x-kom hosting

Procesory AMD - Bulldozer FX (Zambezi, Vishera), ZEN oraz APU (Brazos, Trinity) - co to tak właściwie jest?

RGilu
komentarz
komentarz

[quote name='Sicknature' timestamp='1317495437' post='1350799'] Bo jest tania a nikt ci nie nakazuje Phenoma podkręcać. [/quote]

Czyli z tą płytą nie mam co myśleć o podkręcaniu procesora?

sUb
komentarz
komentarz

NIE, chyba że chcesz spalić sekcję.
IGOR nie wtf tylko taka jest rzeczywistość.

Igorrodz
komentarz
komentarz

I tak nie mam tej płyty i nie zamierzam mieć więc w sumie mało mnie to interesuje - tym bardziej, ze ostatnio do zestawów powyżej 1000zł staram się polecać [b]AsRock 870iCafe R.2[/b], która jest po prostu płytą lepszą od MSI 870-C45.

CO do samych Buldożerów to wystarczy aby procesor FX-8120 maił wydajność pomiędzy i5 2500k a i7 2600k przy cenie delikatnie niższej niż ten pierwszy - no i przy dobrych możliwościach OC - i wtedy będzie to procesor na przynajmniej dwa lata.

Myślę też, że dlatego AMD chce wydać te procesory teraz, jeszcze jesienią - tak aby były dostępne jako świąteczny prezent, co pozwoli na znaczną ich sprzedaż i częśćiowe choć dogonienie Intela w segmencie 'procesorów wydajniejszych'.

Alron
komentarz
komentarz

[quote name='RGilu' timestamp='1317502656' post='1350925'] Czyli z tą płytą nie mam co myśleć o podkręcaniu procesora? [/quote]

Ech, nie wprowadzajcie człowieka w błąd. Ta płyta nada się do lekkiego OC bez problemu - 3,6GHz wyciągniesz. dopiero przy podnoszeniu napięcia mogą się pojawić problemy z temperaturą sekcji. Osobiście posiadam MSI 770-C45 i bez problemu korzystam z Phenoma II X4 965 C2 (TDP 140W), nawet po podciągnięciu go do 3,6GHz (wyżej nie da rady, mimo wielu prób - taka sztuka się trafiła), a sekcja nawet nie jest mocno ciepła. Gdy już próbujesz dobić do 3,8GHz - mogą się pojawić problemy, a nawet cała płyta może się spalić.

papadens
komentarz
komentarz

Potwierdzam, przy oc na 3,9 spaliłem tą płytę. Bezproblemowo została wymieniona w serwisie.

RGilu
komentarz
komentarz

[quote name='Alron' timestamp='1317586499' post='1351716']

Ech, nie wprowadzajcie człowieka w błąd. Ta płyta nada się do lekkiego OC bez problemu - 3,6GHz wyciągniesz. dopiero przy podnoszeniu napięcia mogą się pojawić problemy z temperaturą sekcji. Osobiście posiadam MSI 770-C45 i bez problemu korzystam z Phenoma II X4 965 C2 (TDP 140W), nawet po podciągnięciu go do 3,6GHz (wyżej nie da rady, mimo wielu prób - taka sztuka się trafiła), a sekcja nawet nie jest mocno ciepła. Gdy już próbujesz dobić do 3,8GHz - mogą się pojawić problemy, a nawet cała płyta może się spalić.
[/quote]


OK mam już chłodzenie nowe i chciałbym pokręcić trochę mój procesor, do 3.6 GHz tak jak piszesz. Tylko, że ja jestem kompletnie zielony w temacie podkręcania i nie wiem co i jak ;) Rozumiem, że wszystko odbywa się w BIOS?

Alron
komentarz
komentarz

Poradnik OC - http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow . I nie zaśmiecajmy tego tematu. W skrócie - zwiększaj mnożnik i po każdym zwiększeniu wykonuj test stabilności programem takim jak OCCT.

Jeżeli masz jakieś pytania - nie w tym temacie, co najwyżej na PW.

A teraz co do Bulldozerów - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_Bulldozer_procesory_sa_juz_w_drodze_do_testerow-37032.html

Z 2 dni i może pojawią się ciekawe testy.

Gość
komentarz
komentarz

[color=#008000][b]Każdy następny post odbiegający od tematu nowych procesorów AMD będzie kasowany a autor otrzyma warna + zakaz pisania na 30 dni. KONIEC TEGO DOBREGO[/b][/color]

Gość
komentarz
komentarz

Czemu AMD zrobi aż 4 procesory 8 rdzeniowe. Czy to może oznaczać że wkrótce w grach będzie w użyciu 8 rdzeni?

cubeaim
komentarz
komentarz

Nie, nie oznacza to tego i nic nie wskazuje by gry nabrały obsługę 6 czy więcej rdzeni w szybkim czasie (dopiero w okolicach 2013 jest to możliwe - premiery nowych konsol).

Gość
komentarz
komentarz

A tak mniej więcej ile będę musiał przeznaczyć aby kupić płytę procesor Buldożer 6 rdzeniowego i 4gb ramu aby nadawało się do grania?

cubeaim
komentarz
komentarz

No z 220$ albo i 250$ czyli około 900zł
To są spekulacje, do momentu pojawienia się w sklepach nie wiemy tak naprawdę ile trzeba będzie za procka zapłacić.

Gość
komentarz
komentarz

No wysoki kurs dolara popsuł to wszystko. Ja uważam że produkt trzeba w odpowiednim momencie wydać na rynek. Np przed wyjściem wiedźmina duużo ludzi zmieniało komputery. Teraz Battlefield i Call of duty.

cubeaim
komentarz
komentarz

No i pojawił się syn marnotrawny bulldozer, a raczej cala oszukańcza rodzinka.
Mamy kolejna marketingowa porażke Amd...
Az się ciesze ze nie skusłem sie na wymianę plyty, ktora obsłuźylaby te badziewne procki.
Albo Amd zawalczy cena, albo będzie pod każdym względem gorsze od konkurencji..
Kto czekał z wymiana sprzetu na te maszyny budowlane, niestety stracił czas.
Nawet zasymulowany 6cio rdzeniowiec okrutnie "ssie".
Oj nie ładnie Amd...
http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0%2C13

Lipton
komentarz
komentarz

Nie wolno patrzeć na ten CPU przez pryzmat gier, ale mimo wszystko nie wnosi on nic nowego :)

Gość
komentarz
komentarz

Lipton proszę Cię 80% jak kupuje dobry komputer to chce nie tylko na nim pracować ale także się odprężyć czyli szybki deathmatch albo jakieś wyścigi. Czuję się okropnie zawiedziony, że AMD wypuściło taką lipę na która czekałem od wakacji. Intel zaciera ręce i może się ponaśmiewać z AMD. A co gorsza niebiescy pewnie nie obniżą teraz cen i5 np. jak to było zapowiadane.

Lipton
komentarz
komentarz

[quote]Lipton proszę Cię 80% jak kupuje dobry komputer to chce nie tylko na nim pracować ale także się odprężyć czyli szybki deathmatch albo jakieś wyścigi.[/quote]
Nawet nie wiesz ile osób korzysta z mocy obliczeniowej procesorów i nie gra w żadne gry.

Być może źle ująłem swoją wypowiedź, powinno być:
"Nie wolno patrzeć na ten CPU wyłącznie przez pryzmat gier"

Gość
komentarz
komentarz

Ja swoje wnioski wyciągnąłem z działu zestawy komputerowe. Prawie każdy zamawia komputer do gier i pracy zdarza się że ktoś potrzebuje do bardziej kreatywnych zajęć jak np. AutoCad albo tworzenie muzyki ale to rzadko.

Wisnia123
komentarz
komentarz

Wtrące swoje. Intel na pewno nie obniży ceny SB bo nie czuje się zagrożony, co prawda jest w kilku aplikacjach wydajniejszy o niewiele procent, no ale przepraszam bardzo.
1.5 LETNI SANDY BRIDGE JEST NIEWIELE MNIEJ WYDAJNY OD 8-RDZENIOWEGO ŚWIEŻUTKIEGO PROCA mwahaha!! :D:D:lol2::brawa::rotfl:
dobra... zabrzmiało jak fanbojstwo, ale mi nie odbiło bo ja siedzie na P4, nie na 2500K itd., stwierdzam fakty, które są smutne dla tych którzy czekali bo oczekiwali MOCY!! jaką ma im dać BLDZR mi tylko szkoda że cena intela nie spadnie, bo byłem SB zainteresowany, chyba że amd zejdzie z ceną to intel będzie zmuszony też coś obniżyć. w dodatku te wariacje na rynku z cenami też dadzą się nam zwykłym zjadaczom chleba we znaki.

cubeaim
komentarz
komentarz

[quote name='Lipton' timestamp='1318420940' post='1355892']
Nawet nie wiesz ile osób korzysta z mocy obliczeniowej procesorów i nie gra w żadne gry.

Być może źle ująłem swoją wypowiedź, powinno być:
"Nie wolno patrzeć na ten CPU wyłącznie przez pryzmat gier"
[/quote]
Tylko że większości takim osobom raczej na pewno wystarcza wydajny 4 rdzeniowiec, czyż nie?
Athlony czterordzeniowe zadowalają większość użytkowników nie grających w gry, a ci którzy chcieli wyższej względem Phenomów 2 wydajności się zawiedli.
Amd miało do poprawienia właśnie wydajnośc w grach i zarządzanie energią procesora.

Pobór prądu względem wydajności jest ogromny, tymbardziej jak na 32nm (w ogóle nie widać tego postępu).
Platforma AM3 jest zdecydowanie udana, ale to co wypuścili na niby lepszą i często wymagającą nowej płyty AM3+ to jakaś kpina.

Po jaką cholerę, deklarowali wyższą wydajność od konkurencji i znacznie niższy pobór prądu? 2 miesiące przekładania premiery tak beznadziejnego układu?
Ja wysiadam...

  • Dobra wypowiedź 1
Wisnia123
komentarz
komentarz

Na pewno znajdą się i tacy co bulldozera kupią bo groźnie brzmi, (co z tego, ze wydajność żałosna, ważne że 8 rdzeni nie?), bo nowy, bo jego super full wypas płyta wspierała spychacze. Na następnej premierze wątpie, by nawet zwolennicy amd wierzyli w obiecywanie o mega wydajności, niskim TDP i inne obietnice, zupełnie jak w naszym rządzie.
Jak ktoś się bawi obróbką grafiki to kupuje quadro od nvidii i się nie przejmuje, natomiast jak wyżej 4x athlon /775 qxxx też wystarczyłby. Z drugiej strony aby intel miał godnego konkurenta, amd musi mieć pieniądze na nowe technologie i rozwiązania, pieniądze idą od nas, użytkowników wierzących(już nie) w ich bajeczki. Nie ma pieniędzy? nie ma badań, nie ma postępu technologicznego, nie ma rozwoju firmy, firma stoi, gdy w tym czasie intel pnie się w górę.
[quote name='cubeaim' timestamp='1318432602' post='1355963'] Ja wysiadam... [/quote]
Nie wiem który to przystanek, ale ja też :D

bugi1996
komentarz
komentarz (edytowane)

Przyłączę się do dyskusji miałem kasę na kompa już pod koniec wakacji. Z godnie z terminem premiery pod koniec wakacji, później przesuniętej do września, a teraz pojawiającej się prawię w drugiej połowię października, u nas w Polsce. Mogę sobie pluć w brodę jak Amd nie wniesie jakiejś rewolucji, bo kupując kompa za około 3000zł dołożył bym z 200zł i miałbym wypasionego kompa z croosfire, a tak po prostu więcej kasy nie da się skołować. Na razię żałuję swojej decyzji, a to wszystko przez kurs dolara.

Edytowane przez bugi1996
Wisnia123
komentarz
komentarz

ale co Ty kupiłeś w końcu ten komputer czy nie? bo z Twojego postu nic nie wynika. jeśli tak to jaki złożyłeś? NIE OPŁACAŁO SIĘ CZEKAĆ :)

RGilu
komentarz
komentarz

Przeczytałem właśnie test/porównanie ośmiordzeniowego procesora AMD FX 8150 z i5 2500K i i7 2600K na benchmark.pl. Jeśli chodzi o gry to i7 i i5 nadal nie do pobicia.

slivero
komentarz
komentarz

Niestety jestem bardzo rozczarowany nowymi procesorami od AMD . Miało być tak wydajnie , a jest raczej żenująco .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.