x-kom hosting

ForumPC i nasze luźne rozmowy o OC

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Rzeczywiście chłodzonko wygląda bardzo solidnie ale ciekawe jaki ma poziom głośności i temperaturki :)

[quote]Poza tym zarówno GTX260 jak i 4870 to karty na wymarciu rzadko już dostępne[/quote]

Nie kracz nawet :P bo mi skumulowanie takiej sumy pieniędzy zajmie jeszcze z 2 miesiące i liczę że dorwę taka nówkę na esc.pl albo bd musiał się zadowolić używką.

Gość
komentarz
komentarz

Nie straszę ale sam popatrz co chwile pojawiają się nowe karty. 2 miesiące temu wśród tych które cie interesują był jeszcze jakiś wybór a dzisiaj? Większości już nie ma w sklepach. Spiesz się ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Nie długo będę zaczynał test MSI 870A, czyli... Lucida Hydry. Na pewno znajdą się wyniki mix, czyli GTX 460 1GB + HD5850, ale też Crossfire i SLI.
Jak myślicie, czy Thuban wystarczy? :D

misiako10
komentarz
komentarz

tylko powyżej 4,0 - ciśnij ile wlezie - i tak karty będą ograniczane :D

Magellan
komentarz
komentarz

Tylko czy to mobo da radę Thubanowi?
Swoją drogą to ciekawy temat, nie widziałem go do tej pory.
Ja sam zacząłem przygodę od Athlona 4000+ na rdzeniu Orleans. Dalej był 5400+ na rdzeniu Brisbane, Phenom 550 c.2, teraz Athlon II 245. Poza tym miałem okazję pobawić się nieswoimi: Pentiumem D 920, E2160 oraz i7 920. Co do rankingów, to nadal jest team ForumPC na benchit.pl: http://benchit.pl/rankingi/top Można dodawać wyniki z bechów etc.

Gość
komentarz
komentarz

@ Lip

Hydra? :o a kto ci da mobasa z takim bajerem do popsucia :D oczywiście żartuję :lol2:

Do Cro/Sli z 5850+GTX460 czy wystarczy. Jasne ale zależy na ile z niego wyciśniesz. Tutaj magiczna bariera 4 Ghz to niestety za mało :jezyk:

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Kurfff czemu nie ma seryjnych Procków które by nie ograniczały tych kart ? :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie sztuka wypuścić proc taktowany zegarem powiedzmy 3.8Ghz tylko przy powiedzmy 4 rdzeniach jakie by miał TDP po 150/160 i więcej W w zależności od modelu obecnego na którym by bazował. teoretycznie płyty nie mają wsparcia do takiego TDP to po 1 po 2 ile by za niego zawołali a po 3 jak to działa na psychikę klienta te 160W.... pomyśl ;)

  • Dobra wypowiedź 1
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Eee tam wątpię że takie laki kupując komputer zwracają uwagę na ilość pobieranej energii przez procesor. Po za tym z kartami jest to samo że pobierają nawet po 250W a mimo to ludzie je kupują no i nie kosztują mało więc czemu z procesorami miało by to nie wypalić jeżeli z kartami wypala.

Gość
komentarz
komentarz

@Magellan, do ilu poszedł Ci 550 C2 i przy jakim napięciu, 

Swoją przygodę zacząłem od P4 3 GHz . OC wynosiło 3492 MHz. :E. Teraz czas na Phenoma, więc moja wiedza jest nikła :E.

Magellan
komentarz
komentarz

Na 1,49V miałem go na 3,9GHz. Poszedłby więcej, ale mam średnie mobo. Myślę, że na lepszym wycisnąłbym 4,0GHz, a nawet więcej przy odrobinie szczęścia.

Lipton
komentarz
komentarz

Problem jest w tym, że nie zamierzam kręcić x6 na więcej niż 3.5GHz. Powód to sekcja zasilania. Nie przetrwa TDP 160W przy pełnym obciążeniu. Tu chodzi o samo zastosowanie hydry, bo chyba każdy wie, że na AM3 ciężko znaleźć odp. cpu do cross.

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie to jednak mój mobas jest dobry. Bo daleki znajomy na niej podkręcił x6 do 4.1Ghz i mu 2 miesiące chodziło a ile by sie naszło to nie wiem bo wsadził proca do :Asusa 980a SLI EVO jako że mu 5870 Vapor-X nie starczała i postanowił zrobić SLi z 2x GTX460 :haha:

  • Dobra wypowiedź 1
Lipton
komentarz
komentarz

Wezmę X6 1090T i włączę Turbo, 3.6 GHz wystarczy.

Gość
komentarz
komentarz

i bez kręcenia się da.

Lipton
komentarz
komentarz

Ja mam tylko sprawdzić, czy nowe sterowniki pod Hydre działają :)
Chodzi o to czy wydajność przy zastosowaniu GTX-a 460 i HD5850 będzie większa od konfiguracji z pojedynczą kartą.

Gość
komentarz
komentarz

Czy dla płyt z AM2+ są ograniczenia dla HT Link? ( Chodzi o granicę przy której OS jest stabilny ).

Gość
komentarz
komentarz

Jestem ciekaw testu bo poprzednie wykazywały brak logiki zastosowania Hydry i znikomy wzrost wydajności

Lipton
komentarz
komentarz

[quote]Generalnie dla systemow OC (z podwyzszonym taktem referencyjnym) zaleca sie nastepujace ustawienie wartosci taktu HT-Link:
- dla plyt AM2 – wartosc ta nigdy nie powinna przekraczac wielkosci 1000 MHz
- dla plyt AM2+ – wartosc HT-Link nie moze przekroczyc wielkosci 1800 MHz
Eksperymentowanie z wielkosciami wyzszymi od podanych powoduje niestabilnosc systemu lub odmowe startu w ogole.[/quote]
Poradnik z infobit.pl

MidnightTomi
komentarz
komentarz

A na podkręcaniu kart graficznych ktoś tu się zna ?
bo seryjnym programikiem do OC podrasowałem swoją 9600GT
i przed jej wymianą chciał bym ją jeszcze pomęczyć i tu nasuwają się pytania czyyy:
Można podkręcać do puki są bezpieczne temperatury czy też tylko do ograniczonych częstotliwości, bo nie chce nic spsuć żeby nie było w przyszłości artefaktów itd.
I czy trzeba gdzieś podnosić napięcia rdzenia karty ?

Gość
komentarz
komentarz

Między innymi Lipton i Sicknature znają się :). Kręcić można dopóki temperatury są bezpieczne i karta nie sypie artami. Zmianę napięcia stosuję się w sytuacji gdy pojawią się arty i chce osiągnąć się jeszcze większe takty. W nie każdej karcie można zmieniać napięcie, a jeżeli tak to trzeba zachować ostrożność.

Gość
komentarz
komentarz

Wiesz jeżeli masz dobre tempy a podnoszenie taktowania nie przynosi rezultatu i karta nie działa stabilnie to o ile umiesz albo masz programowe podnoszenie napięcia możesz je oczywiście o odpowiednią bezpieczną wartość podnieść co zazwyczaj przynosi stabilizację danego taktowania. Ale każda karta ma pewien próg którego nie przeskoczysz. Ile swoja podkręciłeś i jakie temperatury?

Lipton
komentarz
komentarz

W 9600GT nie było i nie ma programowej zmiany napięcia.

MidnightTomi
komentarz
komentarz (edytowane)

No niestety nie ma dlatego zapytałem czy to jest konieczne a więc teraz mam podkręcone tak :

Core Clock : z 650 na 700 MHz
Memory Clock : z 900 na 1000 MHz
Shader Clock : z 1620 na 1760 MHz

[b][size="3"]Bez OC:[/size][/b]
[img]http://img264.imageshack.us/img264/5826/60013451.gif[/img]

[b][size="3"]Po OC: [/size][/b]
[img]http://img819.imageshack.us/img819/7723/82128406.gif[/img]


Temperatury:

Spoczynek - 42 stopnie
Stres - około 60 stopni

Test wydajności Resident Evil 5 - 56,5 kl/s
Trochę dziwne bo dziś podczas przechodzenia miałem cały czas 80-120 kl/s.
Pewnie w teście są lekko ograniczone.

Gość
komentarz
komentarz

Podkręciłem mojego X2 550 na 3,4 GHz, HT link ustawiłem na sztywno 1800 MHz Przeszedł godzinny test w OCCT na normalnym priorytecie. Temperatura max to 63 stopnie. Przy 70 *C stopniach zakończyć kręcenie ? CPU jest chłodzony Hyperem TX3 .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.