4 rdzenie po 3,6Ghz(przykład) mówią "o ale słaby ten ma 4 a tamten 8" - bzdura totalna.

Co więcej nie zastanawialiście się czy nie lepiej kupować Intel i3 2100 zamiast tego FX4100?
Intel ma 2 rdzenie po 3,1Ghz 2 wątki, a tamten ma po 3,6Ghz i 4 rdzenie.

Jeżeli AMD na prawde chce zastąpić Phenomy Ii serią FX to niestety, ale wydajność musi wzrosnąć o ok. 15/20% przy cenie podobnej do dzisiejszego Phenom II.

Obecnie "zakopują się własną łopatą".


I wracając, za te 3 miechy około będziemy musieli tak własnie robić. I na pewno jeżeli przedstawimy wersję pod AMD np Asrock 870ICafe R2.0 do tego FX4100 3,6Ghz i przedstawimy Intel i3 2100(który jest wydajniejszy) to ludzie wybiorą właśnie AMD.

Także jestem ciekaw czego możemy się spodziewać teraz?

Jeżeli AMD zwiększyło by wydajność swoich procesorów to cena też ulegnie zmianie? Tylko jeżeli zwiększą cenę to zaczną przyrastać do cen Intela.

Gość
komentarz
komentarz

Jak wycofają Phenoma 955 i jego pochodne to AMD w postaci Phenomów odpadnie z zestawów do polecenia. Przerzucimy się na SB i Intela który ma już modele konkurencyjne cenowo z AMD a nie mniej wydajne. Będzie monopol i tyle ale to nie nasza sprawa że AMD to jaskiniowcy i pomimo milionów dolarów na rozwój nie potrafią raz w życiu swojej firmy zrobić porządnego procesora na miarę współczesnych czasów :D

Ja się cieszę że kupiłem 955BE i póki nie padnie to nie zmienię a zastanawiałem się nad płytą pod Am3+ i dobrze że nie zmarnowałem na nią kasy.

pytanko
komentarz
komentarz

Wszyscy ktorzy kupili 955 BE lub nawet jakiegos Thubana po tych cenach ktore byly niedawno (bardzo niskie) moga sie cieszyc :) Po przeczytaniu kilku artykolow dotyczacych procesorow FX stwierdzam ze faktycznie sa pewna rewolucja i mysle ze w przyszlosci gdy aplikacje beda o wiele bardziej wielowatkowe te procki pokaza sie z lepszej strony. Jednak poki co zapotrzebowanie na rynku jest takie jakie jest i dzieki temu 4rdzeniowe procki intela sa caly czas na topie.

Exilled
komentarz
komentarz

Dobrze, że Phenom II x4 955 Black Edition ma być w sklepach aż do połowy 2012 roku.
A do końca roku będzie produkcja ich także....

Kurdę czuję się oszukany trochę i do tego głupio mi bo gdy ktoś pytał o komputer za 2,5tyś/3tyś pisałem i nie tylko ja, pisaliśmy by czekać na tą premierę spycharek, a teraz...

Hm.. co do Phenomów Ii, musimy czekać do koca roku jak przebiegnie sprawa. Bo wiadomo, że producent AMD nie chce być stratny, nie?
To przecież nie wycofa czegoś co daje mu więcej zysków niż to co wprowadził nowe.
Chyba, że stwierdzi.... jak Phenom II się dobrze przyjął i wycofamy go i damy Im lepszy technologicznie procesor to też się przyjmie.
Coś w tym jest, bo wiemy jaka jest mentalność... 4 rdzenie 3,6Ghz a 2rdzenie i 3,1Ghz Intela = i 75% na Świecie wybiera AMD.
Oczywiście mówię tutaj o teraźniejszości. Bo być może poprawią coś, bo pewnie sygnały do nich dochodzą.

pytanko
komentarz
komentarz

Moim zdaniem amd wycofa szybko phenomy II bo musi zrobic cos zeby ludzie kupowali fx-y... W przeciwnym wypadku z polek sklepowych znikaly by 955 a buldzoery na nich lezaly odlogiem :)

Exilled
komentarz
komentarz

Faktycznie. Gdzieś ktoś nawet psiał w którymś newsie że chcą zrobić miejsce na FX.

dgru
komentarz
komentarz

Jako rzekł Kopernik - słaby pieniądz wypiera lepszy. Z procesorami jest tak samo (zresztą obecnie ze wszystkimi produktami chyba) - po co dobry wydajny procek, w przyzwoitych pieniądzach etc., skoro lepiej wypuścić słabiznę w ładnym opakowaniu (czyt. 8 rdzeni zamiast 4) bo 99 % użytkowników komputerów nie ma o tym pojęcia (nie są głupi, ale się im nie chce w to wgłębiać, jak choćby użytkownikom tego forum) i po roku, dwóch wyrzucą ten procek i kupią następny, a na konto AMD wpadnie kasa. Moim zdaniem taki 955BE, czy onegdaj E5200 od Intela, to dla producentów były "wypadki przy pracy" bo wystarczały na stosunkowo długie użytkowanie, zamiast szybką wymianę na coś "wydajniejszego".

Rim
komentarz
komentarz

PurePC jest sławne :hahaha::hahaha:

http://obrovsky.blogspot.com/2011/10/idiots-and-amd-fx.html

Cóż miało być tak pięknie,a skończyło się jak zwykle co się stało z AMD po Athlonach XP tego nie wie nikt

Gość
komentarz
komentarz

Racja nie wiem za co przyklejają rekomendację :E

pytanko
komentarz
komentarz

Chyba za to ze jeszcze nie mamy monopolu i chociaz jedna firma co prawda nieskutecznie ale probuje walczyc xD Powinni tutaj dac rekomendacje "Za dobre checi" :D

Exilled
komentarz
komentarz

Hah.. taka mała poprawka. [url="http://www.benchmark.pl/aktualnosci/MSI_plyty_kompatybilne_z_AMD_Bulldozer_dzieki_BIOS_-_download-37195.html"]http://www.benchmark...load-37195.html[/url]

MSI wydało bios dla MSI 870-C45 co jest wielką niespodzianką bo odeszli z tego pomysłu. Ciekawe. Bo ze swojego zestawu całkowicie wycofałem tą płytę główną.... można się zastanowić.
Płyta ogólnie ma słabe właściwości OC, co prawda ma tam funkcję do podkręcania, ale sekcja zasilania jest nie na najwyższym poziome. Aczkolwiek wydaje mi się, że w budżetowych zestawach będzie można dawać MSI 870-C45.

Co o tym sądzicie...?+

Gość
komentarz
komentarz

Najsłabszy FX zastępca 955BE i tak będzie się nadawał do budżetówek z racji marnej wydajności i niewiele większej po OC :E

RSK1990
komentarz
komentarz

PurePC wymiata "wydajność", "innowacja" a w minusach, że słabszy od PHII:D
Trzeba będzie brać szybko tego PHII bo mi wszystkie wykupią i jak będę w Arme II grał:/

Gość
komentarz
komentarz

Na klawikordzie pograsz :E

A tak na poważnie jak ktoś planuje kupić Phenoma to niech go bierze póki są.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.